Ritüeller

Dolunay Enerjilerini Pozitife Çevirin

Dolunay süreçleri metabolizmanın yükseldiği, duygusal ve ruhsal dengelerimizin biraz daha karışık olduğu ama netliğe, apaçık görmeye, fark etmeye meyil ettiğimiz zamanlardır. Kadim dönemlerden bu yana Ay’ın değişimlerini izleyerek isimlendirdiğimiz fazlar, çeşitli ritüellere, korunma ve arınma döngülerine de ev sahipliği yapmıştır. Yine kadim dönemlerden bu yana başlangıçları, tohum atmayı temsil eden Yeni Ay süreçlerinde ritüellere sık başvurulurken, Dolunay dönemlerinde daha çok korunma ve arınmaya yönelmek tercih edilmiştir. Zira biri başlangıçları temsil ettiği ve karanlıktan aydınlığa doğru bir geçişi anlattığı için dileklerin büyümesi, işlerin yoluna girmesi açısından daha fazla öne çıkmıştır. Diğeri ise (Dolunay) tamamlanma, bitişler ve sonuca ulaşmayı gösterir ki Dolunay fazlarında daha önce Yeni Ay ile başlayanın bitmesi, nihai hale gelmesi söz konusudur. Bu nedenle ritüeller Yeni Ay zamanlarında, korunma ve arınmalar ise Dolunay döngülerinde uygulanır. Dolunay dalgalı ve yüksek bir enerjiye sahiptir. Bu nedenle Dolunay zamanları arınma ve yüklerden hafifleme açısından çok faydalı bir zamandır.

6 Eylül Dolunay’ı yazıma ulaşmak için: 6 Eylül Dolunayı  

6 Eylül Dolunay’ı su etkisini güçlü tutan bir enerjiyi açığa çıkardı. 6 Eylül Dolunayı yazımda ayrıntıları ile aktardığım gibi sezgiler, psişik enerjiler, hissedişler arttı. Bir yandan da uyku düzensizlikleri ve halsizlikler de getirdi. Normal de Dolunay dönemleri iç huzursuzluklar biraz daha yoğun hissedilebildiği için tetiklenen bilinç altı uyku sıkıntılarını yaşıyor olabilir. Bu durum tabi kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Ancak bu dolunay dönemi belirsizliklerin arttığı, ayırt etme gücümüzün  azaldığı zamanlardan geçiriyor bizleri. Bu nedenle de öncelikle dikkat etmemiz gereken sezgilerimiz ve hislerimizle gelen etkileri fazla büyütmeden sakin karşılamak ve hayatımızı buna göre yönlendirmeden hareket etmek. Ne yöne gideceğimizi bilemiyor hali bir haftalık süreçten sonra daha dingin bir hal alabilir.

Kuvvetli psişik etkileri tetikleyen bu hafta boyunca özellikle Perşembe ile Pazar günü arası evinizde düzenli mum yakmak doğru olacaktır. Mum eski çağlardan bu yana sadece ışık adına değil, mekanın enerjisini dengelemek adına da çok faydalıdır. Evinizde ağzı geniş bir kap içine bir miktar su koyup yerleştirdiğiniz küçük mumları yakabilirsiniz. Suyun içinde gezinen mumlar durağanlaşan su enerjisini ateş ile harekete geçirmeyi temsil eder.

  • Bol duş alın, imkanı olanlar önümüzdeki iki günlük süreçte hatta Pazar gününe kadar denizle daha sık temas etmeye çalışsınlar.
  • Bilinç altı fazlasıyla hassas olduğu için bu aralıkta stresten ve sizi geren her şeyden uzak durmaya gayret ederken, mümkün olduğunca sözlü müzikleri veya üzücü, negatif sözler içeren müzikleri dinlemeyin. Müzik sübliminal mesajlar açısından riskli bir alandır. Kaynağından emin olduğunuz meditasyon müzikleri dinleyebilirsiniz. Ama genel olarak sizi rahatlatan enstrüman içeren sözlü olmayan müzikleri tercih edin.
  • Yatak odanızda bulunan aynaların mümkünse geceleri üstünü örtün. Yatak odasında ayna tutmak çok olumlu bulunmaz. Ama bu tip dönemlerde enerjiyi büyütme etkisi nedeniyle üzerlerinin örtülmesi tercih edilir. Bu iki boyunca 6 ve 7 Eylül de bu konuda biraz daha hassas davranmak doğru olacaktır.
  • Et ve benzeri ağır, kızarmış gıdalardan uzak durmak, hafif beslenmek doğru olur.
  • Evinizde mayalı gıdalar pişirmek, içinde pirinç bulunan sütlü tatlılar pişirmek (süt ve pirinç satvik bir besinlerdir) bunları pişirirken evin bolluk ve bereketi için güzel niyetlerde bulunmak yine çok uygundur. Yoğurt mayalamak, ekmek yapmak yine bu dönemde evin bereketi için olumlu bulunur.
  • Son olarak da önümüzdeki iki gün boyunca sirkeli su ile evinizi arındırmak, mutfakta bir bardak içine sirke koyup (kokusundan rahatsız oluyorsanız beyaz kokusuz sirke) bulundurmak çok faydalıdır. Sirke güçlü arındırma özelliğiyle negatif etkileri dağıtma açısından binlerce yıldır kullanılan çok güçlü bir sıvıdır.
  • Sirke sizi rahatsız ediyorsa, bir kap içine tane karanfil de koyabilir, kokusunun mutfağa yayılmasını sağlayabilirsiniz. Karanfil koruma enerjisi yüksek güçlü bir bitkidir.

En yüksek hayrınıza geçireceğiniz huzur ve sağlık içinde bir dolunay olmasını dilerim…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *