Haftalık Astroloji Yazılarım

Büyük Çözülmelerin Yaşanacağı Bir Haftaya Giriyoruz

Vedik ile Bu Hafta …

Gökyüzü ani kararlar vererek, hızlı gelişmeler yaşamaya ve kontrol edemediğiniz durumların birden açığa çıkmasına neden olabilir. Vedik Astrolojiye göre Koç burcunda buluşan Ay, Mars ve Uranüs biriktirdiklerimizi, içimizde tuttuklarımızı çok hızlı ve agresif şekilde dışa aktarmaya neden olabilir.

Pazartesi ve Salı yoğun hissedilecek Ay Mars kavuşumu net şekilde agresyonu, tahammülsüzlüğü tetiklerken hızla gelişen olaylara neden olacak. Gündemin yoğun olduğu, herkesin bir başkasına laf yetiştirmeye çalışacağı, kimsenin hiçbir şeyin altında kalmak istemeyeceği huzursuz bir hafta geçirebiliriz.

Diğer yandan gökyüzündeki etkileşimler iyi yönü ile içerde birikmiş, tıkanmış veya sizi tıkamış ne varsa hızlı çözülmeler yaşatacak. Yolunuz sizin bile beklemediğiniz şekilde ani kararlar, olaylar, adımlarla açılabilir. Kendinizde tuttuğunuz ne varsa özgürleştireceksiniz. Yüklerden kurtulmak ve kararlarınızı hayata geçirmek için cesur adımlar atmaya hazır hissedeceksiniz.

Bu hafta demlemek önemli, kendinizi hazır hissettiğiniz tüm adımlar, kararlar, başlangıç veya bırakmalar adına biraz çemberin dışına çıkıp, meseleyi demleyerek hareket edin. Tepenizi her attırana cevap yetiştirmeye çalışmayın. İç öfkeler dalgalar halinde yükselirken, sabırsız ve en çok da tahammülsüz olabilirsiniz. Ama biraz daha sakin ve esnek olmak bu hafta öfke ile kalkıp zararla oturmanızı engeller.

Yangınlar, elektrik kontakları, kazalar, spor yaralanmaları, trafik kazaları açısından riskler var. Sakarlıklar, unutkanlıklar artabilir. Dikkatinizi toplamakta zorlanabilirsiniz. Not alın, iş planlarınızı iyi organize edin, birden fazla karışık işi bir arada yapmaya kalkmayın. Her şeye düşünmeden atlama iç güdüsü genel havaya hakim olacağı için verdiğiniz sözlere veya size verilen sözlere dikkat edin.

Çevrenizdeki ateş etkisi yüksek kişiler özellikle Koç, Aslan ve Yay burcu özelliklerini daha yoğun taşıyanlardan beklemediğiniz öfkeli yaklaşımlar görebilirsiniz. Her şeye atlamamak kadar, her şeye alınmamak da önemli olacak.  Yani sözün kısası sakin olmak gerekmekte.

Detaylar gözden kaçabilir. Özellikle Ay, Mars ve Uranüs kavuşumunun etkin olacağı Pazartesi ve Salı günleri zihinsel olarak gergin, aceleci ve tahammülsüz olacağız. Çarşamba günü ise Mars ile Uranüs tam kavuşumda ve Aşwini yıldızında bir aradalar. Mars ve Uranüs hafta boyunca yan yana diz dize ilerleyecekler ki bu da pek hayra alamet değildir. En iyi ihtimalle daha gergin ve aceleci olurken, epeydir sabrettiğiniz şeyleri hayatınızdan hızlı biçimde postalayabilirsiniz. Ama ruh adeta bir iç savaş yaşar. Kendi içimizde kavgalarımız artarken, bu kavgaları net biçimde dışarı da yansıtırız. Fikirlere saygılı olmaya çalışın ve karşınızdakinin ne düşündüğünü anlamaya gayret edin, yani empati kurun. Kişinin kendi sınırlarını bilmekte veya belirlemekte zorlanacağı etkiler hızlı biçimde açığa çıkacağı için ortalığa hadsiz şekilde sınırları ve karşı tarafın alanını ihlal eden davranışlar dökülebilir.

İnternet, cep telefonları yani elektronik hayatımız bu hafta tuhaf arızalarla bizi bizden alabilir. Özelikle elektrikle ilgili sıkıntılara çok dikkat etmek gerekiyor. Eviniz veya iş yerinizde zaten elektrik sisteminizle ilgili sorunlar varsa bu hafta daha da dikkatli olun. Teknik aletlerde tuhaf bozukluklar güncel düzeninizde sizi gerebilir, bilin ki tüm bu etkiler sürekli değil, düzelecek…Trafikte kimse ile uğraşmayın, güç savaşlarına girmeyin ve daha dikkatli araç kullanmaya çalışın.

Evde riskli şeyler hafta boyunca yapmayın… Ev kazalarına dikkat etmek gerekiyor ve ev içinde gereksiz risklere girmemek yerinde olur.

Deprem hareketleri ve ani patlamalar, yangınlar açısından da ivmenin biraz daha yükseldiği bir hafta ki en azından tedbirli olmanın bir zararı olmayacak.

Bu hafta bol yürüyüş yapmak, yoga veya hafif sporlara önem vermek, daha hafif beslenmek, uyku düzeninize önem vermek gerekmekte. Çocuklar ve evcil hayvanlarda garip davranışlar ve belirgin huzursuzluklar görülebilir. Onlara karşı da daha anlayışlı olmak gerekmekte.

Tüm bunlar bir yana spiritüel olarak etkin enerjilerden geçeceğiz. Şifa çalışmaları ve şifalanmak adına oldukça güçlü etkiler var. Mars ve Uranüs’ün iş birliği yapacağı hafta boyunca bu birlikte Aşwini yıldızında olacak. Aşwin yıldızı evrensel enerjinin en güçlü hallerinden birini temsil ederken, enerjinin arttığı, öz enerjinin kuvvetlendiği açılımlara işaret etmekte. Rüyalar, sezgiler adına güçlü olan bu yıldız, fark etmediklerinizi görmenizi ve titreşim frekanslarının çok yükselmesine neden olacak. Oldurma ve olanın hızlanması enerjisinin güçlü olduğu yıldız bu süreçte hareketli zamanlardan geçerken düşündüklerinize, hissettiklerinize önem vermek gerektiğine de işaret etmekte. Şifalanmak ve güçlenmek adına bu süreci enerji boyutunda değerlendirmekte ayrıca fayda olacak.

Vedik Burçlarınıza Göre Bu Hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

İç öfkelerinize, kişisel alanlarınızda sebepsiz gerginliklere dikkat etmek gerekiyor. Sağlığınıza önem verin. Kazalara ve telaşla, düşünmeden hareket etmeye karşı tedbirli olmakta fayda var. Bedeni ve ruhu yormadan ilerlemek gereken bir hafta geçireceksiniz. Sizi ekstra zorlayacak hiçbir şeyin içinde olmayın. Güçlü gezegen kavuşumlarının etkin olduğu hafta boyunca daha enerjik olacaksınız. Ancak enerjinizi iyi ayarlamak, dinlenmek ve uyku düzeninize önem vermek yerinde olacaktır. Duygusal konularda bilhassa Çarşamba gününe kadar olan dönemde daha sakin olmak gerekmekte. Diğer yandan hızlı gelişmeler ve fırsatlara da açık olacaksınız ki artık umudu kestiğiniz bir durum veya olay aniden yeniden önünüze gelebilir.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Ruhsal olarak hafta ortasına kadar iç gelgitler artabilir. Yakın çevreniz, yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinize önem vermek gerekiyor. Hayatla ve şartlarla inatlaşmamak gereken bir hafta geçireceksiniz. Çarşamba gününden itibaren ay burcunuza transfer oluyor ve kişisel konularınız hafta ortasından itibaren odaklanacağınız alanlar olurken, hafta ortasından itibaren iç gerginliklerle sizi yoran enerjiler yerini hızlı bir toparlanma, isteklerinize odaklanma sürecine bırakacak. Bu hafta ele aldığınız hiçbir konuda ısrar etmeyin. Hayatı ve sonuçları biraz daha akışa bırakmanız gereken bir hafta söz konusu.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hayat hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi, bir süredir yaşamın içinde adeta sürüklenerek devam ettirdiklerinizi hızlı biçimde değiştirme döngüsüne girdiğiniz. Değişim dolu bir hafta geçirirken, sonuçları uzun vadeye yayılacak önemli kararlar alma arifesinde olabilirsiniz. Sizi yoran ve yük gibi gelen ne varsa aniden bırakma kararları alabilirsiniz. Sakin olun ve yazının başında aktardığım gibi ele aldığınız hiçbir konuda bu hafta acele ile ucundan tutarak karar almayın. Demlenme ve düşünerek hareket etmeye dönük etkiler hayatınızda hayli aktif olacak. Arkadaşlar, sosyal alanlarınız adına da ilginç gelişmeler yaşanabilir. Sizi sıkan, boğan ne varsa ve kim varsa adeta dolap temizliği yapar gibi hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bu hafta ve önünüzdeki orta vadeli dönemde sağlığınıza, enfeksiyonlara, bağışıklık sisteminize ve boğaz bölgenize ayrıca dikkat etmekte fayda var.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Bu hafta etkin olacak enerjiler sizi kariyer ve iş alanlarınızda yoğun şekilde etkileyecek. İş yerinizde, özellikle hafta başı daha ağırlıklı olmak üzere meslektaşlarınız, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat edin. Sabrettiğiniz şeylere tahammülünüz daha az olacak ki sonradan pişman olmamak adına fevri davranmadan hareket etmek gerekiyor. Özellikle sosyal çevreniz, arkadaşlarınız veya birlikte hayatı paylaştığınız kişilerle ilişkilerinizde daha dengeli olmak hafta boyunca önemli. Diğer yandan iş alanlarınızda ani gelişmeler, beklenmedik olaylar yaşanabilir. İşinizle ilgili beklediğiniz bir durumun sonuçlanması, tamamlamanız gerekenleri hızlı biçimde halletmeniz de söz konusu. Haftanın etkileri sizi iş ve aile, yuva alanlarınızla ilgili konularda daha fazla meşgul edebilir.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Yabancılarla ilgili iş ve projeler, hukuki konular, eğitimle alakalı alanlar, kişisel gelişim konuları adına hayli yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Özellikle haftanın ilk yarısında hayata bakışınızı, arzularınızı yeniden gözden geçirme, kararlar alma eğiliminde olacaksınız. Kararları alın ve ama harekete geçerken acele etmeyin. Beklemediğiniz fırsatlar önünüze gelebilir. İlginç ve ummadığınız şanslarda yakalayabilirsiniz. Gelişmeler iş veya kişisel alanda hızlı ve beklenmedik biçimde olacak. Detaylara dikkat ederek ilerlerseniz çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Parasal konularda risklerden uzak durun, spekülatif alanlar, banka veya borsayla ilgili işlerde ve her tür yatırım araçlarında tedbirli olmakta fayda var. Öte yandan değişim etkilerinin yüksek olduğu bir dönem içine giriyorsunuz. Ani ve umulmadık değişimler önceden planladığınız konuları yeniden düzenlemek durumunda sizi bırakabilir. Kazalar ve aksilikler açısından da dikkatli olmak gerekliliği var ki evde ve dışarıda daha sakin olun. Detaycı yönünüz bu hafta işinize çok yarayacak. Ancak sezgilerinize de güvenin ve aniden hissettiğiniz şeylere kulak vererek ilerleyin.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Ortaklı işler, yurt dışı konuları, ortak yürüttüğünüz projeler, partner veya ikili ilişkileriniz gibi alanlarda umulmadık değişikliklere, ani gelişmelere, fırsatlara hayli açık olacaksınız. Bu haftanın sizin için en ilginç tarafı daha önce görmediğiniz yönlerden bir durumu veya konuyu daha net ve açık biçimde kavrayacak olmanız. Her durumda acele etmeyin, detaylara dikkat edin. Cazip gördüğünüz bir teklif veya duruma atlamadan önce konuyu demlendirin. İlişkilerle ilgili Çarşamba gününe kadar gelişmelere, yeni bir durumu fark etmeye açık olacaksınız. Bu hafta sporda, günlük aktivitelerde kendinizi yormadan hareket etmek hayli önemli. Sağlığınıza ve bağışıklık sisteminize çok dikkat etmek gerekiyor.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta boyunca beden ve ruh dengenize önem verin. Özellikle Çarşamba gününe kadar olan döngüde sağlık açısından daha hassas olacağınız etkiler nedeniyle ateşe ve enfeksiyonlara karşı biraz daha tedbir almak yerinde olur. İş yerinde ve günlük rutinde hızlı ve hayli aktif bir tempo sizi bekliyor. Hafta ortasına kadar kendinizi yormadan ve mutlaka dinlenerek planlarınızı yapın. Çarşambadan itibarense dikkatiniz daha çok ikili ilişkilerinize, eşiniz veya partnerinizle ilgili konulara kayabilir. Eşiniz veya partnerinizle alakalı alanlarda değişimler, yeni gelişmeler yaşanabilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Aşk ve ilişkiler açısından yoğun bir dönem geçireceksiniz. Aşkta gelişmelere, ani kararlara açık olacağınız bir hafta sizi bekliyor. Hayatınıza beklemediğiniz biçimde yeni bir aşk girebileceği gibi beklenmedik şekilde bir ilişkinin yönü gidişatı da değişebilir. Bu hafta partnerinizle alakalı konularda şartları zorlamayın ve karşı tarafın ne düşündüğüne ve ne hissettiğine dikkat edin. Ele aldıklarınızı tek taraflı bakış açısı ile değerlendirmek sizi ve ilişkiyi zorlayabilir. Çarşamba gününden itibarense iş ve mesleki konular, günlük rutindeki işleriniz de yoğun bir tempo içinde olacaksınız. Şartları ve kendinizi zorlamadan haftayı planlamalısınız. Diğer yandan bu hafta çocuklar, çocuklarla ilgili konular bilhassa çocuk sahibi iseniz dikkatinizi yoğun şekilde verdiğiniz durumlar arasında olacak. Çocuğunuzla ilişkinizde daha sakin ve akılcı olmaya gayret edin.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Aile ve ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili konular, yakın çevreniz odak noktanız olurken, ev içinde ebeveynlerinizle ilişkilerinizde veya evde birlikte yaşadığınız kişilerle diyaloglarınız da daha sakin olmaya bakın. İç huzursuzlukların arttığı bir hafta geçirirken, ev ve yaşam alanlarınızla ilgili kararlar alabilir, ani bir taşınma, ev değişikliği planlaması içinde kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle Perşembe gününe kadar aile ve ev konuları odak noktanız olurken, perşembeden itibaren çocuklar, aşk ve ilişkiler gibi daha kişisel konular öne çıkacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Girişimleriniz, adım atmak, harekete geçmek istediğiniz konularda aniden hızlı biçimde ilginç gelişmeler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Beklenmeyeni yaşamak, gelişmeler içinde olmak, sürpriz durumlar nedeniyle uzun süredir ilerlemeyen konularda hız kazanmak söz konusu. Ancak adım atarken acele etmeyin ve düşünerek daha sakin hareket etmeye önem verin. Size sunulan teklif veya benzeri bir girişimde detaylara, ayrıntılara dikkat etmek gerekecek. Diğer yandan kardeşler, yakın arkadaşlar ve ailevi konularda çarşambadan itibaren gelişmeler yaşanabilir. Ebeveynleriniz ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde bir süredir tıkanan bir nokta durum varsa hızlı biçimde açılabilir ve artık bu alanda önünüzü daha net göreme şansınız olabilir.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Maddi konularda hızlı gelişmelerin yaşanacağı bir hafta söz konusu. Beklediğiniz bir para veya maddi bir gelirinizle alakalı ani bir hareketlenme olabilir. Ancak riskli yatırımlara girmeyin ve banka ilişkiler, krediler, kredi talepleriniz olacaksa evraklar, imzaladığınız kağıtlarda detaylara dikkat edin. İhtiyacınız dışında kredi ve benzeri parasal konularda açılmayın ve planlı hareket etmeye gayret edin. Kardeşler veya yakın bir arkadaşınızla diyaloglara dikkat etmekte fayda var. Aşırı hassasiyet göstermek, duygusal tepkiler vermek için haftanın etkileri destekli değil. Daha net ve sonuç odaklı yaklaşımlar içinde olmalısınız.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Songül 11 Şubat, 2019 at 05:38 Cevapla

    Merhaba Şebnem hanım ben burcumun ve yükselenimin ne olduğunu merak ediyorum Hint astrolojisi ne göre burçlarımı söyleyebilirsiniz çok sevinirim teşekkürler 21 haziran 1977 saat22:30

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *