Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Merkür gerilemesinin ay ortasında bitmesiyle rahatlayacağınız bir döneme gireceksiniz. Mart ayının son döneminden bu yana süre gelen iç sıkıntıları, gerginlikler, kendinizi ifade etmekte ki sorunlar vs. Nisan ortasından itibaren hızlanacağınıza ve kararsızlıklarınızdan, ne yöne gideceğinizi bilememe durumundan çıkacağınıza işaret etmekte. Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay planlarınızı toparlamanız, hedeflerinize yönelmeniz adına güzel fırsatlar getirecek. Özellikle Nisan 15 ile 17 arası hareketli günler geçirebilirsiniz. İlişki ve aşk gezegeni Venüs’ün 20 Nisan’a kadar burcunuzda olması özellikle Ay burçları Koç olanları duygusal ilişkileriniz, aşk hayatınızda hareketlendirecek. Her durumda yükselen KOÇ, veya Ay burcu Koç olanlar için dikkat çekecekleri, fiziksel olarak parladıkları bir ay olacak. 20 Nisan’dan itibaren parasal konularda hareketleneceksiniz. Beklediğiniz alacaklarınız, gelirleriniz adına güzel gelişmeler olabilir. Maddi olarak 20 sinden itibaren bereketli bir ay geçirebilirsiniz. Ancak her durumda Nisan ayı içinde özellikle ticaretle uğraşan Koç burçları, yükselen veya Ay burçları Koç olanlar dikkatli olsunlar. Merkür giderler alanınızda ve düşük enerji ile çalıştığı bir burçta ay boyunca ilerlerken, gelir gider dengelerinizi planlarınız dışına çıkarabilir veya sizi net görmekten alı koyabilir. Önemli parasal atılımları dikkatli planlamak şartı ile ayın son çeyreği finansal açıdan çok daha iyi olacaksınız. Ay sonunda 29 Nisan civarı özellikle ilişkiler, ortaklı alanlar ve eşiniz, partnerinizle ilgili gelişmelere açık olacaksınız. Ay ortası 15 Nisan civarında başlayan bilhassa ikili ilişkileriniz, anlaşma ve sözleşmelerle ilgili işleriniz ay sonunda 29

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Önceki ayın büyük kısmını ve Nisan ayının ortasına kadar olan bölümünü ilerlemek, hızlanmakta zorlanarak geçirdiniz. Maddi konularda sıkıntılar, planlarınızın dışında gelişmeler sizi yordu. 15 Nisan’la birlikte düzelecek olan Merkür ile maddi konularda bir süredir ucu kaçan veya kontrol edemediğiniz noktaları yeniden ele alma, en azından düzene koyma, kontrol edebilmeniz söz konusu olacak. 15 Nisan’da gerçekleşecek Yeni Ay yurtdışı konuları, yurtdışı planlarınız adına halen devam eden fikirleriniz, düşüncelerinizi aniden hızlandırabilir, ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Diğer yandan 15 Nisan ile 20 Nisan arasında düşmanlarınıza, rakiplerinize, gizli hasımlarınıza dikkat edin. Bu aralıkta gardınızı almanız, kendinizi korumada tutmanız önemli olacak. 20 Nisan’dan itibaren burcunuz yöneticisi Venüs yükselen veya Ay burçları Boğa olanlar oldukça ilgi çekecekleri, fiziksel olarak öne çıkacağınız, güzelleşeceğiniz bir dönem geçireceksiniz. Estetik ve benzeri müdahaleler düşünüyorsanız 20 Nisan’dan itibaren planlayabilirsiniz. İlişkiler ve aşk hayatınızda kafanızın karışık olduğu, ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Bu ay duygusal konulara daha net ve özgüveninizin yerine geldiği bir aralığa giriyorsunuz. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay ile iş ve mesleki konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Merkür gerilemesinin biteceği 16 Nisan’dan itibaren rahatlamaya başlayacaksınız. Merkür Retro’su sizi iş ve kariyer, mesleki alanlar, sağlık ve genel hayat motivasyonunuz gibi son derece majör konu ve alanlardan etkiledi. Dolayısı ile sert bir gerileme geçirirken özellikle iş alanlarınızda tıkanıklıklar, sorunlar, eski sorunların yeniden devreye girmesi gibi sevimsiz birçok konu ile uğraşmış olabilirsiniz. Bu ayın ortasından itibaren rahatlamaya doğru hızla giderken, Merkür’ün ay sonuna kadar kariyer alanınızda zararlı bir burçta olacağınız unutmadan, iş konularında duygusal kararlar almamaya bakın. Önemli ticari adımlar, tanıtım konularını 16 Nisan sonrasına bırakmaya gayret edin. Diğer yandan 20 Nisan’dan itibaren size rekabet eden kadınlara veya kadın düşmanlarınıza dikkat etmeniz yerinde olacak. Gizli ilişkilerle yüzleşmeniz, arkanızdan çevrilen işler gibi farkında olmadığınız durumları ani şekilde fark etmeniz, anlamanız söz konusu. İlişkiler, aşk hayatınız ve çocuklarınızla bağlantılı konularda ay sonunda gerçekleşecek Dolunay bu alanlarda hareketlenmenize neden olabilir. Bu ay genel olarak sağlığınıza, bağışıklık sisteminize özen göstermelisiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Kariyer ve iş alanlarınızda sizi destekleyen Güneş ile Nisan ayının ortasından itibaren hareketlenecek ve önemli kararlar almaya meyil edebileceksiniz. Öncelikle yönetim, idari işler, insan kaynakları, organizasyon konularında işleriniz varsa hareketli bir ay geçireceksiniz. 15 Nisan’la birlikte kariyer alanınızı öne çıkaracak gezegen kombinasyonları, sizi daha iddialı ve dikkat çekici kılacak. 20 Nisan’la birlikte Venüs sosyal alanlarınız ve arkadaş ilişkilerinizi hareketlendiriyor. Bir süredir kendi içinize çekilmiş ve kariyer, iş veya yakınlarınızın sorunlarına odaklanmış olabilirsiniz. 20 Nisanla birlikte dikkatiniz kendinize ve sosyal alanlarınıza kayacak ki daha aktif ve dışa dönük olmak için bu güzel dönemi iyi değerlendirin. Başkalarından faydalar elde etme, işlerinizde destek almak adına da yine 20 sinden sonra destekli olacaksınız. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay, ev, aile ve kariyer konularında bir süredir beklettiğiniz konu ve durumları netleştirmenizi sağlayacak. Ayın son çeyreği keskin kararlar alma eğiliminiz artabilir ki Merkür duygusal kararlar açısından etkin enerjiler verecek size bu nedenle özellikle ay sonuyla birlikte her hangi bir konuda değerlendirme yaparken meseleyi her yönü ile görmeye veya anlamaya gayret ediniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Ayın ortasına kadar olan dönemde önemli değişimleri, radikal kararları, fevri davranarak aniden atacağınız adımları çok dikkatli planlamalısınız. Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yorgun ve yıpranmış hissettiğiniz bir dönem geçiriyorsunuz. Bu sürece ek olarak hayat enerjinizin düştüğünü, neşenizin gittiğini hissedebilirsiniz. Tüm bu duygusal karmaşayı merkez alarak gerek iş, gerekse aşk hayatınızda en erken ay ortasına kadar radikal ve keskin kararlar almayın. 16 Nisan’la düzelecek Merkür sizi rahatlatsa da, 20 Nisan da kariyer, iş ve toplum önünde bulunduğunuz yeri gösteren noktaya Venüs’ün yerleşmesiyle mesleki konular ve iş alanlarınızda öne çıkma, taktir görme ve parlama etkileriniz söz konusu olacak. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay ile yakın çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşlerle bağlantılı gelişmeler yaşanabilir. Girişim, önemli adımlar açısından yine ay sonuyla birlikte şartlar sizi memnun edecek hale gelebilir. Bu ay zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormadan, şartları zorlamadan hareket etmelisiniz. Dinlenmeniz, kendinizi zorlamamanız özellikle ruhsal sağlığınız açısından önemli olacak.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Bir süredir gerileyen Merkür, burcunuzun yükseleni olarak hayata bakışınız, ikili ilişkileriniz ve her türlü ortaklı alanlarınızda sizi zorlamaktaydı. Duran, ilerlemeyen işleriniz, bekleyen konular açısından ay ortasından itibaren hızlanacak ve rahatlayacaksınız. Özellikle başkalarıyla iletişim sorunlarınız, ortak işleriniz, anlaşmalar, sözleşmeler, yurtdışı kontaklar ve tüm bu alanlarda çıkan pürüzler açısından düzenlemelerin başlayacağı, daha rahat bir döneme geçiyorsunuz. Ancak tüm bu etkiler ay ortasından itibaren Merkür’ün düzelmesi ile toparlanacağınıza işaret etmekte. 16 Nisan da gerilemesi biten Merkür, 18 Nisan’la birlikte hızlanmaya başlarken, kariyer ve iş alanlarınız başta olmak üzere sizi de rahatlatacak. Yurtdışı, eğitim alanları, seyahatler, kişisel gelişim gibi konularda planlarınız varsa 20 Nisandan itibaren bu alanları destekleyen Venüs ile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ay ortasından 16 Nisan da gerçekleşecek Yeni Ay krediler, bankacılık işleri, borç alacak işleriniz gibi finansal alanlarda sizi hareketlendirirken, ay sonunda ki dolunay ise para alanlarınızda şanslı oluşumlar gerçekleştirecek. Maddi konularda ay sonuyla birlikte daha iyi enerjiler içinde olacaksınız.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Nisan ortasına kadar olan dönemde çalışma alanları, mesleki konular, iş mevzuları odak noktanızı oluştururken, ay ortasıyla birlikte ikili ilişkileriniz, eşiniz, partnerinle alakalı durumlar sizin için öne çıkacak. 16 Nisan dan itibaren düzelecek Merkür günlük işlerinizde önünüze koyduğu aksilikleri düzeltmeye başlıyor ki hayatınızda bir süredir aktif olan teknik sorunlar, iletişim problemleri, yanlış anlaşılmalar sizi yormuştu, Nisan ortasıyla birlikte tüm bu konularda sakinleşecek, rahatlayacaksınız. İş görüşmeleri ve teklifleri, yeni iş olanakları açısından 17 Nisan ile 25 Nisan arasında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir bekleyen ilerlemeyen konular 20 Nisan’la birlikte hızlanırken, başkalarından beklediğiniz maddi gelirler ve alacaklarınız açısından da yine ay ortasından itibaren hareketlenme yaşanabilir. Bu ay gelir gider dengelerinize yine de dikkat etmek yerinde olurken, sağlıkta alerjiler ve ayak problemlerine özen gösterin.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aşk ve ilişkiler alanınızda ay ortasına kadar gerilemeye devam eden Merkür, ilişkiler açısından karışık bir dönem geçirmenize neden olurken, 16 Nisan’dan itibaren duygusal konularda kendinizi daha rahat ifade etme veya ne istediğinizi daha net görme eğilimleriniz yerine oturacak. İlişkiler ve aşk hayatınızda bu ay ortasına kadar sabırlı olmalısınız. Öte yandan günlük işler, çocuklarla ilgili konular ve kişisel alanlarınız açısından da 16 Nisan’dan itibaren kendinizi daha rahat ifade etme imkan bulacaksınız. Mesleki konular, çalışma alanlarınızda çalışan Akrepler 14 Nisan’dan itibaren hareketli bir dönem geçirirken, çalışmıyorsanız, günlük işleriniz ve rutin programınız hayli tempolu bir hal alabilir. 15 Nisanda gerçekleşecek Yeni Ay süreci çalışma hayatınız, mesleki konularda ani ve fevri kararlar almanıza neden olabilir. Ay ortasında özellikle iş konularında akılcı davranmaya özen gösterin. İş arayışlarınız varsa Yeni ay 15 Nisan civarında gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. İş görüşmeleri ve benzer konularda 15 Nisan haftası atacağınız adımlar 29 Nisan civarı tamamlanacak.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Bir süredir sorumluluklar ile iş, kariyer, aile hayatınız arasında kalmanız sizi yormuştu. Ebeveynler, aile üyeleri, işinizde yöneticiniz gibi birlikte hayata devam ettiğiniz kişilerle sıkıntılarınızın arttığı bir dönem deneyimlediğiniz. Bu süreç ay ortasına kadar bazı hassasiyetler yaşamanıza neden olsa da 16 Nisanla birlikte rahatlamaya ve kendinizi bulmaya başlayacaksınız. Ay ortasından itibaren başta kariyer ve iş konuları olmak üzere sıkıntılar giderilmeye başlanırken, kendinizi sis perdesinden içinden geçiyormuş gibi hissetme durumunuzda değişecek ve daha net planlar yapabilecek, önünüzü görebileceksiniz. İş ve mesleki konularda 20 Nisanla birlikte konfor alanlarınız rahatlıyor. Adım atmanız gereken konu ve işleri 20 Nisanla birlikte daha rahat hayata geçirebileceksiniz. Nisan ayının son çeyreği sosyal alanlarınız, arkadaşlar öne çıkarken, bir süredir hedeflediğiniz bir konuda ise gelişmeler yaşanabilir. Ayın sonuna denk gelen 29 Nisan Dolunayı ilişkiler adına sizi yeni gelişmeler içinden geçirebilir. Aşkta sürpriz durumlar yaşayabilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kuzenler, kardeşler gibi size en yakın çevrenize odaklandığınız bir süreç geçirmektesiniz. Girişimleriniz, yapmak istedikleriniz ve hedefleriniz adına zihninizin çok yoğun olduğu bir ay geçirmektesiniz. Ancak Merkür gerilemesi her türlü girişiminiz ve adımınız adına dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamakta. Gerilemenin biteceği 16 Nisanla birlikte adımlar, başlangıçlar ve özellikle girişimleriniz ve cesur adımlarınızı hayata geçirebilirsiniz ama öncesi temkinli olmanız hayli önemli. 16 Nisanla birlikte ebeveynleriniz, anneniz, aileniz, ailevi konular, eviniz, yuvanız, yaşam alanlarınızla ilgili konular hayatınızda daha vurgulu olabilir. Bu ay kariyer ve iş konuları da öne çıkarken, kariyerinizle ilgili önemli bir seçim yapmak durumunda kalmanız yine ayın majör konuları arasında yer alacak. Yeni Ay ve Dolunay döngüleri kariyer konularını tetiklerken, üzerinde düşündüğünüz işle ilgili bir durumu zihninizde netleştirmenizi veya koşulların oturmasını sağlayabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Bir süredir zihniniz eski konular, eski mevzular ile fazlasıyla meşgul olurken, Merkür gerilemesi geçmişten gelen konu ve gündemlerle uğraştırdı sizi. Nisan ayı ortasına kadar yeni iş ve konulara geçmekte halen zorlansanız da, ay ortasıyla birlikte daha faal ve aktif bir temponuz başlıyor. Aile, ev ve yuva alanlarınızla alakalı önemli kararlar, adımlar yeni gelişmelerle ilgili beklentileriniz varsa 20 Nisan’dan itibaren gelişmeler söz konusu. Taşınma, bir süredir evinizde yapmayı planladığınız bir dekorasyonu hayata geçirme, estetik bir konuda girişimde bulunma, satın alma, kiralamalarla ilgili gelişmeler yaşama potansiyelleriniz, bu konuda beklettiklerinizin hızlanması 20 nisanla birlikte hayli aktif şekilde yöneleceğiniz konular arasında olacak. Duygusal ilişkiler ve aşk konularında 16 Nisan dan sonra sizi mutlu edecek gelişmeler olabilir. Ancak genel olarak özellikle partner veya eşinizle ilişkilerinizde daha az tahammül gösterme ve çabuk sinirlenme eğilimleriniz ay boyunca yüksek olacak, bu nedenle koşulları zorlamayın ve ilişkilerinizde meseleleri büyütmemeye gayret edin. Bir süredir eğitim, akademik çalışma, yurtdışı konuları, yabancılarla ilgili işleriniz veya yurtdışıyla bağlantılı her türlü kontağınızda arayışlarınız, beklentileriniz varsa Yeni ay ve Dolunay süreci bu konuları öne çıkaracak. Eğitim veya yurtdışıyla ilgili özellikle ayın ikinci yarısı aktif olmak üzere tamamlama, sonuca ulaşma yaşanabilir.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Burcunuzda gerileyen Merkür nedeniyle aile ve yuva konuları başta olmak üzere eşiniz, partneriniz, sevgiliniz ve her türlü ikili ilişkiye girdiğiniz kişiyle sorunların sürekli önünüze gelip adeta sizi sınavdan geçiren bir süreç yaşadınız. Bu aralık Nisan ortasına kadar halen dikkat gerektirirken, en yoğun dikkat etmeniz gereken nokta ise ele aldıklarınızı kişiselleştirmeden ve sakince, aceleye getirmeden incelemeniz olmalı. Duygusal karışıklıklara, dikkat dağınıklıklarına eğilimli bir süreçten geçiyorsunuz. Eşinizle veya iş ortaklığınız olan kişilerle iletişiminize önem vermeniz gerekmekte. Bu dönemde evdeki hesap çarşıya uymaya bilir. Dikkatli ve iyi ölçümleyerek hareket etmeniz gerekirken zihninizi toparlamak da kolay değil. Bu nedenle gerek eşiniz veya partnerinizle ilgili gerekse iş ortaklıklarınız ve her türlü ortak işlerinizde 16 Nisan a kadar karar almamanız yerinde olacaktır. 20 Nisanla birlikte ayın son 10 günlük dönemi destek alacağınız, yakın çevrenizin, arkadaşlarınızın sizi destekleyeceği bir aralık söz konusu. Ay sonundaki dolunay ise ruhsal olarak sezgilerinizi arttıracak. Rüyalarınız, hissedişleriniz artarken, bir süredir şartlarını değiştirmeyi planladığınız bir girişiminize aniden adım atabilirsiniz.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *