25 Şubat Haftası Vedik Astroloji Yorumlarım

Ay küçülüyor… Ve Ay küçülürken hafta ortasına kadar Akrep burcunda sabit bir enerjide ilerliyor olacak. Derinden görmek, analiz etme, biraz da kendi içimize çekilmek söz konusu iken duygusal olarak huzursuz, ama fiziksel olarak hareketli bir hafta geçirebiliriz.

Bu hafta Vedik Astroloji ye göre Merkür Balık burcuna geçiyor… Yaratıcı enerji, yaratım etkisi güçlenirken, haftanın ilk yarısı ticari konularda tedbirli olmakta fayda var.

Diğer yandan metabolizmamız yavaşlayacak, hislerimiz kuvvetleniyor. Özellikle Pazartesi ve Cuma günleri mistik alanlar, sezgiler, fark edişler adına enerjiler yüksek.

Diyet ve beslenme düzenimizi yeniden ele almak, alışkanlıklarımızı bırakmak, vazgeçmek istediklerimizden uzaklaşmak, fazlalıklardan kurtulmak adına güzel enerjiler var. Ay küçülürken beden de küçülür, vücut daha rahat su atar ve daha rahat kilo verebiliriz. Özellikle Ay ve Satürn’ün buluşacağı Perşembe gününden itibaren disiplinli davranma, bir süredir başlamak istediklerinizi daha net ve kesin biçimde görebilme dürtüsü artıyor.

Bu haftanın etkin günleri Çarşamba ve Cuma olarak öne çıkmakta. Başlatmak istediğiniz bir konuyu, durumu, bir adımı aktive etmek adına bu iki günden faydalanabilirsiniz.

Yine haftalık etkiler içinde bakım yapmak, kişisel bakımınızı yenilemek, estetik veya benzer bir konuda girişimde bulunmak adına Merkür retrosu öncesi diğer destekleyici enerjilerin de devreye girmesiyle güzel etkiler söz konusu.

Çarşamba günü kurtulmak, bırakmak için uygun enerjiler var. Uzun süredir bırakmak istediğiniz bir alışkanlık veya benzeri bir konuda o gün adım atabilirsiniz. Diyete başlamak, detoks yapmak, gereksiz eşyaları, kıyafetleri tasnif edip vermek veya elden çıkarmak için gökyüzü destekli.

Haftanın hassas günleri ise Salı ve Perşembe olarak dikkat çekmekte. Salı günü Ay zor bir fazda ilerleyecek. Ay ve Güneş arasında sert etkileşim var. Fiziksel ve duygusal olarak Salı günü kendimizi yormadan hareket etmek ve ilişkilerde dengede olmaya çalışmak yerinde olur. Partneriniz, eşiniz veya bir arkadaşınızla iletişim kurarken durumları abartmayın. Salı günü ele aldıklarınız mücadele enerjisi ile ilerleyebilir ve Salı enerjileri dostluklar, ilişkiler, ailevi alanlarda dengesizlikler verebilir. O günü daha çok kendinizle ilgilenerek geçirmeye bakın.

Perşembe günü ise Merkür ile Ay arasındaki sert etkileşim iletişimde dikkat etmek gerektiğini vurgulamakta. Yanlış anlaşılmalara hayli açık bir gün olacak ki bugünü çevrenizle iletişim kurarken daha dikkatli geçirmeye çalışın. Duygusal konularda partner veya eşinizle iletişime de yine dikkat etmek yerinde olur. Perşembe günü kadınlarla iletişiminize ayrıca dikkat etmekte fayda var, anneniz veya hayatınızdaki önemli bir kadın figürü ile diyaloglarınıza Perşembe boyunca dikkat edin. Ayrıca teknolojik bir aletin alımı için Perşembe günü uygun değil.

Cuma günü enerji yükseliyor, ele aldıklarınızda daha akıcı sonuçlar elde etmeniz söz konusu olurken, şans ve neşe frekansları da güçlü olacak. Ritüeller, dilekler, dualar için güzel bir gün. İlerlemek istediklerinizde daha rahat ve akıcı etkilerle karşılaşmanız söz konusu.

Burçlar açısından baktığımızda haftanın büyük çoğunluğuna su ve ateş enerjisi hakim olacak. İçsel analizlerimizin vurgulu olduğu Çarşamba gününden sonra düşündüğümüz, arzu ettiğimiz alanlarda harekete geçmek ve daha net ve istikrarlı, kararlı adımlar atabilmemiz söz konusu.

Burçlar Açısından Bu Hafta:

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Şans bu hafta sizinle olabilir…

Her ne kadar haftanın ilk yarısı duygusal olarak biraz hassas olsanız da Çarşamba akşam saatleriyle duygusal ve zihinsel olarak hareketli bir döngüye geçiyorsunuz. Beklediğiniz haberler, bir süredir adım atmak istediğiniz bir konuyla ilgili ani gelişmeler yaşamanız olası. Haftanın ikinci yarısı sizin için daha aktif olacak. Maddi alanlarda Salı gününe dikkat edin. Riskli adımlar atmayın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

İlişkiler bu hafta açık ara önde…

İlişkiler, çevrenizle kurduğunuz kontaklar, beklediğiniz haberler, anlaşma ve sözleşmeler adına hareketli bir hafta geçireceksiniz. Hafta ortasına kadar olan dönem bilhassa Perşembe’ye kadar bölüm sizin adınıza hareketli ve hızlı geçecek. Çözmeniz gereken bir konuyla ilgili sonuç alabilir veya önemli bir süreci tamamlayabilirsiniz. İş ve benzeri konular adına da hafta ilk yarısı daha yoğun olacak. Perşembe gününden itibarense duygusal ve zihinsel olarak kendinizi zorlamayın. Perşembe ile Cumartesi arasını daha çok rutin konularla geçirmek yerinde olur. Cumartesi’den itibarense düzenlemek, organize etmek istediklerinizi toparlamak için destekli olacaksınız.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İş ve mesleki konularda güzel gelişmeler olabilir…

Bu hafta mesleğiniz, iş alanlarınızla alakalı konulara odaklanırken, günlük rutinin hızlı aktığı, bir süredir kafanızda olan ve harekete geçemediğiniz bir durumla ilgili toparlama ve ilerleme olanağı bulacaksınız. Çarşamba akşam saatlerinden itibaren duygusal ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle alakalı konular haftanın kalan bölümünde daha fazla odaklandığınız alan olabilir. Perşembe günü ilişkiler adına dikkatli olun, iş alanlarınızda anlaşma veya sözleşme gerektiren bir durum olursa Perşembe gününü gökyüzünün sert etkiler içinde olacağını unutmayın. Cuma günü ticari konular, anlaşmalar adına sizi destekleyen gökyüzü enerjileri söz konusu.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Çocuklar bu hafta odak noktanız olabilir…

Çocuklarınızla alakalı toparlamanız, halletmeniz gereken meselelere haftanın ilk yarısı daha fazla odaklanmanız, bu konularla ilgili adım atmanız söz konusu. Aşk ve ilişkilerde Salı ve Perşembe günleri daha dikkatli olmakta fayda var. Duygusal konuların sizin için öne çıktığı hafta boyunca kararlarınız, adımlarınızda Perşembe gününe kadar olan bölümde daha hassas ve duygusal olabilirsiniz. Bu hafta önemli bir iş veya benzer bir durumda atım atmanız gerekiyorsa Çarşamba veya Cuma gününe denk getirmeye gayret edin.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Kişisel alanlarınız öne çıkıyor…

Bu hafta aile, ev, gayrimenkuller gibi ağırlıklı kişisel alanlarınızı aktive edecek enerjiler, haftanın ilk yarısı ebeveynler, ev ve yuva alanlarınıza odaklanmanıza neden olabilir. Evinizle ilgili yapmak istediğiniz bir değişiklik veya gayrimenkul alanlarıyla ilgili bir konuda ki gelişme haftanın ilk yarısı sizi daha yoğun meşgul edebilir. Kariyer ve iş konuları, bu alanlarda sizi mutlu eden bir fırsat veya teklifle karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasına kadar olan dönemde kişisel alanlarınız öne çıkacak ve evinizde olmayı daha fazla arzu edebileceksiniz. Perşembe gününden itibarense çocuklar, çocuklarla alakalı halletmeniz gereken bir sorumluluk gündeminize gelebilir. Aşk ve ilişkiler adına ise haftanın ikinci yarısı Perşembe hariç destekli etkileriniz var.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Beklediğiniz bir durum gerçekleşebilir…

Girişimler alanınızda hareket edecek Ay, hafta ortasına kadar sizi şanslı kılarken, yakın çevrenizden destekler alabilir, bir arkadaşınız veya yakınınızdan gelecek destek veya öneri ile bir süredir halletmeye çalıştığınız bir konuda sonuca ulaşabilirsiniz. Hızlı gelişmelerin olacağı, iletişim trafiğinizin yoğun olduğu, telefonlar, görüşmeler adına hareketli bir hafta geçireceksiniz. Yakın arkadaşlar, kardeşlerle ilgilenmeniz, onlarla ilgili konulara yoğunlaşmanız da gerekebilir. Hafta ortasına kadar hareketli ve hızlı olan enerjiler, ikinci yarı da daha çok kendi alanlarınıza dönmenize, evinizle alakalı konulara odaklanmanıza neden olabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Maddi konular öne çıkıyor…

Bu hafta maddi konular sizin için vurgulu olurken, finansal işlerle ilgili vermeniz gereken bir kararla ilgili adım atmanız söz konusu olabilir. Banka işleri, parasal işler öne çıkacak. Diğer yandan yapmanız gereken bir konuşma, iş veya özel hayatınızda konuşmanız gereken bir durumla ilgili karar vermeniz ve harekete geçmeniz de söz konusu. Salı ve Perşembe günleri girişimler için uygun enerjiler bulunmuyor ki adım atmak istediğiniz bir durumla ilgili harekete geçmeyi daha çok Çarşamba veya Cuma günleri planlayabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısı ise yakın çevreniz, yakın arkadaşlarla ilgili durumlar vurgulu olacak.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Bu Hafta Ay Burcunuzda İlerleyecek…

Pazartesi öğleden sonradan itibaren burcunuzda konaklayacak olan Ay, haftaya hareketli enerjilerle başlamanıza neden olacak. Duygusal hassasiyetlerinizin arttığı bu hafta boyunca, iç alanlarınız, bilinç altınızda hayli hareketli olacak. Rüyalar, hissedişler, aniden gelen bir sezgi ile yolunuzu bulmanız veya fark etmeniz gerekeni daha net anlamanız olası… Hafta boyunca esnek olmak sizin için önemli. Ani kararlar almaya, tutkuyla hareket etmeye ve inat etmeye meyillisiniz. Daha esnek olmak şartı ile güzel fırsatlara dönük olacağınız bir hafta var önünüzde. Maddi alanlar, finansal konular, para işleri açısından sevindirici bir sürpriz olabilir. Bir süredir konuşmak, aktarmak istediğiniz bir konuya ilgili daha net bir tutum içinde olabilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Haftanın ikinci yarısı daha hareketli olacaksınız…

Perşembe gününe kadar olan döngü iç alanlarınız ve bilinç altınız aktive olacak. Bu hafta arkadaşlar, dostlarınızla bağlantılı konularda ilginç gelişmeler yaşanabilir. Bilhassa hafta ortasına kadar düşmanlıklara, rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize dikkat edin. Bilinç altınız çok aktif olacak ki ilginç ve haberci rüyalar, yüksek sezgiler size yol gösterebilir. Çarşamba akşam saatlerde burcunuza geçecek olan Ay Cumartesi gününe kadar hareketli olmanıza neden olacak. Bu hafta duygusal konular, işinizle bağlantılı önemli bir karar ve benzeri durumlar için Perşembe gününden itibaren haftayı değerlendirmeniz daha iyi sonuç almanıza destek olacaktır.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hedeflerinizle ilgili önemli gelişmeler olabilir…

Hedefler ve yapmak istediklerinizi gösteren alanı tetikleyecek olan Ay, hafta ortasına kadar olan dönemde hızlı kararlar almanıza, daha net biçimde halletmek istediğiniz konulara odaklanmanızı sağlayacak. Arkadaşlar, sosyal alanlar, arkadaşlardan alacağınız destekler adına da Perşembe gününe kadar olan etkiler sizi yönlendirecek. Perşembe ile Cumartesi arası duygusal ve zihinsel olarak daha içe kapalı ve kendinize dönük olmanız söz konusu olabilir. Cumartesi’den itibarense burcunuza ulaşacak olan Ay ile hafta sonunu aktif biçimde geçirecek. Özellikle Cumartesi günü halletmeniz gereken konularla ilgili hızlı yol alacaksınız.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Kariyer ve iş alanlarınız hareketli olacak…

İş fırsatları, kariyer ve işinizle alakalı önemli bir karar alma, aldığınız bir kararla ilgili fırsatlar veya yeni olanaklar yakalayabilirsiniz. İş ve kariyer konularında güzel gelişmeler yaşanabilir. İş görüşmeleri, anlaşmalar, işle bağlantılı halletmeniz ve hızlı ilerlemeniz gereken konularda yol almanız söz konusu. Hafta ikinci yarısı ise daha çok sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konulara odağınız kayabilir. Ekiple yapılması gereken işler, gruplara yönelik konularda halletmeniz gereken işler varsa Perşembe gününden itibaren ele almak daha iyi sonuçlandırmanızı sağlayabilir. Hafta sonu size kalabalıklar içinde olmak iyi gelmez, karışık ve zorlayıcı konuları da hafta sonu ele almayın ve daha çok dinlenerek hafta sonunu geçirmeye çalışın.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Haftanın ikinci yarısı daha rahat olabilirsiniz…

Hafta başı Pazartesi ve Salı günleri boyunca sizin burcunuza geçecek olan Merkür, derecesini ancak Çarşamba toparlayacak ki bu hafta halletmeniz gereken ticari işler, anlaşmalar ve benzer konularla ilgili çarşambadan sonra harekete geçmeniz yerinde olur. Teknolojik alet alımları, bilgisayar ve cep telefonları bağlantılı işleri ve alım satımları da yine Çarşamba gününden itibaren düzenlemeye gayret edin. İletişim ve partner, eşinizle diyaloglarınız açısından da bu hafta ortasına kadar daha dikkatli ve sakin olmanız gerekmekte. Perşembe gününden itibaren kariyer ve iş alanlarınız aktif olacak ve iş konularında hızlı bir tempoya geçeceksiniz. İş bağlantılarınız ve halletmeniz gerekenlerle ilgili bu hafta özellikle Cuma günü destekli etkilerden geçeceksiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

4 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *