6 Mayıs Haftası Vedik Astroloji

İlginç bir hafta olacak… Hafta başından itibaren Cuma gününe kadar Ay ve Mars fazla yakın seyir edecekler ve bu etki ele aldıklarımıza daha gergin, telaşlı ve sabırsız dokunmamıza neden olacak.

Bu hafta gökyüzünde önemli kavuşum ve karşıtlıklar yaşanacak. İlki Pazartesi ile Cuma günü arası aktif olacak Ay ve Mars birlikteliği ve Pazartesi günü aktif olacak Mars Jüpiter karşıtlığı söz konusu olacak.  Diğer yandan Merkür Uranüs kavuşumu gerçekleşecek ki ani ve şaşırtıcı gelişmelere hazır olmamız gereken bir hafta bizi bekliyor.

Cuma’ya kadar gökyüzü uç noktalarda olmamıza neden olabilir…

Başta aktardığım gibi Ay ve Mars’ın neredeyse hafta boyunca fazla yakın derecelerde birbirleri ile sürekli temasta ilerleyecek olmaları gerginliklerin ve tepkisel olmanın kapılarını açık tutacak.

Bu noktada ki asıl sıkıntı Pazartesi Boğa burcunda başlayacak olan bu etkileşimde Mars çok zor bir derecede 29 derecede olacak ki Pazartesi günü tartışmalardan uzak durun, gerilimin çabuk tırmanacağı etkiler içinden geçeceğiz. Yine Pazartesi günü 29 derecede Mars Jüpiter karşıtlığı gerçekleşecek ki ele aldıklarımıza daha fanatik ve abartarak yaklaşmamız söz konusu. Bu hafta Cuma’ya kadar gerçekten sakin ve dikkatli olmak, gaza gelmeden, serinkanlı yaklaşımlar içinde kalmak hayli önemli.

Diğer önemli bir etki ise Çarşamba günü etkinleşecek Uranüs Merkür kavuşumu haftanın önemli noktalarından birini oluşturacak. Vedik Astroloji de AŞWİNİ yıldızında gerçekleşecek bu etki bu haftanın tamamını etkilerken yine haftalık enerjilerde majör gelişmeler verebilir.

Aşwini yıldızı tedavi ve şifa ile direk bağlantılı bir yıldızdır. Şifalanmamız gereken alanlar, düzeltmemiz gereken iç dengeler ve şifa çalışmaları için çok etkin enerjiler verirken, ruhsal düzlemde büyük açılımların çok ani şekilde yaşanmasına neden olur. Bu hafta ilginç hissedişler, güçlü sezgiler, telepatik farkındalıklar adına oldukça güçlü enerjiler olacak.

Uranüs Merkür Aşwini yıldızında kavuşurken, parlak fikirler zihninizde uçuşabilir. Başlatmak istediklerinizle ilgili hayli cesur davranabilir, bir duruma veya konuya adeta dalabilirsiniz. Ancak bu enerji bir yandan da sinirli ve huysuz bir ruh halini devrede tutacağı için tartışmalar, sinirli tepkiler adına da hayli yoğun geçişler olabilir.

Bu hafta dikkatiniz çabuk dağılabilir, odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Bir fikirde bir duyguda uzun süre kalmanız zor olabilir. Dağınık ve toparlamakta zorlandığınız bir zihinle boğuşmanız söz konusu.

Planlamalar, çok karışık organizasyonlar için haftanın etkileri bu nedenle çok destekli değil. Ancak yaratıcı enerjiler tam gaz devrede olurken, zor zamanlara çabuk uyum sağlamak ve hızlı çözümler bulmak, güçlü sezgileriniz ile daha önce fark etmediklerinizi hissetmek, evrenin size adeta mesajlar göndermesi söz konusu. O mesajları iyi okumak gerekiyor. Günlük hayatta karışıklıklar yaşayabiliriz ama unutmayın ki bu haftanın enerji frekansları çok güçlü olacak ve adeta evrenden sürekli mektup alacaksınız.

Yani bu hafta şaşırmaya hazır olun!

Salı ile Perşembe arası hava etkileri, ani meteorolojik değişiklikler, tuhaf rüzgarlar, sert hava geçişlerine de açık olacağız. Orta şiddetli depremlerde artış olabilir.

Haftanın günlerine göre etkilere önce bir göz atıp, sonra burçlara geçelim…

6 Mayıs Pazartesi Günü

Vedik Astroloji de Ay Boğa burcunda seyir ederken, Mars ile kavuşumda ve Mars Jüpiter karşıtlığı 29 derecede oluşuyor. 29 dereceler sonlanma bitiş dereceleridir ve bu derecede seyir eden gezegenler zayıf frekanslar verirler.

Pazartesi günü Ay’ın fazı görünenin ardına iyi bak diyor. Her şeyin iki yüzü olabilir, görünenin arkasındakini iyi analiz etmek gerekmekte. Pazartesi günü mücadele, tartışmalar için iyi bir gün değil. Her şeyi abartabilir, anormal tepkiler verebiliriz ki bugünü sakin ve rutin işlerinizle, mümkünse kendi halinizde geçirmeye çalışın.

Pazartesi günü Boğa burçları için aktif bir gün olurken, yine boğa ve akrep burçlarının adeta sabırları sınanabilir.

7 Mayıs Salı Günü

Bugün vedik astroloji de Akshaya Tiritiya günü ki bugünün etkilerinin önemini ve neler yapabileceğimizi Yılın en şanslı günü yazımda ve youtube kanalımda aktarmıştım. Özellikle dilekler ve ritüeller için Salı gününün özel etkilerinden yararlanmaya bakın.

8 Mayıs Çarşamba

Vedik Astroloji de Ay İkizler burcunda olacak ancak günün tithi yani ay fazı hayli sert. Çarşamba ilginç bir gün, Uranüs Merkür kavuşumu tam derecesine ulaşırken, İkizler burcuna neredeyse birlikte geçen Ay ve Mars Rahu ile kavuşumda olacaklar. Sert bir biçimde kadersel değişimler yaşayabiliriz. Beklenmedik gelişmeler, ummadığımız durumlar bizi şaşırtabilir. Özelikle İkizler, Yay, Aslan, Koç, Başak burçları için sürpriz gelişmeler olabilir.

9 Mayıs Perşembe günü

Ay halen İkizler burcunda ilerlerken, ay Aridha yıldızına ulaşıyor ki birine körü körüne inanmayın, gökyüzü değişken bir hava enerjisi ile bizi çepeçevre sararken, kararların sık değişebileceği, sabrın azaldığı bir gün olacak. Duygusal konularda bugünü iyi yönetmek, aşk ve ilişkilerde veya partnerinizle iletişimde dikkatli olmak gerekiyor. İlişkilerde yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık bir gün.

10 Mayıs Cuma günü

Ay nihayet Yengeç burcuna ulaşıyor ve güzel bir yıldızda konaklayacak. Ailevi konular, ev alanlarınız, aile içi görüşmeler, bir arada olma duygusunu pekiştirmek adına etkiler güzel olacak. Cuma gününü mümkünse kendi alanlarınızda, evinizde ve rahat edeceğiniz ortam ve kişilerle geçirmeye çalışın.

11 Mayıs Cumartesi günü

Ay halen Yengeç burcunda ama sert bir yıldız olan Aşlesha ya geçiyor. Vedik astroloji de bu yıldız toplumsal olaylar, toplumun kaygı içinde olabileceği durumlar açısından riskli bulunur. Bugün ele aldıklarınızı çabuk kişiselleştirme eğilimi artacak. Sürekli şüphe duyma, kaygı hali içinde olma enerjisi yükselebilir. Bu nedenle güvenlik alanlarınıza, kendinizi güvende hissettiğiniz yerlerde olmaya önem verin. Huzursuz ve gergin kişilerden uzak durun. Günü daha çok kişisel alanlarınızda geçirmeye çalışın.

6 Mayıs Haftasının Burçlara Etkisi

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Sezgilerinizin arttığı bir hafta sizi bekliyor…

Haftanın ilk yarısını fiziksel ve ruhsal olarak kendinize önem vererek geçirin. Çabuk sinirlenme, gerginliğinizin hızlı artması, öfkeli tepkiler verebilmeniz adına Pazartesi ile Perşembe arasına dikkat etmekte fayda var. Bu hafta gerek duygusal konularda gerekse iş alanlarında düşünmeden bir şeye atlamayın ve ölçümlemeden hiçbir şeye karar vermeyin. Sezgilerinize güvenebilirsiniz. Sizi bile şaşırtan hissedişler içinden geçeceksiniz. Rüyalar, farkındalıklar açısından çok yüksek bir potansiyelde olurken, günlük rutininizi biraz daha dikkatli ve sakin yönetmeniz gereken ve yakınlarınızla, yakın çevrenizle olan kişilerle iletişiminizi iyi ayarlamanız gereken bir hafta olacak. Tansiyon sorunlarına bu hafta dikkat etmekte fayda var.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Bu Hafta Sabrınız Sınanabilir…

Pazartesi ve Salı günleri boyunca özellikle pazartesi sabrınız sınanabilir. Ani patlamalara açık etkilerden geçeceksiniz. Yeme içme düzeninize dikkat etmeniz yerinde olur ve sinirsel gerginliklere bağlı sağlık sorunlarına, kas problemlerine yine dikkat etmek gerekecek. Sezgiler, haberci rüyalar açısından da bu hafta farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren temponuz hızlanırken, sinir sisteminizi ve tepkilerinizi kontrol etmekte fayda olacak. Cuma gününden itibaren rahatlayacak ve haftanın hızlı gelişmelerini daha çok aile veya yakınlarla bir arada olarak dengeleyebileceksiniz. Bu hafta cumaya kadar maddi konular ve finansal işlerinizde riskli adımlara hemen karar vermeyin ve maddi alanları iyi planlamaya çalışın.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hızlı gelişmelerden geçeceksiniz. Neredeyse tüm hafta boyunca ama özellikle Perşembe gününden itibaren hızlanan yüksek bir temponuz başlıyor. Bu hafta dikkat dağınıkları, odaklanma sorunları, hızlı düşünme ama uygulamada karışıklıklar söz konusu olabilir. İlginç ruhsal gelişmeler, ele aldıklarınızda adeta gizli bir elin size yardımı varmış gibi hissedebilirsiniz ancak ayırt etmek, ayırım yapmak adına karışıklıklar da yaşanabilir. Bu nedenle sezgilerinize güvenin ama acele ile hareket etmeyin ve organize ettiğiniz her şeyi kontrol ederek ilerleyin.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Sosyal alanlar, gruplar içinde olmak, Perşembe gününe kadar hızlı bir tempoda koşturmak sizin için söz konusu. Hedeflediğiniz veya yapmak, bitirmek durumunda olduğunuz işleri organize etmek adına haftanın etkileri perşembeye kadar destekli ancak genel etkiler şartların hızlı değişmesine de meydan vereceği için plan yaparken olabilecek sapmaları da hesaba katın. Duygusal konularda ise Perşembe ile cumartesi arasında sakin olun ve partnerinizle iletişiminizde esnek olmaya çalışın.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İş ve kariyer açısından yoğun bir hafta sizi bekliyor. İş alanlarınızın, kariyerle ilgili ani gelişmelerin, beklenmedik durumların aktif olacağı bir hafta geçirirken, organizasyonlarda değişikler, birden gelişen yeni koşullar sürekli plan değiştirmek durumunda kalmanıza neden olabilir. Duygusal alanlarda Perşembe gününe dikkat etmekte ve partnerinizle ortak bir karar vermeniz gerekiyorsa bu hafta başkalarıyla ortaklaşa işlerinizde zorlanacağınızı bilmekte fayda var. Eğitim konuları, yurtdışı işleriyle bağlantılı uğraşılarınız varsa sürpriz gelişmeler olabilir.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Hızlı dönüşümlerden geçebilirsiniz. Uranüs Merkür kavuşumu spritüel alanlar, ruhsal gelişim açısından hayli yoğun etkilerden geçmenize, farklı hissedişler, sezgiler ile adeta tıkanıkları aşmanıza destek verecek. Şifa çalışmaları ile ilgili uğraşılarınız varsa hayli verimli bir hafta geçirebilirsiniz. Dönüşüm etkilerinizin güçlü olduğu bir ayı deneyimlerken bu hafta bu etkiler daha da güçleniyor. Maddi konularda yine ani gelişmeler yaşanabilir. Riskli adım ve yatırımlara, parasal konularda birden karar vermeden iyi analiz ederek hareket etmeye özen gösterin. Bu hafta perşembeden itibaren kariyer ve iş alanlarına odaklanmanız ve işinizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşamanız olası.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Evlilik, partnerinizle iletişim, ilişkilerinizle alakalı vereceğiniz ani kararlar adına hayli hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Ortaklı tüm alanlarınızda, iş ortaklığı, ortak çalışmalar adına da hareketli, koşulların değişeceği bir hafta var önünüzde. Ani gelen teklifler, yeni iş olanakları, birden karşınıza çıkan bir fırsat ile şartlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Özellikle Çarşamba civarında eşiniz, sevdiğiniz kişi veya her türlü ikili ilişkinizde daha sakin ve akıllıca hareket etmeye çalışın ve tartışmalardan uzak durmaya gayret edin.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Haftanın ilk yarısı hızlı gelişmeler içinden geçerken, ayın burç geçişi sizi evlilik veya ilişkinize daha yoğun odaklayacak. Dikkatiniz daha çok ikili ilişkilerinizde olabilir. Sağlığınızda vertigo türü rahatsızlıklara eğiliminiz varsa bu hafta dikkatli olun. Genel olarak da özellikle iş veya günlük rutininizde, birlikte çalıştığınız kişilerle iletişiminizde akılcı hareket etmekte fayda var. Perşembeden itibaren maddi konular sizin için öne geçebilir.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

İlişkilerde tepkilerinize dikkat edin… Aşk ve ilişkiler adına küçük bir durumu, bir şakayı veya bir sohbeti farklı algılayarak, fazla tepki verme eğiliminiz artıyor. Abartmaya meyilli olacaksınız ve özellikle partnerinizle diyaloglarda bir bardak suda fırtına çıkarma yatkınlığınız söz konusu olabilir. İlişkilerinizde bu hafta şartları zorlamayın, bir konuşmayı, bir durumu büyütmeyin veya tepkilerinizde bu konuyu ne kadar büyütüyorum diye kendinize sormaya özen gösterin. Bu eğilim iş alanlarınız, iş arkadaşlarınızla diyaloglarınızda yine geçerli olacak. Bu hafta iletişime dikkat etmenizde fayda var.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Ailevi konular ile aşk ve ilişkilerde karışık etkilerden geçebilirsiniz. Bir süredir görüştüğünüz birini bir yakınınız veya aileniz ile tanıştırmak, bir araya getirmek adına bu hafta adım atmayın. Uzlaşma gerektiren konularda özellikle aile içinde zorlanmanız, ebeveynlerinizle hızlı biçimde ters düşmeniz olası. Diğer yandan ev konuları, taşınma, gayrimenkullerle ilgili hızlı bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bu konularda bir süredir bekleyen ilerlemeyen işler aniden hız kazanabilir.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

İş alanlarınızda ele aldıklarınızı, iş arkadaşlarınızla diyaloglarınızı dengeli biçimde yürütmeniz gereken bir hafta söz konusu. Ev ve gayrimenkul ile ilgili bir karar vermeniz gerekiyorsa acele etmeyin şartlar hızlı değişebilir veya siz özellikle evle ilgili konularda fikir değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarla ilgili alanlarda gelişmelere ancak tartışmalara da açık olacaksınız. Yakın çevrenizle iletişimde yine daha tedbirli veya biraz daha mesafeli olmanız gereken bir hafta olacak ki özellikle aile içi konularda meseleleri büyütmeyin.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Tereddütlerin yoğun yaşandığı, karar vermekte zorlandığınız bir hafta geçirebilirsiniz. Sezgisel enerjileriniz hayli yükselirken, bir yandan da tıkanıklara, sorunlara daha önceden aklınıza gelmeyen güzel çözümler üretme potansiyeliniz olacak. Konuşmalarınıza, yazdığınız veya sözlü iletişiminize dikkat edin. Bu hafta söz verirken düşünerek taahhütte bulunun. Size verilen sözleri de hemen kabul etmeden iyi analiz etmeye çalışın. Odaklanma sorunları yaşayabilirsiniz bu nedenle karışık işleri, çetrefilli projeleri ele almak adına tedbirli olmakta fayda var. Duygusal konularda dikkat çektiğiniz bir dönemden geçiyorsunuz ama ilişkinizde özgürlük alanlarınızı fazlasıyla sorgulayacaksınız.

Burcunuzla ilgili ayrıntıları Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

4 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *