Burçlar ve Aşk

ASLAN BURCUNUN AŞK HAYATI

Aslan burcu ilişkileri nasıl yaşar?

Aslan Zodyak içinde kendinden emin, mağrur ve gururlu bu burç, çağlar boyunca ihtişamın, yaşama dönük enerjilerin, doğuştan gelen vakur ama asil bir duruşun simgesi olarak görülmüş, ilişkilerinde görkemli ve tutkulu beraberliklerin insanı olmuştur. Albenisi yüksek bu insanlar doğal olarak karşı cinse daima çekici ve ışıklı görünmüşlerdir. Flört etmesi oldukça keyiflidir Aslan Burcu ile, ve isterlerse karşı cinsin ayaklarını yerden keserek abartılı bir ilgi bile gösterebilirler. Bir yandan da saf ve çocuksu bir enerji ile bağlanırlar. Kibirle kendine güven arasında ince bir çizgileri vardır. Eğlenceye ve sosyal ortamlara olan merakları onları zevk sahibi yapabilirken,  pohpohlanmaya olan eğilimleri ise kolay aldanmalarına neden olabilir. Sevgilisinden sürekli ilgi ve hayranlık beklentisi daha düz ve hayata bakışı sade biri ile karşılaşmaları durumunda müzmin bir tatminsizliğe dönüşebilir. Eğer bir Aslan’a gönlünüzü kaptırdıysanız, bilin ki talepkar ama aynı zamanda cömert biri ile yürüyorsunuz. İlişkide işler istediği gibi gitmediğinde tutkulu yapısına zıt bir inatla, iyimser bir tutumla ilişkisini kurtarmaya, beraberliğe yeni renkler vermeye çabalayacaktır. Ama sabrı da inadı gibi çok uzun süreli değildir. Fazla bir beklentisi yoktur. Güzel yaşayalım, eğlenelim, birbirimiz için değerli olalım ve sıradanlıktan uzak bir ilişki olsun. Dürüst ve açık kalpli, koruyan kollayan bu insanlar aşkı yaşamayı ve heyecanları diri tutmayı severler.

Aslan burcu ve Koç ilişkisi:

Benzer eğilimleri olan bu iki burç oldukça iyi anlaşabilir. Öncelikle aralarında ilginç bir elektrik vardır. Çabuk kaynaşırlar. Hareketli, neşeli ve renkli Aslan, kısa zamanda Koç’un dikkatini çeker ve hayatın güzelliklerine bağlı olan Koç ile tutkulu ve beraber olmaktan zevk alacakları bir ilişkiye adım atabilirler. İkisi de sosyal ve eğlenceye dönüktür. Koç insanı dikkat çeken bir sevgili veya eşten hoşlanır. Bu konuda Aslan’ın eline kimse su dökemez. Bu ilişkide ki en bariz sorun, Aslan’ın gururlu yapısına, kızınca düşünmeden hareket edebilen Koç’un dokunmasıyla çıkar. Aslan aldatılmaya asla gelemez. İkinci olamaz. Dolayısı ile Koç’un Aslanı hayatının odak noktası yapabilmesi durumunda ve hiçbir şartta aldatmaması koşulu ile beraberlikleri renkli ve keyifli olacaktır. Eğer Koç, ağzından çıkana dikkat eder ve ilişkinin zorlayıcı dönemlerinde Aslan’ı kışkırtmazsa, beraberlikleri uzun soluklu olabilir.

Aslan burcu ve Boğa ilişkisi:

Boğa Burcu sizi son derece çekici bulacak, etkileyici bir alanınız olduğunu hissedecek ama çok da kıskanabilecektir. Aslan’ın hareketli ve dışa dönük tarafı sakin ve durağan Boğa’yı bir süre sonra rahatsız edebilir. Bu ilişki de Boğa, Aslan’ı kontrolü altında tutmak isteyebilir. Boğa gösterişli ve şen şakrak partnerine çekim duyacaktır. Aslan’ın çekici havası Boğa’yı etkiler ancak Boğa’nın duygularını aynı içtenlik ve coşkuyla belli edememesi ilişkide Aslan’ın bir süre sonra kendini rahatsız hissetmesine neden olabilir. Zira Aslan övgü almayı hislerin ona belli edilmesini sever. Eğer ilişkinin duygusal alt yapısında oluşabilecek farklılıkları çözebilirlerse ortaya güzel bir beraberlik çıkabilir.

Aslan burcu ve İkizler ilişkisi:

Aslan neşeli, girişken ve romantik, karşı tarafı cezbetmeyi bilen tavrı ile ele avuca sığmaz İkizleri kolay çeker. Konuşkan ve zeki biri olan İkizler, hareketli yönünü Aslan ile kontrol etmek zorunda kalmaz. Diğer yandan bu ilişkide entelektüel açıdan da bir uyum vardır. İki kişi birbirini besler. İkisi de dışa dönük ve sosyal becerileri yüksek kişilerdir. Aslan’ın gösteriş merakı ve her şeyi abartarak ve heyecan içinde ele alması bir süre sonra İkizleri sıkabilir. Aslan ise İkizlere göre daha sahiplenici ve sabittir. Ama İkizlerin eğlenceli ve esprili yönü, hayatı keyifli yaşama eğilimi, Aslan’ı memnun edecektir. Bu ilişki oldukça faal ve monotonluktan uzak keyifli geçebilir.Uzun vadede ise birbirlerinin hayata bakışlarına ve duygularına anlayış gösterirlerse ilişkideki gel-gitleri kolay çözer ve mutlu bir beraberlik yakalayabilirler.

Aslan burcu ve Yengeç ilişkisi:

Zaman ve emekle oturacak bir ilişkidir. Normalde birbirine zıt olan bu Su ve Ateş enerjisi, ilgiyi ve odak noktası olmayı seven Aslan’ın, Yengeç’in koruyucu ve sahiplenici yönüyle mutlu olabilir. Öte yandan Yengeç de bu ilişkide Aslan’ın gösterişli ve karşı tarafı yücelten, önemli hissetmesini sağlayan tarafı ile kendini daha iyi hissedebilir. Öte yandan Yengeç’ in içe dönme eğilimi, sorunlar karşısında durup bekleyip strateji üretebilen yönü Aslan’ın onu farklı algılamasına neden olabilir. Başka bir ayrıldıkları nokta da Aslanın dışa açık gezmeyi, eğlenmeyi seven tarafına Yengeç’in fazla uyum sağlayamaması şeklinde görülebilir. Eğer karşılıklı anlayış ve sabır gösterebilirlerse devam edebilecek bir ilişkidir.

Aslan burcu ve Aslan ilişkisi:

Bu kişiler kendi ilişkilerinde kavgaya, gürültüye çabuk dönüşebilecek, tutkulu ama inişli çıkışlı bir beraberlik yaşayabilirler. Daha çok arkadaş olmak, dostluk kurmak adına uygun etkiler barındıran bu ilişki, bir şekilde kesilme olsa bile dost kalmayı başarabilen nadir çiftlerdendir. Diğer yandan ikisi de fazlasıyla benzer tepkiler verebildikleri için, aşırı gurur, inat etme veya fazla sosyal olma gibi, ilişkide orta noktayı bulmak zor olabilir. İlginin üzerinde olmasını isteyen iki çocuk gibi beraberlik çok çabuk şekilde arenada savaşan gladyatörlere dönüşebilir. Bu beraberlik ancak tarafların birbirlerinin ayaklarına basmadan ve karşılıklı olarak ilişkiyi boğmadan yürüyebilir.

Aslan burcu ve Başak ilişkisi:

Başak sade, direk bir dil kullanan, şatafattan hoşlanmayan, detaycı yönü ile gösterişe ve hayatın güzelliklerine bağlı, parlamayı seven Aslan ile çelişecektir. Bu ilişki bir şekilde başlasa da uzun vadede devam etmesi ancak kişilerin haritalarında bulunabilecek çok özel şartlara bağlıdır. Aslan rahatına, içinden geldiği gibi hareket etmeye eğilimlidir. Başak ise detaycı, planlı tarafı ile bu yönlerden rahatsız olabilir. Hayata maddi olarak bakışları da farklıdır. Başak sizi farklı ve eksantrik bulabilir. İlk dönemde eğlencenin ve hayatına dibine vurma eğiliminiz ilginç ve hoş gelebilir. Ama zamanla sizi sorumsuz veya fazla havai bulabilir. Ayrıca Aslan’ın hesap vermekten hoşlanmayan başına buyruk tarafı Başak’ı bir süre sonra sinirlendirebilir. Diğer açıdan ise Başak da düzensiz bulduğu Aslan’ı eleştirmeye değiştirmeye çalışabilir ki; ilişkinin kırılma noktası genelde burada başlar. Başlasa bile sağlıklı devam etmesi çiftlerin ancak özel etkiler almış olmaları ile mümkün olabilir.

Aslan burcu Terazi ilişkisi:

Zarif, duygulu ve sevecen Terazi, güzelliklere, lükse düşkündür. Aradıklarını bu anlamda Aslan’da bulabilir. Aslan cazibesi ile Teraziyi kolaylıkla etkisi altına alabilir. Diğer yandan Terazi’nin renkli kişiliği, samimi ve olduğu gibi olan yaklaşımları, etkileyici olan yönleri Aslan’ın yanında rahat etmesini sağlayabilir. Bu ilişki de dikkat çekici kısım, Terazi’nin ( eğer çok ters bir etki almadıysa) romantik ve aşka dönük yönü Aslan tarafında çekici bulunur. Özellikle Terazi kadınları için hayatın olmazsa olmazı ilişkidir. İyi bir ilişkileri veya evlilikleri olması onların hayat amaçlarında ilk sıralarda yer alabilir. Bu yönü ile bilhassa Aslan erkeği ile karşılaşan Terazi için bu albenili adam çekim merkezi gibidir. Tersi durumlarda da Aslan kadınının gösterişli ve dikkat çekici yönleri Terazi erkeğini cezbeder. Tutkulu bir ilişkidir onlarınki ve eğer karşılıklı dikkat ve özen gösterilirse uzun sürebilir veya evlilikle sonuçlanabilir.

Aslan burcu ve Akrep ilişkisi:

Her iki tarafın da güçlü doğası, liderlik yönleri, ilişkide önde olmak arzusu çatışabilir ama her iki taraf için de tutkulu bir beraberlik olacaktır. Öncelikle Akrep’in kontrol etme arzusunu tadında bırakması gerekir zira Aslan da hükmedici ve karar verici olmaktan hoşlanır. Çatışan ama kopmakta zorlanan bir ilişki olabilir. Kıskançlık başlı başına bir sorundur genelde. Diğer yandan Aslan’ın cömert ve ilişkiden esirgemediği ilgisi Akrep’i memnun edecek ve Akrep’ in tutkulu yönleri ve kolay çözülemeyen tarafları Aslan’ı cezbedecektir. Uç noktalara çabuk kayma eğilimi gösterse de bu beraberlik hareketli ve renkli bir ilişki olarak yaşanabilir. Akrep, ne istediğini bilen ve acele etmeden harekete geçen biridir. Aslan’ın net ve açık hali onun hoşuna gidebilir. Karşılıklı hoş görü olması kaydıyla güzel bir beraberlik yaşanabilir.

Aslan burcu ve Yay ilişkisi:

Her iki taraf da kendine dönüktür ama Aslan’ın ilişkiye sahip çıkan ve arkasında duran havası Yay için güvenilir bir alanda olduğu hissine neden olabilir. Renkli kişilikleriyle çevreleri tarafından da sevilen bir çift olabilirler. Ancak sıklıkla öfke patlamaları yaşanabilir. İki taraf da çabuk gerginleşebilen ve ortamı fazla idare etmeye eğilim göstermeyen mizaçtadır. İdeallerini, yapmak istediklerini Aslan motive edecek ve Yay’ın önünde durmayacaktır. İkisi de gezmeye ve eğlenmeye düşkün olduklarından birlikte zaman geçirmekten hoşlanacaklar, birçok ortak alanda buluşabileceklerdir. Yay, paylaşımcı yönleriyle Aslan’ın kendisini önemli hissetmesini sağlayabilir. Buradaki en hassas nokta bazen patavatsızlığa varan açık sözlülüğünü Aslan bir süre sonra gergin tepkilerle karşılayabilir. Yay diline sahip çıkar ve kıskançlık ve kısıtlama eğiliminde olmazlarsa güzel bir beraberlik ortaya çıkarabilirler.

Aslan burcu ve Oğlak ilişkisi:

Aslan, Oğlak’ ı donuk ve fazlasıyla hayatın yükünü omuzlarında taşıyan, günü yaşayamayan biri olarak algılayabilir. Çok uyumlu veya gıpta edilen bir ilişkileri olması zordur. Ancak çok kuvvetli bağlar olursa veya birbirlerini çok iyi tamamlarlarsa rahat bir ilişki yürütebilirler. Sabırlı, sorumluluk sahibi ve işine, kariyerine düşkün Oğlak, Aslan’ ı çok yüzeysel veya fazla dışa dönük bulabilir. Maddi konularda beklentileri ve hayatı yaşama biçimleri de taban tabana zıttır. Oğlak güven insanıdır, Aslan ise hayatın insanı. Bir şekilde yolları birleşmiş bile olsa, uzun vadede devam ettirmesi zor bir ilişkidir diyebiliriz.

Aslan burcu ve Kova ilişkisi:

Her ikisi de sosyaldir. Ancak Aslan’ın sosyalliği daha ben merkezli ve kendine dönük olabilir. Kova ise topluma ve toplumsal olaylara daha dönük ve bu anlamda yardımsever biridir. Birçok derneğin, yardım kurumunun ardından Kova enerjisi yüksek kişiler çıkar. Oysa Aslan ben, Kova ise biz demeyi sever. Hayata bu bakışları çelişkili gibi görünse de ikisi de kendine has renkli insanlardır ve birbirlerini çekebilirler. Değişken ve durağanlıktan uzak Kova, renkli Aslan ile sıkılmayacaktır. Entelektüel açıdan da birçok şey paylaşabilirler. Birbirlerini anlarlar ve eğer Aslan, Kova’nın özgürlüğüne, yapmak istediklerine, idealist yönüne çok müdahil olmazsa farklı kutupların birbirini çekmesi gibi kendi içinde uyumlu ama dışardan bakıldığında bir arada olmaları zormuş gibi görünen değişik bir ilişkiyi deneyimleyebilirler. Gene de bu ilişkinin yürümesi tarafların kişisel haritalarındaki özel etkilere bağlıdır.

Aslan burcu ve Balık ilişkisi:

Duygusal açıdan yüksek perdede bir ilişki olsa da, bu beraberlikte Balık tarafı, Aslana uyum sağlamak için ekstra emek ve zaman harcamak zorunda kalabilir. Aslan talepkar, Balık ise özverili, memnun etmeye çalışan taraf olabilir. Diğer taraftan her iki kişi de birbirini çekici bulacaktır. Ama Su – ateş enerjisi bu arenada Balık’ı hırpalayabilir. Bu ilişkide en kıvamlı durum Aslan tarafının Ay veya yükselen burcunun Balık’ ta olması ile yaşanır. Bu durumda ilişki de su enerjisi denge verecektir. Ama yıldız haritasında Aslan tarafında ateş enerjisi fazla kaçmışsa, bu taraf ilişkide fazla baskın olabilir. Bu beraberlik uzun vadede çiftlerin birbirini tanıması ve karşılıklı adım atmaları ile yürüyebilir.

 

Sevgilerimle. 

Astrolog Şebnem Ekşib 

www.sebnemeksib.com.tr                                                

 

©Şebnem EKŞİB  Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden tamamı veya bir bölümü yayınlanamaz. 

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *