ÖNÜMÜZDEKİ 3 GÜNLÜK ASTROLOJİ YORUMLARIM

Ekim ayının belki de en kıymetli 3 gününe geçmiş bulunuyoruz. Ay bugünden itibaren “Hilal” fazına ulaşıyor. Perşembe ve Cuma günü daha yoğun şekilde enerjisini belirgin kılacak olan “Hilal” fazı, aslında başlangıçlar, yeni bir duruma geçmek, adım atmak adına en uygun zamanlardır. Önümüzde 13 Ekim’le etkisini hissettirmeye başlayacak ve 15 ve 16 Ekim de doruk noktasına ulaşacak zor bir dolunay döngüsü var. Öncesinde Ekim ayının belki de en iyi 3 günü nedir diye sorsanız, 5-6 ve 7 Ekim günleri etkin olacak Hilal dönemi derim size…

Bu 3 gün boyunca, özellikle Ay’ın Yay burcuna geçeceği Cuma günü (7 Ekim) en iyi çalışan bölümü olacaktır. Bu süreçte ne yapmak lazım? Öncelikle bu dönemde başlatacağınız bir iş veya durum varsa, etkiler 3 gün ama özelikle Cuma günü destekli olacaktır. Ayrıca hilal döngüsü Akrep burcu ile bir araya geldi ki Çarşamba ve Perşembe günleri Ay, Hint astrolojisine göre Akrep burcunda ilerleyecek ve ele aldıklarınızı daha derinden görme, sezgilerin yükselmesi, psişik veya ruhsal konularda gelişim gösterme, ilgilenme, araştırma dualar ve dilek ritüelleri için etkiler çok uygun olacak.

Çarşamba ve Perşembe günleri özellikle; Çarşamba güneş battıktan sonra ve Perşembe gecesi, Cuma günü Güneş doğana kadar olan aralıkta, inancınıza göre dualar ve dileklerde bulunmak, korunma ve arınma ritüellerini uygulamak, ruhsal çalışmalar yapmak adına destekli olacağız ki bu fırsatı değerlendirmenizi öneririm.

ÇARŞAMBA GÜNÜ Merkür günü ve Ay Akrep burcunda ilerlerken, sezgiler, hissedişler, fark etme etkileri artıyor. Duygusal olarak tutkulu ama içsel olarak huzursuz hissedebilirsiniz. Özellikle Akrep burçları, yükselen Akrepler, Boğa burçları ve yükselen Boğalar ile Aslan ve yükselen Aslan burçları Çarşamba ve Perşembe günleri duygusal olarak daha gergin olabilirsiniz. Öte yandan fark etmediklerinizi daha iyi anlama, birden fark etme veya evren tarafından sizin önünüze adeta bazı şeylerin konması durumu sıklıkla yaşanabilecek etkiler arasında. Bu nedenle Çarşamba ve Perşembe günleri moral olarak gelgitlere açık ama sezgisel olarak farkındalığınız adeta tavan yapmış gibi hissedebilirsiniz. Bu süreçte dualar, dilekler, sakin ortamlar, gerginlikten uzak olmak dilek kapılarının açıldığına inanılan Hilal fazının tadını kaçırmadan ve içsel olarak genişleyerek bu dönemi değerlendirmenizi sağlayacaktır. Gereksiz vesveselerle bu süreci harcamayın, bilhassa Başak burçları, Koç burçları, Yengeç ve Akrep burçları sakin olmanız, dikkatinizi başkalarından ziyade kendi alanlarınıza çevirmeniz önemli olacak.

PERŞEMBE GÜNÜ disiplin isteyen, sizin için önemli ve sonuçları geniş bir dönemi etkileyebilecek bir işiniz, başlangıcınız varsa değerlendirebilirsiniz. Ruhsal olarak bugün daha karışık hissetmekle birlikte, başkalarını koruma, sevdiklerimiz için daha kolay adım atma eğilimi olacak. Aileniz, sevdikleriniz için dua okumak, ritüeller de bulunmak, evinizin, sevdiklerinizin veya çocuklarınızın, eşinizin bolluk bereket enerjileri için dualarda bulunmak oldukça faydalıdır. Öncelikle Perşembe günü (6 Ekim) başkaları için atacağınız bir adım veya iyilik çok daha yoğun titreşimler verme eğiliminde olacak. Bu dün içinde sadaka vermek, bir hayvanı, canlıyı doyurmak, hiç değilse su vermek çok makbul sayılabilecek korunma enerjisi yaratacaktır.

Akrep ve Yay burçları bugün içsel olarak biraz daha huzursuz ve gergin hissedebilirsiniz. Daha çok ruhsal konulara eğilmek bu nedenle sizin adınıza doğru olacaktır.

CUMA GÜNÜ; Ay’ın YAY burcuna geçmesiyle Hilal döngüsünün en rahat bölümüne ulaşacağız. Özellikle YAY, İKİZLER, OĞLAK, AKREP burçları ve yükselenleri burada olanlar içsel dengelerinizin rahatlaması, kendinizi çok daha iyi hissetmeniz olasıdır. Cuma günü Hilal fazının dünyevi konularda en destekli alanı başlıyor ki; alım satımlar, bir işi veya projeyi başlatmak, duygusal konularda adım atmak, eğitim, seyahat veya turizm, teknolojik alanlarda başlangıç yapmak oldukça destekli diyebilirim.

Hilal döngüsünün dualarınızı, arzularınızı, hayırlı yeni başlangıçlarınızı desteklemesi dileklerimle…

Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *