Bu Hafta Yeni Ay Var…

29 Temmuz – 4 Ağustos Arası Vedik Astroloji ile Gökyüzü Ne Diyor?

Artık Merkür gerilemesi bitiyor ve Merkür’ün gerileme etkisinden çıkma yolculuğu sırasında bir de yeni ay enerjisi yaşayacağız.

Merkür 1 Ağustos Perşembe günü gerilemesini artık bitiriyor, ancak durağan pozisyondan çıkması hafta sonu cumartesiyi bulacak bu nedenle işlerin hızlanmasını hemen retronun bitiminden itibaren beklememek gerekiyor, biraz daha sabırlı olup, acele etmemek gereken bir hafta geçireceğiz.

Merkür gerilemesinin son ayağından geçeceği Pazartesi ile Cuma arası bize muzur taraflarını epeyce hissettirebilir, gezegenlerin Retrolara giriş ve çıkış dönemleri önemlidir. Dolayısı ile anlaşmalar, sözleşmeler, iletişim, başkalarıyla kurduğunuz kontaklar, teknolojik cihazların alımı gibi konularda hafta sonuna kadar beklemekte fayda var.

Diğer yandan Yeni ay etkisinin güçlü olacağı bir hafta yaşayacağız ki 31 temmuz Çarşamba günü başlayan Yeni ay enerjisi 1 Ağustos Perşembe sabah saatlerinde tamamlanacak. Vedik Astrolojiye göre Pusyhami yıldızının 14 derecesinde gerçekleşecek Yeni Ay Uranüs ile olan kontakları, Merkür’ün gerilemeden çıkmaya hazırlanması ile zayıf bir etkiden geçiyor olmasıyla birleşince, yepyeni ve beklenmedik gelişmeleri bize pas ederken, adım atmak için acele etmeden Cuma gününü beklemek yerinde olacak.

Yeni ay ritüeller ve dilekler için çok güzel açılımlar vermekte. Öncelikle gerçekleşeceği yıldız bilginin, evrensel enerjilerin, duanın, arzuların kaynağıdır. Pushyami yıldızı evrenle bir olma, ruhsal büyümeyi temsil eder ve dua ve dileklerle özel bir teması, ilişkisi vardır. Şanslı yıldızlardan biri olarak kabul edilirken, ailevi konular, ev alanları ve bereketle de ilişkilendirilir.

Yeni ay etkisinin başlayacağı Salı ve Çarşamba akşam saatleri ile Perşembe sabahının ilk ışıklarına kadar her türlü ritüel ve dua için enerjilerin yoğun olacağı zamanları deneyimleyeceğiz. Bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor. İnstagram sayfamda yeni ay için vereceğim ritüelden ayrıca faydalanabilirsiniz.

Pazartesi ve Salı günü Ay İkizler de olacak ki Merkür’ün sıkıntılı dereceleri ve Retro sürecinin bitmesi nedeniyle bu iki gün boyunca her söylenene inanmadan, spekülatif lafların konuşmaların etkin olabileceğine inanmayın ve bireysel hayatlarınızda bu iki gün daha belirgin olmak üzere konuşmalarınıza dikkat edin. Pazartesi ve Salı günleri boyunca size verilen sözler, vaatler açısından da emin olmadan adım atmayın veya siz de birine söz verirken yapabileceğiniz şeyler için vaatlerde bulunmaya bakın.

Hafta başından itibaren Yeni Ay döngüsünü yaşamaya başlayacağız ama en yoğun bölümü Salı akşam saatleri ile başlayacak ve Çarşamba tüm gün ile Perşembe sabahı arasında sürecek. Bu günleri biraz daha manevi konularla geçirmek ve başlatmanız gereken konular için acele etmemekte fayda var. Adım atmak, başlatmak içinse Perşembe öğleden sonradan itibaren planlama yapabilirsiniz.

Bu hafta dikkat edilmesi gereken en hassas gün Salı olarak dikkat çekici… Güneş Uranüs sert etkileşiminin aktif olacağı bugün gerginlikler ve beklenmedik gelişmeler adına iyi yönetilmesi gereken etkiler söz konusu.

Burçlara göre haftaya göz atacak olursak;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Ailevi konular, ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili gelişmelerin öne çıkacağı bir hafta olacak. Aile içi huzurunuza dikkat etmekte fayda olacak. Ev içi dengelerinize bu hafta daha fazla önem vermelisiniz. Gayrimenkul alanlarınızla ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir ev alanlarınızla ilgili bekleyen konular hızlanıyor. İlişkilerle ilgili bu hafta dikkatli olmalısınız. Sevdiğinizle veya eşinizle iletişim kurarken özellikle Salı ile Perşembe arasında tartışma ve gerginlikleri büyütmemeye bakın.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Bir süredir üzerinde düşündüğünüz girişimleriniz, yapmak istediğiniz iş ve konular da hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu hafta ilerlemek için acele etmeyin ve beklettiğiniz, bekletmek zorunda kaldığınız konularda farklı çözümler sağlayabileceksiniz. Adım atmak içinse daha çok Cumadan itibaren şartlar sizi desteklemeye başlayacak. Teknolojik konular, cep telefonları, cihazlar, mail trafiğiniz, telefon konuşmaları, bu alanlardaki karışıklıklar adına bu hafta dikkat etmekte fayda var. İlişkilerde özellikle Salı’dan itibaren biriktirdiğiniz sabrettiğiniz konularda ani patlamalar yaşayabilirsiniz. Haftanın orta bölümünü partnerinizle iletişiminizde sakin olmakta fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Dedikoduya, başkalarının sözleriyle vereceğiniz kararlara dikkat etmeniz gerekiyor. Herkesin her söylediğine bu hafta prim vermemelisiniz. Maddi konularda hızlı gelişmeler olmakla birlikte finansal alanlarda risklere girmeyin. Gelir gider dengenize bu hafta önem verin, harcamalarınızı kontrollü yapmakta fayda var. Duygusal alanlarda partnerinizle iletişimde aklınıza geleni hemen söylemeyin, sonradan sizi zor durumda bırakacak konuşmalara açık bir hafta geçireceksiniz.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Burcunuzda vedik astrolojisine göre yeni ay gerçekleşecek. Hızlanıyorsunuz, bir süredir başlatmak istediklerinizle ilgili gelişmeler ve vereceğiniz kararlar açısından ne yöne gideceğinizi belirlemeye çalışacağınız bir hafta geçireceksiniz. Kadersel etkilerin sizin için aktif olduğu, gelişmeleri kontrol etmekte zorlanacağınız bir hafta olacağı için özelikle Salı ile Perşembe arasında durumları akışa bırakarak, şartları zorlamadan bu süreci yönetin. Perşembe’den itibaren hızlanıyorsunuz.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İçsel enerjinizi iyi dengelemelisiniz. Huzursuz ve duygusal olarak çabuk dalgalanan bir ruh halinden geçebilirsiniz. Ele aldıklarınızda ısrarcı olmayın, kariyer ve iş konularında çözüm odaklı olmaya gayret ederek sorunları gözünüzde büyütmeden ele alma çalışın. İç hesaplaşmalar artıyor, özellikle kişisel alanlarınızda kalmanız doğru olacaktır. Kalabalıklar bu hafta size iyi gelmiyor. Düşmanlara, rakiplere dikkat etmelisiniz. Kime ne söylediğinize bu hafta dikkat etmeye gayret edin. Herkesle her şeyi paylaşmamanız hayrınıza olacaktır.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Sosyal alanlar, aile büyükleriyle olan ilişkilerinizde bu haftayı iyi yönetmeniz gerekiyor. Diğer yandan iş konularında kariyer alanlarınızda Çarşamba gününe kadar olan dönemde acele etmeden, radikal kararlar almadan, detaylara dikkat ederek bu süreci geçirmeye gayret edin. Hafta sonu sosyal alanlarınız hızlanıyor.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşecek yeni ay sizi yeni gelişmeler içine çekebilir. Devam eden işlerinizde bilhassa Salı günü yönetici kişilerle ilişkilerde daha esnek ve sakin olmak gerekiyor. Öte yandan iş arayışlarınızda yeni gelişmelerin kapılarını aralayabilecek bir yeni ay var önünüzde, etkileri daha çok sonraki haftada görülecek olsa da sizin adınıza kariyer alanlarınızda hızlı gelişmeler getirecek.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Eğitim konularıyla bağlantılı işleriniz varsa yoğun bir hafta geçireceksiniz. Diğer yandan yurtdışı kontakları, yabancılarla bağlantılı işleriniz varsa bu alanlarda da hızlı gelişmelerden geçebilirsiniz. Ani bir seyahat kararı alabilirsiniz. Eril kişilerle olan iletişiminizde bu hafta biraz daha uyumlu olmaya gayret etmenizde fayda var. Maddi alanlarda Salı ile Perşembe arasında detayları gözden kaçırmadan parasal işlerinizi organize etmeye gayret edin.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Dönüşüm etkileri kuvvetli bir haftadan geçeceksiniz. Aksiliklerle uğraşmanız gerekebilir ki bu hafta bu nedenle daha çok çözüm odaklı olmanız doğru olacak. Birden fazla işi bir arada halletmeye çalışmak bu hafta sizin adınıza doğru değil. Biraz daha sadeleşip, haftanın etkilerini akıllıca yönetmeniz gerekiyor. Dağınıklık etkileriniz, unutkanlıklar artabileceği için hem işi hem de günlük rutindeki konuları detayları gözden kaçırmadan yönetmelisiniz.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

İş hayatınızda ortaklı konular, proje çalışmaları, ortaklarınızla olan iletişiminiz ve ilişkilerinizde yeni bir dönem başlıyor hayatınızda. Bu alanları yeniden gözden geçirip, yeni kararlar alma potansiyeliniz söz konusu. Öte yandan eşiniz, partnerinizle bağlantılı konular bu hafta odak noktanız olacak. İlişkileriniz adına yoğun bir hafta geçireceksiniz.

Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Sağlığınıza dikkat etmeni gereken, bağışıklığınıza önem vermeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. İş alanlarınızda yenileneceğiniz, devam eden düzeninizde hızlı gelişmelerin ve değişimlerin olacağı bir hafta geçireceksiniz. Yarım kalmış işler beklenmedik şekilde hız kazanıp tekrar değerlendirmeniz için önünüze gelebilir. Görüşmeler adına yine hızlanacaksınız.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Aşk ve ilişkilere yoğunlaşacağınız, aşk hayatınızla ilgili kararlar alacağınız, duygusal hayatınızda odaklanacağınız bir hafta yaşayacaksınız. Çocuk sahibi iseniz benzer şekilde çocuklarla veya çocuğunuzla ilgili vermeniz gereken bir karar, atmanız gereken adımlarla alakalı gelişmelere açık olacaksınız. Maddi konularda gelir gider dengelerinize, harcamalarınıza dikkat edin ve hafta boyunca parasal işlerinizde acele etmeden bu alanı yönetin.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *