Aylık Astoloji YorumlarımGÜNCEL YAZILARIM

Bekleyen Ne Varsa Hızlanıyor, Mars İkizlerde

mars ikizlerde

Vedik Astroloji de Mars artık İkizlere, Rahu’nun yanına hızın ve iletişimin alanına yerleşti. Hayat hızlanacak, hayat hızlanırken uzun süredir sabrettiğiniz, mücadele ettiğiniz, beklediğiniz veya engellerle bekletilen ne varsa artık elinizde olacak. Hasat vakti diyor gökyüzü, yavaş ve minik adımlarla giden her şeyin müthiş bir hızla devinime geçtiği zamanlar başlıyor…

Vedik Astrolojiye göre Mars İkizler burcu yolculuğunu 23 Haziran da tamamlıyor ve gezegen sonrasında Yengeç burcuna geçiyor…

Mars uzun süredir Boğa burcuna mizacına aykırı bir alanda sabrı ve tahammülü öğrenmeye çalışıyordu. Toprak burcunda sabit olmanın, güvende olmanın ülkesinde bizi yavaş ama emin adımlarla ilerleme konusunda eğitmeye çalışıyordu. 7 Mayısta artık topraktan ayrılıp havaya, iletmenin, hızlanmanın, mevziline geçiyor ve sabırla ördüklerimizi sonuçlandırmaya doğru ilerliyor.

Mars sadece İkizler Burcuna geçmiyor, aynı zamanda bir süredir bu burçta ilerleyen ve daha uzun süre İkizlerde ilerlemeye devam edecek olan Rahu ile hizalanacak.

Kaderimizi Başkalarının Ellerine Bırakmak İstemeyeceğiz…

Rahu mücadele, istekler, arzular demektir. Mars ise savaş ve istiyorum enerjisidir. Bu iki hırslı, tutkulu enerjinin birleşmesi, güçlü bir iradeyle, elde etmek istediklerinizi her ne pahasına olursa olsun gerçekleştirme dürtüsüdür. Kontrol arzusu yükselirken, hayatı da kontrol etme isteği artacak. Sonuca giderken, daha güçlü ve planlı şekilde ilerleme dürtüsü artacak. Özelikle İkizler, Başak, Koç ve Akrep burçları bu enerjiyi daha yoğun yaşayacaklar.

Aslında bu dönem tam bir hasat sürecine işaret etmekte. Önümüzde büyük dönüşümlerin işaretleri var. Ancak dönüştürmek istediklerimizi bekleme, izleme, sabretme döngüsü bitti. Şimdi elimizi taşın altına koyma ve hareket etme zamanlarına geçiyoruz. Erzakımız her ne ise, neye sahipsek onu kullanma ve daha iyiyi beklemeden, hızla yapma haline geçme döngüsü başlamış oluyor.

Mars ilk deparını Vedik Astroloji de Mrigaşira yıldızında yapacak. Bu yıldız yine Mars ile yönetilen özel bir Nakshatra’dır. Evrenin haber elçisi olan Mrigaşira, kanalların, telepatik hislerin, duru görünün temsilcisi olarak Hint Mitolojisinde Geyik ile temsil edilir ve kocaman bir ormanda aslan ve kaplanlarla yaşamak zorunda olan ürkek ve güzel geyiğin hikayesini anlatır. Mars Mrigaşira yıldızında sezgilerin arttığı, ilginç haberlerin sık duyulduğu, taktiksel davranmanın önemli olduğu bir sürece işaret etmekte. 17 Mayıs’a kadar özellikle medya ve iletişim üzerine iş yapanlar, akademisyenler, eğitimciler, gazeteciler, iletişim uzmanları, satış ve pazarlama konularında çalışanlar için hayli etkili ve güzel bir dönem olacak.

Eğer araştırma yapmanız gereken bir konu varsa, 17 Mayıs’a kadar ruhsal olarak büyük destekler alırken, ele aldığınız, öğrenmeye çalıştığınız bir konuyu çok farklı yönleri ile de idrak etme ve geliştirme şansınız olacak.

17 Mayıs ile 7 Haziran arasında ise Mars Aridha yıldızında bulunacak ki işte burası hayli karışık etkiler barındırmakta. Öncelikle Rahu ile yönetilen Aridha Türkiye haritasında da çok etkin bir yıldız. Mayısın son haftası Mars ülkemiz haritasının gezegenleri ile oldukça gergin kontaklara başlıyor.

Bu süreç Haziran ayına yayılırken; Mars halkı temsil eden AY ile ilk kontağını kuracak. Kadınlar ve halk açısından gergin bir dönem yaşanabilir özelikle 15 Mayıstan itibaren 30 Mayıs’a kadar olan dönemde toplumsal olaylara açık bir dönem yaşanırken, aynı zamanda bankalar, ülke ekonomisi ile bağlantılı olan noktaları da tetikleyecek olan Mars Ay kontağı piyasalar açısından da çok hareketli zamanlara işaret etmekte.

7 Hazirandan 23 Hazirana kadar ise Mars Punarvaşu yıldızında ve İkizler burcunda ilerlerken, özellikle İkizler, Yay, Balık, Başak, Koç, Akrep burçları için daha vurgulu olmak üzere şanslı bir periyot başlıyor. Hızlı karar verme dönemi olacak, ticari konularda şanslı kazanımlar, beklenmeyen yerlerden gelebilecek fırsatlar açısından güzel enerjiler söz konusu ancak, Mars’ın içinden geçeceği yıldız yarım bırakma, çabuk sıkılma konusunda dikkat gerektirdiğine işaret etmekte. Ele aldığınız işleri tamamlama veya bitirme konusunda daha istikrarlı olmanız gereken bir süreç yaşanacak.

Mars İkizler yolculuğu sırasında sağlıkta da bazı konulara dikkat etmek gerektiğini vurgulamakta. Öncelikle Mayıs’ın ilk on günlük süreci daha ağırlıklı olmak üzere boyun ve omuz bölgesine dikkat etmek gerekiyor. Mars kaslardan sorumludur. Boyun ağrıları, omuzlarla ilgili sıkıntılar, eller, ses telleri, boğaz sorunlarına daha açık olacağımız ve bu alanlarda enfeksiyonlar ve kas sorunlarına önem vermemiz gereken bir dönem söz konusu olacak.

Mars’ın yeni yolculuğu Satürn ile karşıt ilerleyeceği bir sürece de işaret etmekte ki 12 Haziran da kesinleşecek Mars Satürn karşıtlığına Ketu da eşlik ediyor. Ve eski konular, geçmişten gelen kızgınlıklar, öfke patlamaları yaşanırken Haziran ayı ülke gündemi açısından da agresif enerjiler barındırmakta. 10 Haziran’dan itibaren Mars’ın hırslı ve savaşçı enerjisinin titreşimi Satürn’ün devreye girmesi ile hayli yoğun restleşmelere neden olabilir. Haziran ayı yazılarımda bu etkileşimlere haftalık ve aylık yorumlarda ayrıca yer vereceğim.

Kısacası daha agresif ve atak olacağımız, dilin kemiğinin olmadığı bir dönem Mars’ın İkizler geçişi ile bizi hızlı bir tempoda tutacak görünüyor.

Burçlara Göre Mars İkizler Yolculuğu

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Girişimleriniz adına başarılı bir süreçten geçeceksiniz…

Marsın yeni transiti yakın çevre, kardeşler, kuzenler veya yakın çevrenizle ilgili hareketlenme getirecek. Girişimleriniz açısından atak bir dönem olmakla birlikte düşünmeden hareket etme eğiliminiz de yükseliyor. Gelişme göstermek, kendinizi ortaya koymak istediğiniz alanlarda hızlı kararlar yaşanırken, hırslı ve sonuç odaklı olacağınız, var olan tıkanıklıklara hızlı çözümler bulacağınız bir döngüden geçeceksiniz. Bu süreç boyunca duygusal alanlar, iş konuları, girişimler, yakın çevre ile iletişim gibi noktalarda daha sakin olmanız önemli zira şartlar hızlı ilerlerken sinirlerinizi gerecek ve çabuk atarlanacağınız bir süreç de söz konusu. Duygusal konularda gelişmeler daha çok ayın 11 inden sonra belirgin olmaya başlayacak ki aşk ve ilişkilerde kendinizi mayıs ortasından itibaren daha net ifade edeceksiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Maddi konularda gelişmeler olabilir…

Maddi alanlar, değerleriniz, parasal beklentileriniz adına bir süredir yavaş ilerleyen ne varsa hızlanıyor. Finansal konular bu dönemde odak noktanız olabilir. Ailevi konular, değer verdiğiniz kişiler veya sizin için değerli olan durumlarla ilgili hızlı gelişmeler yaşanırken, bu süreç en yoğun şekilde kendinizi ifade alanınızda sizi etkileyebilir. Uzun süredir sabrettiğiniz söylemediğiniz, kendinizi tuttuğunuz konularda kendinizi aniden konuşur, anlatır bulabilirsiniz. Biriktirdiğiniz ne varsa kendinizi söyler bulabilirsiniz. Pazarlama veya satış alanlarında projelerinizi daha rahat ilerletebileceksiniz. Alım satım işleri, krediler, bankalarla ilgili işleriniz adına yine yavaş ilerleyen konular hızlanıyor. Kişisel alanlarda özellikle aşk ve ilişkilerde yeni gelişmeler yaşanırken, maddi alanlarda partner veya eşinizle bağlantılı konularda beklentileriniz, gerçekleşmesini partneriniz adına da beklediğiniz, umduğunuz konularda gelişmelere hızlanabilir.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hızlı tempolu bir döneme girdiniz…

Mars ve Rahu burcunuzda ilerlerken, sizi mücadeleci, savaşçı ve hedef odaklı bir bakışa açısına itecek. Yavaşlayan ne varsa hayatınızda hızlanıyor. Mayıs sonuna kadar olan dönemde araştırmalar, eğitimle ilgili konular, akademik çalışmalarda işleriniz varsa güzel gelişmeler olabilir. Mayıs sonu haziran başı ile birlikte maddi alanlarda gelişmeler artarken, parasal konularda düşünmeden adım atmayın. Elinizdeki yarım işler, önceden başladığınız konular hızlı bir biçimde ilerlerken, yeni bir başlangıç yapacaksanız özelikle iletişim ve işle ilgili konularda detaylara dikkat edin. Rekabet ettiğiniz kişilere karşı güçlü olacağınız bir süreç getiriyor Mars size, mücadeleyi kolay bırakmayacak ve kimsenin aklına gelmeyen ilginç çözümlerle gerek duygusal hayat gerekse iş alanlarında herkesi şaşırtan çıkışlar yapabileceksiniz. Hayat hızınız artarken, dikkatinizi de iyi toparlamanız ve öfke ile değil akılla ve planlı şekilde ilerlemeniz gerektiğini unutmayın.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

İç öfkelerinizin arttığı bir dönem getiriyor size Mars…

Haziran ortasına kadar olan dönemde iç dengelerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Gelir ve gider dengeleriniz adına tedbirli olmanız yerinde olur. İhtiyacınız olmayan, gerekli olmayan alışverişler, lüzumsuz harcamalar için uygun bir dönem değil. Diğer yandan Mars’ın İkizlerden geçeceği 23 Hazirana kadar olan dönem sizi spiritüel alanlarda gelişmelerden geçmenize destek olacak. Önemli olan iç dengelerinizi iyi ayarlamanız ve artan iç öfkenizi, gerginlikleri kontrol etmeniz yönünde olacak. Yurtdışı konuları, yabancılarla bağlantı iş, eğitim veya kontaklarda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ani kararlarla gelen seyahat planları yapabilirsiniz. Duygusal konular, aşk ve ilişkilerde ise gergin olabilir, bir süredir sabrettiğiniz konularda tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Sizi yoran, gerginleştiren bir ilişkiniz varsa ani ayrılık kararları da almanız olası. Ayrıca çocuk sahibi iseniz çocuklarınızla ilgili konularda daha sabırlı ve sakin olmanız önemli olacak.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hedeflerinize ulaşıyorsunuz…

Mayıs ayıdan Haziran sonuna kadar hayli hızlı gelişmeler yaşarken, hedefleriniz ve planlarınızla ilgili rekabetçi, hırslı ve sonuç almaya dönük olacaksınız. İşleriniz, projeleriniz, yürüttüğünüz projeleriniz yoğun, aktif ve tempolu bir dönem ile birlikte ilerleyecek. Rekabet ettiğiniz kişilerle ilgili güçlü bir dönemde geçeceksiniz. Kazançlarınız artarken, sonuçları uzun vadeye yayılacak önem başarılar, ani gelişmelerle gelen hızlı değişiklikler yaşayabilirsiniz. Hedeflediğiniz, uğraştığınız konularda adeta hasat döngüsünden geçerken sadece acele etmemeye, ele aldıklarınızda detayları kaçırmamaya özen gösterin. Arkadaşlık ilişkilerinizde dikkatli olun zira sosyal alanlarda meselelerin üzerine gitme potansiyeliniz var ki gerek aile ilişkilerinizde gerekse arkadaşlarla ilişkilerinizde sakin olup, esneklikten uzaklaşmamaya bakın.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Kariyer ve iş alanlarında çok hızlanıyorsunuz…

İş ve kariyer alanınızda gerçekleşecek Mars transiti sizi oldukça yüksek bir tempoda bir durumdan diğerine koşar halde tutabilir. Yeni teklifler, yeni gelişmeler, farklı projelerin içinde olma gibi koşulların değiştiği ama mücadeleyi bırakmadığınız, başarılı ve hırslı bir süreç geçireceksiniz. Ele aldığınız konularda rekabetçi ve sonuç odaklı olacaksınız. Ev ve iş arasındaki bu dönemde dengeyi iyi sağlamalısınız. Yakın çevrenizin sizden beklentileri de artarken, süreci iyi planlamalısınız. İş ve kariyerinizde sizi yoran veya bıktığınız konular varsa bu süreçte ani kararlar alabilir, tahammül ettiklerinize daha tepkisel yaklaşabilir, radikal değişiklikler de yapabilirsiniz. Duygusal konularda ise kişisel ihtiyaçlarınız ve sevdiklerinizle iletişiminiz ile işiniz ve kariyerinizle ilgili tempolu döngünüzü iyi dengelemeniz önemli olacak. Sosyal alanlara, iş konulara fazla kaptırmanız ev ve özel alanlarınızda partnerinizle bazı konuları gözden kaçırmanıza neden olabilir.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Kişisel olarak gelişeceğiniz bir dönem söz konusu…

Eğitim, akademik çalışmalar, yayıncılık işleri, yurtdışı bağlantılı iş ve kontaklar, turizm, seyahat ve benzeri alanlarda ki işlerle bağlantılarınız varsa temponuz adeta uçacak. Yoğun bir dönem geçireceksiniz. Marsın bu yeni transiti sizi kişisel alanlarınızla ilgili konulara daha fazla odaklarken, bu noktalarda ilerlemek istediklerinizi daha rahat elde etmenize neden olabilir. Kişisel gelişim eğitimleri, ruhsal çalışmalarla bağlantılı eğitim planlarınızda kararlar alıp adım atabilirsiniz. Maddi konularda güzel gelişmeler olabilir. Diğer yandan hayatınızdaki erkek figürleriyle ilişkilerinize ve iletişime biraz daha dikkat edin. Bu süreç sizi değişik ve farklı kararlara itebilir. Beklettiğiniz proje veya her türlü duruma karşı pek de sabırlı olmayacağınız bir döngüden geçeceksiniz.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir…

Planlarınız, beklentileriniz adına ani değişiklikler yaşayabilirsiniz. Ancak değişikliklere çabuk uyum sağlayabilecek ve yaratıcı çözümler bulmakta zorlanmayacaksınız. Diğer yandan farklı kaynaklardan beklediğiniz maddi gelirlerde hızlı gelişmeler yaşanabilir. Krediler, banka işleri, miras veya nafaka gibi aileden veya eşten gelebilecek kaynaklar, uzun süredir gelmeyen bir alacağınızla ilgili hızlı bir gelişme söz konusu olabilir. Maddi alanlarda riskli adımlar atmamaya çalışın, parasal konuları dikkatli yönetmeye bakın. Sağlık açısından da temkinli olmanız gereken bir süreç getiriyor Mars transiti ve bronşlar, ciğerler, kaslar, omuz ve ellerle ilgili kas sorunlarına bu dönemde önem vermelisiniz.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Evlilik ve Eşle bağlantılı konularda Hızlı gelişmeler yaşanabilir.

Evlilik, ikili ilişkilerde duygusal tepkileriniz artabilir, bir süredir sabrettiğiniz mevzulara daha tepkisel ve sabırsız yaklaşımlar sergilemeniz olası. Yani ilişkilerinizde sabrettiğiniz ne varsa patlamalar yaşayabilirsiniz. Bekarsanız beklenmedik şekilde hayatınıza biri girebilir. İlişkilerde restleşmelere, partnerinizle olabilecek herhangi bir sorunda pek de alttan almamaya eğilimlisiniz. Kavgaları, küçük sorunları büyütmemeye bakın. Her türlü ikili ilişkinizde esnek olmaktan uzak olacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Sadece özel ilişkilerde değil, arkadaşlarınız, iş ortaklarınız veya meslektaşlarınızla iletişim ve bağlantılarınızda daha fevri tepkiler verebilirsiniz. İş bağlantılarınız adına ise hızlı gelişmeler yaşanabilir. İş ortaklıklarınız varsa bu kişilerle iletişiminizde daha esnek olmakta zorlanabilirsiniz.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Ev Ve İş Alanlarınızı Birlikte Yönetmek Durumunda Kalabilirsiniz.

Hem iş alanlarınız hem de ev ve aile konularında hızlanacaksınız. Aktif bir dönem öncelikle iş ve iş bağlantılarınız adına sizi yoğun bir sürece dahil ederken, planlı hareket etmeye bakın. İstediğiniz ve bir süredir peşinde olduğunuz konularda daha hırslı ve güçlü bir odaklanmaya sahip olacaksınız. Birden fazla iş ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz ki bu nedenle programlı olmaya bakın. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Yoğun bir süreçten geçerken beslenmenize, uyku düzeninize önem vermelisiniz. Rekabet ettiğiniz kişilerle mücadeleli bir dönem geçireceksiniz. İş arkadaşlarınız, size hizmet eden kişilerle iletişiminizde gerginlikler olabilir ancak bir yandan da şartları kontrol etmekte ve şartlarla, kişilerle mücadele etmekte güçlendiğiniz bir döngü geçireceksiniz. Bu rekabet etme hali ilişkilerinizde de dikkatli olmanızı gerektiriyor. Partneriniz veya sevdiğinizle iletişiminizde şartları zorlamadan ve olayları büyütmeden hareket etmek faydalı olur.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Aşk ve İlişkilerde Hızlı Gelişmeler Yaşanabilir

Mars transiti sizi ilişkiler ve aşk hayatınızda hızlı bir tempoya geçirebilir. Aşk da sevdiğiniz veya beğendiğiniz kişiyle ilgili daha mücadeleci olabileceğiniz, ilişkilerde cesur adımlar atma potansiyeline geçeceğiniz bir döngüde ilerleyeceksiniz. Özellikle aşk konularında biraz daha düşünerek adım atmak yerinde olur zira fazla hızlı başladığınız bir ilişki sonradan duygularınızın değişmesi ile sizi zorlayabilir. Kişisel gelişim, hobiler, kendi kişisel bakımınız veya alanlarınıza da daha fazla dönük olabilir, kendi ihtiyaçlarınızı bu dönemde önemseme eğilimine geçebilirsiniz. Mars transiti çocuklarınızla ilgili konularda da mücadeleci ve ısrarlı bir tutumda olmanıza meydan verebilir, onlarla ilişkinizde bu süreçte biraz daha esnek ve sakin olmaya çalışmalısınız. Öte yandan öne çıkmak fark edilmek istediğiniz konularda haziran sonuna kadar fark edileceğiniz bir dönem geçireceksiniz.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Aile Ve Ev Alanlarınıza Odaklanacaksınız

Ev ve gayrimenkullerle ilgili ani gelişmelerle gelen hızlı bir tempodan geçeceksiniz. Ev kazalarına, evdeki cihazlarla ilgili sorunlara dikkat etmeniz gerekebilir. Diğer yandan Mars transiti boyunca aile ve ebeveynlerle ilgili konulara, kendi ailenizle iletişime ve bu alandaki gelişmelere daha fazla odaklanma durumunda kalabilirsiniz. Ev değişiklikleri, taşınmalar, gayrimenkullerle ilgili konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konularda bir süredir devam eden aksaklıklar veya yavaş ilerleyen durumlar varsa bu konular ayrıca hızlanabilir. Mars transiti aile ve ebeveynlerle ilgili konularda dikkatli olmanız gereken bir döneme de işaret etmekte ki aile fertleriyle ilişkinize ve iletişiminizde daha sakin olmakta fayda var. Bu süreçte kişisel alanlarınız sizin için önemli olacak. Kişisel bir karar adına hızlı biçimde adımlar atabilirsiniz. Kişisel beklentileriniz ve alanlarınız için yine şartları gerekirse zorlama ve koşulları yönetme eğiliminde olacaksınız.

Burcunuza göre yorumlarımı ayrıca Youtube kanalımdan  izleyebilirsiniz…

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *