EKİM 2016 AYLIK BURÇ Yorumlarım

KOÇ BURCU

Ekim ayının ilk haftasına hızlı gelişmeler ve yeni oluşumlarla başlayacaksınız. Merkür 21 Ekim’e kadar sizi ticari kontaklar, iletişim ve eğitim konuları başta olmak üzere destekleyerek ilerleyecek. İş yeri açılışı, yeni bir sözleşme veya reklam, medya konularında bu ay işler açısından ay ortasına kadar hareketli bir süreç söz konusu.

İlişkiler ve aşk alanınızda 14 Ekime kadar aktif olacak Venüs, yeni bir beraberliği başlatabileceği gibi, süre gelen ilişkiniz açısından da güzel bir dönem geçirebileceğinize işaret etmekte. Aşk açısından 15 Ekimden itibaren biraz daha dikkatli olmanız gereken bir dönem var ki kıskançlıklar veya yanlış anlaşılmalar kaynaklı sorunlara dikkat etmekte fayda var. Birliktelikleriniz adına ayın hemen başında başlayan durum veya gelişmeler 16 Ekim civarında sonuç almanıza veya tamamlama yaşamanıza olanak sağlayabilir. Bu ay maddi konular açısından ayın ikinci yarısı özellikle 16 Ekimden sonrasına dikkat etmekte fayda var. Giderler ve ani harcamalar nedeniyle bu ay ikinci yarıda planlı olmanız gerekmekte. Bu ay yolculuklar, eğitim, bir süredir planladığınız ama fırsat bulamadığınız bir kurs veya kişisel gelişim eğitiminde fırsatı yakalama olanağınız var. Ancak maddi konulara dikkat ederek giderlerinizi planlamaya çalışmalısınız.

BOĞA BURCU

İlişkiler, sosyal alanlar, aile büyükleri, arkadaş çevrenizle ilgili konularda hareketli bir ay geçireceksiniz. Aşk ve ilişkiler alanınızda gerçekleşecek ayın ilk haftasına denk gelen Yeni Ay süreci sizi yeni bir beraberliğe veya süregelen ilişkiniz adına yeni kararlar almaya itebilir. 14 Ekimden itibaren karşı burcunuza geçecek olan Venüs ile ayın ikinci yarısı ikili ilişkiler adına daha hareketli bir süreç söz konusu. Bunun yanında kıskançlıklar, ilişkide kontrolün sizde olmasını istemeniz nedeniyle yaşanabilecek gerginliklere dikkat etmekte fayda var. İş ve mesleki konularda düşünerek hareket etmeniz gereken bir ay geçireceksiniz. Günlük hayatınızda bu ay boyunca kazalara ve aksiliklere karşı temkinli olmak yerinde olacaktır. Acele kararlar vermekten kaçınmaya gayret edin. Dolunay döngüsünün etkin olacağı 15 Ekim civarında beklediğiniz bir konuda sonuç alabilirsiniz, ayrıca sosyal çevreniz, hedefleriniz ve arkadaşlarınızla ilgili alanlara odaklanmak söz konusu. Ekim ayı bir süredir beklettiğiniz konularda harekete geçme arzunuz artacak. Ayın ikinci yarısı ilişkiler ve maddi konularda girişim yaparken düşünerek ve acele etmeden hareket etmek yerinde olacaktır.

İKİZLER BURCU

Aile, yuva alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili konular, ev değişiklikleri, taşınma veya evinizle alakalı yeni bir durumu aktive etmek gibi kendi alanlarınızla ilgili konulara daha çok ayın ilk yarısı ve ekimin ilk haftası odaklanmanız söz konusu. Ayın ikinci yarısından itibaren kariyer ve iş alanlarınızda hızlanma, beklediğiniz bir haberin gelmesi, gelişmelerin sizi heyecanlandırması söz konusu. Proje çalışmaları, ortak işler, ticari alanlar adına ekim ayı yoğun bir temponuz olabilir. Karşı burcunuzda ay boyunca aktif olacak Mars enerjisi eşinizle ilişkileriniz, partnerinizle diyaloglarınız adına iletişiminize dikkat etmeniz ve bir durum veya tartışmayı büyütmemeniz gerektiğine işaret etmekte. İkili ilişkilerinizde hareketli bir ay geçirmekle birlikte, küçük bir durumu büyüterek tartışmalara da açık olacaksınız. Bu ay her türlü ilişkiniz de esnek olmaya çalışmalısınız. 15 Ekime kadar aşk alanınızda bulunacak Venüs, sizi ilişkilere odaklı kılabilir. Bir yandan ilişkiler sizin için önemli olurken, diğer yandan da çabuk sinirlenme ve tepkisel davranma eğiliminizde hayli yüksek.  Bu ay ilişki alanınızı iyi yönetmeniz gerekmekte.

YENGEÇ BURCU

Ekim ayının ilk yarısı yakın çevreniz, kardeş veya arkadaşlar alanlarınız bilhassa ayın ilk yarısı öne çıkıyor. Kendinizi ifade etmeniz, yakınızdakilerle konuşmanız gereken bir durum veya konu varsa, ayın ilk haftası destekleyici etkileriniz söz konusu. 4 Ekim civarında ev ve aile alanlarınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Özellikle estetikle ilgili atmak istediğiniz bir adım varsa, daha çok 4 ekim civarı desteklisiniz. Bu ay iletişim alanlarında çalışan ve iş yapan Yengeçler biraz daha şanslı ve aktif olacaklar. Ekim boyunca sağlığınıza dikkat etmek, kazalara karşı temkinli olmak yerinde olacaktır. Bağışıklık sisteminize ve enfeksiyonlara ay boyunca dikkat etdin. İş alanlarınızda gerginlikleri iyi yönetmelisiniz. Ev değişimi, taşınma, küçük ya da büyük bir seyahat, evinizde dekorasyon veya benzeri bir değişiklik düşünüyorsanız, daha çok 21 Ekimden itibaren planlamaya gayret edin. 15 Ekim civarında ise eğitim, yolculuklar, kurs veya seminerler gibi kişisel gelişim alanlarında yeni bir başlangıç yapmak için destekleyici etkileriniz var.

ASLAN BURCU

Ayın ilk yarısı maddi konular, finansal alanlar ve özellikle ticari bağlantılar açısından hareketli bir döneminiz var. Kendinizi ifade etme, açılışlar, sunum veya prezantasyon konularında destekli etkilere sahipsiniz. Özellikle işinizde planladığınız bu tip bir aktivasyon varsa, bunu daha çok ayın ilk 10 günlük döngüsünde değerlendirmeniz daha doğru olur. Bu ay ilişkiler alanınızda bulunan Mars enerjisi, aşk hayatınızda özelikle kadın Aslan burçları veya yükselen Aslanlar için hareketli ve aktif bir döneme işaret ediyor. Aşk ve ilişkilerde ani gelişmeler söz konusu olabilir. Diğer yandan çocuklar, çocuklarınızla ilgili konularda ay boyunca biraz daha temkinli olmak doğru olur. Özellikle Aslan burcu çocuklarınızda varsa sağlıklarına dikkat etmek yerinde olacaktır. Genel olarak da dikkatiniz çocuklarınızla ilgili konulara fazlasıyla odaklanabilir. Çevrenizle iletişim, yakın çevrenizle ilgili toparlamanız gereken konular daha çok ayın ikinci yarısı sizi meşgul edebilir. Ekim ayı ilişkiler, çocuklar, partnerinizle diyaloglar gibi kişisel alanlarınızla iş veya gündelik hayat arasında denge kurmakta zorlandığınız bir sürece işaret ederken, ele aldıklarınızda planlı olmaya gayret etmelisiniz.

BAŞAK BURCU

Ayın ilk haftası burcunuzda gerçekleşecek Yeni ay döngüsü ile kişisel konular, hedefler ve bir süredir faaliyete geçirmeye uğraştığınız ama beklettiğiniz konularda aktif bir dönem var. Ayın ilk yarısı hızlı hareket etmek, ailevi konular ve evle ilgili alanlarda gelişmelere açık olacaksınız. Ebeveynlerinizle ilgili konular yine gündemde olabilir. Ayın ikinci yarısı daha çok ticari konular, çalışıyorsanız satış ve pazarlama alanları, maddi konular, finansal dengeleriniz sizin için öncelikli olacaktır. 15 Ekimde gerçekleşecek Dolunay süreciyle 15 Ekim ile 23 Ekim arasında evlilik, ikili ilişkileriniz, eşinizle ilgili konular odak noktanız olabilir. Eşiniz veya iş ortağınızla ilgili konular açısından da ayın ikinci yarısı daha önce veremediğiniz kararları artık tamamlama, hayata geçirme şansınız olacak.                                                                                            Yüzünüze ilgili estetik bir müdahale planlıyorsanız bu ay, ilk 10 günlük süreçte destekli etkileriniz var. Sağlık açısından ay boyunca üreme organları ve hormonlarınıza ve bu alanlardaki kontrollerinize dikkat etmekte fayda var. Ev veya yuva alanlarınızda ise bu ay ani bir kararla gelen değişiklikler yaşayabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Burcunuzda ilerleyen Venüs, ay boyunca sizi daha gösterişli ve fiziksel olarak parlak kılmakta. Flörtler, ilişkiler, estetik konular açısından 14 Ekime kadar olan dönemde etkin bir dönem yaşanabilir.  17 Ekimden itibaren burcunuza geçecek olan Güneş ile çevrenize liderlik etme, kendinizi daha rahat gösterme etkileriniz harekete geçiyor. İş ve idari konularda yönetimle ilgili ele alacaklarınızı 17 Ekimden itibaren daha rahat çözebileceksiniz. Bu ay kendinizi daha girişimci ve sonuç odaklı hissetmeniz olası. Ancak genel etkiler ani gelişmelere de açık ki planlı hareket etmeli ve aklınıza estiği gibi değil, mantıkla ve düşünerek hareket etmelisiniz. Yakın çevrenizle iletişiminizde kardeşler, arkadaşlar gibi bu ay dikkatli olmakta fayda var. Bunun yanında ayın ilk haftası gerçekleşecek Yeni Ay ve ay ortası oluşacak Dolunay ile düşmanlara veya rekabet ettiğiniz kişilere çok dikkat etmek gerekiyor. Arkanızda konuşulanları ansızın duymanız, daha önce fark etmediğiniz durumları birden görmek zorunda kalmanız sizi duygusal olarak dalgalandırabilir. Ekim ayı boyunca biraz daha defansta kalarak hareket etmek yerinde olacaktır.

AKREP BURCU

Bu ay hislerinizi ve duygusal tepkilerinizi daha yoğun yaşayacağınız bir döngü içinde olacaksınız. Özellikle dolunay süreci olan 15 Ekim civarında daha hassas olabilirsiniz ki duygusal gelgitler açısından ekimde dolunay dönemine dikkat etmekte fayda var. Maddi konular ve finansal işleriniz açısından ay boyunca gelir gider dengelerinizde planlı olmaya çalışmalısınız. Parasal konularda alacak verecek konuları daha fazla gündeminizde olabileceği gibi, borç verme, kefil olma gibi başka kaynaklarla bağlantılı konularda biraz daha temkinli olmakta fayda var. Bilhassa yakın çevrenizden gelebilecek istek ve talepleri kendi bütçenizi dengeledikten sonra dikkate almalısınız. 17 Ekimle birlikte burcunuza geçecek olan Venüs enerjisi fiziksel olarak daha dikkat çekici olmanızı sağlayacağı gibi ilişkilere yoğunlaşmanıza da neden olacaktır. Bu etkinin dolunay süreciyle birlikte ilerlemesi sizi ilişkiler adına hareketli zamanlara itebilir.

YAY BURCU

Mars enerjisi ile yakın temastasınız ki bu durum sizi daha aktif ama bir yandan da agresif kılabilir. Düşmeler, yaralanmalar açısından riskli bir aydan geçiyorsunuz. Ayrıca düşmanlarınızı fark etmek, rekabet ettiğiniz kişilerin farklı yönlerini görmek, bir yakından beklemediğiniz bir tepkiye maruz kalmak sizin için öne çıkıyor. Ay boyunca temkinli olmak hem ilişkiler, hem de iş ortamlarında önem vermeniz gereken konuların başında bulunmakta. Bu ay, ilişkilerde sorumluluklar veya yükleriniz açısından hassas bir ay söz konusu. Devam eden bir ilişkinizde karşı tarafın talepleri artabileceği gibi kıskançlıklara fazla prim vermeden, kendi alanlarınızla, karşı tarafın istekleri arasında denge bulmanız önemli olacak. Kendinizi yenilemek, yüklerinizden kurtulmak isteyeceğiniz bu süreçte, şartlar isteklerinizle çelişebilir. Bu ay gündelik hayatınız, ailevi konular ve ilişkielr açısından hayatı zorlamadan ve düşünerek hareket etmelisiniz.

OĞLAK BURCU

Kariyer ve iş konularında yoğun bir tempo içinde olacaksınız. Bu ay dikkat etmeniz gereken en önemli alan iç gerginliklerinizin ve öfkelerinizin artacak olması. Fiziksel olarak kendinizi yormadan işlerinizi organize etmeye gayret edin. Tansiyon ve benzeri sorunlarınız varsa ay boyunca sağlığınıza dikkat etmeye gayret edin. Dinlenerek ve kendinize de zaman ayırarak iş planlarınızı organize etmeniz önemli olacak. Ev ve aile konuları ayın ilk yarısı sizin için önemli olabilir. Anneniz veya ebeveynlerinizle ilgili konular sizi yoğun şekilde meşgul edebilir. Ev değişikliği, taşınma planlarınız varsa ayın ilk yarısı ani bir biçimde bu konuda harekete geçmeniz gerekebilir. 15 Ekimden itibaren ise kariyer ve iş alanlarında tamamlanmalar, bir durumun sonuçlanması söz konusu. Özellikle dolunay döngüsünün aktif olacağı ay ortası 15 ekim civarında iş konularında önemli gelişmeler yaşanabilir. Duygusal olarak ilişkinizde bir süredir biriktirdiğiniz, söylemediklerinize fazlasıyla odaklanabilir, iç öfkelerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. İlişkilerde takıntılardan bu ay uzak durmak yerinde olacaktır.

KOVA BURCU

Ayın etkileri özellikle duygusal olarak kendinizi daha farklı ve değişimlere açık hissetmenize neden olabilecek. Duygusal konularda durumlara kendi açınızdan bakmak, kendi alanlarınıza veya bireysel ihtiyaçlarınıza önem vermek duygusal olarak yoğunlaşabileceğiniz konular arasında. Ekim ayı sert etkiler barındırırken, içsel olarak ele aldıklarınızda daha fevri ve inatçı bir tutum içinde olabilirsiniz. Bu ay, romantik ilişkiler veya duygusal hayatınızda hassasiyetler göstermek size göre olmayacaktır. Bu durumlar karşı tarafı veya partnerinizi zorlayabileceği için özellikle ilişkilerinizde, hatta sosyal alanlarınız ve arkadaş çevrenizle diyaloglarınızda dikkatli olmakta fayda var.  Maddi konularda hareketli bir ay geçirebilirsiniz. Gelir gider dengelerinizi ayarlamak, parasal konularda planlı olmak dikkat etmeniz gereken diğer bir konu. Kariyer ve iş alanlarınızda ise özellikle 17 Ekim sonrası güzel gelişmeler olabilir. Etkiler ayın ortasından itibaren iş fırsatları veya teklifler açısından daha şanslı olacağınıza işaret etmekte.

BALIK BURCU

Ayın ilk yarısı aşk hayatınız, evlilik veya her türlü ikili ilişkilerinizde kendinizi daha rahat ortaya koyacağınız etkiler söz konusu. Daha dominant ve hedef odaklı olacaksınız. Kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir süreciniz var. Sosyal çevrenizde, toplumsal statünüzde bu ay önde ve iddialı olabileceksiniz. Bilhassa ayın ilk yarısı işlerinizi iyi planlayabilirseniz, yüksek enerjiniz ve çözümsel yaklaşımlarla eksik kalan bir çok konuyu nihai sonuca ulaştırabilirsiniz. Duygusal ilişkiler açısından 14 Ekimden sonra rahat hareket edebileceksiniz. Öncesinde dikkatiniz daha çok iş veya güncel konularınızda olacak. Ay ortasında burcunuzda gerçekleşecek Dolunay sizi tutkulu bir ruh hali ve direk yaklaşımlar içine itebilir. Cesaret edemediğiniz konulara daha rahat girebildiğinizi ve duygularınızı ifade edebileceğinizi fark edeceksiniz. Özellikle 14 ile 17 Ekim arasında düşünmeden hiç bir konuda adım atmamaya çalışın.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *