Haftalık Astroloji Yazılarım

Bu Hafta Kaderinizle Yüzleşeceksiniz

Vedik Astroloji Bu Hafta

13 Mayıs Haftası Vedik Astroloji

Karmik etkilerin aktif olduğu bir haftaya başlıyoruz. Vedik Astroloji de bu hafta Venüs burç değiştirdi ve güzelliğin, estetiğin, konforun gezegeni bir süre seyrini Koç burcunda Uranüs ile birlikte devam ettirecek. Uranüs Venüs kavuşumuna ayrıca Ketu görünümü ile eşlik ederken, gökyüzü bize kaderin dediği olur diyor…

İlişkilerde Ani Gelişmelere Hazır Olun!

13 Mayıs 2019 haftasının en önemli özelliklerinden bir tanesi kuşkusuz 19 Mayıs’ta tamamlanacak Akrep dolunayı ve hemen öncesinde 18 Mayıs’ta kesinleşecek Venüs Uranüs kontağı olacak. Vedik Astrolojisinde bu hafta Aşwini yıldızında seyredecek olan Venüs, Uranüs ile tam kontağa girip ilişkilerde tamamlamalar, ani gelişmeler, özgürleşme istekleri, hızlı gelişmeler verip sonra yoluna devam edecek. Aşwini Ketu ile yönetilen özel bir yıldızdır. Nakshatra veya takımyıldızlar olarak bilinen çok özel ve Vedik Astrolojiye has bir alanın ilkini oluşturan Aşwini yıldızı kadersel başlangıçları da yönetir. Ketu; Venüs ve Uranüs’ü gözlem altında tutarken bu iki gezegen aynı hizaya gelerek kaderimizle önemli yüzleşmeler yaşamamıza neden olacaklar.

Kişisel alanlarımız kıymetleniyor.

Aşk ve ilişkilerde bağlanma isteği azalırken, daha özgür ve kendi alanlarınıza dönük olma hali içinde olabilirsiniz. İlişkilerle ilgili bu hafta ani kararlar, başlangıçlar, bitişler yaşanabilir. Aşk adına hayli hareketli bir hafta olacak.

Bu hafta başlayan ilişkilere de dikkat etmek yerinde olur. Zira Venüs aceleci, hızlı ve düşünmeden adım atma potansiyelinde ilerlerken, duygularda farklı hissedişler, değişik davranış biçimleri, aşırı sezgisel veya girişken, farklı ve fazla spontane olma hali baskın olacak. Özellikle Dolunay fazının etkin olmaya başlayacağı Cuma gününden itibaren aşk ve ilişkilerde beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir.

Bu etki sanat camiası adına da hareketli zamanlara işaret etmekte. Aşk skandalları, ünlülerin ilişki haberleri, ayrılmaları gibi konular gündemi meşgul edebilir.

Tutkulu bir Dolunaya doğru gideceğiz bu hafta

Akrep Dolunayı yaşanırken, şans etkileri ile şaşırtıcı olaylar bir arada dans edecekler. Bir yandan güçlü bir etkileşimler de var. Örneğin, Vedik Astrolojisine göre Dolunay sırasında Ay Jüpiter ile kavuşuyor ve şansımızı, bolluğumuzu artırıp, görünür olmayı sağlıyor. Diğer taraftan kadersel olaylar yaşama, görmediklerimizi görme, fark etmediklerimizi anlamayı sağlayacak kuvvetli bir dolunay fazından geçeceğiz. Dolunay ile hayatınızda kör düğüm haline gelen birçok konu, duygusal kararsızlıklar, belirsiz ilişkiler daha net ve kafanızda çözüme ulaşmış olacak veya şartların değişmesi ile ne yöne gideceğinizi artık daha net görür hale geleceksiniz.

Çok özel bir dolunaya doğru hafta boyunca ilerlerken karmalar hayli aktif olacaklar. Bu süreçte ne bitişlere üzülün ne başlangıçlara çok sevinin. Zira olması gerekenin yaşanmaya başlayacağı hasat vaktine giriyoruz. Sadece abartmayın. Tutkularınızın sizi savurmasına izin vermeden bu haftayı kontrol edebilirseniz çok güzel sonuçlar alacaksınız.

Kitlendiğiniz, başarmak istediğiniz, peşinde koşturduğunuz konular adına aydınlanma süreci söz konusu. İlginç biçimde kafanızda büyüttüğünüz bir durumun, işin veya ilişkinin aslında o denli güçlü olmadığını düşünebilecek, duygularınızdaki değişimine siz bile hayret edebileceksiniz. 

Maskelerin Düştüğü, Gerçeklerin Ortaya Çıktığı Bir Hafta Yaşanacak…

Dolunay tamamlanmalar verirken, her şeyi net biçimde bize gösterir, ortaya çıkarır ve gölgelerde bir şey bırakmaz. Vişekha yıldızında başlayacak olan Dolunay, Anuradha da çok özel bir yıldızda tamamlanacak.

Akrep Dolunay’ında bu hafta Cuma ve Cumartesi günleri en hassas günler olacak. Cuma gününe iş ve kariyer konularıyla, parasal işlerinizde önemli başlangıçlarınızı denk getirmeyin. Cumartesi günü ise ilişkilerde oldukça keskin enerjiler var, birlikteliklerinizde, aşkta, eşiniz veya partnerinizle olan ilişkilerinizde daha sakin ve esnek olmaya gayret edin.

Dolunay enerjilerini ayrı bir yazı da detayları ile aktaracağım. Evet biraz keskin etkiler ile gelen bir etki yaratacak ama bir yandan da büyük başarılar, ün, bilinme veya sonuç alma durumlarını da tetikleme potansiyelinde akrep dolunayı…

Haftanın Günlerinin Etkileri

13 Mayıs Pazartesi günü Vedik Astrolojiye göre çok özel bir açılım var ki buna Evrensel Karmik Üçgen denir. Merkür, Ay ve Satürn arasında gerçekleşecek bu enerji sık oluşmaz, kıymetlidir. Bu konuda Youtube kanalımda bir video yayınladım, detayları oradan izleyebilirsiniz.

14 Mayıs Salı;

Genel olarak Mars ile yönetilen bir gündür. Salı günü Ay Başak burcunda seyredecek ve Mars ile kontağa geçiyor. Hızlı ve mücadeleci bir gün olabilir. Salı gününe naif, hassas işleri almayın. Salı günü Güneş burç değiştiriyor ve oldukça hassas bir derecede seyredecek. İş bağlantıları için Salı günü uygun değil! Anlaşma ve sözleşmelerde acele etmeyin. Otorite sembolü kişilerle iletişiminize dikkat etmek gerekiyor. Patronunuz, yöneticiniz, babanız, abiniz gibi sizin için otorite figürü olan özellikle erkek figürleri ile iletişim ve kontaklarda sorunlar yaşanabilir. Devlet ve kamu ile ilgili önemli bir iş, bağlantı veya başlangıç planlıyorsanız Salı günü etkileri destekli değil.

15 Mayıs Çarşamba günü

Ay halen Başakta ve Güneş artık Boğa burcuna geçti. Ancak derecesi çok rahat değil. Çarşamba günü piyasalarda dalgalanma olabilir. Para konularında risk almak doğru olmaz, bankacılık sektörü, döviz piyasalarında hareketlenme yaşanabilir. Genel olarak o gün maddi alanlarda risk almamak doğru olur.

Çarşamba günü detaylı konuları ele almak için şartlar çok uygun değil. Zihnimiz ikilemler arasında fazlasıyla gelgitli olacak. Karar vermekte zorlanabiliriz. Net kararlar vermek, emin olmak için günün şartları uygun değil.

Çarşamba gün ışığından faydalanarak işlerinizi organize edin, geceye önemli iş, çalışma veya detaylı bir konuyu bırakmadan, akşam saatlerini dinlenerek ve çalışmadan geçirmek doğru olur.

16 Mayıs Perşembe

Ay öğleden sonra Terazi burcuna geçiyor ve içsel olarak denge ihtiyacının artacağı bir gün olacak. Gerginlikleri, tartışmaları yönetmek, müdahil olmak, gergin ortamlarda bulunmak için iyi bir gün değil. İşlerinizle ilgili konuları bugüne alabilirsiniz. Ay Mars kontağı nedeniyle hareketli bir gün olabilir. Dış işleri halletmek, dış işlere yönelmek, özellikle öğleden sonra sosyalleşmek için şartlar çok uygun olacak.

17 Mayıs Cuma günü

Ay dolunay fazına geçmeye başlarken, halen Terazi burcunda ve günün etkileri ilişkilerde denge ihtiyacının artmasına, sizi zorlayan konularda ise özgürleşme, kurtulma iç güsünün aktif olmasına neden olacak. Günün enerjileri hayli sert ki bu nedenle önemli bir işi, kararı, adımı, başlangıcı bugüne almak doğru olmaz. Cuma gününü ve cumartesinin tamamını mümkün olduğunca rutin işlerle geçirin.

18 Mayıs Cumartesi

Venüs Uranüs kavuşumu etkinleşirken, Merkür de kritik bir derecede burç değiştirmeye hazırlanıyor olacak. İlişkilerde büyük iletişim sorunları, küçük bir şeyden çıkan büyük olaylar, kavgalar yaşanabilir. Cumartesi günü partnerinizle herhangi bir konuda tartışmaya girmeden ve meseleleri büyütmemeye çalışarak geçirin. Cumartesi gününün en riskli alanı ilişkileri kapsayacak. Bu nedenle o günü daha çok kişisel alanlarınızda geçirmeniz doğru olur.

Hafta sonu etkin olacak Dolunay ile ilgili ayrıca ayrıntılı bir yazı yazacağım ve Youtube kanalımda video yayınlayacağım.

13 Mayıs Haftası Vedik Burçlar

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Aşk ve İlişkilerde Hızlı Gelişmeler Var

İlişkiler, aşk ve birliktelikler açısından hayli yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Dikkatiniz daha çok duygusal ihtiyaçlarınıza yönelirken, hafta sonuna doğru artan biçimde aşkta hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bu hafta kendi alanlarınıza, ihtiyaçlarınıza öncelik verin. Özgürlük isteğiniz artarken, birlikteliklerde sabırlı ve tahammülü olmayabilirsiniz. Diğer yandan konfor alanlarınıza önem verin. Karar vermek için şartlar biraz karışık. Yeni bir ilişkiye başlarken dikkatli olun. Duygularınızı abartmayın veya buna dikkat edin. Duygusal yoğunluklarınız, istekleriniz karmaşık bir halde olabilir ki bu nedenle kendinizle olmanız önemli olacak. Diğer yandan ilgi çektiğiniz, flörte dönük olduğunuz bir süreçte yaşanabilir. Salı günü iş ve kariyer de dikkatli olmakta fayda var. Dolunay size hafta sonundan itibaren önünüzdeki on günlük süreçte hızlı dönüşümler, değişimler vaat etmekte.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

İlişkilerde yalnız kalma ihtiyacınız artıyor…

Kendinizle kalmak isteyeceğiniz bir döngüye geçiyorsunuz. Duygusal karmaşalarınız artabilir karar vermek için bu hafta acele etmeyin. Perşembeye kadar olan dönemde haftayı iyi yönetmek, iş ve mesleki konularda üstlerinizle olan iletişiminizde dikkatli olmak yerinde olsa da dolunay burcunuzla bağlantılı gelişecek. Bu hafta atacağınız adımların sonuçları uzun vadeye yayılabilir ki gerek iş gerekse duygusal konularda daha çok izleyerek hareket edin. Dolunay döngüsünün etkileri önünüzdeki on günlük süreci etkileyeceği için herhangi bir konuda acele etmeyin. Haftanın ikinci yarısı ortaklı konular, eş veya partnerinizle bağlantılı önemli gelişmeler yaşanabilir. İş konularında tekliflere açık bir sürece giriyorsunuz. İş teklifleri, ortaklıklar, yeni iş olanakları açısından haftanın ikinci yarısı ve on günlük süreç önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Verdiğiniz kararları uygulama gücü bulacaksınız…

Hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına bir süredir devam eden süreç sizi artık sonuca ulaştırabilir. Projeler, kontaklar, görüşmeler adına tempolu bir hafta olacak. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilişkilerde olaylı bir hafta geçirebilirsiniz. Venüs Uranüs kavuşumu çevrenizle iletişimde sizi sıkan kişi, bir sevgili, arkadaş, akraba ile bağlantılarınızı aniden koparmanıza neden olma potansiyelinde. Dolunay süreci mesleki konular, iş teklifleri, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda hareketli bir döngü getirecek. Sağlığınıza dikkat edin. Hormonlar, üreme organları adına hassasiyetiniz artarken, bağışıklık sisteminize bu hafta dikkat edin. Bedeniniz su toplama eğiliminde olabilir ki beslenme düzeninize de dikkat etmek yerinde olacak.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir hafta olabilir…

İş konularında beklenmedik gelişmeler yaşanırken, ani kararlar alabilir, hızlı gelişmelerle gelen güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Sanatla ilgili uğraşılarınız varsa veya yaratıcı olmanız gereken konularda iş yapıyorsanız, bu hafta ilham perileriniz sizinle olacak. Yaratıcı enerjilerinizin yükseldiği ve ele aldıklarınıza farklı baktığınız bir süreç olacak. Hafta ortasına kadar dikkatiniz daha çok iş veya öğrenci iseniz okul alanlarına yoğunlaşırken, Perşembe gününden itibaren ilişkiler, aşk konularına odaklanacaksınız. Çocuklarla ilgili dolunay sürecinde bir süredir beklediğiniz bir durum gelişme gösterip, tamamlanabilir yani sonuç alabilirsiniz. Ancak çocuklarınızla ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Aşk ve ilişkilerde duygusal kararlar verme zamanları değil.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Ailevi konular öne çıkabilir…

Dolunay süreci ev ve aile yaşamınızla bağlantılı konularına odaklanmanıza neden olurken. Bu hafta ikinci yarısından itibaren eviniz, ebeveynlerinizle bağlantılı durumlar, aile içi konularda duygusal hassasiyetiniz artabilir, daha sakin ve mantıklı ele alın durumları. Diğer yandan Venüs Uranüs kavuşumu eğitim, kişisel gelişim, hayata bakışınızı etkileyecek enerjiler vermekte. Sizin için önemli bir eğitim, planlamadığınız bir kişisel gelişim alanında fırsatlara açık bir süreç geçirebilirsiniz. Benzer biçimde ani bir yolculuk kararı, hesapta olmayan bir seyahat planlarınızı tekrar gözden geçirmenize neden olabilir. ebeveynlerinizle ilişkinizde ise özellikle babanızla diyaloglarınıza veya baba yerine koyduğunuz kişilerle ilişkinize dikkat etmekte fayda var.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Aşk ve ilişkilerde bakış açınız değişiyor…

İlişkilerde duygusal ihtiyaçlarınızın değişeceği, partnerinizden beklentinizin yükseleceği ve sizi yoran, üzen bir beraberlikten uzaklaşma dönemine girdiniz. İlişkiler adına radikal kararlar gelebilir. Karşı tarafın beklemediği adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan bu hafta sonu gerçekleşecek dolunay yakın çevreniz, arkadaşlar, sizin için önemli kişiler, aile üyeleri açısından hareketli zamanlar geçirmenize neden olacak. Önemli bir girişiminiz, bir iş veya benzer bir konuyla ilgili bir beklentiniz sonuca ulaşacak. Yüklerinizden hafifleme haftasından geçiyorsunuz. Bu nedenle olaylar karşısında daha sakin ve bu durumdan ne ders çıkarmanız gerektiği mantığı ile ilerlemeye çalışın. Fiziksel ve duygusal olarak kendinizi yormadan haftayı planlamaya çalışın.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

İlişkiler adına hareketli bir hafta yaşayacaksınız.

Venüs Uranüs kontağı ilişkiler alanınızda gerçekleşirken, bekarsanız hayatınıza aniden biri girebilir veya beklenmedik şekilde ummadığınız birinden hoşlandığınızı, o kişiye karşı duygularınızın değiştiğini hissedebilirsiniz. Duygusal konularda fazla spontane, hızlı gelişmelere açık olduğunuzu unutmayın. Bu hafta duygusal bir ilişki veya konuda alacağınız karar daha sonra değişebilir. Bu nedenle aşk ve ilişkilerde ne kadar gerçekçi olduğunuzu ara sıra kendinize bu hafta sorun, bir ilişkiyi abartmayın. Evli iseniz veya uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa partnerinizin veya eşinizin hayatında çok ani gelişmeler olabilir. İş, kariyer değişiklikleri, ailevi konularda onun hayatındaki dalgalanma sizi etkileyebilir. İlişkinizi fazlasıyla gözden geçirmeye dönük olacaksınız. Sizi yoran ve özgürlüğünüzü kısıtlayan durumlara daha tepkisel yaklaşabilirsiniz. Maddi konularda ise özellikle cumadan itibaren ilginç gelişmeler olabilir. Bir süredir beklediğiniz bir alacak veya emeğinizin karşılığı dolunay süreci ile önünüzdeki on günlük aralıkta size gelebilir.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Burcunuzda dolunay gerçekleşiyor…

Duygusal yoğunluğu etkin olan bir hafta geçireceksiniz. Dolunay hayatınızda önemli bir tamamlama, sonuca ulaşma, beklediğiniz bir durumun sizin göreceğiniz şekilde sonuçlanmasına neden olabilir. Bir konuda haksızlık gördüyseniz, buna neden olan kişilerin evrenin adaletine maruz kaldığına şahitlik edebilirsiniz. Uzun süredir beklediğiniz bir haber veya durum son noktasına ulaşıp önünüze düşebilir. Genel olarak duygusal iniş ve çıkışlarınızı bu hafta iyi kontrol etmeye çalışın. İş konularında ise anlaşmalar, sözleşmeler, iş teklifleri adına güzel bir dolunay geçireceksiniz. Üzerinde bir süredir çalıştığınız bir projede size faydalı olacak bir şekilde sonuç almanız, tamamlamanız olası. Kadersel gelişmelerin etkin olacağı bu dolunay burcunuzla direk bağlantılı ve hayatınızda beklenmedik kadersel gelişmeler, güzel sürprizler yaşayabilirsiniz.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Aşk ve İlişkiler de Önemli Gelişmeler Olabilir…

İlişkilerde hem şanslı olduğunuz hem de süreci iyi yönetmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Özellikle cumartesi gününe bu anlamda dikkat edin. Ve partnerinizle iletişiminizde cumartesi enerjilerinin sizin üzerinizde ek gerginlikler getirebileceğini unutmayın. Yakın çevreniz, arkadaşlar veya direk kontakta olduğunuz kişilerle bağlantılı hızlı ve ani gelişmelerin olduğu bir hafta geçireceksiniz. Kişisel alanlarınız, ihtiyaçlarınız artarken arkadaşlarınız veya partnerinizin bu alana girmesini ve sizi yormasını istemeyecek tepkili davranabileceksiniz. Haftanın üzerinizdeki yoğun enerjilerini daha iyi yönetmek adına kendinizle kalmanız, kendi ihtiyaçlarınızı önemsemeniz yerinde olur.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Ailevi konular öne çıkıyor…

Ev ve aile alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Taşınma, ev dekorasyonu, tadilat gibi kendi iç alanlarınızla ilgili ani kararlar verip hareket etme eğiliminiz var. Kişisel alanlarınız önemli olacak. Duygusal iniş çıkışlara açık olduğunuz bu hafta boyunca ailevi tartışmalara, daha alıngan olabileceğiniz yaklaşımlara açıksınız ki yakınlarınızla ilişkilerinizi iyi yönetmek gerekecek. Öte yandan sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili gelişmeler de dolunay süreciyle yani hafta sonuna doğru daha etkin olacak. Bir süredir sıkıntı yaşadığınız bir arkadaşınızla yollarınız ayrılabilir. Hedeflediğiniz konular, işler veya elinizdeki projelerle ilgili gelişmelere ve ilerlemeye açık bir dönem geçireceksiniz.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Kariyer ve İş alanlarınızda tamamlama zamanları…

İş alanlarınızda bir süredir yürüttüğünüz konular, projeler, hedeflediğiniz işler adına artık sonuç alma hasada geçme süreci olacak. Bitirmek için uğraştığınız bir iş beklenmedik şekilde sonuçlanabilir. Hukuki konular, eğitimle bağlantılı işler adına uzayan işleri sonuca ulaştırabileceksiniz. Yönettiğiniz alanlarda parlama, öne geçme, rekabet ettiğiniz kişileri yenme potansiyelinizin yükseldiği güçlü adımlar atabileceğiniz bir döngünüz başlıyor. Bu hafta ortasından itibaren duygusal ve zihinsel olarak biraz daha sakin olmaya bakın. Yine hafta ortasından itibaren iş temponuzu veya günlük rutininizi daha sakin ve esnek planlayın. Duygusal konularda ise yakın çevre veya arkadaşlar bağlantılı tanışacağınız biri siz epey etkileyebilir. Duygusal değişimlerin hızlı olduğu bir süreç olduğunu unutmayın. Başta hissettikleriniz, sonradan değişebilir.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hayat Amacınızı Bulma Dönemleri

Kendi iç sorgulamalarınızın arttığı bir hafta geçireceksiniz. İstekleriniz değişirken, uzun süredir peşinde koştuğunuz şeyleri daha farklı bir gözle inceleme, değerlendirme içinden geçeceksiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Özellikle lüks tüketimde, pahalı alım satımlarda dikkatli olun ve ihtiyaç dışında alımlar yapmayın. Öte yandan duygusal ilişkilerinizde beklentilerinizi daha net şekilde ortaya koyma dönemine geçtiniz. Partnerinizden beklentiniz yükselirken, bu durumu ifade etmeye de yönelik olacaksınız. Yurtdışı konuları, eğitim alanları, yayıncılık, akademik çalışmalarla bağlantılarınız varsa veya bu konulardaki beklediğiniz kontaklarınız bulunuyorsa hafta ortasından itibaren bu süreçlerde tamamlanarak, genel olarak hayatınızda havada olan konuların yerine oturmaya başladığınız fark edeceksiniz.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube Kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *