Haftanın Astroloji Etkileri 

Haftaya Venüs ve Mars‘ın burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Venüs Terazi burcuna, Mars Yay burcuna geçiyor. Gezegenler burç değiştirirken bir süre arafta kalırlar, buna zararlı derece deriz. Bu nedenle Pazartesi günü ilişkiler ve fiziksel aktiviteyle ilgili her hangi bir başlangıç yapmamak gerekiyor. Salı dan itibaren güzellikle ilgili konular, estetikle bağlantılı işleriniz adına başta Terazi, Koç, Kova, İkizler olmak üzere rahatlıkla eğilebilirler. Bu tip konularda adım atmayı düşünüyorsanız 12 Ekime kadar uygulayabilirsiniz. Mars Yay burcuna geçiyor ve Çarşambadan itibaren derecesel olarak rahatlamış olacak. Yay burcu adına hareketli zamanlar başlıyor. Aktiviteleriniz artarken, daha hareketli ve sonuç odaklı olacaksınız ve Akrep burçları yaklaşık Mart ayından beri süregelen sıkıntılı ve gergin etkiler sizi rahat bırakmaya başlıyor. Fakat Mars Çarşambaya kadar dikkat gerektiriyor. Özellikle Yay, yükselen Yay, Ay burçları Yay olanlarla, İkizler, Aslan, Koç ve Başak burçları fevri olmaktan uzak durun, tartışmalara girmemeye çalışın ve kazalara karşı tedbirli olun.

Merkür gerilemesinin son bölümüne geçtik ve Merkür’ün gerileme sürecinden çıkışı aksilikleri önümüze koyması açısından daha vurguludur. Bu nedenle bu hafta özellikle Cumartesiye kadar olan döngüde teknolojik alet acil değilse almayın, cihazlarla ilgili karışıklık ve arızalara telaşlanmayın, bir çoğu garip bir şekilde bozulup sonradan düzelebilir. Kaybettiklerinizi bulma açısından Merkür size güzel sürprizler sunabilir. Sözlerinize, yazılı ve sözlü iletişiminize, gönderdiğiniz maillere, imzaladığınız resmi belgelere dikkat edin. Bu hafta işlerinizde aksilikler ve ani durağanlıklar yaşanabilir. Zorlamayın ve 25 veya 26 eylül gibi duran bekleyen konular aniden hız kazanacaktır.

Mars ve Güneş arasında bu haftadan itibaren başlayan sert etkiler var. Bu hafta Merkür gerilemesiyle birleşen bu durum, özellikle kamuyla ilgili işleri olanlar açısından dikkat gerektiriyor. Yöneticilerinizle diyaloglarınıza, iş verenlerinizle ilişkilerinize dikkat etmek, biraz daha esnek olmaya çalışmak, meselelerin üzerine gitmeden ve katiyen gemileri yakmadan hareket etmek doğru olacaktır. Mars ve Venüs‘ün yeni burçlarında yapacakları yolculukları kısa bir süre içinde ayrıntılı aktaracağım.

Pazartesi günü enerjilerine göz atacak olursak;

Bugün Ay Aşwini takımyıldızında konaklayacak ve Koç burcunda yolculuk edecek. Koç ve Terazi burçları açısından günün enerjileri daha vurgulu olacaktır. Aşwini yıldızı, bize hız kazandırıyor. Daha sabırsız ve sonuç odaklı olabiliriz ancak enerjiler özellikle haftanın ilk günü biraz daha durağan ve sakin olmak gerektiğini vurgulamakta. Düşünmeden hareket etme dürtüsü Mars’ın sıkıntılı derecesi ile bir araya geldiği için, attığınız adımların sonuçlarını iyi göremeyebilirsiniz. Önemli bir toplantı veya görüşme durumunun varsa, konuşmalarınıza dikkat edin.

Koç burçları, Yay ve Aslan Burçları bugün çabuk gaza gelme veya sinirlenme, tepkisel davranma eğilimleriniz yüksek olacak. Başkalarının dediklerine göre değil, kendi bakış açınıza göre durumları ele almaya bakın ve her söylenilene inanmayın.

Akrep ve Balık burçları sözlerinize dikkat etmek sizin için doğru olur. Düşünmeden konuşmayın.

Yengeç burçları iş alanlarınız veya ev konularında yoğun bir gün olabilir ancak dikkatsizlikler yüzünden planlarınızı yeniden değerlendirmek söz konusu.

Terazi burçları, ilişkiler,eşiniz veya partneriniz odaklandığınız alan olabilir, ilişkilerinizde diyaloglara dikkat etmek yerinde olacaktır. Oğlak ve Kova burçları ise duygusal konularda durumları kendi açınızdan değerlendirme potansiyeliniz yüksek, empati kurmanız veya başkalarına göre bir durumu değerlendirmeniz bugün çok mümkün değil. Kırıcı olmamaya ve iletişimde dikkatli olmaya gayret edin.

Boğa burçları, tamamlamanız gereken işleri gözden geçirmek adına destekli bir gün, kendinizle olmak, dışarıdan çok içerde kendi iç alanlarınızda kalmak size daha iyi gelecektir. Sosyalleşmek için etkiler çok destekli değil.

Başak ve İkizler, Merkür gerilemesinin son kısmında dikkat dağınıklığı ve sinirsel sorunlara daha yatkınsınız. Detay gerektiren konuları dikkatli ele alın ve organizasyon işlerini hafta boyunca kontrol ederek uygulayın. Unutkanlıklar artabilir ki çantanıza anahtarlarınıza dikkat etmekte fayda var.

Gönlünüzce bir hafta olsun…

Sevgiler.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *