13 Haziran – 19 Haziran Haftası Gökyüzü Ne Diyor?

Temponun yüksek ve gündemin hareketli olduğu bir haftaya girerken, özellikle dolunay enerjisinin artacağı Cuma‘dan itibaren daha tepkisel ama bildiğini de okuyan bir ruh haline geçeceğiz. Haftanın genel vurgusu, dengede kalmak ve fiziksel olarak kendi gücümüzü veya sınırlarımızı zorlamamak. Ele alacağınız işleri özelikle Pazartesi Çarşamba arası dinlenerek yapmaya gayret edin.

Haftanın ilk günleri özellikle Çarşambaya kadar olan dilimde Hint Astrolojisine göre Venüs, Güneş ve Mars burç değiştirecek. Gezegenlerin burç değiştirme dönemleri hassasiyet verir. Bunu bir evden diğerine taşınırken yaşadığınız kargaşa gibi düşünebilirsiniz. Dolayısı ile bu hafta Pazartesi günü Venüs burç değiştirip İkizler burcuna geçerken, yüksele ikizler başta olmak üzere, İkizler ve Boğa burçları yükselenleri veya ay burçları burada olanlarda dahil estetik, kozmetik, dekorasyon ve finansal iş ve konularda beklesinler.

Pazartesi 19.00 dan itibaren Güneş de anaretik dereceye olarak kabul ettiğimiz 29 dereceye ulaşıyor ki Boğa, İkizler, Akrep ve Kova’lar başta olmak üzere, yükselen veya ay burçları bu noktada olanlar da dahil, bağışıklık sisteminizin ve yaşam enerjinizin düşmesi etkilerine maruz kalabilirsiniz. Bedeninize pazartesi öğleden sonradan itibaren salı günü boyunca dikkat edin ve haftanın ilk iki günü ağır işler yapmayın, fiziksel olarak kendinizi yormayın. Nefes, astım veya alerjik solunum sistemi sıkıntıları olanlar, tansiyon problemi olanlar, kalp veya damar problemleri yaşayanlar dikkat etsinler. Ayrıca bu hafta kemiklerle ilgili sıkıntılar artabilir bilhassa çarşambaya kadar olan aralıkta dikkat etmekte fayda var. Akrep burçları eşleri veya partnerleriyle ilişkilerine dikkat etseler iyi olur. Egonuzu öne çıkarmayın veya durumları savaşa çevirmeyin. Aslan burçları veya yükselen ay burçları Aslan olanlar ise sağlığınıza biraz daha özen göstermekte fayda var.

Cuma günü Ay; Satürn ve Mars ile kavuşuma geçiyor, hareketli ama iç gerginliklerin ve iç sıkıntıların arttığı bir gün olabilir. Mars zorlayıcı bir derecede iken bu kavuşum gerçekleşiyor ki Cuma günü gerginliklerin arttığı, kaza risklerinin yükseldiği ve daha tepkisel davranabileceğimiz bir gün olabilir. Dolunaya giderken, (bu hafta Pazar ve Pazartesi günleri Dolunay etkisi yüksek olacak) duygusal olarak da Cuma dan itibaren tutkulu davranma ve çabuk tepki verme, sabırsız hareket etme potansiyeli yüksek. Bu hafta önemli bir iş veya görüşmeyi, Cumadan önce halletmeye bakın.

Dolunay Yay ve İkizler burçları üzerinde daha etkili olacak.

Haftalık etkiler içinde Cuma ve Pazar arası dikkat gerektirmekte. Ayrıntıları günlük yazılarımdan takip edebilirsiniz.

18 Mart Cumartesi günü Mars’ın retro etkisiyle Terazi burcuna geçmesiyle Terazi burçları ve Koç burçları adına denge ihtiyacı artarken, genel olarak ilişkiler, mücadele, rekabet, bir süredir istediğimiz ama elde edemediklerimizi yeniden belirleme ve artık harekete geçme arzumuzun yükselmesi, ilişkilerde entrikaların artması söz konusu olacak. Mars 18 Haziran ile 12 Temmuz arasında Terazi burcunda kalacak. Bu süreçte bel ve böbrek sorunlarına dikkat etmekte fayda var.

Mars Retro‘sunun Terazi burcunda seyretmesi en yoğun Terazi, Koç, Akrep, Başak burçlarını etkilerken, genel olarak hepimiz hayatımızı dengede tutmak adına biraz daha fazla efor harcamak zorunda kalabiliriz. Yıldız haritasında Mars gezegeni Koç veya Terazi burcunda zaten geri hareketli olanlar bu süreci daha olumlu yönde yaşayabilirler. Mars’ın Terazi burcunda gerilemesini detaylı olarak pek yakında aktaracağım…

Haftanın Vurgulu Konuları

Estetik konular, ilişkiler, kozmetikle ilgili işler veya girişimler adına çarşambaya kadar olan dönem bekleyin, adım atmakta acele etmeyin.

Ticari konular, adalet veya hukukla ilgili atacağınız bir adım, şirket kurulumu veya benzer bir adım içinde yine haftaya 21 Hazirandan itibaren girişimde bulunmak daha doğru olacaktır.

Haftanın günlerini kullanmak adına Cuma ile Pazar (dahil) dikkatli olmak gerekmekte.

Çarşamba günü ise genel olarak daha akıcı bir gün olabilir.

Haftanın öne çıkan burçları;

İkizler, İkizler yükselenler, Ay burçları İkizlerde olanlar bilhassa Salıdan itibaren estetik ve güzellikle ilgili konularda kendinizi daha rahat ve cesaretli hissedebilirsiniz. Estetikle ilgili adımları Salıdan itibaren değerlendirin. Ancak bu haftadan itibaren ilişkiler adına daha dikkat çekici olacağınız bir süreç ay boyunca devam edecek.

Aslan Burçları, yükselen veya Ay Burcu Aslan’lar, burcunuz yöneticisi Güneş, pazartesi ve Salı günleri yer değiştirmekle meşgul olurken, sizi yaşamsal enerjiler açısından hassas kılabilir. Bedeninizi ve metabolizmanızı yormayın. Üstlerinizle ilişkilerinize haftanın ilk 3 günü daha fazla olmak üzere dikkat edin.

Terazi burçları, Terazi Yükselen veya Ay burçları Terazi olanlar; İlişkiler, ticari konular, sabrettiğiniz veya beklettiğiniz konularda adım atmak adına bu hafta izlemede kalın. Özellikle ilişkiler ve ticari adımlar adına önümüzdeki hafta Salı dan itibaren adım atmak çok daha uygun olacak.

Yay burçları veya yükselen Yay burçları biraz sabırlı olsunlar, Salı gününü atlattıktan sonra bu haftadan itibaren ay sonuna kadar ilişkiler, ortaklı işler, ticari alanlar, genel bolluk etkileri ve özellikle ikili ilişkiler adına Venüs desteği yanınızda olacak.

İlişkiler açısından diğer şansı bir burç ise Kova’lar olacak. Venüs bu haftadan itibaren ilişkiler, çocuklar, hatta hamile kalmak isteyenler için gebe kalma etkilerini destekliyor. Genel olarak ilişkilerde öne çıkma, kendinizi daha rahat ortaya koyma adına bilhassa yükselen Kova burçları şanslı bir süreç yaşayacaksınız.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *