Vedik Astroloji Ekim 2017 Burç Yorumları

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Ekimin ilk haftası etkisini belirgin kılacak Dolunay enerjisi, gizli alanlar, iç dengeleriniz, kendinize sakladığınız konular ve hatta korkularla ilgili gelgitler yaşamanıza neden olabilir. 6 Ekime kadar olan dönemde biraz daha sakin ve dengede kalmaya yönelik olmaya gayret edin ve şartları zorlamayın. 10 Ekimde burç değiştirecek Venüs, dikkatinizi bir süredir belirgin olan ilişkilerden daha çok güncel konulara ve çalışma alanlarınıza yöneltecek. İlişkilerde bu ay boyunca eleştirel ve düşündüğünüzü söyleme eğiliminde olabilirsiniz. Bu etki partner veya eşinizle tartışmaları alevlendirebilir, daha esnek olmaya ve sözlerinizi tartarak sarf etmeye özen gösterin. Bu etki 10 Ekimden itibaren daha dikkat çekici olabilir. İş ve meslek konularında 13-14 ve 15 Ekime dikkat etmekte fayda var. Mars çalışma alanlarınıza geçerken bu tarihlerde sizi meslektaşlarınızla ilişkilerinizde zorlayabilir. 15 Ekimden itibaren günlük işleriniz, sorumluluklarınızda yoğun bir tempoya ve koşturmaya geçebilirsiniz. Finansal konularda krediler, banka işleri borç alacak verecek konularında işlerinizi mümkünse 13 Ekime kadar toparlamaya gayret edin. 14 Ekimden itibaren özellikle kredilerle ilgili istediğiniz sonuçları almakta zorlanabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde ise 16 Ekimden itibaren dikkat çekme, kendi bildiğinizi okuma eğilimleriniz artıyor. Bir ilişkide adıma atmanız gerekiyorsa veya ilişki içinde kendinizi ortaya koyma arzunuz varsa 16 Ekimden itibaren daha destekli olacaksınız. Benzer etki ticari adımlar için de yine 16 Ekimden sonra hareket etmenin daha rahat olacağına işaret etmekte.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Ekim ayı ilk haftası gerçekleşecek Dolunay süreci, hedefleriniz, ulaşmak istediğiniz konular, arkadaş çevreniz, sosyal alanlardan gelebilecek destekler adına hayli iyi etkiler var. Bir konuda çevrenizden destek alabilir veya öne çıkabilirsiniz. Hedeflediğiniz bir konuda ayın ilk on günlük sürecinde önemli adımlar atma, başarı elde etme potansiyeliniz yüksek. Çevrenizle kontaklar adına da yine ayın ilk çeyreği aktif etkiler içinde olacaksınız. 10 Ekimden itibaren aşk ve ilişkiler alanınıza geçecek olan Venüs, duygusal hayatınızda romantik beklentilerinizi ne istediğinizi bilen ve karşı tarafa da bunu belli eden bir ruh haline geçmenize neden olacak. İlişkiler veya ilişkiniz adına bir süredir sabrettiğiniz, görmezden geldiğiniz konulara odaklanmak, detaylara önem vermek, isteklerinizi karşı tarafa daha fazla belli etmek veya ilişki de yerinizin size belli edilmesini beklemek gibi duygusal geçişleriniz bu ay daha aktif olacak. Bu ay ticari konular, iş teklifleri, işle ilgili konular ve mesleki alanlarla sağlıkla ilgili konularda girişimlerinizi 13-14 ve 15 Ekimde mümkünse bekletin ve acele hareket etmeyin. 15 Ekimden itibaren mesleki konular öne çıkacak. İş teklifleri, görüşmeleri açısından yine bu tarihten itibaren fırsatlara açık olacaksınız. Bir süredir karşı burcunuzda hareket eden Satürn ikili ilişkiler ve eşiniz, partnerle ilgili konularda sizi çok yormuştu. Yaz başından beri devam eden bu etki 26 Ekimde Satürn’ün burç değiştirmesiyle rahatlamanıza neden olacak. Ancak Satürn bu değişim esnasında gandanta dediğimiz bir alanda konaklayacak ki 14 Ekimden itibaren mümkün olduğunca ortaklı konular, eşinizle ilgili durumlarda hareket etmeyin, yeni bir ortaklık kurma ve adıma atmak için acele etmeyin. Az biraz daha sabırlı olun. Ay sonunda gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü (19 Ekim) civarında iş ve mesleki konularda gelişmelere açık olacaksınız ama yakın çevre, aile ve ev ve yuva konularında çelişkiler, kararsızlıklar yaşanabilir.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Bu ay kariyer ve ilişkiler açısından hareketli zamanlar var. Ekimin ilk haftası gerçekleşecek Dolunay süreci kariyer ve iş alanlarınızda güzel gelişmeler getirebilir. Beklediğiniz bir iş veya projeyle ilgili sonuç almanız, kariyerinizle ilgili bir süredir beklettiğiniz bir kararı hayata geçirmeniz söz konusu. Ayın ilk yarısı odağınız daha çok iş ve kariyer konularında olacak. Yakın çevreniz, kardeşler veya arkadaşlarınız adına size hareketli bir süreç veren geçtiğimiz aylar, yerini ev ve aile konuları, gayrimenkul ve yuva alanlarınıza olan ilginize devrediyor. Ev ve gayrimenkul alanlarında beklenmedik değişiklikler, aniden alacağınız kararları hayata geçirmenize olanak sağlayacak. Yakınlarınız, ebeveynlerinizle ilgili sabrettiğiniz konuları artık ortaya koyma ve hesaplaşma döngüsüne girdiğiniz. İkili ilişkiler ve genel olarak yakın çevrenizle iletişimde sakin olmanız yerinde olacaktır. Bekleyen, ilerlemeyen konular hız kazanırken, sakin ve esnek hareket etmenizde önemli olacak. 19 Ekimde gerçekleşecek Yeni Ay süreci öncesinde 18 Ekimde dikkatli olmayı ve özellikle aşk ve ilişkilerde gerginliklere 17 ve 18 Ekim civarı dikkat etmeniz gerektiğini göstermekte. Yeni süreci aşk ve ilişkiler adına özellikle bekar İkizler (yükselen veya Ay burcu İkizler olanlarda dahil) adına hareketli zamanlar vaat ediyor. Evli İkizler için çocuklar, çocuklarla ilgili konularda yeni kararlar veya adımlar gelebilir.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Ayın ilk haftası özellikle Dolunay döngüsü olan 5 Ekim ile 10 Ekim arası kişisel konular, kişisel alanlarınız sizin için öne çıkacak. Yolculuklar, seyahat planları, eğitim konuları, özel kurs veya seminerler, aldığınız bir eğitim varsa bununla ilgili gelişmeler dikkatinizi verdiğiniz konular arasında ağırlıklı olacaktır. Venüs 10 Ekimde burç değiştirirken, yeni alanında Ekim ayı boyunca çevrenizle iletişimde, sosyal alanlarınızla kontaklarınızda, yakın çevre ve arkadaş ilişkilerinizde sizi hareketli kılacak. Arkadaş çevrenizden bildiğiniz veya bir arkadaşınız vasıtasıyla tanıdığınız birinden etkilenmeniz, sürpriz bir gelişme yaşamanız olası. Diğer yandan 14 Ekimle birlikte burç değiştirerek yakın çevrenizle bağlantılı alana geçecek Mars enerjisi ile çevrenizle olan kontaklarınız artarken kardeşler veya kuzenlerle ilişkilerinize de dikkat etmek yerinde olacaktır. Beklenmedik gerginlikler yanlış anlaşılmalara yaşanabilir. Girişimleriniz, kısa vadeli planlarınız, yapmak istedikleriniz adına ay ortasından itibaren Kasım sonuna kadar devam edecek sizi cesur adımlara yönlendiren etkiler devrede olacak. Koşulları iyi analiz etmeniz bu süreçte önemli. Girişkenliğinizi, akılcı planlamalarla desteklemeniz gerekmekte. 19 Ekimde gerçekleşecek Yeni Ay süreci ev ve aile konuları, ebeveynlere yönelmenizi gerektirebilir. Ev değişikliği, bir süredir bu konularda istediğiniz ama bir türlü başlatamadığınız bir iş veya projenizle ilgili aktifleşmeniz, harekete geçmeniz söz konusu olacak. Ailenizde bir süredir devam eden bir sorun veya çözmeniz gereken bir durum varsa buna da el atmanız, bu konuda adım atmanız gerekebilir. Bu ay önemli iş ve konuları başlatırken, 13-14 ve 15 Ekime biraz daha temkinli yaklaşmak, mümkünse bu tarihlerde ticari konular, girişimler veya aşk ve ilişkilerle ilgili başlangıçları denk getirmemek doğru olacaktır.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Bir süredir burcunuzda hareket eden Mars, ay ortasından itibaren alanınızda çıkarken, parasal konular, kendi kazançlarınız veya maddi beklentileriniz adına sizi daha aktif ve mücadeleci kılacak bir alana geçiyor. Maddi konularda Ekim ayı ortasından itibaren planlı olmak, gelir ve giderlerinizi iyi dengelemek yerinde olacaktır. Ayın ilk haftası gerçekleşecek Dolunay süreci, duygusal konular, emek verdiğiniz alanlar, bir süredir sonucu beklediklerinizle ilgili size ani dönüşümler ve güzel haberler getirebilir. Maddi konularda da destekli olacak Ekim ayı dolunayı krediler, alacak verecek işleri, beklediğiniz ama bir süredir uzamış alamadığınız bir parayla ilgili sonuç almanızı sağlayabilir. Ay ortasından itibaren iletişim alanınıza geçecek olan Merkür, 15 Ekimden itibaren iletişim trafiğinizin hayli artmasına, yoğun bir görüşme döngünüzün başlamasına neden olabilir. Çalışıyorsanız, iş girişimleriniz müşterileriniz adına görüşmelerin arttığı bir temponuz olacak. Çalışmıyorsanız, çevrenizin size danışması, fikrinizi sorması artabilir. Her durumda bilginiz olmayan ya da sizi ilgilendirmeyen konulara pek bulaşmamaya özen gösterin. Zira bu ay yanlış anlaşılmalara da açık olacaksınız ki iyilik yapayım derken, beklemediğiniz tepkiler gelebilir. Yine özellikle ay ortasından itibaren daha planlı ve programlı olmaya gayret edin. Bir çok yere yetişme durumunuz, önemli konuları atlamanıza, unutmanıza neden olabilir ki bu ay hafızanıza güvenmeden, not alarak ve zaman yönetiminizi iyi kullanarak işlerinizi organize etmelisiniz. Gereksiz yükleri, size faydası olmayan her türlü konuyu bir kenara alın ve kendinize ek yükler yüklemeyin. 19 Ekimdeki Yeni Ay süreci Ekim ayının sonuna kadar etkili olurken, teklifler, iş ve projelerinizle ilgili  yeni gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Yeni Ay döngüsünde dikkatiniz yakın çevreniz ve kişisel girişimleriniz adına hayli yoğun olacak.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Hemen ayın ilk haftası aktif olan 5 Ekim Dolunayı karşı burcunuzda ve ikili ilişkiler, anlaşmalar, eşiniz veya partnerinizle alakalı konular, ortaklı işleriniz, proje veya yurtdışı çalışmaları açısından sizi güzel sürprizlerle sevindirebilir. Diğer yandan bu alanlarda bir süredir beklediğiniz umduğunuz ya da sonuç istediğiniz işleriniz adına tamamlama yaşayabilirsiniz. Ancak zor bir ilişki, yürümeyen bir evlilik, sorunların sizi yorduğu bir arkadaşlık veya iş ortaklığı açısından artık bitme kararı ve bu kararı hayata geçirme adımları söz konusu olabilir. Dolunay size her türü ikili ilişkiniz adına bardağın taştığı noktada iseniz bunu hatırlatacaktır. Beklentileriniz, umduklarınız adına ise ektiğiniz tohumların sonuçlarını almanıza destek verecektir. Duygusal olarak yoğun bir şekilde Ekim ayının ilk on günlük dönemini tamamlamanız olası. 10 Ekimle birlikte burcunuza geçecek olan Venüs, bilhassa yükselen Başak burçlarını daha dikkat çekici kılarken, ilişkiler adına da karşı cinsin ilgisine maruz kalabilirsiniz. Fakat Venüs size bir taraftan da ilişkiler, duygusal konularda detaycı bir yaklaşım verecek ki bardağın sürekli boş tarafını görmeye eğilimde olabilirsiniz. Daha esnek olmak, detayda kaybolmamak, sorun aramamak veya eleştirin dozunu dengelemek ilişkileriniz adına Venüs enerjisinden faydalanabilmek adına önemli olacak. 15 Ekimle birlikte burcunuzdan ayrılıp, maddi konular, parasal alanlarınıza geçecek olan Merkür, 16 Ekimden itibaren burada Güneş’i de ağırlayacak ki, ay ortasından itibaren parasal konularda gelişmeler yaşanabilir. Aynı dönemde yani ay ortasında burcunuza geçecek olan Mars ise sizi gergin ve aceleci kılabilir. Ay ortasından itibaren temponuz artarken, sinir katsayınız da yükselecek, dikkatli olun ve her şeyi büyütme, çabuk sinirlenme eğilimi veren Mars’ı kontrol etmeye çalışın. Beklettiğiniz işler, bitirmeniz gereken konular adına bu süreçte Mars size destek olacak ama bunları yaparken esnek olmaktan da uzaklaşmamak önemli. Ay sonunda gerçekleşecek Yeni Ay, maddi konularda gelişmeler verebilir. Bu gelişmeler eşiniz, aile üyeleriniz adına da gerçekleşebilir ki size de faydası olacak parasal gelişmeler Ekim ayında desteğiniz olacak.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Ekim ayının ilk haftası gerçekleşecek Dolunay döngüsü, ay ortasına kadar dikkatinizin günlük temponuzda, anne tarafından akrabalar (dayılar, teyzeler gibi) iş ve mesleki konularda olmasına neden olacak. Yine bu aralıkta sağlığa dikkat etmeniz doğru olacaktır. Ekim ayında karbonhidrat ve şekerle ilgili beslenme dengenize önem vermeniz ayrıca gereksiz kilo yükleri almamanız adına yerinde olacaktır. İş konularında teklifler, fırsatlar gelebilir. 10 Ekimle birlikte burç değiştirecek Venüs, ilişkilerde kendinizi gizlemenizi, içe dönmenize neden olabilir. Beğendiğiniz, ilgi duyduğunuz biriyle ilgili beklemediğiniz bir haber almanız veya bir durumu öğrenmeniz de yine olası. Öte yandan bu ay boyunca Maddi konularda gelir gider dengelerinize önem verip, planlı olmak gerekebilir. Mars’ın ay ortasından itibaren geleceği yeni yer sizi iç öfkeleriniz, biriktirdiğiniz sustuğunuz konularda patlamalara itebilir. Venüs ve Mars’ın iç alanlarınıza yapacağı baskı, içe dönmenize ve öfkenizi, gerginliklerinizi göstermekte zorlanmanıza neden olabilir. Bu ay fırsat buldukça spor yapmanız, yürüyüşlere önem vermeniz bu birikimi dengeli şekilde atmanız için destek olabilir. Maddi konularda yaz başından beri kazançlarınıza blokaj koyan, sizi zorlayan Satürn artık bu alanınızdan çıkıyor fakat çıkarken Gandanta noktasından yani düğüm noktasından yapacağı geçiş ile ekim ayının özellikle 14 den itibaren parasal işlerinizde riske girmemek gerekiyor. Kasım ortasından itibaren rahatlayacağınız parasal işlerinizde bu ayın ortasından itibaren temkinli olmak, risk almamak yerinde olacak. 19 Ekimde gerçekleşecek Ekim Yeni Ay’ı burcunuzda gerçekleşiyor ki kişisel alanlarınızda yeni gelişmeler ve fırsatlar yaratabilir. Yeni Ay döngüsü sizin adınıza projelerin, tekliflerin ve önemli adımların kapısını aralama potansiyelinde.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Ayın başında gerçekleşen Dolunay süreci, ilişkiler, aşk hayatınız, duygusal konular, çocuklar adına hareketli bir döneme işaret etmekte. Ay ortasına kadar sizin adınıza bu alanlar etkin olacaktır. Dikkatiniz ayın başından itibaren daha çok ilişkileriniz ve kişisel alanlarınıza kayarken, 10 ekimden itibaren sosyal alanlarınıza geçecek olan Venüs, arkadaşlarınız, çevrenizle olan kontaklar adına sizi hareketli bir döneme itecek. Bu ay evde veya yaşama alanınızda kendinizle olmaktan ziyade sosyalleşme adına güzel etkiler var. Arkadaşlarınızdan destek alabilir, yine sosyal çevreniz vasıtasıyla biriyle tanışabilir, çevrenizin desteği ile ilişkiler adına hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Ancak Mars’ın yine bu alana geçeceği 15 Ekimden itibaren gerginlik yaşadığınız, bir süredir sabrettiğiniz arkadaş veya arkadaşlarınızla tartışmalara, sorunlara da açık bir dönem olacak. Ay ortasından itibaren Kasım sonuna kadar sürecek bu Mars transiti, hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına sizi mücadeleci ve inisiyatif olan bir etki de tutacak. Planlı hareket etmeli ve düşünmeden adım atmamalısınız. Detayda kaybolma, fazla didikleme, endişelerinizin artması bu transitin yan etkileridir ki sinir sisteminize dikkat edin ve gereksiz iş ve yükleri hayatınızdan çıkarın. Merkür’ün yine ay ortasında Güneş ile birlikte geçeceği yeni yer ise eğer yurtdışı kontaklarınız, planlarınız varsa bilhassa bu alanlardaki hedefleriniz için sizi destekleyecek. Ama ticari konularda dikkatli olmak gerekiyor. Acele kararlar vermeyin.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Bir süredir planladığınız bir ev değişikliği veya evinizle ilgili bir plan, tadilat düşüncesi varsa Ekim ayının ilk yarısı 5 Ekim Dolunay’ı etkisi ile bu konular öne çıkacak. Ayın ilk yarısı aile, ebeveynler, anneniz, kendi eviniz ve yuva alanlarınız dikkatinizin ağırlıklı olduğu konular olacaktır. Çalışıyorsanız, iş ve ev dengesini iyi ayarlamak ve planlı olmak gerekebilir zira kendi alanlarınız ve evinizle ilgili konulara da zaman ayırmanız gerekebilir. Çalışan Yay burçları ve bilhassa yükselen Yay’lar adına 10 Ekimden itibaren hareketli bir zaman söz konusu. Venüs ve Mars’ın kariyer alanınıza gelmesiyle iş ve kariyer konularında hızlı bir tempoya geçeceksiniz. Bu noktada detayda kaybolmadan ve planlı hareket etmeniz önemli olacak. İş konularında üzerinizdeki gereksiz yükleri azaltmaya bakın, zira kasım sonuna kadar işinizde yoğun ve koşturma içinde bir dönemden geçeceksiniz. Özel hayatınızda devam eden ilişkilerinizde fazla eleştirel ve huzursuz hissedebilirsiniz ki partnerinizle iletişiminizde eleştirileriniz ve düşünmeden konuşmanız nedeniyle sorunlar artabilir. İlişkide ki yerinizi, ilişkinin geleceğini fazlasıyla kurcalayacağınız bir dönem olacak. Ancak sakin ve akıllı hareket etmeniz gereken bir dönemden geçtiğinizi ve karşı tarafı yormadan beklentilerinizi aktarmak gerektiğini unutmayın. Ekim ayında sosyal ilişkileriniz, arkadaşlarınızla kontaklar ve çevrenizden gelecek destekler adına faydalı zamanlardan geçeceksiniz. Odağınızı ilişkilerdeki sorunlarınız yerine, daha çok rahat edeceğiniz alanlara kaydırmanız etkileri daha rahat geçirmenize destek olacaktır. Ayın sonunda 19 Ekimde gerçekleşecek Yeni ay süreci hayatınızda önemli bir hedefiniz, planınız adına sizi güzel başlangıçlar veya fırsatlarla karşılaştırabilir.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Ekim ayının ilk haftası ikili ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, iş ortağınızla iletişiminizin artacağı, özellikle partnerle daha fazla zaman geçirme olanağı bulacağınız etkiler söz konusu. Küçük bir tatil planı, yakın bir yere aniden karar verip gideceğiniz bir küçük ara birlikteliğinizde aksayan alanları toparlamak adına faydalı olabilir. Kendi alanlarınıza, kişisel konulara veya bu konularda aksattıklarınıza yer açma vakitlerinden geçiyorsunuz. Eylül ortasından bu yana iç alanlarınızda, duygusal ve ruhsal olarak kendinizi içe dönük ve kararsız, ne yöne gideceğinizi bilemiyor gibi hissediyor olabilirsiniz, bu etkiyi Ekim ayında çevreniz, yakın kontaklarınız ve partnerle olan iletişiminizle dengelemeniz söz konusu. Yani dikkatinizi sorunlara ve bardağın boş tarafından ziyade, oyalanacağınız veya kendinizi mutlu hissettiğiniz alanlara kaydırmak faydalı olacaktır. Özellikle 25 Ekimle birlikte duygusal dengelerinize ve psikolojinize dikkat etmek, sorunlu insanlardan ve yerlerden uzak durmaya çalışmak doğru olacaktır. 19 Ekimde gerçekleşecek Yeni Ay süreci kariyer ve iş konularında önemli bir adımı başlatmanızı, beklediğiniz bir işi, konuyu düzene koymanızı, proje ve benzeri bir çalışmada başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Fırsatlara, iş olanaklarına dönük etkileriyle Yeni Ay süreci sizi destekliyor. Zaten ayın ortasından itibaren yine kariyer ve iş alanınıza geçecek olan Merkür ve Güneş, Jüpiter’le yapacağı iş birliğiyle, zorluklarla gelse de iş konularında Ekim ortasından Kasım ortasına kadar sürecek güçlü bir dönemden geçeceğinize işaret etmekte. Ticari kontaklar, kamu işleri, iletişim veya reklam, satış konularında ay ortasından itibaren temponuz artacak.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Maddi konular, alacaklarınız, finansal konular ayın ilk yarısı daha fazla odaklandığınız konular olabilir. 5 Ekimden gerçekleşecek Dolunay süreci parasal konularda size verilen bir sözün gerçeğe dönüşmesini veya bir süredir beklediğiniz bir paranın, maddi konunun tamamlanmasını, sonuçlanmasını sağlayabilir. Öte yandan 5 Ekim civarı yapmanız gereken bir konuşma, sunum veya bir süredir beklettiğiniz bir açıklama vs varsa kendinizi ifade etmek adına destekli bir dönemden geçeceksiniz. 10 Ekimden itibaren ortak kazançlar alanınıza geçecek Venüs, yine maddi konularda alacağınız bir paranın size gelmesine bu ay destek verebilir. Ya da eşiniz veya ailenizden gelen gelirleriniz varsa bu alanlarda gelişmeler açısından güzel etkilere sahip olacaksınız. Duygusal konularda kendinizi huzursuz hissedebilir, hislerinizden veya emin olduğunuz duygusal ilişkilerinizden yana şüpheler duyabilirsiniz. Bu ay boyunca biraz etkin olacak bu gelgitler, sakin olmanızı ve odağınızı sorunlardan ziyade sizi mutlu eden alanlara çevirmeniz gerektirmekte. Eğitim, yurtdışı, ithalat, ihracat gibi konularda işleriniz varsa yine ay ortasından itibaren güzel gelişmeler veya fırsatlar söz konusu olabilir.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Ayın hemen başında 5 Ekimde gerçekleşecek Dolunay süreci burcunuzda oluşuyor ki yükselen burçları veya ay burçları Balık olanları da bu dolunay yoğun etkileyecek. İlişkiler, aşk hayatınız, çocuklar, kişisel gelişim, eğitim ve benzeri konular, kişisel uğraşılarınız adına tamamlanma, bir süredir emek verdiğiniz durumların sonuçlanması söz konusu olabilir. Fırsatlara açık bir dolunay dönemi yaşayacaksınız. Ekim ayında özellikle ilişkiler adına yoğun etkileriniz var. 10 Ekimle birlikte eşiniz, partneriniz ve her türlü ikili ilişkinizi gösteren alana geçecek olan Venüs ile sadece duygusal alanlar ve çevrenizle olan ilişkilerinizde değil, iş ortaklıklarınız, projeleriniz ve teklifler açısından da fırsatlara dönük olacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken planlı hareket etmeniz ve detaylarda kaybolmadan düzenli gitmeniz gerekliliği olduğunu unutmayın. Aksi halde dağınık bir halde bir çok konuyu ele almaya çalışır ama sonuç elde edemeyebilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle ilgili beklediğiniz, sabrettikleriniz adına da iddialı biçimde ve sonuç isteme ihtimaliniz hayli yüksek. Ortaklı konularda kendinizi ortaya koyma, dominant olma ve kendi sınırlarınızı belirleme arzunuz artıyor. Özellikle ilişkilerden yana sakin ve esnek olmanız bu ay boyunca sizin için önemli. Ay sonunda gerçekleşecek 19 Ekim Yeni Ay döngüsü dönüşümlere, değiştirmek istediklerinize sizi yaklaştırabilir.

Ekim ayı genel yorumlarıma ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz: Vedik Astroloji Ekim 2017

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *