Eylül ayı Hint Astrolojisine göre ilginç gelişmeler, kadersel dönüşümler ve sürekli değişen koşullarla şartları gözden geçirmeye dönük enerjiler vermekte. Eylül ayına Merkür gerilemesi ile girdik, 23 Eylül’e kadar sürecek bu dönemde iletişimde dikkatli olmalı, sözlerimize, ifade biçimimize önem vermeliyiz.

Merkür gerilemesi eşliğinde ay içinde yaşayacağımız iki tane de tutulmamız var. İlkini 1 Eylül Güneş tutulmasını bu hafta geçirdik. İkincisi ise 16 Eylül’de tamamlamalar yaşatacak olan Ay tutulması. Öncelikle Hint Astrolojisine göre Aslan, Kova, Başak, İkizler, Akrep, Boğa burçları başta olmak üzere yükselenleri veya Ay Burçları bu alanlarda olanlarda 1 Eylül de gerçekleşen Güneş tutulmasını daha yoğun yaşadılar. Genel olarak da hayatlarınızda 1 Eylül civarında aniden başlayan gelişmeler, 16 Eylül civarında konunun olgunlaşmasına, belki de tamamlanmasına veya netlik kazanmasına neden olacak. Bu durum bir ilişkinin bitmesi veya daha farklı bir yöne gitmesi, iş veya benzer bir konuda ilerleme kaydetmeniz, duygusal veya dünyevi alanda uzun süredir beklediğiniz, umduğunuz veya üzerinde çalıştığınız bir durumun tamamlanması şeklinde kendini gösterebilir. Bu tamamlanmayı kendi bireysel haritanızın vaat ettiklerine göre olumlu veya olumsuz yaşamanız tamamen sizin kendi döngünüzle bağlantılı bir durumdur.

Eylül ayı boyunca süregelen Merkür Gerilemesi etkilerini ilgili yazımda ayrıntıları ile aktarmıştım, göz atmak isterseniz;

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/320-merkur-gerilemesiyle-nelere-dikkat-etmeliyiz.html  

ulaşabilirsiniz…

Bu ay tutulma etkileri ve Merkür gerilemesi nedeniyle en azından 23 Eylül’e kadar olan döngüde ele alacaklarınızı dikkatli planlayın ve yeni bir başlangıçtan veya radikal bir kararı uygulamaktan sakınmaya çalışın. Planlama yapmak, üzerinde düşünmek adına 23 Eylül’e kadar olan döngüde daha güzel ve destekli etkiler varken, her türlü başlangıcı 23 Eylül’den sonraya bırakmak çok akıllıca olacaktır.

Bu ay her şey sıkıcı veya gergin değil elbette. Öncelikle Marttan bu yana özellikle Akrep ve Boğa burçlarını canından bezdiren Mars’ın Satürn ile yaptığı iş birliği sonunda bitiyor. Mars, 18 Eylülden itibaren Mars’ın yanından ayrılarak, Akrep burçlarını (Hint Astrolojisine göre) rahat bırakmaya başlıyor ve Yay burcuna geçiyor. Mars, Yay yolculuğu yaklaşık iki ay sürecek ve bu dönemde Ekim sonuna kadar devam edecek. Yay burçları 18 Eylülden itibaren Ekim sonuna kadar daha aktif, hareketli ve mücadeleci bir sürece girmiş olacaksınız. Özellikle yükselen Yay burçları Mars enerjisini hayatınızda daha yoğun hissetmeniz söz konusu.

Ay içinde Venüs’e baktığımızda 18 Eylüle kadar Başak burcunda ilerleyecek olan Venüs enerjisi, 18 Eylülden itibaren Terazi alanına geçerek çok daha rahat olduğu alanda hepimizi bir parça daha huzurlu kılacaktır. Öncelikle Başak Venüs kombinasyonu Venüs adına rahat bir alan değildir. Venüs, Başak burcunda zararlı ve sıkıntılı çalışır. 18 Eylül’e kadar olan döngüde, ilişkilerinizde, eşinizle diyaloglarınızda ve sevdiklerinizle iletişimde daha eleştirel ve huzursuz bir tablo çizebilirsiniz. Venüs‘ün gergin ve detaycı halinden ilişkiler alanında en yoğun Boğa yükselenler etkilenecekler. Merkür‘ün de retro etkisinde olmasıyla bu süreçte 18 Eylül’e kadar olan döngüde ilişkiler, aşk hayatı, duygusal kararlarda dikkatli olun ve önemli bir adımı aktive etmeyin. Hatta 23 Eylülden itibaren Merkür’ün rahat etmesi ve bu süreçte artık Venüs’ün de Terazi alanına geçmesiyle aşk hayatınızda gerginlikler sakinleşebilecektir.

İlişkiler açısından ayın en riskli tarihi Venüs’ün burç değiştirmek için aneretik bir dereceden ilerleyecek olacağı 18 ve 19 Eylül olacak ki bu iki güne Eylül ayında duygusal hayatınız adına dikkat etmekte fayda var.

Venüs sadece ilişkilerden değil, bereket ve bolluk etkisinden de sorumludur. Dolayısı ile Başakta ilerleyeceği dönem boyunca yani 19 Eylül’e kadar, maddi konularda Aslan burcu, Aslan yükselen veya Ay burcu Aslan olanlar, Akrep burcu, Akrep yükselen veya Ay burcu Akrep olanlara, Balık burçları ve yükselen Balıklara kısıtlayıcı etkiler verebilecek.

Venüs, estetikten, sanattan da sorumlu olduğu için benzer biçimde 19 Eylüle kadar olan döngüde, estetik konularda, sanatsal alanlarda, dekorasyon işlerinizde yine başlangıçlarınızı 19 Eylülden sonraya planlamak daha faydalı sonuçlar almanıza destek verecektir.

Eylül ayı tutulmalar, merkür gerilemesi ve Venüs’ün ayın büyük bölümünde sıkıntılı bir alanda kalmasıyla özellikle 20 Eylüle kadar olan süreçte daha huzursuz ve gergin hissetmenize neden olacak etkileri tetikliyor. Bu nedenle özellikle ayın son haftasına kadar sakin ve sağ duyulu olmak, ilişkiler veya  maddi konularda sonuçları uzun vadeye yayılacak işlerde başlangıçlar yapmadan daha çok korumada, beklemede ve izlemede kalmak önemli diyebilirim.

Sadece duygusal veya dünyevi alanlarda değil, Eylül ayı etkileri özellikle ruhsal planda kuvvetli etkiler vermekte. Tutulmalar zaten kendi başına bile enerjinin çok hızlı döndüğü ve kontrol etmenin çok da mümkün olmadığı zamanlara işaret eder. Diğer unsurlarla bir araya gelen tutulma enerjileri iç alanlarda hemen herkesin bir şekilde hissettiği huzursuzlukları da tetiklemekte. Bu nedenle Eylül’ün son haftasına kadar dış etkiler, başkalarıyla ilgili konular veya maddi alanlara odaklanmaktan ziyade kendine dönmek, iç dengelerinize önem vermek ve mümkün olduğu kadar sizi zorlamayacak alanlarda kalmaya çalışmak çok daha doğru olacaktır.

Eylül ayı burç yorumlarıma aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. Güzelliklerin sizinle olacağı sağlık ve huzur içinde bir ay geçirmenizi dilerim…

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/322-eylul-2016-burc-yorumlarim.html

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Facebook: Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi

Instagram: Sebnem Eksib (@sebnemeksib)

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *