Aylık Astoloji Yorumlarım

Aralık 2017 Vedik Astroloji Burç Yorumları

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

23 Aralığa kadar olan döngü de özellikle Aralık ortasına kadar seyahatler, yolculuk organizasyonları, çocuklarınızla ilgili konular, yabancılarla ilgili iş ve kontaklar, eğitim alanlarında daha dikkatli ve planlı olmalısınız. Önceden gelen vergi borçları, eski borçlar, faturalarla ilgili konulara 10 Aralıktan itibaren yeniden yoğunlaşmanız gerekebilir. İlişkiler açısından  20 Aralığa kadar olan dönemi önemli kararlar almadan, daha esnek ve sakin olmaya çalışarak geçirmek gerekiyor.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Venüs’ün ilişkiler alanınıza geçmesiyle 20 Aralığa kadar olan dönemde iş konularında ortaklı işler, proje çalışmaları, teklifler ve ortaklıklar adına hareketli bir dönem var ama Merkür gerilemesini unutmadan yeni adımlardan ziyade eski konuları düzene koyarak ilerlemeye çalışın. Duygusal alanlarda biraz daha dikkatli olmanız, sakin hareket etmeniz, iletişim problemlerinizi iyi yönetmeniz gereken bir ay olacak.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Venüs’ün karşı burcunuza geçeceği 20 Aralıktan itibaren ilişkiler, seyahatler, yolculuklar, ani gelişen iş veya özel bir konudaki organizasyonlar ayın son dönemini hareketli geçirmenize neden olabilir. Öncesinde 23 Aralığa kadar burcunuz yöneticisi Merkür’ün retro da bulunması zihinsel olarak yorulmanıza, eski sorunların halledilmek üzere önünüze gelmesine neden olabilir. Karamsarlığa kapılmadan ve mutlaka organize olarak, detaylara önem vererek çözümsel yaklaşımlar sergilemeye çalışın. Duygusal alanlarınızı bu ay özelikle ay ortasına kadar iyi yönetmeniz gerekmekte.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Ev ve aile konuları, gayrimenkul alanlarında hareketli bir dönem geçireceksiniz. Yükselen Yengeç’ler bu ay hesaplanmayan ani gelişen bir taşınma durumu yaşayabilirler. İlişkiler ve duygusal alanlarınızda da hareketli bir ay geçireceksiniz ancak Merkür Satürn kavuşumu sizi içe döndürüp, depresif etkilerinizi tetikleyebilir. Ele aldıklarınızı gerek evle ilgili alanlarda, gerekse duygusal konularda 23 aralığa kadar büyütmeden ve sakin biçimde sonuçlandırmaya çalışmalısınız.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Yakın çevreniz, kardeşler, aile içi konular açısından hareketli bir ay olacak. Öte yandan evinizde olmak, evle ilgili konulara, bitmesi gerekenlere, yarım kalmış toparlanması gereken işlere yönelmeniz 10 Aralık 23 Aralık arası odaklanacağınız konular olarak durmakta. 16 Aralıktan itibaren ilişkiler alanınız, duygusal konular hayatınızda hızlanacak. Bu ayı sakin bir şekilde geçirmek, fevri kararlar almadan yürütmek sizin için önemli olacak. İş ve mesleki alanlarda 23 aralığa kadar temkinli ve planlı olmaya gayret etmelisiniz.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Aile yuva konuları, ebeveynlerinizle ilgili işler ve konular, aile bireylerinizle ilgili iletişim ve benzer durumlar ay boyunca hayatınızda aktif olacak alanlar arasında bulunmakta. Kendi iç alanlarınıza biraz daha önem verdiğiniz, dikkatinizin aile konuları ve iç dünyanıza yöneldiği bir ay geçirirken, karamsarlığa veya takıntıya geçmeden planlı biçimde durumları ele almalısınız. Maddi konularda bir süredir beklediğiniz eski bir alacak veya finansal bir konu hal olabilir. Maddi konularda mücadeleci etkileriniz öne çıkıyor. Şartları düzenlemek veya zorlamak söz konusu olabilir. Önemli adımları 23 Aralıktan itibaren planlamaya bakın.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

20 Aralığa kadar para alanınızda bulunacak Venüs’e 12 Aralıktan itibaren retro Merkür de ortak olacak. 12 aralıktan itibaren maddi konularda biraz daha dikkatli, gelir gider dengelerinize önem vererek ayı planlamak doğru olur. Genel olarak parasal işler, bekleyen, tıkanan konular açısından bu ay kısmetli etkileriniz söz konusu. Kardeşler ve yakın akrabalarla ilgili konularda 12 Kasıma kadar gerginlikler olabilir, 12 Kasımdan itibaren yakın çevrenizle ilgili durumlar daha esnek ve sakin bir platforma çekilecek. 23 Aralıktan itibarense bekleyen duran bir çok konu hız kazanacak.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Aralık ayı sizin için hareketli, eski konuların vurgulandığı, ilişkilerde tutkuyla duygusal kararlar vermeye eğilim ettiğiniz bir ay olacak. 18 Aralık Yeni Ay ı civarı 15 inden itibaren maddi konular veya konuşmanız anlatmanız gereken bir konu, durum hayatınızda vurgu yapabilir. Önemli bir adım, başlangıç için Merkür gerilemesinin biteceği 23 Aralık sonrasını değerlendirmeniz daha doğru olur. İlişkiler açısından acele ve fevri kararlar vermek, hırsla, öfkeyle adım atmak için bu ay şartlar uygun değil. Özellikle 20 Aralığa kadar dikkat çekeceğiniz, fiziksel olarak ilgi uyandıracağınız zamanlardan geçeceksiniz ancak duygusal olarak kendinizi bu süreçte kontrol etmenizde önemli olacak.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Burcunuzda başlayan Merkür gerilemesi 12 Aralığa kadar sizi yoğun etkileyecek. Bu süreçte eski konular, daha önce fark etmediğiniz durumlar önünüze gelebilir. Toparlamak, düzenlemek için çok uygun bir zamandan geçiyorsunuz. Ancak yeni bir konuya, işe başlamayın, Merkür gerilemesi sonrası 23 Aralıktan itibaren hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 23 Aralık öncesi ise biraz daha sakin ve tedbirli olmak özellikle iletişim konularında özenli ve dikkatli hareket etmeye çalışmakta fayda var. Bu süreçte yazılı ve sözlü beyanlarınıza, maillerinize dikkat edin. İlişkiler açısından 20 Aralıktan itibaren destekli etkiler artıyor.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınıza yerleşen Mars ile iş konularında hızlı gelişmeler olduğu kadar gerginliklere, ani ve fevri çıkışlar yapmaya da yatkın olacaksınız. İşinizde yoğun bir tempoda sürekli koşturmak durumunda kalabilirsiniz. İşlerinizi iyi organize edip, planlı hareket etmeniz faydanıza olacaktır. Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi baskılamadan Merkür gerilemesi dönemini yönetmeniz gerekiyor. 20 Aralığa kadar sosyal alanlar, arkadaşlardan, dostlardan gelecek destekler açısından Venüs yanınızda. 20 Aralıktan itibaren masraflara, giderlere dikkat etmek gerekiyor.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Ticari konular, iş alanları, yeni girişimler açısından yaratıcı ve istekli olduğunuz, proje üretmeye yönelik bir çok fikrin size geldiği bir dönem geçiriyor olabilirsiniz. Ancak Merkür gerilemesi bitiminden itibaren hareket etmek ve sonuçları uzun vadeye dağılacak projelerde gerileme sonrası adım atmak yerinde olur. 23 Aralıktan itibaren iş konularında önemli fırsatları ve girişimlerinizi hızlandırma imkanınız olacak. 18 Aralık Yeni Ay’ı hedeflerinizi revize etmenizi sağlarken, hedeflediğiniz bir konuda önemli bir adım atmanıza da destek olacak. Ancak kalıcı adımlar için 23 Aralık sonrasını planlamak gerekiyor. Venüs 20 Aralıktan itibaren sosyal alanlarınızı hareketlendiriyor.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Kariyer alanınızda gerilemeye başlayan Merkür, 12 Aralığa kadar iş alanlarınızda gözden geçirme, toparlama yapmak için güzel olanaklar verecek. Eski konular, bitmemiş işler veya tamamlanmamış konuları yeniden ele alabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için gerilemenin biteceği 23 Aralık sonrasını organize etmelisiniz. 12 Aralıktan itibaren eğitim, yurtdışı konularında açılımlar yaşayacaksınız. 18 Aralık yeni ayı yeniden kariyer ve iş konularını vurgulu kılıyor, başlangıçlar, yeni fırsatlar yeni ay döngüsü ile gelirken Merkür gerilemesi bitimiyle ay sonu gelişmeler hızlanacak. Duygusal ilişkilerde 20 aralık sonrası rahatlayacaksınız. Miras, eş veya ortak alanlardan gelecek maddi beklentileriniz adına da 20 Aralık civarıyla güzel gelişmeler yaşanabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *