Bu hafta Gökyüzü Ne Diyor?      

8 Ağustos ile 15 Ağustos arası haftanın enerjilerine vurguyu “Jüpiter” yapacak. Gezegen Hint Astrolojisine göre AtmaKaraka yani kader gezegeni olarak en yüksek derecede ilerleyecek. Bu hafta kadınlar için eşleriyle ilgili konular, evlilikleri, çocuklarla ilgili konular, çocuklarınızla ilgili önemli adım ve bazı gerçeklerle yüzleşme öne çıkacak.

Eğer hukuki konular, mahkeme veya benzeri bir işinizde adım atmayı planlıyorsanız, mümkünse bu haftayı geçip öyle adım atmaya veya başlangıç yapmaya gayret edin. Öte yandan bu alanlarda daha önce başlamış işleriniz, süre gelen konular aniden yeni bir yöne geçebilir veya hareketlenebilir. Yurtdışı, yabancılar, turizmle ilgili konular ile eğitim, danışmanlıklar adına da ilginç gelişmeler yaşanabilir.  Eğer yurtdışı için önemli bir adım atmanız gerekiyorsa biraz dikkatli ve temkinli olmakta ve acil değilse başlangıçlarınızı önümüzdeki haftaya almak yine faydalı olacaktır.

Bu hafta Jüpiter burç değiştirmeye hazırlanıyor. Bir yıldır Aslan burcunda devam ettiği yolculuğunu artık tamamlayarak Başak burcuna geçmeye hazırlanıyor. Gezegenlerin ve özellikle Ay’a göre daha yavaş hareket eden gezegenlerin burç değiştirme süreçleri her zaman hassasiyetler yaratır. Bu gezegen Jüpiter gibi şans, bereket ve kısmetle bağlantılı bir enerjiyi temsil ediyorsa, biraz daha dikkatli olmakta fayda olacaktır. Bunun anlamı daha anlaşılır şekilde aktaracak olursak, Jüpiter hafta boyunca kendi özelliklerini ortaya koymakta zorlanacak demek oluyor. Şansınıza güvenip riskli bir adım atmamaya bakın. Mars’ta pek matah bir durumda değil, Satürn ile kavuşuma doğru giderken, zaten zorluk çıkarma, aksilik verme, kazalar, engeller konusunda elinden geleni ardına koymuyor ki üzerine Jüpiter’in de zayıflamış olmasıyla riskli adımlar atmamak doğru olacaktır.

Jüpiter aynı zamanda bizim iç neşemiz, iç mutluluklarımızı da etkiler. Zayıf bir dereceden ilerleyecek olması, kendimizi mutsuz ve daha depresif hissetmemize neden olabilecek ki her şeyi büyütmeyin, kendinizi oyalamaya, küçük anlarla, küçük mutluluklarla da idare etmeye gayret edin. İlişkilerden, işlerden yana büyük beklentilere girmemeye çalışın. Biraz kendi alanlarımıza dönme, inancınıza göre dualar, meditasyon veya iç dengelere yönelik durumlarla ilgilenmek doğru olacaktır.

Jüpiter’in enerjilerini dengeleyen ve iyi gelen birincil taş Sarı Topaz, ikincisi ise Sitrin’dir. Sitrin daha ucuz ve kolay ulaşılabilir bir taştır. Eğer elinizde sitrin taşı varsa, mümkünse yanınızdan pek ayırmayın. Yoksa temin etmeniz çok zor değildir. Kolay bulunur ve uygun bir fiyatı vardır. Dolayısı ile enerjiyi evinizde veya kişisel hayatınızda dengelemek adına size bu hafta özellikle sitrin taşını kullanmanızı öneririm.

Bu hafta Aslan burçları, Hint astrolojisine göre Aslan yükselen veya Ay burçları Aslan olanlar biraz daha hassas etkilerden geçebilirsiniz. Duygusal iniş çıkışlar adına sakin ve esnek olmaya özen gösterin.

Oğlak burçları, oğlak yükselen veya ay burçları Oğlak olanlar bilhassa ilişkiler, ikili alanlar, partner veya eşinizle olan konular daha fazla odaklandığınız alan olabilir.

Ayrıca Yay ve Balık burçları ve yükselen burçları Yay ve Balık olanlar yine Jüpiter’in burç değiştirmesinden yukarıda bahsettiğim alanlarda etkilenme potansiyelinde olacaklar. 

Hafta başı Pazartesi günü Ay akşam saatlerine kadar Başak burcunda olacak. Pazartesi günü günlük işler, organizasyonlar, planlama ve uygulama adına uygun etkiler var. Bu haftanın nispeten en rahat günü olacak. Salıdan itibaren Ay burç değiştirip Terazi ye geçerken, rehavet gelebilir üzerimize ve özelikle Terazi ve Koç burçları ve yükselenleri bu alanda olanlar başta olmak üzere kendinizi daha gevşek ve disiplinsiz hissedebilirsiniz. 

Bu hafta Çarşamba akşam saatleri ve bilhassa Perşembeden itibaren Ay; Satürn ve Mars‘ın yanına geçiyor ki haftanın bu bölümünden itibaren etkiler sertleşiyor. Duygusal alanlarda ve günlük akışta perşembeden itibaren dikkatli olmaya bakın. Bilhassa Perşembe ve Cuma günleri haftanın en hassas günleri olacak.

Haftanın etkilerini günlük olarak daha ayrıntılı şekilde sosyal medya hesaplarımdan ve web sitemden hafta boyunca takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *