2016 BALIK BURCU veya BALIK YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 hayata bakışınızı, inançlarınızı, duygusal beklentilerinizi yeniden yapılandıracağınız bir sene olacak. Sezgisel yönleriniz artarken, özellikle kişisel gelişimle uğraşan Balık burçları için bu yıl çok ilginç deneyimler yaşanabilir. Yaratıcı yönleriniz aktive oluyor ve sezgilerinizle birleştireceğiniz yaratıcılığınız kendi içinizde yeteneklerinizi fark etmenizi sağlıyor. Hiç farkına varmadığınız bir çok yeteneğiniz gün yüzüne çıkabilir. Sezgilerinizi kullanmayı öğrenirken, bir çok alanda psişik taraflarınızın farkına varacak veya fayda sağlayacaksınız. Şifa ve alternatif tıpla ilgili uğraşılarınız varsa, spiritüel alanlara ilginiz söz konusu ise ilerleme, bu alanlarda eğitim alma, mesleki çalışmalar yapma söz konusu. 2016 yılı her durumda ilgi alanlarınızın genişlediği ve farklılaştığı adeta kendinizde yeni keşifler yaptığınız bir sene olacak.

Kariyer açısından eksiklerinizi tamamlama ve yenilenme dönemi söz konusu. Meslek ve çalışma hayatınızda işinize tutku ile sarılabilir, size sıkıntı veren bir çok konuyu işiniz veya gündelik uğraşılarınız ile dönüştürüp, şifalandırabilirsiniz.

Duygusal konularda ise özgürleşme isteğiniz artacak. İlişkilerinizde isteklerinizi yeniden gözden geçirirken, sizi tatmin etmeyen kişi veya durumlardan sıyrılma, yüklerden kurtulma söz konusu. Bu yıl ruhsal ve duygusal özgürleşme, kendinizi geliştirirken, etrafınızda gereksiz gördüğünüz kişilerden bir anlamda kurtulma isteğiniz vurgu yapacak. Radikal kararlara eğilimli olacaksınız. İşiniz ve mesleğiniz başta olmak üzere, alışa geldiğiniz yöntemler ve yolların dışına çıkmak isteyebilir, başkalarına olan sorumluluklarınız yüzünden beklettiğinizi düşündüğünüz konuları aktive edebilirsiniz. Tüm bu gelgitler sırasında dengede kalmak, şartları iyi görmek ve ele aldıkların açısından sabırlı olmak, akılcı davranmak gerekmekte. Gezegen gerilemeleri ve tutulma sürelerinin yoğun yaşanacağı yıl boyunca bu dönemleri iyi takip edin ve şartları zorlamadan akışta kalmaya çalışarak hareket edin.

BALIK BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Duygusal olarak içinize döndüğünüz ve duygusal istek ve beklentilerinizi revize ettiğiniz bir sene yaşanabilir. Bir süredir sorumluluklarınız ile yapmak istedikleriniz arasında yaşanan gelgitleri dengeye çekme, planladıklarınızı faal hale getirme enerjileriniz yükseliyor. Aşkta bu yıl da duygusal olmakla birlikte, daha net ve mantık ile hareket etme dürtünüzde artacak.  

İlişkiler kadar sosyal çevreniz ve dostluklarda sizin için önem kazanıyor. Birlikte olduğunuz kişi ile paylaşımlar, iletişim kurarak hayatı paylaşmak bir beraberlikten beklediğiniz ana tema olabilir. Bu bağlamda kalıcı dostluklar ve ilişkiler ihtiyacınız artarken, daha yüzeysel ve sığ bulduğunuz ilişkilerle aranıza mesafe koyabilirsiniz.

Yılın hemen başında Ocak ayında gerçekleşecek Merkür gerilemesi sizin için dostluk hissettiğiniz veya arkadaş çevrenizden birinden beklemediğiniz bir teklif, ilişki eğilimi almanıza neden olabilir. Eski ilişkileri tekrar gündeme getirmesi ile bilinen Merkür gerilemesi Ocak ayında size de sürprizler hazırlayabilir. Gizli ilişkiler, dostukların birden flörte dönüşmesi açısından iyi yönetilmesi gereken bir ay olacak. zira Merkür gerilemesi döneminde başlayan ilişkiler, gerileme dönemi bitiminde duygularınızın değişmesine de zemin hazırlar. Bu nedenle Ocak ayında duygusal alanlarda yaşanabilecekleri biraz daha temkinli karşılamaya çalışın.

Nisan ayında burcunuzda konaklayacak Venüs, sizi ilgi çekici ve flörtlere yatkın kılacak. aynı zamanda ilişkilerde duygusal olacağınız bu dönemde, romantik beraberlikler adına uygun olan enerjiler, fazlasıyla duygusal davranmanıza da zemin hazırlayabilir. Nisan ayında diğer Venüs sizi dikkat çekici kılarken, ilişkileri derinleştirmeniz zor olabilir.

Mayıs ayınca Merkür, Jüpiter, Mars ve Satürn geri harekette olurken, beraberlikleriniz adına sonuç almanız zor olabilir. Aşkta bir karar vermek, sonuç almak isterseniz Mayıs ayında acele davranmamak önemli olacak. ayrıca sizin için önemli bir birlikteliği başlamak, evlilik adına adım atmak için Mayıs ayında belirsiz enerjilerin yoğun olması ile 22 Mayıstan sonra hareket etmeye bakın.

Bu yıl Mars’ın gerileme süreci olan 17 Nisan ile 1 temmuz arasını iyi yönetmeniz ilişkiler adına önemli olacak. Öncelikle kadın Balıklar karşı cins ile ilişkilerinde gerginliğe açık olurken, erkek Balık burçları rekabete açık, beğendikleri veya sevdikleri kişi için uğraşmak zorunda kalabilecekleri bir dönem geçirebilirler. Her durumda duygusal alanlarda gerginliklere açık olacağınız bu süreçte ilişkileri başlatmaktan ziyade iyi yönetmek gerekliliği öne çıkıyor. Bu dönem gerginliklerin arttığı, her durumda rekabet etmeye, bir durumu veya olayı büyütmeye çok eğilimli olabileceğiniz etkiler söz konusu. Bu enerji 17 Nisan ile 1 temmuz arasında sizi rekabetçi, inatçı ve olaylar karşısında taviz vermekte zorlayan nitelikte olabilir. Bu aralıkta ilişkilerinizde şartları zorlayın ve esnek olmaya gayret edin.

28 Nisan ile 22 Mayıs arasında eşiniz, partneriniz veya sevdiğiniz kişi ile diyaloglarınıza özen gösterin. Düşünmeden konuşmamanız gereken bir aralık geçireceksiniz. Yazılı ve sözlü ifadelerinize dikkat etmek gerekirken, yapmanız gereken ilişkiyle ilgili önemli bir konuşmayı bu tarih aralığına denk getirmemek gerekmekte.

Yılın ikinci yarısı ilişkiler, evlilik ve duygusal kararlar açısından daha aktif ve destekli etkilere geçeceksiniz. Öncelikle bu sene evlilik veya evlilik girişimleri adına Eylülden itibaren destekli olacaksınız. Devam eden ilişkisi olan Balıklar adına sonbaharla birlikte evlenme isteği artabileceği gibi, partnerinizin bu duruma ayak uydurmaması sizi radikal kararlara itebilir. Evli iseniz çocuk sahibi olma söz konusu.

Bu yıl ilişkiler ve aşk hayatınızda yılın ilk yarısı şartlar ve olaylar hareketli ve değişken durumlara zemin hazırlamakta. Bu nedenle beraberliklerinizde yılın bilhassa ilk yarısı Nisan Mayıs ayları daha yoğun olmak üzere kararlar almak sonrasında fikrinizi değiştirmenize neden olabilir. Veya aldığınız kararı uygulamakta zorlanabilirsiniz. yılın ikinci yarısı özellikle eylülden itibaren duygusal olarak daha net olacak, evlilik ve benzeri duruma geçmek isteyecek, tanışma, güzel bir beraberliği oturtma anlamında daha şanslı olacaksınız.

BALIK BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Sevgili Balık burcu bu sene kariyer alanlarınızda vurgulu etkilerin başında mesleki konularda özellikle de yönetim kademelerinde işleriniz varsa, idari ve yönetsel işlerle uğraşıyorsanız yoğun bir temponuz olacaktır. Liderlik özelliklerinizi ortaya koyabileceğiniz, bir grubu, ekibi yöneteceğiniz, yurtdışı bağlantılarınızı güçlendireceğiniz hatta ticari alanlarda daha çok yurtdışına döneceğiniz etkiler söz konusu. Ekip çalışmaları açısından yoğun olan tempo, projeler açısından yeni fırsatları da getirebilir.

Bu sene kariyerinizde rekabet ettiğiniz kişilere dikkat edin. Bu etki  işinizde beklemediğiniz düşmanlıklar görme, sürekli gardınızı alma mecburiyeti yaşamanıza neden olabilir. Mesleki alanlarda herkese güvenmemeli, kime ne söylediğinize veya paylaştığınıza dikkat etmelisiniz. Sinsi insanlardan gelen tecrübeler sizi olgunlaştırırken aynı zamanda iş ilişkileri açısından yorulmanıza ve dikkatli olmanız gerekliliğine neden olacak. Özellikle Merkür gerilemesi dönemlerinde attığınız imzalara ve başlattığınız kontaklara dikkat edin ve bu dönemleri iyi takip etmeye çalışın.

Bu yıl işinizde ve kariyerinizde Şubatla birlikte ağırlıkta olmak üzere, hırs ve isteklerinizi iyi koordine etmeli, bakış açınızı her yönlü olmak üzere geliştirmelisiniz. İşinizde önemli tecrübeler edinirken, çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde inatlaşmadan ve esnek olmaya gayret etmek önemli deneyimleriniz arasında olacak.

Bu yıl işinizle ilgili radikal değişimler, dönüşümlerden ziyade yaptığınız işte vizyonunuzu geliştirme ve yaratıcı özelliklerinizi ortaya koyma daha etkin olacak. Bunu yaparken de bir yandan da elde edecekleriniz adına rekabet etmeniz, durumları her yönü ile değerlendirme özelliğinizi geliştirmeniz gerekebilir. Çok yönlü görmeye çalışmak bu nedenle baş misyonunuz olmalı.

Yılın ilk yarısı sıklıkla ve art arda gerileyen gezegenler ilerlemekte sizi zorlayabilir. Bu senenin planlarını yaparken yılın ilk yarısında kendi eksiklerinizi tamamlama, rakiplere karşı dikkatli olma ve planlı gitmeye özen gösterin. Yılın ilk dönemi ve bilhassa bahar ayları planlama yapmak için uygun olurken, yılın ikinci yarısı sizin adınıza harekete geçmek için daha uygun diyebilirim.

Ortaklı iş ve planlar, ticari bağlantılar, hizmet sektörü, sağlık sektörü tarımsal işler, organizasyon işleri, yurtdışı bağlantıları, yaratıcı konular, sanatsal konularda işleriniz varsa, Eylülden itibaren fırsatlar artacak ve şartlar sizden yana olacaktır.

Eğitim ve akademik çalışmalar, yayıncılık, turizm, dış ilişkilerle ilgili bağlantıları olan Balık burçları adına Şubat ile Ağustos arası agresif, rekabete açık ve zorlanacakları bir sezon olabilir. Özellikle 17 nisan ile 30 Haziran arası bu alanlarda önemli bağlantıları denk getirmemeye çalışın. Ev ve gayrimenkul alanlarında ise 13 Haziran ile 7 temmuz arasında destekli olacaksınız.

BALIK BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu yıl sağlık açısından Şubat ve Mart aylarında biraz daha hassas olmakla birlikte, kalp ve damar sisteminize genel olarak dikkat etmek doğru olacaktır. Tansiyon sorununuz varsa yıl içinde kan basıncınızı takip etmek gerekebilir. Öte yandan yıl içinde kontrollerinizi düzenli yaptırmak ve ihmal etmemek gerekmekte.

Bahar ayları bilhassa Şubat ile Haziran arasında kan basıncınız ve kan değerlerinize özen göstermelisiniz. Kansızlık, anemi sorunları artabilir. Bu dönemde grip benzeri enfeksiyonlar açısından da riskli bir dönem.

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter’in gerilemede olacağı 8 Ocak ile 9 Mayıs arasında bağışıklık sisteminiz ve enzimlerle ilgili hassasiyetleriniz artabilir. Ayrıca tutulma dönemleri içinde 9 Mart ve 1 Eylül tutulmaları civarında 15 günlük zamanlarda sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeye çalışın.

2016 da nodüller, apseler ve kist üretme açısından da dikkatli olmak gerekmekte. Bedeninizde beliren şişkinlikler ve benzeri durumları ihmal etmeden kontrol ettirmek bu nedenle önemli olacak diyebilirim.

Sevgili Balık burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *