Vedik Astrolojiye göre Revati takımyıldızında gerçekleşen dolunay sonrası Ay’ın Koç burcuna geçmesiyle tempolu ve hızlı başlıyoruz haftaya…
Koç burcu enerjisi haftanın ilk yarısı bizi aktif ve öncü etkilerle destekliyor…
Pazartesi günü AY Aşwini yıldızında olacak. Aşwini hızlı halledilecek işleri, çabuk ilerleyecek konuları, çözümsel yaklaşımları desteklemesi bir yana kendi işini kendin görme eğilimini yüksek tutar. Ay Aşwini yıldızında konakladığında aceleci ve tahammülsüz oluruz. Haftanın ilk günü sabır isteyen, yavaş ilerleyen işlere karşı direnç gösterip, çabuk sinirlenebiliriz.
İş yerinizde, evinizde, hayatın içinde bir arada olduğunuz kişilere karşı sabırsız olmanız söz konusu ki bugün dışarıda halletmeniz gereken iş ve konuları ele almak, daha çok temiz hava ile temas etmek, kapalı yerlerden mümkün olduğunca uzak durmak bu süreci daha iyi yönetmek adına destekli olacak. Vakit ayırabilirseniz spor yapın veya spora başlama niyetiniz varsa, haftanın ilk günü adım atabilirsiniz.
Haftanın Önemli Vurguları Neler?
Öncelikle ilişkilerde haftayı iyi yönetmekte fayda var. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri boyunca Venüs Uranüs karşıtlığı etkin olacak ki ilişkilerde acele kararlar alınma riskleri yüksek olduğu kadar, beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.
Venüs ve Uranüs’ün hizalanması demek bizim ilişkilerde biraz dualiteye girme ihtiyacımızın yükseldiğini, tartışmalara açık olabileceğimizi, sabrımızın biraz daha düşük olacağını, daha tepkisel davranma potansiyelimizin yüksek olacağına işaret ediyor.
Çarşamba gününe kadar beraberliklerinizde, aşkta, ilişkilerde sabır göstermeniz gereken herhangi bir noktada esnek olmaktan uzak olacağız. Bu etki haftanın geneline yayılıyor ama haftanın ilk yarısı daha aktif olacak. Daha önce sabrettiğiniz, daha tahammüllü olduğunuz, daha önce hiç üstünde durmadığınız şeylere tepkisel davranma potansiyeliniz var. Özellikle hayatınızdaki partneriniz, eşiniz, birlikte yaşamı paylaştığınız, aşkı paylaştığınız kişi Koç, Terazi, İkizle, Yay, Aslan gibi yani hava ve ateş enerjileri kuvvetli biri ise bu etkileşim daha yoğun olacaktır. Bu nedenle haftanın ortasına kadar ilişkilerimizi dikkatli yönetiyoruz ve tepki verirken abartmamaya özen göstermeliyiz. Diğer taraftan ilişkilerde beklemediğimiz gelişmeler olabilir, ummadığımız birinden bir teklif alabilirsiniz, birdenbire pek de düşünmediğimiz biriyle, düşünmediğimiz bir şekilde kendinizi bir ilişkinin içerisinde bulabilirsiniz.
Çarşamba günü akşam üstü saatlerine kadar Vedik Astrolojisi’ne göre Ay Koç burcunda olacak. Şifa çalışmaları, organizasyon işleri, şöyle hızlı halledilmesi gereken konuları yönetmek adına Pazartesi ve Salı günü çok güzel etkiler var. Salı günü trafiğe dikkat edelim ve araba kullanırken temkinli olalım. Dikkatsizlikler artabilir. Ele aldığımız her şeyi Salı günü iyi düşünerek, mantıktan uzaklaşmadan çözmeye gayret etmek gerekiyor. Çünkü bu haftanın özellikle Perşembe ‘ye kadar olan döngüsünde hızlı ve spontan davranma potansiyelleri hepimizin hayatında aktif olacak.
Bu hafta özellikle ilişkilerde dürtüsel değil, mantıkla yol almak gerekiyor!
Bu hafta her türlü ikili ilişkimizde fevri ve hesapsız davranışların sonucu tatsız olabilir. Diğer yandan yaşça sizden büyük kadınlarla bilhassa anne veya sizin için anne pozisyonunda olan kadınlarla ilişkilerinizde Çarşamba gününe kadar sakin olmaya bakın.
Çarşamba günü saat 16.00 ya işlerinizi halletmeye bakın!
Çarşamba akşam üstü saat 16:00 civarından itibaren Ay artık Boğa burcuna geçecek, biraz daha sakinleşeceğiz ama Çarşamba günü halletmeniz gereken işleri, bitirmeniz gereken işleri, bir toplantınızı, başlatmanız gereken herhangi bir şeyi, zihinsel olarak aktif olmanız gereken bir durumu, yani dikkatinizi toparlamanız, odaklanmanız gereken bir işi 16:00’a kadar halledin. 16:00’dan sonra hiçbir şeyi ele almayın, biraz daha dinlenerek, sakin bir şeylerle ya da ne yapıyorsanız günlük rutininizde bunu yapmaya devam ederek günün bu aralığını yönetin.
Perşembe Ay Güzeller Güzeli Rohini’de!
Perşembe günü Ay boğa burcunda özel bir takımyıldız olan Rohini yıldızına ulaşıyor. Özellikle toprak grupları için yani Boğa, Oğlak ve Başak için daha rahat enerjiler aktif olacak ve estetik, sanatla ilgili çalışmalar, tarımla ilgili çalıştığınız bir iş varsa bununla ilgili konular, uluslararası ilişkiler yani ithalat – ihracat, medya gibi konularda işler yapıyorsanız bu alanlar öne çıkıyor. Ayrıca medya ilgili çalışmalar, parasal konular, parayla ilgili işler, bankacılık işleriniz, eğer finansla ilgili çalışmalarınız varsa finans uzmanıysanız, mali işlerde çalışıyorsanız burada halletmeniz, çözmeniz gereken işler adına Perşembe günü çok akıcı etkiler var.
Bu hafta estetikle ilgili yapmak istediklerinizi Perşembe gününe denk getirebilirsiniz. Estetik ve güzellikle ilgili konularda haftalık etkiler içinde en yoğun Perşembe günü destek çıkıyor!
Perşembe ve Cuma günü Güneş Burç Değiştiriyor…
Cuma’ya geldiğimizde Güneş burç değiştiriyor. Bu değişiklik sırasında zayıf bir derecede ilerleyecek. Vedik Astrolojisi’ne göre Terazi burcuna geçiyor. Teraziler yoğun bir tempoya geçiyorlar ve kendilerini ortaya çıkarma adına gökyüzü Terazi burçlarını destekleyecek. Ancak öncesinde Perşembe ve Cuma özellikle Cuma bazı noktalara dikkat etmek gerekmekte…
Kamu İle İlgili İşlerinizde, Şirket Açılışları Ve Kapamalarda, Devletle Bağlantılı İşlerde Bu Hafta Hangi Günler Dikkat Diyor?
Bilhassa devletle ilgili, kamuyla ilgili yapmanız gereken bir şeyler varsa Çarşamba öğlenden sonradan itibaren Perşembe günün tamamı ve Cuma akşam üstüne kadar bu alanlarda dikkatli olun. Kamuya bir başvuruda bulunacaksanız, devletle ilgili halletmeniz gereken resmi bir işiniz varsa veya yöneticiniz, patronunuzla halletmeniz gereken bir konu varsa Çarşamba 16:00’dan sonra, Perşembe gününün tamamında bu işlerden uzak durmak gerekiyor.
Hafta sonu hızlanıyoruz…
Cumartesi günü hızlanıyoruz çünkü Ay İkizler burcuna geçiyor. Çevrenizle kontak içinde ve hızlanan iletişim trafiğiniz ile dışa dönük bir hafta sonu ve Cumartesi sizi bekliyor.
Ancak özellikle Cumartesi akşam saatleri ve Pazar günü Ay ile Mars arasındaki özel bir etkileşim nedeniyle gerginlikler artabilir. Detaylarda çok kaybolmamak lazım. Ancak iletişimle, teknolojiyle ilgili halletmeniz gereken konularda destekli etkiler söz konusu hafta sonu boyunca… Bilhassa hava grupları İkizler, Terazi ve Kova için gayet yoğun bir hafta sonu olacak diyebilirim.

Burçlara göre 14 – 20 Ekim Haftası

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç
Çok tempolu başlıyorsunuz haftaya zira burcunuzda ilerleyecek Ay Çarşamba gününe kadar Venüs ile görünüm içinde olacak ve ticari konular, ilişkilerle ve estetikle ilgili konularda Pazartesi günü destekli olacaksınız. Salı günü biraz sinir sisteminize dikkat etmeniz gerekiyor. Çarşamba’dan itibaren finans, bankacılık konuları, parasal alanlarda güzel döngüleriniz var. Riskli adımlar açısından Perşembe gününü iyi yönetmeye çalışın. Aşk hayatınızda, ilişki alanınızda çok hızlı ve güzel bir tempo bu hafta sizi bekliyor olacak. Aşk ve ilişkilerde hafta boyunca duygusal gelgitleriniz artarken, beklenmedik aşk macerasına da açık olacaksınız. Duygusal konularda iyi etüt etmeden, acele kararlar özellikle Çarşambaya kadar vermeyin.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa
Bu haftanın genel temposu içinde daha rahat öne çıkacağınız, kendinizi daha rahat ortaya koyacağınız etkiler Perşembe günü başlıyor. Çarşamba’ya kadar olan kısımda haftaya iyi yönetmeniz gerekiyor. Haftanın ilk yarısı birçok işi aynı anda yürütmemeye gayret edin. Çözümleri kompleks olan işleri veya karmaşık konuları perşembeden sonraya alın. Perşembe günüyle beraber ay sizin burcunuza geçiyor rahatlayacaksınız ancak iştahınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Haftanın ikinci yarısı yakın çevreniz veya kardeşleriniz veya size kardeş kadar yakın olan kişilere odağınız kayabilir.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler
Özellikle haftanın ilk yarısında para işleri ve maddi alanlarda hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Finansal işleriniz varsa bu alanları kullanmanız ve yönetmeniz adına güzel ve destekli etkiler söz konusu. Perşembe’den itibaren biraz daha sakin olmalısınız. Haftanın ikinci yarısı özellikle maddi konularla ilgili noktalarda birilerine danışarak hareket etmenizde fayda var. Hafta sonu sosyal alanlarınızın kuvvetli olduğu bir döneme geçeceksiniz. İlişkilerde çok ilginç gelişmeler olabilir. Birdenbire beklenmedik değişiklikler olabilir. Bu hafta duygusal alanlarda hızlı bir tempo var.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç
Kendinizi ortaya koyacağınız, kendi ihtiyaçlarınıza dönük olacağınız bir hafta geçireceksiniz. Kendi yolunu bulma anlamında karşınıza çok ilginç fırsatlar çıkabilir. Kadınlarla olan diyaloglarınıza biraz daha dikkat edin. Duygusal alanlar açısından ihtiyaçlarınızın ve beklentilerinizi karşınızdakilere çok iyi gösterdiğiniz bir hafta olacak. Ailenizle ilgili konularda perşembeye kadar olan döngü de bu noktaya takılmadan hareket edin. Cuma’dan itibaren dışarıya dönük olacak ve sosyal ilişkilerinizle, görüşmeler ve sosyal aktivitelerle iç içe bir hafta sonu geçireceksiniz.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan
Öncelikle haftanın ilk yarısı boyunca yurtdışıyla ilgili bağlantılarınız varsa bu alanlarda çok güzel etkileşimler var. Bu hafta özellikle gelir – gider dengenize dikkat etmeniz gerekiyor. İlişkiler açısından ise hızlı bir kararla hayatınızdan birilerini çıkartma potansiyeliniz hayli yüksek. Çevrenizin sizden yardım alacağı bir hafta geçireceksiniz. Çevrenizden gelen yardım veya destek talepleri artabilir, gereksiz sorumluluklar almayın…
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak
Haftanın salıdan sonraki kısmında sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada bilmelisiniz ki Güneş’in burç değiştirecek olması sizi biraz daha fazla etkileyecek. Bu nedenle çok fazla dışarıda yemek yememeye özen göstermenizde fayda var. Sindirim sisteminizin biraz daha hassas olacağı bir hafta geçireceksiniz. İş temponuzun yüksek olduğu bir süreç var önünüzde. Yaratıcı etkileriniz artarken, kreatif bir iş yapıyorsanız güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca bir süredir sabırla sonucu beklediğiniz işler konusunda hiç beklemediğiniz gelişmeler olabilir.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi
Bu haftanın özel enerjilerini oluşturan kontaklar sizinle bağlantılı. Hayatınıza ummadığınız bir şeklide biri girebilir. Evliliğinizle ilgili duygusal gerilimleriniz artabileceği için eşiniz veya partnerinizle sakin diyaloglar içinde olmanızda fayda var. Bir konuda arabulucu veya önemli bir kontağı denk getirmeye çalışıyorsanız bununla ilgili hızlı bir çözüm gelebilir önünüze. Diğer yandan hafta boyunca odak noktanız daha çok ikili ilişkilerinizde olacak. Kariyer ve işle ilgili noktalarda ise düşünmeden hareket etmeyin ve stratejik davranarak ani bir sinirle fevri adımlar atmayın.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep
Bu hafta ilişkilerinizle ilgili kendi içinizde düzenlemek, toparlamak istediğiniz konuları duygusal olarak denkleştirmeye başlayacaksınız. Genel olarak yaşamınızda bir süredir yaşadığınız kararsızlıklarınız adeta aydınlanıyor ve net kararlar almaya, önünüzü daha iyi görmeye doğru hızlı bir geçiş yapıyorsunuz. Bu enerji kariyer ve iş alanlarında da hayli etkin olacak. Perşembe’den itibaren ikili ilişkiler, ortaklı işleriniz veya iş ortaklarınızla iletişiminiz açısından yoğun günler başlıyor.
*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay
Çocuklar, çocuklarla ilgili konularla ilgili hızlı bir tempo ve karar verme süreci var. Aşk ve ilişkilere hafta ortasına kadar yoğunlaşıyorsunuz. İlişkilerle ilgili hızlı karar verme potansiyeliniz yüksek ama bu noktalarda öfkeyle hareket etmeden, daha sakin şekilde ve düşünerek kararlar almanızda fayda var. Sosyal çevrenizle ilgili noktalarda da hızlı gelişmeler olabilir. Haftanın ikinci yarısında biraz bağışıklık sisteminize dikkat etmeniz gerekiyor. Hafta sonu beraber olduğunuz kişiyle vakit geçirmeye yatkın olacaksınız veya arkadaşlarınızla güzel küçük bir tatil söz konusu olabilir.
*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak
Aile, ev tüm bu alanlar hızlanıyor. Ev ve gayrimenkul konularıyla ilgili hızlı gelişmeler olabilir. Bu noktalarda beklediğiniz konular hızlanacak. Özellikle ev içerisindeki ilişkilerinizi iyi yönetmenizde fayda var. Perşembe’den sonra dikkatiniz daha çok aşk hayatınıza ya da çocuklarınıza kayabilir. Kişisel gelişimle ilgili bir şey yapıyorsanız ve bir süredir buna zaman bulamıyorsanız Perşembe ve cumartesi arasında çok destekli enerjiler var.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.
Kova Yükselen / Ay Burcu Kova
Haftaya çok tempolu başlıyorsunuz çünkü iletişim alanlarınız çok kuvvetli. Yakın çevrenizden hiç beklemediğiniz destekler ve gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu hafta yakın arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde perşembe günü dikkatli olun. Bu noktalarda gereksiz gerginlikler konusunda temkinli olmak, arkadaş çevrenizle iletişimde esnek olmaya çalışmakta fayda olacak. İş değişikliği gibi bir planınız varsa hiç beklemediğiniz gelişmelerin gerçekleşme potansiyeli hayli yüksek.
*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık
Haftanın başını parasal konularda yoğun geçireceksiniz. Ev içerisinde çözmeniz gereken noktalar varsa hafta başında bunların ortaya döküldüğü ama ortak noktanın bulunması gerekliliği hızlı çözümlere yönelmenize sebep olacak. Aile içerisinde parayla ilgili halledilmesi gereken konular varsa bunlarında ön planda olduğu bir hafta geçireceksiniz. Sanatla ilgili uğraşılarınız varsa haftanın ikinci yarısı sizi çok destekleyecek etkiler var.
***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *