Bir süredir devam eden sakin ve stabil enerjiler yerini hareketli ve Mars enerjisinin genel havaya hakim olacağı etkilere bırakırken, Vedik Astroloji ye göre özellikle Aralık ilk on günlük dönemi ve ay sonunda gerçekleşecek dolunay süreci hayli dikkat çekici…

Öncelikle Aralık genel burç etkilerine göz atalım ve buna göre hangi burçların daha yoğun etkileneceklerini inceleyelim.

Vedik Astroloji’ye göre Mars 24 Aralık’a kadar Kova burcunda ilerleyecek ki bu etki neredeyse Aralık boyunca Kova ve Aslan burçlarının bilhassa yükselen burçları bu alanda olanların yoğun ve tempolu günler geçireceklerine işaret etmekte…

Mars  Kova yolculuğu sırasında ülkemiz doğum haritasındaki Uranüs ile kavuşum etkisine giriyor bu süreç hemen aralık başından itibaren özellikle 7 Aralık’la birlikte 10 Aralık civarına çok dikkat etmek gerektiğini gösteriyor. Ülke gündemi açısından ani ve şok edici gelişmeler yaşanabilir, terör olayları, yabancılarla ilgili konular, inançlar ve dini yerlerle ilgili saldırılar, piyasalar açısından hayli riskli bir Aralık ayı ani gelişmeler ve şok edici etkiler nedeniyle bir süredir durağan ve sakin giden ortamın birden ve beklenmedik şekilde karışabileceğine işaret etmekte.

Ülke gündemi ve bireysel hayatlarımızda Aralık ayında riskli günler:

  • 3 Aralık da transit Mars ülke haritamızdaki Ketu ile kavuşuyor… riskli dönem 1 Aralık’la başlamakla birlikte bu tarih civarı hassas…

Güneş ile Mars arasındaki zorlu ilişki komşular, yakın çevremiz, ülke yönetiminde etkin kişiler adına hassas bir sürece işaret etmekte.

  • 7 Aralık da Akrep burcunda Yeni Ay yani Amavasya var ki sabit burçların sert enerjilerle tetiklendiği dönemler gergin olaylara, gündemin meşgul olmasına neden olabiliyor. Yeni Ay hareketli bir dönemin ateşleyicisi olabilir.

Sağlık sektörü, hastaneler, hizmet alanları, polis ve güvenlik güçleri, kolluk güçleri, ve ülke güvenliği açısından bu süreç hassas geçebilir.

  • 7 Aralık Yeni Ay döngüsü Mars ile sert bir etkileşim içindeyken gerçekleşecek. 6 Aralık hatta 5 Aralık’tan itibaren başlayacak Yeni Ay enerjisi her ne kadar 7 Aralık’ta tamamlansa da öncesi ve sonrası 3 gün etkileşim enerjisi güçlü olacak.
  • 10 Aralık da transit Mars ile natal Uranüs tam kavuşumda ki saldırılar, terör olayları, karışıklıklar adına bu süreç yine gerginlikler içermekte.

22 Aralık’ta ise Vedik Astroloji’ye göre İkizler burcunda oluşacak Dolunay 20 Aralık’tan itibaren etkili bir enerjiye geçerken 20,21 ve 22 Aralık’a dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Ülkemiz açısından Aralık göstergeleri olaylı ve hareketli bir ay geçirebileceğimize işaret eden gökyüzü özellikle 7, 8 ve bilhassa 10 Aralık ve civarına dikkat diyor…

15 Kasım ve 20 Kasım 2003 de gerçekleşen Sinagog ve Hsbc Bankası saldırıları benzer etkilerin gökyüzünden geçişleri sırasında oluşmuştu ki özelikle 10 Aralık’la birlikte aktive olacak Uranüs Mars kavuşumu PorvaBahadraPada dediğimiz çok keskin bir yıldızda kaotik etkileri tetikleme niteliğinde ki 2017 yılı başında gerçekleşen Reina saldırısı olarak da bilinen terör olayında yine aynı göstergeler aktifti. Dolayısı ile özellikle hizmet alanları, kalabalık yerler, eğlence merkezleri, dini alanlar, okullar ve üniversitelerin güvenliklerine önem verilmesi gereken bir Aralık ayı geçirebiliriz.

Sadece ülkemiz adına değil, bu enerjiler Avrupa ve Amerika açısından da risk teşkil etmekte. ABD, Fransa, Brüksel, İspanya başta olmak üzere bu tarihlerde terör olayları veya genel bir karışıklık açısından riskler mevcut olacak.

Diğer yandan bireysel hayatlarımızda Aralık ayında 2 Aralık ile 12 Aralık arasında, özellikle 7 ve 10 Aralık tarihlerinde kriz yönetimine dikkat etmemiz, sağlık ve benzeri konularına önem vermemiz ve verdiğim tarihlerde yeni başlangıçları ele almamak yerinde olur. Aralık ayının bu bölümünü dikkatli yönetmek gerekiyor…

Şimdi daha güzel konulara gelecek olursak;

Merkür Gerilemesi 7 Aralık’tan itibaren biterken, gezegen ileri harekete geçiyor. 10 Aralık’tan itibaren Merkür durağan seyrinden de çıkmış olacak ki bir süredir duran ve bekleyen konuları, iletişim, ticari konular ve tüm Merkür enerjilerini hızlandırmış olacak. Özelikle Akrep, Yay, Boğa ve İkizler burçları için yavaşlayan konular hızlanıyor.

Venüs Terazi burcunda seyrine devam ederken, Aralık ayını kendi öz alanında tamamlayacak olan gezegen Terazi, Koç, İkizler ve Kova burçları için hem koruma sağlıyor, hem de bolluk etkilerini ve ilişkilerle ilgili gelişmeleri destekliyor.

Aralık 2018 Yeni Ay’ı Akrep burcunda ki 7 Aralık civarında gerçekleşecek Yeni Ay Akrep, Kova, Boğa ve Aslan burçlarını yoğun etkileyecek. Sonuçları uzun süreye yayılan etkiler verecek olan Yeni Ay, başlangıçlar ve ani gelişmelerle ilgili hareketlenmeye neden olabilir.

Dolunay İkizler burcunda gerçekleşirken, İkizler ve Yay burçları için önemli bir dolunay etkisi 22 Aralık’ta yaşanacak. 20, 21 ve 22 Aralık tarihleri Dolunay enerjileri ile 7 Aralık civarında başlayan konuların tamamlanmasına neden olacak. Ayın ikinci yarısı İkizler ve Yay burçları hareketli bir döngüye geçmiş olacaklar.

Aralık ayının enerjilerini dengeleme, taş ve renk analizi için www.vediktakitasarim.com sitesinden Aralık Öne Çıkan Taşlar yazımı okuyabilirsiniz.

Burçlara Göre Aralık 2018 Etkileri

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hedefleriniz ve yapmak istediklerinizle ilgili Aralık ilk yarısı ilginç bir dönem yaşanabilir. Bir süredir planladığınız veya rutinde giden konular birden değişim gösterme potansiyelindeki bu ayın ilk yarısı için çok katı ve kesin kararlar almamak, değişebilecek şartlara uyum sağlayacak biçimde koşullara göre hareket etmeye sağlamak sizin adınıza çok daha uygun olacaktır. Arkadaşlar, dostlarınız, aile büyükleriyle ilgili konularda 7 ile 15 Aralık arasında ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. 22 Aralık’taki Dolunay ise yine yakın çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili ayın başında ki konuları tamamlamanıza sonuca ulaştırmanıza neden olacak. Duygusal konular ve aşk açısından ise Venüs ikili ilişkilerinizde sizi destekliyor ve ay boyunca Venüs desteği sizinle olacak.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

İlişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konularda sert kararlar alabilir, bir süredir değiştirmek istediğiniz konuları partnerinizle daha net biçimde görüşme ve aktarma cesareti göstererek, hayatınızdaki belirsizlikleri bilinir ve anlaşılır hale getirebilirsiniz. Aralık ayının ilk yarısı ilişkiler ve duygusal hayatınız odak noktanız olabilir. Öte yandan iş ilişkileri, iş görüşmeleri, iş kontakları ve yurtdışıyla ilgili beklentileriniz, beklediğiniz haberler varsa 7 Aralık civarında ani gelişmelerle şaşırabilirsiniz. 22 Aralık Dolunayı ile toparlanacak olan tüm bu alanlar, ay sonunda işle ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. Ayrıca ani bir taşınma, yer değişikliği yaşama potansiyelinizde söz konusu.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Eğitim, yurtdışı konuları, taşınmalar, ev veya ofisle ilgili ani beliren gelişmeler bu ayın hareketli geçmesine neden olurken, 7 Aralık civarındaki Yeni Ay ile Aralığın ilk on günlük döneminde sağlığa ve sağlıkla ilgili işlerinize yönelmeniz söz konusu. Aralık ortasına kadar gerek duygusal olarak gerekse fiziksel anlamda kendinizi yormayın ve iş arkadaşlarınız, aile özellikle anne tarafından gelen akrabalarla ilişkilerinize dikkat etmeye çalışın. 22 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay burcunuzda oluşuyor ki maddi konular, finansal işler, yeni kontaklar açısından şanslı bir dolunay geçireceksiniz.  Aralık son haftası işleriniz ve iş kontaklarınız açısından oldukça yoğun bir tempoya hazırlıklı olun.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

İlişkiler, aşk alanları, flörtler açısından hareketli bir ay sizi bekliyor. Çocuklarınızla ilgili mesele ve gelişmelere de benzer. Ayın ilk 12 günlük dönemi ama bilhassa 7 Aralık ile 12 Aralık arasına duygusal ilişkileriniz, ilişkilerinizde ki iletişimleriniz tüm bu konulara dikkat etmeli ve daha esnek ve sakin olmalısınız. Bir süredir sizi yoran bir ilişki, partner veya eşinizle uzun süredir çözemediğiniz meseleleriniz varsa ani kararlar alma ve cesur adımlar atma potansiyelinde olacaksınız. Diğer yandan duygusal dengelerinizle uğraşırken, iş veya günlük hayatınızda arkanızdan iş çeviren veya arkanızdan konuşan düşmanlarınızla yüzleşme ve etrafınızdaki insanların gerçek yüzlerini görme imkanınız olacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İlişkilerde çok hızlı gelişmeler olabileceği gibi hızlı kararlar alma, birden harekete geçme isteği duyarak, ani gelişen durumlarla uğraşabilirsiniz. Aile, ev alanlarınızla alakalı gelişmeler bir yandan hızlanacak. Ev değişimleri, yeni bir ofis veya gayrimenkullerle ilgili bir adım atmanız söz konusu olacak. Ailevi konular, eşinizle ilgili durumlara sıklıkla eğilmek zorunda kalabilirsiniz. 7 Aralık civarında etkin olacak Yeni Ay sürecinde ev, yuva veya ebeveynlerle alakalı konular 22 Aralık civarında sonuçlanacak. İlişkiler adına ise beklenmedik şeyler yaşama, sizi şaşırtan durumlar içinde aniden kendinizi bulmanız söz konusu. Ele aldığınız tüm konularda bu sene daha esnek olmaya bakın ve acele kararlardan sakının.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Ayın ilk yarısı yakın çevreniz, aile içi konular, kardeşler veya yakın arkadaşlarla ilgili durumlara yoğunlaşmanız söz konusu. Sağlığınıza, özelikle üreme organları, dolaşım sistemi, bağışıklık sisteminize dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Birlikte çalıştığınız insanlar, anne tarafından akrabalarınız, dayılar, teyzelerle ilgili konular sizi epeyce meşgul edebilir. Bu noktada özellikle meslektaşlarınızla ilişkilerinize, size bağlı çalışan kişilere dikkat etmeniz gereken bir ay geçireceksiniz. İş konularında mantıklı yaklaşımlar sergilemeye bakın. Özel hayatınız veya günlük rutininizde duygusal hassasiyetleri bir kenara bırakarak daha akılcı çözümlerle olaylara yaklaşın. Ay sonu ile kesinleşecek Dolunay ile ayın son dönemi kariyer ve iş alanlarında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Burcunuzdaki Venüs ay boyunca sizinle olmaya devam ederken, ilgi çektiğiniz bir süreçten geçiyorsunuz. İlişkiler, flörtler ya da devam eden birlikteliğinizle ilgili konular odak noktalarınız arasında. 7 Aralık’tan sonra düzelecek Merkür’ün desteğini de almaya başlıyorsunuz. Ve estetik, güzellikle ilgili konularda bir süredir beklettiğiniz adımları ve niyetlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Sanatsal konular, kreatif alanlarda bu ay 8 Aralık’la birlikte destekli etkileriniz olacak. Bu alanlarda yapmak istedikleriniz varsa güzel sonuçlar alabilirsiniz. İlişkiler adına ise kendi özgürlüğünüz ile duygusal fırtınalarınız arasında bocaladığınız bir ay olabilir. Dikkat çekmeniz bir yana kararsızlıklarınız da hayli artmış durumda. Ayın ilk yarısı bu bocalamalar artarken, 20 Aralık’tan itibaren rahat etmeye ve ele aldıklarınızı daha net görmeye başlayacaksınız.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aralık hemen başında gerçekleşecek Yeni Ay burcunuzda oluşurken, 7 Aralık civarı oldukça hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Ayın ilk yarısı dikkatli olmanız, akıllıca hareket etmeniz, öfke ile değil, esneklikle kararlar vermeniz gereken bir süreç söz konusu. Ay ortasından itibaren sizin için rahatlayacak etkiler ayın ilk yarısında hızlı ve sabırsız olmanıza, uzun süredir sabrettiğiniz alanlarda ani kararlar alıp harekete geçmeye meyletmenize neden olabilir. Özellikle 7 ile 10 Aralık arasında zihinsel ve duygusal olarak kendinizi zorlamayın. 15 Aralık’tan itibarense daha rahatlarken, işlerinizi daha sakin bir şekilde ele almaya başlayacaksınız. Bu ay adeta aynı anda birçok işi bir arada yapabilme becerilerinizi geliştireceksiniz. Sizin için özellikle ayın ilk yarısı hayli hareketli geçebilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Ayın ilk yarısı seyahatler, yolculuklar açısından yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Yeni Ay süreci düşmanlarınıza, rekabet ettiğiniz kişilere, arkanızda konuşma potansiyeli olan kişilere dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. 10 Aralık’a kadar olan dönemde biraz daha içe dönme, kendi alanlarınızda olmanız, bildiğiniz ve emin olduğunuz kişilerle görüşmeniz veya kalabalıklardan uzak durmanız yerinde olabilir. Bu ay herkese güvenmeden, kime ne anlattığınıza dikkat ederek iletişim kurmaya çalışın. Ayın ikinci yarısı ise toparlanma ve hızlı bir tempoya geçme sürecinde olacaksınız. Özellikle 20 Aralık’tan itibaren hayli hızlı bir süreç geçirebilirsiniz. İş, kariyer, rutin konular, aile alanları ve hatta ilişkilerle ilgili bu ayın ikinci yarısı daha rahat edeceğiniz etkileriniz var.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Maddi konular, finansal alanlarda özelikle ayın ilk yarısı biraz daha dikkatli olmanız gereken bir süreç geçireceksiniz. Parasal işleriniz, parasal yatırımlar açısından riskli adımları iyi koordine etmeniz yerinde olur. 7 Aralık’ta gerçekleşecek Yeni Ay sürecinde önemli bir hedefinizle ilgili adım atmanız, harekete geçmeniz söz konusu. Arkadaşlar, sosyal alanlardan destekler alabilirsiniz ve ummadığınız bir yerden yardım görmeniz olası. Öte yandan yakın bir arkadaşınıza destek vermeniz, bir konuda çözüm sunmanız gerekebilir. İşlerinizle sosyal ilişkilerinizi dengelemeniz gereken bir ay var önünüzde. Ay sonunda gerçekleşecek dolunay sürecinde sağlığınıza önem vermeniz gerekmekte ve iş temponuz sırasında kendinizi aşırı yormadan işlerinizi koordine etmelisiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Kariyer ve iş alanlarında yoğun bir tempo ile Aralık ayına başlamanız olası. Ayın ilk yarısı iş ve projeler açısından koşturmanız gerekebilir. Birden fazla konu ile uğraşmanız gereken bir ay geçireceksiniz. Bir süredir bekleyen bir iş veya arzu ettiğiniz bir konu hızlanabilir. Dikkatinizi toplamanız, detayları kaçırmadan ilerlemeniz önemli olacak. Ayın ikinci yarısı ise ilişkiler, aşk hayatı duygusal konular öne çıkıyor. Aşk ve ilişkilerde karar vermeniz, bekarsanız ani bir kararla başlayan bir beraberliğe odaklanmanız olası. Diğer yandan çocuklar, çocuklarla ilgili iş ve konular yine ayın ikinci yarısı uğraşılarınız arasında olacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Eğitim, seminer veya tanıtımla ilgili düşünceleriniz varsa 7 Aralık civarında bu konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ayın ilk on günlük dönemi seyahatler açısından da yoğun bir temponuz olabilir. Beklenmedik bir şekilde gelişen bir yolculuk planı zihninizi meşgul edebilir. İç huzursuzluklarınızın yükselmesi, çabuk sinirlenme veya tepkisel olma durumunuz özellikle ilişkilerde dikkatli olmanızı gerektirmekte. Duygusal gelgitlere, iç dengenize ayın ilk yarısı dikkat etmekte fayda var. 18 Aralık’tan itibaren ailevi konular, ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili konulara dönük olacaksınız. Özellikle ay sonunda gerçekleşecek Dolunay süreci dikkatinizi yakın çevrenize vermenize neden olabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Çağla 1 Aralık, 2018 at 13:15 Cevapla

    Sebnem Hanim, Aralik yorumlari icin cok tesekkurler. Anladigim kadari ile slz yukselen ve ay burcumuza gore aylik yorumlari degerlendirmemizi tavsiye ediyorsunuz. Vedik astrolojide farkli bir yukselenimiz olabilir mi? Benim burucm twrazi yukselen ve ay yay. Nasil ogrenebiliriz? Tesekkurler

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *