Aylık Astoloji Yorumlarım

BU YILIN EN ŞANSLI GÜNÜNE HAZIR MISINIZ?

Beni takip edenler bilirler, her yıl düzenli olarak duyurduğum özel bir gün vardır. Buna bitmeyen enerjiye sahip gün, Akşaya Tritiya denir. Bu günü “Şanslı Gün” olarak da çevirebiliriz. Şanslı gün bu sene Mayıs ayına denk geliyor. 

Akşaya günleri her sene özel bir hesapla belirlenen ve denk geldiği günün etkilerinin potansiyelinden ziyade, enerjisinin farklı olduğuna inanılan özel bir zamandır. Hint astrolojisinde günlük enerjileri hesapladığımız ve sadece bu sisteme göre çalışan bir sistem bulunur ve buna “muhurta” deriz. Muhurta tekniklerini içeren yazılarımı günlük etkiler başlığı ile bilhassa sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum. Akşaya günü ise bu tekniklerin dışında, tamamen kendine has çalışan özel bir zamandır. Bizdeki kandiller ve özel günlerin bir benzeri olarak bu tip zamanlar vedik astroloji sistemi içinde bulunur ve kullanılır. Ve tüm bunlar içinde Akşaya günü oldukça kıymetli etkilere sahip adeta bir fırsat niteliğindedir. O gün başlanan konularda şansınızın yüksek olacağına inanılır.

Bu yıl 8 Mayıs Pazar günü tüm gün ve 9 Mayıs pazartesi günü öğleye kadar özel bir zaman aralığından geçeceğiz. Akşaya günü doğu sisteminde Vedalar dediğimiz özel bilgi bütünlüklerinin yazıya ilk kez geçirildiği gün olarak bilinir. Binlerce yıl önce yaşayan ustalar vedalar gibi çok kıymetli bu bilgi bütünlüğünü (ki Hint Astrolojisi yine bu bilgi bütünlüğünün yani vedaların bir parçasıdır) yazıya ilk kez geçirirken akşaya gününü hesaplamışlar. Bu günün en önemli özelliği Güneş ve Ay olarak bildiğimiz ve astrolojide ışıklar olarak tabir edilen iki enerji kaynağı gezegenin, o gün boyunca kendi enerji ve etkilerini en üst düzeyde tutmaları ve yüceldikleri burçlarda olmaları ile bağlantılıdır. Bu yıl 8 Mayıs günü gezegenler geri harekette olmalarına rağmen bugünün etkileri yine de güçlü olacak.

AKŞAYA GÜNÜNDE NE YAPMAK LAZIM?

8 Mayıs da başlayacağınız her hangi bir iş veya adımın size uğur getireceğine inanılır. Ayrıca başlatılan konu uzun soluklu olacaktır. Elbette adım atacağınız işin hayırlı olması ve iyi niyet içermesi koşuluyla.

Yazmak istediğiniz bir kitap, makale, tez veya benzer bir şey varsa, bugün bir cümle bile olsa niyet edip başlamak çok kıymetli sayılır.

Şanslı gün içinde şirket kurulumları, her hangi bir işe başlamak kıymetli bir durumdur ama bu yılın şanslı günü pazara geleceği için başlamak istediğiniz resmi işlerinizi pazartesi sabah saatlerine de denk getirebilirsiniz. Günün enerjisi pazartesi (9 Mayıs) öğle saatlerine kadar sürecek.

Nişan, söz, evlilik gibi konularda adım atmak yine uğurlu sayılır.

Şanslı günün en önemli püf noktası ise o gün mutlaka bir sadaka çıkarmalısınız. Bir hayvanı doyurmak, ihtiyacı olana yiyecek vermek dahil, kendi durumunuza göre ihtiyacı olanla paylaşımda bulunmak çok hayırlı bulunur.

Dua etmek, dilekte bulunmak, ruhsal konularda, inancınıza göre ritüellerinizi yapmak yine çok kıymetlidir. Şanslı gün boyunca negatif düşüncelerden uzak durun. Merkez odağınıza sevgiyi almaya çalışın. Gerginlikler, öfkeler ve kavgalarla o günü harcamayın. İyilik istekleriniz ve önemli adımları destekleyen bu enerjiler, bir yandan da her şeyi daha fazla büyütme enerjisinde.

Şanslı gününüzü sizin için en hayırlı başlangıç ve eylemlerle geçirmeniz dileklerimle.

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *