Vedik Astrolojiye göre Balık burcu bu ay oldukça hareketli zamanlardan geçebilir. Venüs ve Merkür geçişinin yanı sıra Mars’ın Balığa görünüm yapması hareketli, atraksiyonlu bir aya neden olabilir. Özellikle duygusal ihtiyaçlar, beklentiler, kararlar Balık enerjisini Mars’ın ateş burcundan yapacağı görünüm ile birleştirecek.

Mart 2018 Vedik Astrolojiye göre hareketli bir süreç yaşayacak olan Burçlar:

 • Balık burçları, yükselen veya Ay burçları Balık olanlar,
 • Yükselen veya Ay burçları İkizler olanlar,
 • Yükselen veya Ay burçları Yengeç olanlar.

Kariyer ve iş alanlarında hareketli etkiler içinde olacaklar;

 • Yükselen veya AY burcu İkizler olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Terazi olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Yengeç olanlar,

Parasal konular, Finans alanlarında etkilenecek Burçlar;

 • Yükselen veya Ay burcu Akrep olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Kova olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Boğa olanlar,
 • Yükselen veya Ay burçları Terazi olanlar,

Aşk ve İlişkiler açısından yoğun olacak burçlar;

 • Yükselen veya Ay burcu Balık olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Boğa olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Terazi olanlar,
 • Yükselen veya Ay burcu Akrep olanlar,
 • Yükselen veya Ay burçları Koç olanlar,

Merkür Gerilemesinden daha fazla etkilenecek burçlar;

Balık, Başak, İkizler, Oğlak ile Merkür’leri doğum haritalarında geri hareketli olmayan kişiler yoğun etki altında olacaklar.

Mart 2018 aylık yorumlarımı ve genel etkileriyle ülkemiz ve bireysel alanlarımız adına getirebileceklerini okumak için linke gidebilirsiniz; Mart 2018 Vedik Astroloji 

MART 2018 BURÇLARA GÖRE YORUMLARIM

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Harcamalar, gelir gider dengesizlikleri Mart ayının dünyevi konularda en fazla dikkat etmeniz gereken etkilerinden olacaktır. Finansal işler ve parasal konularda ay boyunca dikkatli ve tedbirli olmanız önemli. İhtiyaç dışı harcamalardan uzak durup, Mart ayı boyunca parasal konularda planlı olmalısınız. Duygusal alanlarda ise gizli ilişkiler, gizlediğiniz bir ilişkinin açığa çıkması söz konusu. İlişkilerde bu ay öne çıkmanız kendinizi belli etmeniz kolay değil. Günlük hayatınızda ise arkanızdan konuşulanlara, gizli düşmanlarınıza, rekabet ettiğiniz kişilere dikkat edin ve beklemediğiniz kişilerden ummadığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerde size net söylenmeyen arkanızda çevrilen işleri fark edeceksiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi yeniden revize etme ve belirleme günlerinden geçeceksiniz ay boyunca.  Uzun süredir görmediğiniz sizin için önemli kişiler bu ay sonuna doğru tekrar karşınıza çıkacaklar. Bunlar içinde etkileneceğiniz biri ile duygusal bir ilişki yaşanabilir ki fikirlerinizin değişebileceği 20 Marttan itibaren ilişkiler alanında dikkatli olmanızda fayda var. Yurtdışı kontakları, geziler, seyahatler, yabancılarla olan ilişkileriniz ve iletişiminiz açısından hareketli bir ay olacak. Jüpiter gerilemesinin başlayacağı 8 ve 9 Mart tarihlerine eğitim, hukuk veya iletişimle ilgili önemli işlerinizi denk getirmeyin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İkili ilişkileriniz adına hayli yoğun günlerden geçeceksiniz. Esasen özellikle yükselen İkizler adına Mart ayı yoğun bir tempo içinde geçebilir. Eşiniz veya partneriniz, kontakla olduğunuz kişilerle iletişiminizde 5 Mart ile 10 Mart arasında ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bunun dışında kariyer ve iş konularında çalışan yükselen İkizler için adeta atom karınca gibi olacağınız, tempolu ve bir çok konuyu çözmeniz gereken bir ay söz konusu olacak. Duygusal konularda işinizin öne çıkması devam eden ilişkinizi, evliliğinizde partnerinizle ilişkilerinizi gerebilir. Mart ayında zaman yönetimine önem verin, iletişimde dikkatli şekilde kendinizi ifade etmeye ve ay ortasıyla birlikte yazılı olarak verdiğiniz evrak, mail veya benzeri belgelere dikkat edin. Bu ay işleri rast gele yapmadan planlayarak yürütmeniz gerekiyor.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Çalışma alanlarınız, mesleki konular açısından yoğun bir temponuz olabilir. Yurtdışı konuları, ithalat, ihracat, yurtdışı eğitimleri ve acenteler gibi alanlarda işleriniz varsa bir süredir bekleyen, ilerlemeyen konular aniden hız kazanabilir. Eskiden başlayan konular, anlaşmalar, kontaklar aniden tekrar revize olabilir. Duygusal konularda ise ilişkiler adına yeni ay ile birlikte yeni bir ilişki hayatınızda bir süredir hissetmediğiniz duyguların yeniden aktive olduğuna şahitlik yapabilirsiniz. Dolunay dönemi biraz daha hassas olabilir, içsel olarak huzursuz duygulardan geçebilirsiniz. Bu ayın ortasında olacak yeni ay ile son günü gerçekleşecek Dolunay sizi daha yoğun etkileyecek.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bu ay ilişkiler, aşk hayatınız, duygusal olarak ele aldığınız her türlü konuda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Öncelikle bu alanlarda ne istediğinizi bilen ve sonuca odaklı bir yaklaşımınız olacak. Bir süredir beklettiğiniz, arkaya attığınız düşünceler, öfkeler, duygusal aniden su üstüne çıkabilir, sükuneti elden bırakmamak ay boyunca sizin için önemli olacak. Maddi konularda bir süredir yürümeyen miras, nafaka, krediler veya alacaklarınızla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Maddi konularda masraflarınıza, lüks harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Merkür gerilemesi değiştirmek istediğiniz alanlarda radikal kararlar almanızı teşvik edebilir ki bildiğiniz üzere gerileme dönemlerinde önemli kararları hayata geçirmiyoruz

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İlişkiler alanınızda bu ay boyunca aktif olan Venüs ile özellikle karşı cinsin ilgisini çekeceğiniz bir ay söz konusu. Bekarsanız yeni bir ilişki, tanışacağınız birinden etkilenme potansiyeliniz hayli yüksek. Hayatınıza sürpriz biçimde birisi girebilir. Evli iseniz evlilik ve eşinizle ilgili konularda 13 Mart ve civarına dikkat etmek şartı ile bu ay sonuçları uzun vadeye yayılacak kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar eşinizle birlikte yapacağınız şehir veya iş değişikleri olabileceği gibi, sizi yoran bir ilişkiyi bırakmak şeklinde de olabilir. Anlaşmalar ve sözleşmeler açısından da yoğun bir ay olacak. Teklifler, iş açılımlarının hızlı ilerlediği bu dönem içinde merkür gerilemesiyle birlikte 20 marttan itibaren hem iş anlaşmalarına hem de ilişkilerinizde dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Yakın çevreniz, arkadaşlar, sosyal alanlarınız, maddi konu ay boyunca öncelikli konularınız olacak. Diğer yandan burcunuz yöneticisi Venüs’ün ay boyunca yapacağı kontaklar duygusal konularda önemli kararlar almanıza, partnerinizle ilişkiye bakış açınızı değerlendirmenize neden olabilir. Sorumlulukları, ilişkide karşı tarafın tavrını önemsediğiniz bir ay geçireceksiniz. İş ve mesleki alanlar sizin için önemli olurken, iletişim, pazarlama ve bu alanlarda çalışan biri iseniz yoğun bir tempoda bir süredir bekleyen ilerlemeyen konularında hayatınıza dahil olmasına şahitlik edebilirsiniz. İlişkilerde beklentilerinizin yüksek olacağı bir ay geçireceksiniz, bu beklentileriniz partnerinizle sıkıntı yaşanmasına neden olabilir, dikkatli olun.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aşk ilişkiler ve duygusal konularda  romantik bir süreç yaşayabilirsiniz. Tutkulu bir ilişkinin içinde kendinizi bulmanız, duygusal alanlarınızı kontrol etmekte zorlanmanız söz konusu. Özellikle 13 mart ve 20 mart civarına dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Evli iseniz benzer etkiler çocuklarınızla ilişkilerinize odaklanmanıza, çocuklarınızla ilgili konularda önemli gelişmeler yaşanmasına neden olabilir. Bu ay ele aldığınız alanlarda yoğun duygusal tepkiler vermeniz olası. Öte yandan maddi konular, finansal alanlar odaklandığınız diğer sizin için önemli konulardan biri olacak. Maddi konularda tedbirli olmanız yerinde olacaktır.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Aile, ebeveynler, yuva alanlarınız, annenizin sağlık durumu bu ay boyunca dikkatinizin yoğunlaşacağı alanlar olabilir. Evinizle ilgili bir süredir ilerlemeyen bir konu aniden sonuçlanacak gelişmeler getirebilir. Gayrimenkul alanlarınız bu ay hayli aktif olacak. 17 Mart Yeni Ay sürecinde ev konularında gelişmeler hızlanabilir. İç huzursuzluklarınız, arayışlarınız adına yine ay boyunca dengelerinize önem vermeye bakın. Duygusal konular, aşk ilişkilerinizde ise merkür gerilemesi bu alanların hızlanmasına, eski bir ilişkiyi, partneri tekrar hayatınıza almanıza neden olabilir ki unutmayın ki Merkür Gerilemesi dönemleri karar vermek, adım atmak için uygun zamanlar değildir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Yakın arkadaşlar, kardeşiniz gibi gördüğünüz birisi veya yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili konularda gelişmeler yaşayacaksınız. İletişim alanları, medya veya basınla ilgili işleriniz varsa 20 Martta kadar olan dönemde hızlı gelişmeler yaşanabilir ancak 20 marttan sonra her türlü kontağınız, iletişiminizde dikkat olmanız yerinde olacaktır. Maddi alanlarda giderlerinize dikkat edin. Giderler alanınızdaki Mars ile beklenmedik masraflarla uğraşabilirsiniz. Lüks tüketimler için uygun bir ay olmayacak. Konuşmalarınıza yine ay boyunca dikkat ederken, güvendiğiniz birinin sözleri sizi üzebilir. İkili ilişkiler ve aşk hayatınızda 13 Mart civarında gelişmeler olabilir ancak bu dönem  riskler de barındırdığı için dikkatli olmanızda fayda var.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Parasal konularda bolluk enerjisi Venüs sizinle olacak. Maddi alanlarınızda ay boyunca konaklayacak gezegen 10 mart ile 17 mart arası sizi biraz zorlayabilir ancak bu süreç dışında ay boyunca beklemediğiniz yer ve alanlardan parasal girişleriniz olabilir. Eğitim ve yurtdışı konularıyla hukuki alanlara mart ayı boyunca dikkat etmeniz yerinde olacaktır. İş ve kariyer açısından ayın ilk haftası dikkatli olun ve acele kararlar vermeyin. 8 martta kadar olan dönemde kariyer ve iş alanlarınızda sadece rutin konularla ilgilenmek yerinde olacaktır. Duygusal konularda ise bekarsanız bir süredir hislerinizi söyleyemediğiniz birine aniden açılabilir, duygularınızı aktarma fırsatı yakalayabilirsiniz, ancak bu durum Merkür gerilemesinden sonra (23 mart) birbirinizi yanlış anlamaya varabilir, dikkatli olun.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Burcunuzda seyahat edecek Venüs, ay boyunca dikkat çekici olmanıza, karşı cinsin ilgisini çekmenize neden olabilir. Venüs sadece ilişki ve aşk hayatınızı renklendirmeyecek, maddi konular, bolluk enerjiniz adına da güzel etkiler verecek. Güneş’in de ay ortasından itibaren burcunuza gelmesiyle bu ay boyunca ışığınız çevrenizdekilerin dikkatini çekebilir. Diğer yandan 23 martta başlayacak Merkür gerilemesi aile, ev ve annenizle, yakın akrabalarla ilişkilerinizde eski konuların yeniden öne çıkmasına neden olabilir. Duygusal konular, ilişkiler, aşk ve partnerle olan ilişki ve diyalogları merkür gerilemesiyle yeniden ele almaya yönelebilirsiniz. Eski ilişkiler, ya da eski bir aşkla ilgili haberler kafanızı karıştırabilir dikkatli olun.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

 1. Ayşe 5 Mart, 2018 at 07:59 Cevapla

  Şebnem Hanım merhaba.Mutlu haftalar olsun.Sizi takıp edıyorum .Ancak burcumu bılmeksızın.Sadece dogum yılımın 1966 oldugunu bılıyorum.Bu durumda benım burcum nasıl tespıt edılebılır?
  Esım 24/05/1967 tarihinde saat 01.30 Amasyada dogmus.Normal burca gore ıkizler ve yukselenı balık.Acaba sizin hınt astrolojiye gore burcu yukselenı nedır.Sızın haftalık burç yorumlarınızı okurken gereklı bılgılerı ogrenebılır muyım.Ayrıca harıtasını nasıl cıkarabılırız.Bu hızmetı verıyormusunyz ve nasıl?Malı boyutu bedır
  Tesekkur ederım.İyi çalısmalar

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *