18 Ağustos Ay Tutulması ve Dolunay Ritüelleri

Hava enerjisi ile Ateşin dansı arasında (Kova ve Aslan) gerçekleşecek olan Ay tutulması bugün öğle saatlerinde belirgin hale gelecek. Tutulma günleri enerji çok yüksek bir etkiye sahiptir. Bu nedenle bugün önemli bir işiniz veya durumu başlatmak, adım atmak için beklemede kalın. Bunu çarpıntınız varken, inadına koşmaya çalışarak kalbinizi yormak gibi düşünebilirsiniz.

Kova burcunun rengi koyu mavi ve lacivert tonlarıdır. Bu tonları üzerinizde bulundurmak iyi gelebileceği gibi, akşam kırmızı mum yakmak, lavanta tütsüsü kullanmak, evinizde denge ve uyuma önem vermek önemli. Gün içinde ve gece boyunca gergin konuşmalardan, kavgalardan, tartışmalara girmekten uzak durun. Mesele birden kontrol edemediğiniz bir duruma dönüşebilir. Üzerinizde gümüş bulundurmak iyi gelecektir. Gümüş dengeleyici bir metaldir.

Hava ve Ateş elementinin yüksek olacağı tutulma sırasında, dengeyi su ile sağlamak iyi gelecektir. Temiz bir kap içine bir miktar su koyup, içine bir anahtar, biraz bozuk para ve renkli parlak objeler, boncuk veya taş gibi koyabilirsiniz. Anahtar; hayatınızda açacağınız yeni kapıları, yaşamınıza alacağınız yeni enerjileri, yuva kurmanızı veya ihtiyacınız varsa bir evi, ev almayı temsil edecektir. Bozuk para ise bolluk ve bereket enerjiniz için kullandığınız bir sembol olacaktır.

Kısacası bu ritüelli niye yaptığınızı belirtin ve niyet edin… Örneğin; hayatıma bolluk ve bereketi, yeni bir evi, işi veya şu niyetim için kapıların açılmasını alıyorum ve kabul ediyorum. Bu kabın yanına kırmızı mum yakın ve bırakın yansın. İnancınıza göre dua edebilir, birlik veya dilekleriniz için namaz kılabilir, meditasyon yapabilirsiniz. Ama bu geceyi mümkün olduğu kadar sakin ve huzurda kalmaya çalışarak geçirmek çok doğru olacaktır.  Kalabalık ve gürültülü yerlerden uzak durarak, kendinizle veya sevdiklerinizle günü ve geceyi geçirmek Ay tutulmasının etkin olacağı bugün ve gecesi sırasında yine dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesidir.

Hayırlı kapıların hayatınıza açılacağı bolluk, bereket ve sevgi enerjisinin yaşamınıza hakim olacağı bir ay tutulması dilerim. Sevgilerimle..

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *