2016 BOĞA BURCU veya BOĞA YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 da Boğa burcu adına ilişkiler ve kariyer açısından hareketli etkiler söz konusu. Bilhassa iş ve kariyer konularında tutulmaların da etkisi ile hayatınızda önemli dönüşümler veya kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz. İş nedeniyle şehir veya ülke değiştirmek, beklemediğiniz iş teklifleri almak, önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmek adına mücadele içine girmek gibi bilhassa kariyer hayatınızda aktif ve sürekli manevralar içinde olmanızı gerektiren bir süreç bekliyor sizi. Yılın ana teması sizin adınıza daha stratejik ve akılcı davranma zorunluluğu. Plansız olmak veya şartları gereğinden fazla zorlamak yılı kazançlı geçirmenizi engelleyebilir. Dengeli olmalı, hırslarınızı planlı uygulamalı, ilişkilerinizde akılcı davranmalı ve her konuda ölçüyü kaçırmadan durumları değerlendirmelisiniz.

Sevgili Boğa burcu enerjinizin bol olduğu, sevgi, sağlık ve bolluk içinde geçecek bir yıl sizinle olsun. Sevgiyle kalın.

BOĞA BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Vedik Astrolojiye göre 20 Mayıs ile 13 Haziran arasında burcunuzda konaklayacak Venüs enerjisi ilişkiler adına şanslı zamanlardan biri olacak. Evlilik, nişan, yeni bir ilişkiye başlamak adına bu süreç daha rahat ve şanslı olacağınıza işaret etmekte. Diğer yandan karşı burcunuzda yılın neredeyse ilk yarısında konaklayacak olan Mars enerjisi, ilişkilerinizde uzun süren gerginlikler, ani gelişmeler, mücadele ve rekabet içinde olmanızı sağlayacaktır. Yılın başında Ocak ayında ise karşı burcunuzda ilerleyecek Venüs enerjisi sizi beraberlikleriniz adına ciddi bir adıma itebilir. Evlilik veya ciddi bir ilişki adına Ocak, Mayıs, Haziran ve Ekim ayları hareketli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu yıl aşk ve ilişkiler adına ve genel olarak her türlü ikili ilişkinizde 20 Şubattan itibaren ani gelişmelere açıksınız. Mars etkisi ile ortaya çıkacak bu gergin enerji, beraberlikleriniz adına 20 Şubattan itibaren Ağustos ayı da dahil hassas bir döneme işaret etmekte. Bu dilimin içinde özellikle 17 nisan ile 30 Haziran arasında eski konular veya eski aşklar nedeniyle olabilecek kıskançlıklar yaşanabilir ki ilişkilerinizde bu aralıkta esnek olmak önemli olacak.

2016 yılında Boğa burçları ve yükselen Boğa’ların aşk hayatları açısından en fazla dikkat etmeleri gereken nokta Mars‘ın uzun süre karşı burcunuzda konaklayacak olmasıyla ilişkiler adına gerginliklere açık bir sene geçirme potansiyeliniz olacak. Öncelikle yılın ilk yarısı Ağustosa kadar olan dönemde yoğun olmak üzere, beraberliklerinizde kontrolcü olmayın ve esnek davranmaya, durumları iyi değerlendirmeye ve aşk hayatınızda sakin durmaya gayret edin. İlişkinizde kendi yerinizi ve değeriniz anlama isteğiniz karşı tarafı zorlamanıza, şartları değiştirmeye çalışmanıza neden olabilir. Bu nedenle yılın ilk yarısı dikkatiniz beraberliklerinize yönelirken, çatışmacı ve eleştirel olabilir, ilişkinizde ele alacaklarınızı büyütme, durumları kendi açınızdan değerlendirme veya ilişkiyi fazla sahiplenme, kontrol etme dürtüsü içinde olabilirsiniz. Kısacası yılın ilk yarısı, hatta sonbahara kadar olan dilimde biraz daha esnek ve olgun olmaya gayret etmek gerekebilir.

2016 Mart ve Eylül tutulmaları ilişkiler ve aşk hayatınız adına da önemli dönüm noktaları yaşamanıza neden olabilecek enerjiler barındırıyor. Bilhassa Mart ayında yaşanacak iki tutulma beraberliklerinizde taşların yerinden oynamasına sebep verirken, Mart tutulması etkilerini Eylül’de tamamlama ve sonuca ulaştırma söz konusu olacak. Mart ayında başlayacağınız bir beraberlik veya devam eden bir ilişkinizde yaşanan bir durum Eylül ayında meseleyi veya durumu tekrar ele almayı gerektirebilir.

Bu sene Mayıs ve Haziran ayları bekar Boğa burçları açısından renkli geçmeye aday olacak. Yeni bir ilişkiye başlama, çevreniz tarafından fark edilme, sizin için önemli birinin dikkatini üzerinize toplamak söz konusu. 2016 ikinci yarısında ise Ekim ve Kasım ayları yine aşk hayatınız adına hareketli zamanlar olacak. Vedik astrolojiye göre bilhassa Boğa yükselenlerin ilişki alanına geçecek olan Jüpiter sizi ilişkilere dönük kılarken, Eylül’den itibaren dikkatinizi aşk hayatınıza daha fazla odaklayacak.

İlişkiler adına 2016 yılında dikkat etmeniz gereken bir nokta da yıl boyunca kendi kişisel yolculuğunuz üzerine odaklanacak olan içsel enerjileriniz, kendinizi tanıma, anlama, ne istediğinizi belirleme üzerinde duracağınıza da işaret etmekte. Yılın ilk 6 aylık döngüsünde şartların değişime açık olması, gezegenlerin sürekli değişime ve yenilenmeye sizi davet eden etkileri ile hem kişisel alanlarınızda hem de duygusal konularda kararlar almaya yatkın olabilirsiniz. Ancak karar alırken, kendi istekleriniz kadar karşı tarafında duygularını ve isteklerini göz önünde tutmalı, hiç bir şeye tek taraflı bakmadan büyük resmi görmeye çalışarak kendinizi ifade etmelisiniz. Unutmayın ki yılın ilk yarısı duygusal olarak karışıklık getirebilecek enerjiler suların kendi içinizde daha çok yılın ikinci yarısı durulacağına işaret etmekte. Stratejik olmakta zorlanmanıza neden olabilecek etkiler sizi düşünmeden hareket etmeye Şubat ile Ağustos arası daha yatkın tutabilir. Eylül’den itibaren ise bekarsanız yeni bir ilişki aniden hayatınıza girebileceği gibi, devam eden beraberliğiniz ciddi bir ilişki haline gelebilir.  

BOĞA BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

2016 yılı özellikle yükselen Boğa burçları adına kariyer hayatlarında kadersel etkiler yaşayabilecekleri durumları öne çıkıyor. Yılın hemen başında Güney Ay Düğümü Ketu’nun kariyer alanlarınızla bağlantı içine girmesiyle, Şubat ayından itibaren işiniz adına çokta fazla kontrol edip yönetemeyeceğiniz durumlar gelişebilir. Şubat ile Mayıs arası iş ve kariyeriniz adına ani gelişmeler yaşanabilir. Bu yılın Güneş ve Ay tutulmaları sıklıkla kariyer alanınız ile bağlantıda olacaklar. Bu etkiler uzun süredir üzerinde çalıştığınız veya birikim yaptığınız bir iş konusunda karar vermenizi, devam edip etmeyeceğiniz konusunda yol ayrımına gelmenizi sağlayabilir. Diğer yandan Mars’ın uzun süre ortaklı alanlarınızda ve başkalarıyla iş birliği içinde olacağınız ortak projelerinizde sizi tetikleyecek. 2016 20 Şubattan itibaren başkalarıyla birlikte ortak alanlarınız,proje çalışmalarınız, yurtdışı bağlantılarınız, her türlü iş ortalığınız adına cesur ve girişimci enerjiler içinde olacaksınız. Ancak unutmayın ki Mars, ani gelişmelere neden olurken, sizi dürtüsel ve fevri olmaya da itecektir. Hali hazırda yürüttüğünüz ortaklı bir işiniz varsa, 20 Şubat ile Ağustos sonu arasında dikkat etmekte, tedbirli davranmakta fayda var. 2016 yılının ilk yarısı, özellikle de Şubat Ağustos arasında riskli iş ortaklıklarına girmemeye özen gösterin.

Yılın hemen başında Ocak ayında gerçekleşecek Merkür gerilemesi yurtdışı kontakları, yabancılarla olan temaslar, iş ve kariyer alanlarınız, turizm ve benzer işleriniz, ithalat-ihracat işleriniz, eğitim konuları, hukuksal işlerinizde beklemeniz gerektiğini vurguluyor. 5 Ocak ile 25 Ocak arasında bu konularda ve genel olarak teknolojik bağlantılarınız adına önceden başlayan işleriniz aniden hız kazanabilir ancak yeni bir konuyu işleriniz adına hayata geçirmeyin. 28 Nisan ile 22 Mayıs arasındaki Merkür gerilemesi ise rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğini, bu aralıkta rakiplerden gelebilecek zararlara biraz daha açık olabileceğinizi unutmayın ve tedbirli olun. İş kurmak adına da 28 Nisan ile 22 Mayıs arası destekli bir aralık değil. Gider ve masraflarınız planladığınızın üzerine çıkabilir. Bir açılış yapmak, yeni bir iş yerini veya ticari bir yeri faal hale getirmek istiyorsanız 2016 yılında bu tarihler arasında temkinli olun ve bekleyin.

Bu yıl sizin için öne çıkan alanlar arasında gayrimenkul, ev ve inşaat sektörü de var. Bu konularda hali hazırda yürüttüğünüz işleriniz varsa özellikle Mart ayından itibaren hareketli olacaksınız. Öncelikle almayı planladığınız bir ev veya benzeri bir taşınmaz adına Mart ile Eylül arası bir atılım yapma potansiyeliniz hayli yüksek. Öte yandan ticari olarak inşaat sektörü ile uğraşıyorsanız, yine mart ile eylül arası işlerinizde daha verimli bir dönem yaşayabilirsiniz. Eylül 2016 itibaren ise özellikle eğlence sektörü, hizmet sektörü, sağlık alanları, eğitim veya çocuklarla ilgili bir sektörde işleriniz varsa, sonbaharla birlikte yeni projeler üretmek ve fırsatlar yakalamak adına daha şanslısınız. 

8 Mart ile 5 Nisan arasında kariyeriniz ve iş etkileriniz adına hareketli zamanlar söz konusu. İş görüşmeleri, iş teklifleri açısından bu aralık aktif olacak, halen devam eden işlerinizde kendinizi gösterme, bir projeyi ortaya koyma adına destekli olacaksınız.

13 Haziran ile 8 Temmuz arasında para alanlarınızda konaklayacak olan Venüs, maddi açıdan rahat bir döneme işaret etmekte. Bu tarih aralığında gelirlerinizi toparlamak, kazançlarınızı arttırmak ve parasal fırsatlar açısından şansı olacaksınız.

1 Ağustos – 24 Ağustos arasında ise yine kariyer ve iş fırsatları açısından destekli etkileriniz yanı sıra, özellikle ev ve gayrimenkulle bağlantılı işlerinizde bereketli bir dönem söz konusu.

30 Ağustos ile 22 Eylül arasında ise meslekli konular, hizmet sektörü ve genel olarak mesleki yatırımlar açısından beklemekte fayda var. Bu tarih aralığında başlangıç yapmaktan ziyade araştırma ve inceleme için daha destekli olacaksınız. Bolluk gezegeni Jüpiter’in 24 Ağustostan itibaren burç değiştirmesi ile eğitim ve benzeri konularda işleriniz varsa fırsatlara açık bir sonbahar geçireceksiniz.

Boğa burcu kariyer etkileri açısından bu yıl Ağustos ayı tutulması hassas etkiler barındırmakta. 18 Ağustosta gerçekleşecek tutulma sizi iş alanlarınızda ani karışıklıklar içinden geçirebilir. Tutulmanın etkilerini daha çok 20 Ağustos ile Eylül boyunca hissedebilirsiniz ki 18 Ağustos civarında sizin için önemli bir işi veya projeyi düşünmeden ve iyi hesaplamadan devreye almamaya çalışın.

Sevgili Boğa burcu, şans, bereket ve bolluk dolu güzel bir yıl sizinle olsun. Sevgilerimle.

BOĞA BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu sene iç organlarınız, özellikle batın bölgeniz hassas etkiler barındırmakta. Bünyenizi yılın ilk yarısı sağlam tutmaya gayret edin. Bağışıklık sisteminizin düşmemesine özen gösterin. Bu sene sağlık açısından başta karaciğer ve kalp olmak üzere safra kesesi, mide ve sindirim sistemi hassasiyetlerine açık olacaksınız. Metabolizmanıza da özen gösterin. Dengesiz diyetler veya dengesiz beslenme tetiklenen sindirim sistemi hassasiyetleriniz yıl boyunca etkin olabilir.

Merkür gerilemesinin etkin olacağı, Ocak ayında kemikler, diz bölgeniz ve dişlerle ilgili hassasiyet ve önceden başlayan sorunlar tekrar gündeminize gelebilir.

28 Nisan ile 22 Mayıs arası sağlık konuları, hastaneler, test ve araştırmalar öne çıkarken, bu dönemde sağlık etkileriniz hassaslaşacak, kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Eylül ayında ise sindirim sisteminize dikkat etmekte fayda var.

Sevgili Boğa burcu gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim.

Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib – Astrolog ve Eğitmen 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *