Vedik astrolojiye göre aralık ayının en önemli vurgusu Venüs’ün burç değiştirecek olması. Bu ay yine Vedik astrolojiye göre Venüs Aralığın ilk günleri burç değiştirirken, 6 Aralıkta Merkür Yay burcuna geçiyor ve Güneş 16 Aralıkta Yay burcunda sürdüreceği yolculuğuna geçiyor. 

Vedik Astrolojiye göre Venüs ilişkilerimiz, sanatsal alanlarımız ve bolluk bereket enerjilerimizin temsilcisi olarak Kasım ayı boyunca yürüttüğü kısıtlayan enerjilerini nihayet serbest bırakıyor. Bu etki en yoğun Hint astrolojisine göre yükseleni veya Ay burcu Terazi olanları olumlu anlamda etkileyecek. Öncelikle Venüs’ün Aralık ayı boyunca bazı burçlara vereceği özel bir etki var. Hint Astrolojisinde buna Malavya Yoga deriz. Venüs’ün güçlü çalıştığı bir burçta köşe bir evde yerleşmesi ile oluşan bu enerji Hint-Vedik astrolojiye göre yükseleni Yengeç, Terazi, Oğlak veya Koç burcunda olanlar için maddi açıdan yüksek etkiler verecek. Yükselen burçları bu alanda olanlar bu ayın maddi açıdan şanslı etkilerine sahip olanlar diyebilirim. İlişkiler ve aşk konularında hayatlarında gelişme bekleyen içinde en şanslı olanlar ise bu ay yükseleni veya ay burcu İkizler burcunda olanlar. İkizler burcu aşk ve ilişki konusunda popüler olmanın yanı sıra, ilişki alanlarında yoğun etkiler yaşayabilirler.  

Bu ay Vedik astrolojiye göre yükseleni veya ay burcu Terazi, Boğa, Yengeç, Oğlak, Koç ve İkizler olanlar daha hareketli, bereketli ve kişisel alanlarında şanslı etkilere sahipler. 

Aralık ayının genel etkilerine bakacak olursak;

Aralığın İlk Haftası 

Aralığın ilk haftası 2 Aralıktan itibaren gökyüzünde Gajakesari yoga oluşmakta. Yükselen veya ay burcu Aslan olanlar açısından şanslı bir hafta olacak. Bu ay 2 Aralık güçlü etkiler barındıran etkiler var. Venüs ve Satürn Vargottama dediğimiz güçlü bir yerleşimde iken, Ay ve Jüpiter kavuşumu başlangıç yapmak istediğiniz bir konu veya işi 2 Aralık tarihine denk getirebileceğinize işaret etmekte. Aralığın ilk haftası Koç, Aslan ve Yay burcu veya yükselen burçları bu alanlarda olanlar adına destekli etkiler var.

6 Aralıkta Merkür burç değiştiriyor. 5 Aralık ile 7 Aralık arası Merkür arafta olacak. Yani, iletişim, ticari konularla teknolojik aletler adına dikkatli olmakta fayda var. Eğer bu ay ticari bir adım atmayı planlıyorsanız 5 Aralıkla, 7 aralık arasına denk getirmemeye bakın. Veya yapmanız gereken bir konuşma veya önemli bir görüşme varsa, bu tarihlerde kendinizi ifade etmekte sıkıntılar olabilir, daha dikkatli olmalısınız.

7 Aralıktan itibaren ise Hint astrolojisine göre yükseleni veya öz burçları Yay’da olanlar ticari konular, ifade alanları, kariyer konuları, eşleri veya partnerleri ile olan ilişkiler açısından aktif ve hareketli bir dilime geçiyorlar. 

Aralığın İkinci Haftası 

11 Aralıkta Akrep burcunda yeni ay var. Hint astrolojisine göre yeni ay dönemleri hassas enerjiler barındırır. İçsel gerginliklerimiz artarken, fiziksel enerjimiz düşer. Aralık ayının yeni ay Akrep ve Boğa burçları açısından daha vurgulu olacak. Genel olarak ise, dönüşüm etkileri verecek olan Yeni Ay, hayata bakışımızda gergin ve depresif etkiler verecek. Zira Yeni ay döngüsünde bu ay işin içinde Satürn de var. Satürn kısıtlama veren gezegen olarak 11 Aralık Yeni ay’ı sırasında başlayan konular aksilikler ile mücadele etmemize ve sonuca giderken bir çok engelle karşılaşmamıza neden olabilir. 11 Aralık civarında kendinizi neşesiz ve huzursuz hissedebilirsiniz.

Yeni Ay hemen sonrası 12 -13 Aralık günleri Aslan ve Yay burçları veya yükselen Aslan veya Yay’lar iş ve kariyer alanlarında fırsatlar yakalayabilirler. 

14 Aralıktan itibaren bolluk gezegeni Jüpiter sıkıntılı bir dereceye geçecek. Aslan, Koç ve Yay ve Balık burçları bu tarihten itibaren, yani aralığın ikinci yarısından itibaren şansınızı fazla zorlamayın. Bereket enerjileriniz kısıtlanabilir. Finansal konularda dengeli olmaya çalışırken, iş alanlarınızda riskli adımlar atmayın.

Genel olarak ise 14 Aralıktan itibaren ama bilhassa Aralığın son haftası 27 ile 31 Aralık arasında hukuk konuları, adalet ve mahkemelerle ilgili konularda sonucunu kestirmenin zor olacağı kararlar çıkabilir. Bu dönemde hukuksal işlerinizde önemli adım atmamak daha doğru olacak. Eğitim, yurtdışı plan ve organizasyonları içinde benzer şekilde aralığın yani yılın bitiş dönemleri risk teşkil etmekte. 

Aralığın Üçüncü Haftası

16 ve 17 Aralıkta Kova burcu Aslan burcu ve Akrep burcu olanlar (yükselen de dahil olmak üzere), başarıya ulaşmak için uğraşı ve mücadele içine girmek zorunda kalabilirler. Birden fazla konuyu ele almayın. Daha çok tek bir konuya veya bir alana yönelmek başarı için daha uygun olacak.

16-17 Aralık ülke açısından hassas günler var. Basın ve Medya, komşularla ilişkiler açısından ani gelişmeler yaşanabilir. 

18 ve 19 Aralık ülke gündeminde hükümet açısından iç politikalar, halktan gelebilecek tepkiler açısından hareketli bir süreç var. Bireysel haritalar da Balık ve Başak burçları, ilişkiler, duygusal konularda depresif enerjiler içinde olabilirler. Bu dönemde sakin olmakta fayda var.  

Aralığın Son Haftası

Öncelikle bu sene yeni yılı Jüpiter’in problemli bir dereceden geçişi ile tamamlıyoruz. Diğer yandan yılın son Ay konaklaması Aslan burcunda yine Ay Jüpiter kavuşumu ile olacak. Aslan ve Kova burçları hareketli ve eğlenceye dönük etkinlikler içinde yılın son 3 gününü tamamlayabilirler ancak Aslan ve Kova yükselenler aşk ilişkilerinde ve çocuklarıyla ilgili konularda dikkatli olsunlar. 

Yılın son dolunayı 25 Aralıkta İkizler burcunda gerçekleşiyor. İkizler, Yay, Kova ve Terazi burçları bu seneyi kendileri için önemli bir durumu tamamlayarak veya sonuç alarak bitirebilirler. Kararlar almak, sonuçları uzun vadeye yayılacak adımlar atmak açısından en yoğun etkiyi bu burçlar yaşayacaklar. 

25 Aralık Dolunayı Mars ve Venüs’ün karşılıklı ağırlaması ile gerçekleşiyor ki ilişkiler, duygusal konular ve ilişkinizin geleceğiyle ilgili önemli kararlar alarak bu seneyi tamamlamanız olası. İlişkilerde ani gelişmeler, başlangıç veya bitişler gibi yılın sonunda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Yasak ilişkiler, fırtınalı veya tutkulu beraberlik adına da Terazi ve Akrep burçları daha yoğun enerjiler içinde olacak. 

ARALIK AYININ GENEL TEMALARI:

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle Kasım ayı boyunca maddi konularda kendimizi daraltan etkiler gevşiyor. Venüs, Terazi yolculuğu sırasında sıkışık dediğimiz bir etkide kalıyor, eğer bu olmasaydı bolluk enerjisiniz daha da yoğun hissedeceğiz.

Estetik üzerine değişimler ve kalıcı müdahaleler düşünüyorsanız 1 Aralık ile 23 Aralık arası desteklisiniz.

Evlilik adımı atmak gibi bir planınız varsa yine 23 Aralığa kadar destekli olacaksınız.

Ülke gündemi açısından medya, basın ve komşu ülkelerle olan ilişkilerde gerginlik etkisi devam ediyor. 

Piyasalar açısından Kasıma göre daha iyi enerjiler var ancak 14 Aralıktan itibaren sert etkiler söz konusu ki dengeler 14 Aralıktan itibaren tekrar bozulabilir. 

Eğence sektörü, perakende sektörü, hizmet sektörü bu ay daha hareketli olacak. Mars’ın burç değiştireceği 23 Aralık ile 25 Aralık arası devrede iç dengeler, ülke gündemi  ve güvenlik konuları yine hassaslaşacak görünmekte. 

25 Aralık dolunayı ülke haritası üzerinde olacak ki halkın bir olayla ilgili ani gelişen tepkisi, dış ilişkilerde gerginlik veya birden ortaya çıkan bir durum gündeme oturabilir. Halk ve kadınlar yılın son dolunayında gündemde olabilir. 

BURÇLARA GÖRE ARALIK AYI

Koç burcu veya Koç yükselen:

duygusal konulara yoğunlaşacaksınız. Eşiniz veya partnerinizle olan ilişkileriniz adına romantik etkiler, bir süredir zaman ayıramadığınız bir dostunuz veya ilişkinize zaman ayırmak söz konusu. Bu ay birlikte olduğunuz kişiyle ortak paylaşımlar açısında şanslı etkileriniz var. Maddi açıdan da bir süredir devam eden ne yöne gideceğiniz bilememe duygusu, kendinizi güvensiz hissetme durumu düzeliyor. Yurtdışı kontakları, duygusal alanlar, maddi konular, finansal denge bulma bu ay 23 aralığa kadar odak noktanız olacak. 23 aralıktan itibaren ilişkilerinize ve ortaklı alanlarınıza dikkat etmekte fayda var. İlişkilerinizde iletişim sorunları, ani yaşanacak gerginlikler veya daha önce fark etmediğiniz bir durumu ayın son haftası birden fark etmek açısından son hafta ilginç gelişmeler yaşatabilir size.

Boğa Burcu veya Boğa yükselen:

Burcunuzun yöneticisi Venüs bir süredir kısıtlı etkiler vererek, parasal konular ve ilişkilerde sizi zorluyordu. Aralıkta bu alanlarda toparlanma yaşanacak. İş ortaklıklarınız, yurtdışı temaslarınız, kontaklarınız, yeni projeler açısından hareketli zamanlar var. Bu ay Venüs desteği sizinle ama tedbirli olmakta maddi konularda gelir gider dengelerini iyi ayarlamakta fayda var. İlişkiler açısından 11 aralıkta karşı burcunuzda gerçekleşecek yeni ay yeni gelişmeler ve önemli dönüşümler vaat ediyor. Bu ayın yeni ayı (amavasya) duygusal alanlar kadar maddi konular ve iş bağlantıları açısından da gelişmelere açık olacağınızı göstermekte. Venüs’ün karşı burcunuza geçeceği 24 Aralıktan itibaren duygusal karmaşalara ve kıskançlık kaynaklı sorunlara açık olacaksınız. Beraberliklerinizde ayın ve yılın son haftası kontrolcü tavırlarınız sorun yaşamanıza neden olabilir.

İkizler Burcu veya İkizler Yükselen:

Bu ay iş planlarınızı iyi düzenlemek, organize olmak ve gereksiz yükleri üzerinize almamak önemli diyebilirim. Her şeyden önce ay boyunca iş sorumluluklarınızın artması, çalışma hayatınız hatta günlük sorumluluklarınız açısından yoğun bir tempo var. Sağlığınız başta üreme organları olmak üzere yine dikkat etmek gerekmekte. Temponuz yükselirken fiziksel olarak kendinizi zorlamadan ve dinlenerek dünyevi alanlarınızı planlamaya çalışın. Eğitim, finansal konular, yönetim kademeleri, basın ve medya, insan kaynakları gibi alanlarda uğraşılarınız var yoğunluk daha da artabilir. Bu yılın son dolunayı burcunuzda gerçekleşiyor. 25 Aralıkta gerçekleşecek dolunay sizi bir süredir arzu ettiğiniz bir konuda sonuç almaya veya uzun vadede adım atmaya teşvik edebilir. Dolunay duygusal konularda tutkulu ve fevri hareket etmenize neden olabilir. Ay sonunda iş, ev ve ilişkiler dengenizi iyi ayarlamalısınız. 

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen:

Eviniz, yuvanız öne çıkıyor. Bu alana yerleşen Venüs ile 25 aralığa kadar kendinizi en iyi evinizde rahat hissedeceksiniz. Eğer ev alma, yeni bir eve taşınma, tadilat yaptırma veya dekorasyon istekleriniz varsa, ayın son haftasına kadar bu alanlarda hareketli etkileriniz var. Duygusal konularda ise 25 Aralıktan itibaren aşk alanınıza geçecek olan Venüs ile hareketli bir süreç yaşayacaksınız. 11 Aralıkta gerçekleşecek yeni ay eğitim, ilişkiler, duygusal konular ve çocuklarla ilgili alanlarda planlarınızı tekrar revize etmenizi gerektirebilir. Bu ay özelikle 11 Aralık ile 18 Aralık arasında ani gelişmeler veya sürpriz gelişmeler söz konusu. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay süreci ise gelir gider dengeleriniz açısından dikkatli olmanızı gerektiriyor. Dolunay üstünü kapattığınız bir konuya tekrar bakmak zorunda kalmanıza, gizlediğiniz bir konunun ortaya çıkmasına veya düşmanlarla uğraşmanıza neden olabilir. Her durumda 25 Aralık Dolunayı duygusal ve ruhsal olarak içinize dönük ve depresif etkilerinizi tetikleyebilir. Bu ayın son haftası sizin için hassas bir dönem diyebilirim.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan: 

Bu ay sosyal aktiviteler içinde olacak, dostlarla daha fazla zaman geçirecek, çalışmak veya sorumluluklara dönük olmak kadar hayattan zevk almakta isteyeceksiniz. Dışa dönük bir ay olacak. Kardeşler, yakın çevreden, arkadaşlardan destek alabilir, girişimlerinizde beklemediğiniz yardımlarla karşılaşabilirsiniz. Bilhassa aralığın ilk on günü daha yoğun olmak üzere şans ve bereket etkileriniz yüksek bir dönem söz konusu. Aile ve ev alanlarınızda gerçekleşecek Yeni ay, sizi bu konularda yeni gelişmeler ve ani dönüşümler içinde tutabilir. Gayrimenkulle alakalı bir işiniz varsa yine hareketli bir ay söz konusu. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay ise sizin için önemli bir hedefi sonuçlandırmanızı, maddi açıdan gelişme yaşamanızı, dostlardan destek görmeyi işaret ediyor. Yılı kapatırken, bu ay parasal işleriniz açısından açılma ve yeni fırsatlar yakalama söz konusu. Duygusal konularda ise yakın çevrenizden veya sosyal medyadan tanışacağınız birinden etkilenmek söz konusu. Bu ay iletişim, medya, reklam veya sosyal medya, internet üzerinden yürüttüğünüz işleriniz açısından da hem hareketli hem de bereketli açılımlar var.

Başak Burcu veya Yükselen Başak:

Maddi konular gündeminizi meşgul edecek. Parasal açıdan bereketli bir ay geçirecek, kendi kazançlarınız adına fırsatlara açık olacaksınız. İlişkiler adına özellikle ayın son 10 gününden itibaren dikkatli ve esnek olmaya çalışın. Bu ay yüzünüzde estetik bir değişiklik, rötuş veya operasyon düşünüyorsanız 23 Aralığa kadar destekli etkileriniz var. Ancak kişisel bakıma ait masraflarınız da artabilir, tedbirli hareket edin. 11 Aralıkta gerçekleşecek yeni ay yakın çevreniz, kısa vadeli planlarınız, dostlardan gelecek beklemediğiniz bir destek adına güzel etkiler barındırıyor. 25 Aralık dolunayı da hedefler ve sosyal alanlarda etkili olacağı için, ayın genel teması girişim yapma isteğiniz, devam eden düzeni değiştirme arzunuz ve çevrenizle ilgili konulara yönelmenize neden olacak. 23 Aralıktan itibaren duygusal alanlarda kontrolcü tavırlarınız partnerinizle ile sorun yaşamanıza neden olabilir dikkatli olun. 

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen :

Aralık ayında burcunuzda ikamet edecek Venüs fiziksel olarak çekici olmanıza, dikkatinizin karşı cinsle ilişkilerinize yönelmesine neden olacak. Kişisel bakım, estetik düzenlemeler ve müdahaleler açısından da hevesli olabilir, bir süredir cesaret edemediğiniz bir operasyon veya estetik bir adımı atabilirsiniz. Bu ay aşk ilişkileri, kişisel konularınız, bu alanlardaki arzularınız, beklentileriniz, fiziksel değişim isteğiniz öne çıkacak. Parasal alanlarda sorumluklarınız, aile büyüklerinize veya sizin için önemli birine karşı destek olma durumu söz konusu olabilir ki kişisel alanlarınızdaki istek ve beklentilerinizde artacağı için parasal gelir gider dengelerinizde mutlaka planlı olmaya bakın. Bu ay konforunuz ve rahatınızda sizin için önemli olacağı için kendinize de vakit ayırmayı unutmadan hayatınızı düzenlemelisiniz. 11 Aralık yeni ayı maddi alanlar, aile konuları, bankacılık işleri, kredi konuları gibi alanları hareketlendirirken, 25 Aralık dolunayı bir süredir planladığınız bir eğitim veya  seyahati aniden gündeminize almanıza olanak sağlamakta. 

Akrep Burcu Veya Akrep Yükselen:

Burcunuzda gerçekleşecek yılın son Yeni Ay döngüsü, ayın ilk devresini ve 11 Aralık civarını sizin için hareketli kılacak. Yeni Ay, Kişisel bir konuda bir süredir planladığınız ama adım atamadığınız bir konuda harekete geçmenizi veya yeni fırsatlar, olanaklar yakalamanızı sağlayabilir. Öte yandan bu Ay gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamak gerekmekte. Giderler alanınızda 23 Aralığa kadar oturacak olan Venüs sizi lüks alımlar için tetikleyebilir. Eğer elden çıkarmak istediğiniz bir menkulünüz, bir malınız varsa bu açıdan da 24 Aralığa kadar satış yapmak, elden çıkarmak adına destekli olacaksınız. Duygusal konularda bu kendinizi ifade etmekte sorunlar yaşanabilir, özelikle de ayın ilk 25 günlük döngüsünde. Platonik hisler, duygularınızı kendinize saklama isteği artabilir. 25 aralıktan itibaren burcunuza geçecek olan Venüs sizi parasal işlerinizde, fiziksel olarak çekiciliğinizi arttırarak, karşı cinsin daha fazla ilgisini çekmenize de olanak sağlayacak.  

Yay Burcu veya Yükselen Yay:

Burcunuza aralığın ilk haftası geçecek olan Merkür, sizi iletişime dönük, çevrenizle kontak halinde tutarken, kariyer ve iş alanlarınızda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ticari bağlantılar, ortaklı alanlar, proje çalışmaları, yurtdışı bağlantılı iş ve konular, seyahatler ve iş yolculukları açısından yoğun bir temponuz olacak. Bu ay koşturmanız arasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, düşmanlar, rakipler açısından hassas etkileriniz söz konusu. İş yerinizde özel konularınızı veya fazla duyulmasını istemediğiniz meseleleri herkesle paylaşmayın. Genel olarak da bu ay kiminle ne konuştuğunuza ve paylaştığınıza dikkat etmekte fayda var. Sağlığınızda bağışıklık sisteminiz hayli zayıf olacak. Gripal enfeksiyonlar başta olmak üzere dikkat etmekte ve bedeninizi iyi korumakta fayda var. Ayın ilk dönemi 11 Aralıkta gerçekleşecek Yeni Ay, hem kendi hem de aile ve ebeveynlerinizin sağlığını hassas kılmakta. 11 Aralık civarı duygusal iniş çıkışlar ve kırılganlıklar artabilir. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay ise partneriniz, ikili ilişkileriniz, eşinizle ilgili konularda tamamlanma bir süredir karar veremediğiniz bir durumla ilgili sonuç alma verebilir. 

Oğlak Burcu veya Oğlak yükselen:

Bu ay giderler ve kayıpları gösteren alanınıza aralığın ilk hafta geçecek olan Merkür, başta iletişim olmak üzere, çevrenizle kontaklara, mesleki ve ticari ilişkilerinize, gençlerle ilgili konulara sizi yönlendirirken, bir yandan da bu alanlarda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Diğer yandan yurtdışı bağlantılı bir iş yapıyorsanız dikkatli olmak koşullu ile uluslararası işleriniz açısından yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Bu ay kontrat ve anlaşmalarda dikkatli olmanız önemli. İmza attığınız yerlere dikkat edin. Bu etki Ocak ayında burcunuzda yaşanacak Merkür gerilemesi ile daha da önemli bir hal alabilir ama bu ay boyunca da emin olmadan anlaşmalarda adım atmayın. Öte yandan kariyer alanınıza geçerek sizi iş kontakları, alacaklar, iş bağlantılı maddi gelirleriniz adına rahatlatacak Venüs enerjisi Aralık boyunca maddi konular bağlantılı güzel fırsatlar sunabilir. İş alanlarınız açısından ay boyunca Venüs desteği sizinle. Merkür size bu süreçte teknik sıkıntılar ve masraflar açsa da, teklif ve proje çalışmaları açısından güzel etkiler var. Aşk ilişkilerinde ise işiniz vasıtasıyla biri ile tanışma veya etkilenme söz konusu. İşinizde kadınlardan destek almak, bilhassa erkek Oğlak yükselenler için daha etkin durmakta. İlişkilerde romantik olmak, duygusal davranma eğilimleriniz yüksek ama bilhassa bekar oğlaklar için bu ay duygusal alanlar hareketli diyebilirim. 

Kova Burcu veya Kova Yükselen:

Eğitim işleriyle bağlantınız varsa, yurtdışı temaslarınız bulunuyorsa, hukuksal konularda çalışmalarınız veya davalarınız varsa bu alanlarda ay boyunca Venüs desteği alacaksınız. Hayata bakışınızda daha duygusal ve ilişkilere dönük olmak söz konusu olurken, eşiniz veya partnerinizle zaman geçirme, düzeltmeniz gerekenleri tekrar ele almak adına Venüs ay boyunca yanınızda olacak. 11 Aralık’ta kariyer alanınızda gerçekleşecek Yeni ay, iş ve projelere ilgili sizi yoğun bir tempoya bu tarihten itibaren itebilir. Yeni iş fırsatları veya iş ile ilgili adım atmak bir durumu oluşturmak söz konusu. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay ise, öncelikle 11 Aralık civarında attığınız adımların sonuçlarını almanızı sağlarken, duygusal konular, aşk ve ilişkileriniz adına da sizi hareketlendirecek. Eğer çocuk sahibi iseniz 25 aralık dolunayından itibaren ay sonuna kadar çocuklarla ilgili konulara odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Bu ay etkiler genel olarak sizi fırsatlara açık, bir süredir bekleyen ilerlemeyen durumları yoluna koyma anlamında daha aktif olacağınıza işaret etmekte. Parasal konularda rahatlama, sıkışıklığınız varsa bunu bir şekilde düzene koyma söz konusu olurken, ilişkiler ve duygusal hayatınızda da bilhassa 23 Aralıktan itibaren ilginç gelişmeler yaşanabilir. 

Balık Burcu veya Balık Yükselen:

Yakın çevrenizle ilişkileriniz, bu alanlarda var olan anlaşmazlık ve benzeri sorunları düzeltme veya onarma fırsatları getirecek size. Bu ay maddi konular, parasal işleriniz önemli odak noktalarınızdan birisi diyebilirim. Girişim yapmak veya hedeflediğiniz bir girişiminiz için maddi kaynak bulmak, araştırmak söz konusu. Artık harekete geçmek istiyorsunuz. Bu ay bankacılık işleriniz, krediler ve benzer şekilde başkalarının kaynaklarından alabileceğiniz gelirler açısından Venüs desteğine sahipsiniz. Sadece kredi veya bankacılık alanında değil, örneğin kiralamak istediğiniz bir menkulünüze kiracı veya alıcı bulmak, nafaka, miras veya sigorta gelirlerinizde yaşanılan sorunları düzeltmek, alacaklarınızı toparlamak adına da yine güzel etkiler var. Duygusal ilişkilerde ise hercai ilişkilere, sonunu düşünmeden girebileceğiniz beraberliklere dikkat etmeniz gerekmekte. Halen yürüyen birlikteliğiniz varsa, flörtçü tavırlarınız ilişkide sorun yaşanmasına sebep olabilir. 11 Aralıkta gerçekleşecek Yeni ay sizi iş ve mesleki konularda yeni gelişmelere itebilecek. 25 Aralık dolunayı ise mesleki konularda 11 aralık civarı başlayabilecek bir durumu tamamlamanıza olanak sağlama potansiyelinde. Diğer yandan dolunay dönemi ay sonuyla birlikte ev ve aile alanlarınızda yapmak istediklerinizi düzene koymanızı sağlayabilir. Aile içi ilişkilere ise özellikle dolunay süreci olan 25 aralıktan itibaren dikkat etmekte fayda var. 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *