EKİM 2016 AYLIK YORUMLARIM

Ekim ayına YENİ Ay döngüsü ile başladık. Hint Astrolojisine göre Başak ve Balık aksında gerçekleşen Yeni Ay döngüsü, ekimin ilk haftası boyunca etkilerini hayatımızda daha fazla vurgulama eğilimi gösterecek. Ay ortasında gerçekleşecek Dolunay fazıyla ise ilk 7 günlük döngüde başlayan durumları oturtma, sonuca varma ve tamamlama ile perçinleyeceğiz.

Ekim ayı özellikle ilk on günlük döngüsünde geçmişten gelen konularla yüzleşme, fark etmediklerimizi daha net anlama, görmek istemediklerimizi kaçınılmaz şekilde algılama etkilerini vurgularken, küçümsediğiniz ve belki de dikkate almadığınız bir çok durum veya kişi ile karşı karşıya gelme durumu da yaratma eğiliminde. Kadersel etkilerin öne çıktığı ayın ilk yarısı, geçmişten gelen konular, kişiler, halletmeniz gereken durumlarla uğraşmanız söz konusu.

Mars, ekim ayı boyunca Hint Astrolojisine göre Yay burcunda ilerliyor ki, Moola takımyıldızında ay boyunca konaklayacak. Bu yıldız Ketu tarafından yönetilir ve kadersel döngüler, inatçı bakış açısı, bir konuda kendi bildiğini okuma, inandıklarınızla ilgili daha mücadeleci bir tutum sergileme ancak bunu yaparken diretmek ve inat etmek eğilimi hayli yüksek oluyor. Özellikle Hint Astrolojisine göre yükselen İKİZLER, YAY, KOÇ veya ASLAN burçları ile AKREP enerjisi yüksek kişisel daha fazla etkilenebilirler. Mars, ülkemiz haritasında uluslararası kontaklar, anlaşmalar, sözleşmeler, uluslararası konular ve mahkemeler açısından Mars enerjisini bu ay daha etkin kılacak.

Ekim’in ilk haftası hem ülkemiz adına, hem de bireysel hayatlarınızda başkalarıyla kontaklarımız, ikili ilişkilerimiz, kadınlar için karşı cinsle ilişkilerde inatlaşma, restleşme etkisi bariz olacak. Mars Pluto kavuşumunu 18 Ekimle birlikte daha bariz hissetmeye başlarken, tam kavuşumun gerçekleşeceği 20 ve 21 Ekim tarihleri, ülkemiz adına dış ilişkilerimizde, bireysel haritalarımızda ise ani gerginlikler açısından riskli bir sürece işaret etmekte.

Ekim hassas bir ay, Mars enerjisinin dönüşümlere, ani gerginliklere, yabancılarla bağlantılı (turizm) terör olaylarına meydan vermesi bir yana, ay ortasında gerçekleşecek sert dolunay iç huzursuzluklar, gerginlikleri fazlasıyla tetikleyebilir.

Türkiye’nin natal haritasında (ülkemizin kendi doğum haritası demektir) AY ile karşıt etki de ki transit MARS, yine ülkemiz haritasında ki natal Mars ile tam görünümde ve kare açıda bulunacak. Bu etki ay boyunca özellikle de 10 Ekimden sonraki bölümü hareketli, gergin ve olaylara açık geçirmemiz, doğal afetler yaşayabilmemize neden olabilir.

Türkiye adına AY, halkı, kadınları, halk topluluklarını ve finansal alanları, bankacılık sektörü, ve ülke nakit akışını da temsil etmekte (Ay, ikinci para evimizin yöneticisi). Bu bağlamda, ekonomik olarak iniş çıkışlara açık bir ay geçirmemiz olası. Özellikle de Venüs’ün Terazi’den çıkıp, Akrep’e geçmesiyle ki 13 Ekim civarında bu etki başlıyor, ekonomi açısından ekim son 20 günü hassas etkiler verecek.

14, 15 ve 16 Ekim günleri Dolunay enerjisinin en yüksek noktaya ulaşacağı zamanlar olacak ki Ekim Dolunayı Hint Astrolojisine göre Balık burcunda gerçekleşirken, AY Uranüs ile tam kavuşum durumundayken oluşacak. Bunun anlamı sürecin aniden ve şok edici gelişmelere açık olacağına işaret etmekte. Bu esnada  AtmaKaraka Güneş olacak ki (kader noktası ve o süreçte haritada en güçlü kadersel etkiyi veren enerji Güneş demek oluyor) ülke yönetimi, ülke yönetimindeki önemli bir kişi, siyasi erkan, güç sembolü kişiler, her türlü yönetim kadrosu ve ünlü kişilerle ilgili ani ve beklenmedik durumlar yaşanabilir. Dolunay sırasında Ay Revati yıldızında bulunuyor ve bu yıldız, yollar, tüneller, havaalanları, her türlü ulaşım merkezi ve terminaller, ulaştırma, tren ve tren yolları, suyla ilgili konu ve yerlerle bağlantılıdır. Diğer yandan Uranüs Ay etkileşimi, kadınlarla ilgili ani durumlara, haberlere açık olunacağını gösterirken, elektrikle ilgili bu süreçte dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor.  

Kısacası EKim ayında 13 Ekimden itibaren ay sonuna kadar hareketli ve ani gelişmelere neden olabilecek etkiler söz konusu diyebilirim. Özellikle Dolunay civarında yani 13 ile 18 Ekim arası hareketli zamanlar yaşanabilir. Dolunay döngüsü, Balık, Başak, Kova, İkizler, Terazi ve Koç burçları üzerinde vurgulu olacaktır. Ekim ayı doğal afetler açısından da dikkatli olunması gereken döngüde olduğumuza işaret etmekte.

Gezegenlerin Ekim ayı Genel etkileri

Mars, YAY burcunda ilerleyecek demiştik. YAY, İKİZLER,TERAZİ, KOVA, ASLAN, KOÇ ve AKREP burçları ve yükselen burçları bu alanlarda olanlar, ani gelişmelere daha açık olacaksınız. Genel olarak gerginliğimizi kontrol etmeli ve düşünmeden hareket etmemeliyiz. Özellikle 18 ile 25 Ekim arası Mars Pluto kavuşumu gemileri yakmamıza, ele aldıklarımızı mücadeleye dönük olarak yürütmemize,  mücadele ve savaşma etkisine dönük olmamıza neden olabilir. Ülkemiz adına sınırlar ve diğer ülkelerle olan diyaloglar açısından hareketli bir döngüsü olacaktır.

Venüs, TERAZİ ve AKREP burcunda. 13 Ekime kadar Terazi burcunda kalacak olan gezegen, Terazi burçları için daha rahat etkiler verirken, 14 Ekimden itibaren Akrep burcuna geçiyor. Estetik konular, işlemler, her türlü dekorasyon ve benzeri sanatsal işleriniz adına 13 Ekime kadar toparlama yapmak faydalı olacaktır. 14 Ekimden itibarense Venüs’ün güzel enerjisi Akrep burçlarını aydınlatmaya başlayacak. Dolunay ile aynı zamana denk gelecek Venüs Akrep geçişi, ilişkilerde kıskançlık krizlerine, aşırı tutkuyla hareket etmeye, kontrol ve güç kullanma merakına da meydan verebilir. Bilhassa 13, 15 ekim arası duygusal ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var.

Merkür 22 Ekimden itibaren TERAZİ burcunda. Özellikle adalet, hukuki konularda işleriniz varsa 22 Ekimden itibaren TERAZİ, KOÇ ve KOVA burçları hızlanabilirsiniz. İletişimde denge etkisini, daha dikkatli konuşmayı, aşk ve ilişkilerde karşı tarafla biraz daha uyuma dönük bir iletişimi temsil eden bu süreçte, eşiniz, partneriniz veya sizin için önemli biriyle konuşmanız halletmeniz gereken bir durum varsa sizi destekleyebilir.

Güneş, 17 Ekimden itibaren Hint Astrolojisine göre TERAZİ burcunda… Terazi yükselen, Terazi burcu veya Ay burcunuz Terazi ise kendinizi göstermek, öne geçme, idari konular, yönetim alanlarında yıldızınız parlayabilir.

EKİM AYININ DİKKAT İSTEYEN TARİHLERİNE BAKACAK OLURSAK;

Dolunay döngüsü olan 15 ve 16 Ekim de başta ameliyatlar, önemli cerrahi müdahalelere eğer acil bir durum yoksa niyetlenmemek doğru olur. Uranüs ve Ay etkileşiminde gerçekleşecek olan Dolunay kanamaları arttırabilir. Genel olarak da bu iki gün duygusal ve içsel olarak fazlasıyla gergin ve tepkisel olma eğilimimiz yüksek.

13 ve 14 Ekim tarihlerinde VENÜS burç değiştirirken, zayıf bir dereceden ilerleyecek ve ilişkiler, duygusal konular, aşk hayatınız, estetik konular, estetik müdahaleler açısından bu iki günden uzak olmak. İlk tanışmayı bu iki güne denk getirmemeye çalışmak yerinde olacaktır.

Güneş, tam da dolunay döngüsünde zayıflayacağı bir dereceden burç değiştirecek. 16 ve 17 Ekim aralığına Başak,Balık, Terazi ve Koç burçları dikkat etsinler. Bu süreçte bağışıklık sisteminize, genel sağlık etkilerinize önem vermelisiniz. Diğer yandan yönetsel konular, devletle ilgili işler, kamu işleri, hukuki konularda önemli adımları denk getirmemeye çalışmak doğru olur.

Merkür ise 21 Ekimde yine zayıf bir dereceden ilerlemeye başlıyor ve 21-22 Ekim de burç değiştirecek. Başaktan, Teraziye geçeceği bu süreçte organizasyon işleri, her türlü düzenleme ve planlama, kontrat ve anlaşmalar imzalamak, tanıtım ve reklam işleriyle, teknolojik konular, alımlar destekli değil. Bu tip konuları ekim ayında bu iki güne denk getirmemeye çalışın.

EKİM AYINDA DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN KORUNMA YÖNTEMLERİ

İlk hafta dikkat dağınıklığı, eski konulara dönük olmak ve tepkisel davranma eğilimleri artarken, tutuncu, sarı ve mavi renkleri öne çıkarmak ve 8 Ekime kadar etkin olacak Yeni ay döngüsüyle ayın karanlık fazını da dikkate alarak daha çok korunma yöntemlerine dikkat etmek gerekecektir. Yeni Ay döngüsü ve korunma yöntemlerini Ekim Yeni Ayı yazımda bulabilirsiniz.

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/337-yeni-ay-ne-anlatiyor.html

14 Ekimle başlayan ve en yoğun enerjisini 14-15 ve 16 Ekimde verecek Dolunay hareketli ve sert bir döneme işaret etmekte. Balık dolunayı sezgileri yükseltirken, Balık -Başak aksında oluşacak etkiler; “3.göz” ve Sakral çakrayı öne çıkarıyor. Bu dönemde mor, turuncu, kırmızı tonları kullanırken, dengelemek için yine mavi ve beyaz tercih edilebilir. Özellikle ilişkiler üzerinde etkili olacak Ekim dolunayı ilişkiler adına ani gelişmeleri tetikler nitelikte. Pembe kuvars (gül kuvars), dumanlı kuvars ve Ay Taşı dolunay döngüsünde kullanabileceğiniz taşlar arasında.

Yasemin, Sandal, Amber ve Lavanta tercih edebileceğiniz aroma terapi yağları olarak aktarabileceklerim arasında. Ayrıntılı bilgileri dolunay yazımda sürece yakın tekrar belirteceğim.

Neşe, huzur ve sevgi içinde geçireceğiniz bir Ekim ayı dilerken, Ekim ayı Burç yazıma aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/338-ekim-2016-aylik-burc-yorumlarim.html

 

Sevgilerimle…

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *