YAZILARIM

BU HAFTA GÖKYÜZÜ DİKKAT DİYOR!

30 Mayıs ile 6 Haziran arası Gökyüzü Dikkat Diyor!

Sert bir haftaya başlıyoruz. Gökyüzünde büyük kare olarak aktarabileceğimiz zorlayıcı enerjiler var. Gezegenlerin birbirleriyle ilişkileri gerilimli ve zorlayıcı. Bu etkiler, kişisel ilişkilerimiz, beraberlikler, aşk alanları, maddi konular ve genel olarak hem günlük rutinde, hem de hayatın içindeki akışta dengelerin zorlanacağına işaret etmekte. Çarşambadan itibaren daha da belirgin olmaya başlayacak gerilim etkisi, Cuma ile Pazar arası yüksek seviyeye çıkacak.

Haftalık etkiler kriz yönetimlerinin gerekliliğini, ani gelişen aksilikleri, ne yöne gideceğimizi bilememe duygusunu ama en çokta hayata daha olumsuz ve iyimserlikten uzak bakmayı vurguluyor.

Bu hafta en yoğun şekilde Kova, Balık, İkizler, Başak, Yay, Boğa, Koç, Aslan burçları veya yükselen, ay burçları bu alanlarda olanlar hissedebilirler. Ancak genel olarak bu hafta gerilimli etkilerden herkes kendi özel etkilerine göre nasibini alabilir. Bu hafta ele aldıklarınız adına çok dikkatli olun. Şöyle ki;

Öncelikle Satürn ve Neptün arasındaki sert etkiler, hayal ettikleriniz veya idealize ettiklerinizle gerçekler arasında fark olduğunu mecburen anlamınıza neden olabilir. Bu etki, bir şeyi idealize ederken dikkat etmek gerektiğini, fazla uçuk veya mantıklı olmayan bir ideal veya amaç uğruna kendimizi zorlamamamız gerektiğini önemle vurguluyor. Gerçekçi bakış açısında ayrılmadan, durumlara net bakmak, keyif verici hiç bir madde veya duruma bağlanmamak veya medet ummadan hareket etmek gerekliliği öne çıkıyor. İlişkilerde görmek istemediğiniz, yüzleşmediklerinizle aniden kaçınılmaz şekilde burun buruna gelebilirsiniz. Özellikle Kova ve Akrep burçları veya yükselen veya Ay burçları Akrep veya Kova’da olanlar dikkat etsinler.

Jüpiter ve Güneş arasında yine sert bir görünüm var. Anlamı;

Özellikle egosantrik etkiler artabilir. Kendini fazla önemseme, ideallerini büyütme ve her şekilde hedeflediğini yapabileceğine inanma, ele aldıklarımızı abartma, fazla büyütme etkisi öne çıkıyor. Durumları çok abartmak ve olması gerekenden daha gergin, agresif veya abartılı karşılamak, soğuk kanlı olmaktan uzaklaşmak söz konusu. Jüpiter, yıldız haritalarımızdaki joker gibidir. Fırsat, talih, iyi şans onunla bağdaşıktır. Güneş ise egomuz, liderlik özelliklerimiz ve yaşam enerjimizdir. Tüm bu etkiler kibirle veya cesur adımları, dikkatsizce ve organize olamadan atabileceğimizi gösteriyor. Gelen fırsatlar değerlendirememe veya iyi yönetilemediği için kaçabileceğine işaret ediyor. Egonuza sahip çıkın ve ısrarla bir durumu zorlamayın. Bilhassa Boğa, Aslan burçları veya yükselenleri bu burçlarda olanlar veya yükselen/ay burçları Boğa, Aslan, Başak, İkizler olanlar.

Hafta boyunca Güneş’in vereceği enerjiler hayli sert olacak;

Bu etki, maddi konularda savurgan ve plansız hareket edebileceğimizi, her hangi bir konuda ki adım veya beklentimizde gerçekçi olamayacağımızı, basit ve görünür bir şeyi karmaşık ve zorlayıcı bir hale getirebileceğimize işaret etmekte.

Ele aldığınız konularda şartlara güvenmeyin, size verilen sözlere, vaatlere dikkat edin. Öncelikle koşullar ani biçimde değişme potansiyelinde. İyi veya kötü, her hangi bir durumun sonradan değişme potansiyelinde olduğunu unutmayın. Hafızanıza güvenmeyin, dikkatinizi toparlamakta zorlanabileceğinizi bilerek, detay ve ayrıntı isteyen karmaşık işleri bu haftaya denk getirmemeye çalışın. Yapmak zorunda olduklarınız adına da daha esnek ve değişimlere, ani gelişmelere karşı hazırlıklı olun.

İlişkilerde Dikkat

Hafta boyunca Venüs ve Güneş fazla yakın seyir edecek ki buna astroloji de Venüs yanık deriz. Bu etki, ilişkilerde karmaşa verirken, aşk ve ilişkilerde fazla sabit ve inatçı, meseleye tek yönden bakabilen bir ruh halini öne çıkacak. Özellikle partnerleri Boğa, İkizler, Aslan, Oğlak, Terazi olanlar (yükselen burçları bu noktada olanlarda dahil) daha dikkatli olsunlar. Genel olarak aşk ve ilişkilerde gerginlikler hafta boyunca daha vurgulu olacak diyebilirim. Bu noktada tavsiyem, öncelikle küçük bir meseleyi büyütmeyin, karşı taraf sizi bu anlamda tetiklerse hiç değilse siz sağ duyuda kalmaya gayret edin.

Haftanın bu gergin etkileri özellikle hafta sonuna doğru daha da etkili olacaktır. Hafta sonu gerçekleşecek YENİ AY enerjisi ile ayın özellikle Çarşambadan itibaren karanlık fazında ve balzamik ilerlemesi ile zihinsel olarak gerginlik bir yana sanki karanlık bir tünelde ilerliyormuş hissi içinde olabilirsiniz. Bu noktada stres ve gerginlikleri tetikleyecek konu, kişi veya durumlardan uzak durmaya ama siz de duygusal karmaşayı tetikleyecek ruh halinde kalmamaya çalışın. Hafta sonu ve Çarşambadan itibaren başlayan döngüde mümkün olduğu kadar riskli adımlardan uzak durun. Kalabalıklara, sizi zorlayan insan veya ortamlara girmeyin.

Sağlıkta;

Kalp hastaları, karaciğer sorunları olanlar daha dikkatli olsunlar. Tansiyon sıkıntıları olanlar adına bu hafta kontrollü olmak doğru olur. Bağışıklık sistemi zayıflayabilir, beslenmenize dikkat edin ve bağışıklık sisteminizi zorlamayın. Bakteriler, virüs veya enfeksiyonlar açısından hassas olabiliriz. Diğer yandan kemikler ve bel, boyun sıkıntılarına özen göstermek gerekiyor.  

Ülkemiz Adına Haftanın Etkileri

Depremler açısından bu haftadan itibaren Haziran boyunca riskler yüksek. Diğer yandan, toplumsal karmaşaya ve tepkisel olmaya dönük etkiler var. Finansal açıdan gergin bir hafta olabilir. Piyasalar adına dengesiz bir hafta yaşanabilir. Gizli yürütülen konular, düşmanlar ve terör olayları açısından hafta boyunca özellikle önümüzdeki hafta sonu 3 Hazirandan itibaren riskler yüksek.

 

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *