Burçlar ve Aşk

BALIK BURCUNUN AŞK HAYATI

Balık Burcu

Balık burcu ilişkilerini nasıl yaşar ? 

Balık insanı anlaması zaman alabilen, değişken ve çabuk karamsarlığa dönüşen ruh hali ile kendi yarattığı illüzyonda yaşayabilen değişik biridir. Bir kişiyi, olayı veya durumu, kendi ölçüleri ile görmek istediği biçimde gören ilginç bir yapısı vardır. Bu nedenle burçlar aleminde bilindiğinin aksine anlaşılması zor insanlar çıkar Balıktan.

Balık burcu kadını, hırslı, çekici, duygusal ve romantik yapısıyla evine ve eşine bağlı biridir. Balık burcu erkeği ise, nazik, uyumlu, hayalperest ve kadınını idealize edebilen bir yapıdadır. Kadın veya erkek Balık burcunun en çarpıcı özelliği karşısındakini görmek istediği gibi algılayan, gerçeklerden çabuk kaçan, gerçeklerin üzerinde gidemeye bilen ve kırılgan tarafları yaralandığında, kendi dünyalarına çekilip, hayatla bağlarını koparabilen insanlardır. Bu kırılganlık, ilişkinin gelgitleriyle savaşamadıkları gibi, hayat karşısında da çabuk savrulan insanlar ortaya çıkartabilir. Bu nedenle bağımlı ve uzun süreli depresyon yaşayan insanlarda kuvvetli Balık enerjisi öne çıkar.

İnanılmaz yüksek yaratıcı enerjileriyle, fantastik sanatsal beceriler ortaya çıkarabildikleri gibi, edebiyat ve bilhassa şiir de çok yeteneklidirler. Bu yaratıcı enerjileri, romantik duruşları ve hassas ruhları ile çok iyi ama daimi acı çeken bir aşık olabilirler. Toplum içinde çok eğlenceli ve renkli bulunan, aranılan ve sevilen Balık, karşı cinsin ilgisini de çekmekten geri durmaz. Farklı kişiliği ile diğerlerine göre bazen aykırı bazen de renkli bir duruş sergileyecektir.

Değişken yapıları, başkalarının gözünde özellikle sosyal hayatta, anlaşılmaz ve tuhaf bulunmalarına neden olabilir. Bir taraftan, iyi ve anlayışlı ve yardımsever ama başka bir tarafta, tutarsız, melankolik, aşırı hassastırlar. Bu değişken ruh hali, sanat veya benzeri bir alanda yaratıcı olmalarına neden olurken, ilişkilerinde genellikle dengelerin sağlam gitmediği yollarda yürümelerine neden olur. Tabi her Balık sanatçı değildir. Ancak kırılgan ruhlarına inat eder biçimde, iş hayatında başarılı ve hırslı bir yapıları da vardır. Balık içindeki çelişkileri her alana yayan, enteresan insanlar çıkarır.

Balık burcu ilişkilerinde idealize eden, görmek istediği gibi bakan ve bazen aşırı sabreden, kendini adayan ve fedakarlıkta sınır tanımayan yönleri ile ilişkilerde genellikle yorulan taraf olma eğilimindedir.

Balık burcu ve Koç ilişkisi

Gerçekçi ve hareketli Koç ile Balık arasında pek ideal bir ilişki vardır diyemeyiz. Genel olarak su gruplarıyla sorun yaşayabilen Koç, balığın hayalperest ve duygusal yönleri ile nasıl başa çıkabileceğini genellikle pek bilemez ve bir süre sonra kırıcı olmaya başlayabilir. Özellikle Koç erkeği ile Balık kadını arasındaki ilişki, balık tarafı açısından daha zor olabilir. Koç Burcu’ nun hayata bakış daha gerçekçi ve derinlikten uzaktır. Balık’ lar ise kendi derinliklerinde kaybolabilen, yumuşak ama zor insanlardır. Bu karmaşık yapıyı Koç’un anlaması zordur veya anlasa bile aradan epey zaman geçebilir ve bu arada Balık ciddi yara almış, ilişki de yıpranmış olabilir ve Koç bunun farkına bile varmaz. Bu ilişki eğer Koç tarafının haritasında su enerjisi yüksek ise veya yükselen veya Ay burcu su gruplarından Balık veya Yengeçte ise daha rahat ilerleyebiliyor. Ama hem Koç, hem de ateş etkisi yüksek birisi ile Balık beraberliği oldukça sıkıntılı olabilir.

Balık burcu ve Boğa ilişkisi

Balık, hassasiyetlerinden doğan yaralarını saran, ona güç veren ve adeta tedavi eden, kendisini yanında iyi hissetmesine neden olan ve aradığı güvenli limanı bulan taraf olarak gayet rahatlatıcı olabilir. Ama bu etkiler Boğa’ya yetecek ve onu uzun süre bu noktada tutabilecek tutkudan çok uzaktır. Bu ilişki zorlayıcıdır. Bu beraberlik eğer Boğa tarafının haritasında su yönü güçlü değilse, uzun bir yol alması zor ilişkiler arasındadır. Bazen tersi durumlarda bir Balık’a aşık olan Boğa beraberlikleri de görülebilir. Aslında içinde aşkın doludizgin yaşandığı bir ilişki olabilir. Ama bu açıdan bile bakıldığında Boğa tarafının daha fazla yorulduğu bir yolculuk gibidir bu beraberlik ve özellikle evlilik gibi uzun soluklu hallerinde yıllarla birlikte ciddi sorunlar belirebilmektedir.

Balık burcu ve İkizler ilişkisi

Sevecen, dışa dönük, konuşkan ikizler, içe kapanabilen, romantik Balık ile ne yapacağını pek bilemez. Duygusal, hassas ve romantik Balık bu ilişkiyi görmek istediği gibi alabilir ve İkizler’in zor yanlarını kapatma eğilimi içinde olabilir. Zamanla İkizler’ in çabuk kavrayan, çok hızlı düşünen ve duygusallıktan uzak haline adapte olmakta zorlanabilir. Karakterleriniz birbirine nerdeyse taban tabana zıttır ve bu zıtlıklar ilk başta sizi çekim alanınızda bırakmış olsa da zamanla ilişkinin zorlukları özellikle Balık tarafını yaralayabilir. Sürdürmesi çok zor bir ilişki olarak ifade edilebilir. 

Balık burcu ve Yengeç ilişkisi

Balık ve Yengeç su grubuna bağlı, duygusal ve hassasiyetleri olan insanlardır. Sempatik, hassas ve duygusal Balık, Yengeç tarafında kendini iyi ifade edebilecek ve mutlu olabilecektir. Her ikisi de ortak paydada hem duygusal, hem de hayata bakış biçimi olarak uyumlu yaşarlar. Bu ilişkide en önemli nokta iki tarafın da fazla hassas ve duygusal olması, hayal ettiklerinin veya ideallerinin gerçekleşmemesi durumunda depresif olabilmeleridir. Bu durum denge unsurunu bozacağı için ikisi de çözüm üretmek yerine meselelerin içinde kaybolabilir. Yengeç, Balığa göre daha kararlı ve inatçıdır. Bu nedenle ilişkide toparlayan ve tekrar ayağa kaldıran tarafın Yengeç olması büyük ihtimaldir. Yengeç bu noktada ilişkinin sorumluluklarını tamamen üstlenmemeye, iki taraf arasında eşit dağıtmaya özen göstermelidir. Aksi taktirde yükün çoğu Yengeç’in omuzlarında kalabilir.

Balık burcu ve Aslan ilişkisi

Aslan’ın gösterişli ve ilgiyi üzerine toplayan dikkat çekici enerjisi ile Balık’ın romantik ve buğulu bakış açısı başlarda birbirlerine uyumludur. Ancak, duygusal açıdan yüksek perdede bir ilişki olsa da, bu beraberlikte Balık tarafı, Aslana uyum sağlamak için ekstra emek ve zaman harcamak zorunda kalabilir. Aslan talepkar, Balık ise özverili, memnun etmeye çalışan taraf olabilir. Diğer taraftan her iki kişi de birbirini çekici bulacaktır. Ama Su – ateş enerjisi bu arenada Balık’ı hırpalayabilir. Bu ilişkide en kıvamlı durum Aslan tarafının Ay veya yükselen burcunun Balık’ ta olması ile yaşanır. Bu durumda ilişki de su enerjisi denge verecektir. Ama yıldız haritasında Aslan tarafında ateş enerjisi fazla kaçmışsa, bu taraf ilişkide fazla baskın olabilir. Bu beraberlik uzun vadede çiftlerin birbirini tanıması ve karşılıklı adım atmaları ile yürüyebilir.

Balık burcu ve Başak ilişkisi

Ortak payda da başlarda ikisinde hassas yönleri örtüşür. Ama Balığın romantik ve melankolik ruh hali ve duyguları ve sezgileriyle hareket etme eğilimi bir süre sonra Başak için sorun teşkil eder. Başak, Balık ile iletişim kurmakta ciddi sorunlar yaşayabilir. Daha net ve keskin bir tarzı olan Başak, kırılgan Balık ile ne yapacağını bilemeyebilir. Ayrıca onun çabuk depresif duygulara dönüşen iç dünyasını çözmek, Başak için başlı başına bir sorun olabilir. Bu ilişki de Balık tarafının zamanla duygusal kırgınlıkları artabileceği için ilişkiden uzaklaşması, kopması söz konusudur. Dengesiz veya yorucu bir ilişki yaşanabilir. Beraberliğin geleceği ancak iki tarafında yıldız haritalarında ki özel durumlarla mümkündür.

Balık burcu ve Terazi ilişkisi

Balık burcunun aşırı hassas ve romantik tarafını Terazi bir süre sonra fazla hayalci ve gerçeklerden bulabilir. İlişki fiziksel bir çekim veya ilk görüşte beğenme ile başlasa da sonradan Balığın çabuk depresif olan yapısı Terazi için sıkıcı gelebilir veya bu ilişkide iletişim kurmakta zorlanabilir. Ancak iki tarafta ilişkiye ve duygusal gelişime önem verir. Balık ve Terazinin en önemli ortak özelliği bir ilişki ile var olabilme eğiliminde olmalarıdır ancak Balık, Terazinin rafine zevklerinize yetişmek veya ayak uydurmak adına kendinden fazla ödün verebilir ancak Terazi açınızdan ilişkide hep eksik bir şeyler var duygusu baskın olacaktır. Dolayısı ile bu beraberliğin çok uç durumlar dışında yürümesi ve uzun yıllara yayılması biraz zordur.

Balık burcu ve Akrep ilişkisi

Bu ilişki sezgisel olarak mükemmel bir uyum gösterir. İki tarafa birbirini çabuk anlar ama daha önemlisi somut olandan ziyade ilişkiyi sezgisel olarak rahat yürütürler. Nerde sorun çıkabileceğini, nerde uyum olacağını çabuk hisseder ve ona göre davranabilirler. Bu ilişkide çiftler biribirini sanki uzun yıllardır tanıyor hissine kapılabilir. Hassas ve platonik Balık, duygusal yönleri gelişmiş, tutkulu Akrep ile derin bir ilişkide kendini bulabilir. Öte yandan kendini sevdiğine adayabilen ve ilişkiyi yürütmek için ödün verebilen Balık, Akrep’in kontrol etme dürtüsüne de pek fazla set çekemez. Balık’ın kendini adama eğilimi, Akrep’in ilişki de sürekli dip dibe olma zaafını da tatmin edebilecektir. Bu noktada sorun, hayalperest ve aşırı duygusal Balık’ın, Akrep’in her şeye rağmen akılcı yönü ile çelişmesiyle çıkabilir ama ilişkinin ağır basan romantik yönü ve Akrep’in bağlandı mı kolay vazgeçmeyen inatçı parçası ile kolay uyumlanabilirsiniz. Uzun vadede güzel bir ilişki yaşanabilir.

Balık burcu ve Yay ilişkisi

Yay özgür, bağımlılıktan hoşlanmayan, çabuk sıkılan, dikkati çabuk dağılan ve nerdeyse tamamen dışa dönük biridir. Derinliklerde kaybolmak bir yana, bir konuya yoğunlaşması çok kolay değildir. Direk ve nettir. Patavatsızlığa varan açık söyleme ve fazla dolanmaktan hoşlanmayan bir yapısı vardır. Duruma direk bağlantı kurarken, aşırı duygusal biride değildir. Yay daha çok heyecanı, âşık olma duygusunu ve ilişkiyi yeni bir alan gibi algılayıp keşfetmeyi sever. Balık, derinleşen ve sıklıkla derinliklerde kaybolabilen bir yapı sergiler. Duygusaldır. Olaylar, acılar veya sorunlar karşısında içe kapanır, dış dünya ile bağlarını bir süreliğine bile olsa kapatabilir. Hassasiyetleri yüksektir. Gerçeklerden çabuk kaçan, görmek istediği gibi gören, altından kalkamadığında, kendi yarattığı dünyaya çekilebilen biridir. Tüm bu farklı algılar bu iki insanı bir arada tutunması oldukça zor bir zeminde ilerletecektir. Bu ilişkinin uzun sürmesi, ancak kişisel haritalarda ki özel durumlara bağlıdır.

Balık burcu ve Oğlak ilişkisi

Gerçekçi ve hayata ciddi bakan Oğlak ile, hassas ve duygusal ve hayalci Balık pek uyumlu bir ilişki sergileyemezler. Hayata karşı kırılgan bir duruş sergileyen Balık, hedefine giderken inatçı ve zorlukları kamçı gibi gören Oğlak ile sert bir zemine düşmüş gibi olur. Balık burcunun duygusal yönünü, Oğlak burcu gibi gerçekçi yaklaşımın maksimum düzeyde öne çıktığı biri ile tatmin etmesi oldukça zordur. Duygusallığı bir yana Balık son derece değişkendir. Bu noktada Balık, Oğlak tarafına güven vermekte zorlanacaktır. Her iki taraf için gardını almak zorunda kalacakları, birbirlerini anlamakta zorlanacakları bir ilişki olabilir. İki tarafta birbirini yanlış anlayarak, iletim kurarken sıkıntılar yaşayabilecekleri gergin bir ilişkinin içinde kendilerini bulabilirler. Bu ilişkinin iyi gidebilmesi ancak iki tarafında yıldız haritalarında özel yerleşimlerle alakalı olabilir.

Balık burcu ve Kova ilişkisi

Balık yaratıcı ve hassas yapısını, dinleyen, insanlara önem veren Kova ile başta tatmin ederek ilişkiden çok Kovanın renkli kişiliğine kapılabilir. Ancak Kova’nın realist tarafı, Balık’ın idealize eden, romantik ve buğulu, net göremeyen ruh hali ile çelişecektir. Kendi dünyasında mutlu olmayı bilen, alanlarına ve hayallerine düşkün Balık, sürekli hareket halindeki, arayış içinde olmayı seven Kova ile yorucu bir yolculuğa çıkmış gibi olur. Kovanın meraklı yapısı, bir süre Balığın değişken ruh halinde konaklasa da, uzun vadede birbirlerini anlamakta zorluk çekebilecekleri çelişkilerle dolu bir ilişkide kaybolabilirler. Kovanın gerçekçi ve hayata karşı mücadeleci yönü, Balık tarafından kırıcı veya sert bulunabilir. Uyumlu bir ilişki yaşamaları zordur.

Balık burcu ve Balık ilişkisi

Aynı burçların anlaşması her zaman mümkün olmaz zira keskin noktalar iki taraftada aynı olacağı için çatışma çıkabilir. Ama Balık-Balık ilişkisinde iki tarafında muhlis ve romantik yapıları, duygusal bakış açıları genellikle uyumlu bir beraberlik yaratmalarına neden olur. Birbirlerini çekici bulur, ortak noktalarından ve birbirlerini anlayan taraflarından beslenebilirler. İkisi de depresif etkilere yatkın oldukları için ilişkinin içine kapalı bir seyir izlemesi mümkündür. Diğer yandan maddi konularda iki tarafta duygusal olabildikleri için dikkatli olmalarında birbirlerini toparlamaya çalışmalarında fayda vardır. Hayatı yaşamaktan keyif alacaklar, dengesiz yapıları ile ilişkiye bir dinamik kazandırabilecekler ve benzer hassasiyetleri paylaşabileceklerdir. Bazı pürüzler olsa da uzun süre devam eden ilişkilerdendir.

 

www.sebnemeksib.com.tr                                                

 

©Şebnem EKŞİB  Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *