EYLÜL 2016 BURÇ YORUMLARIM

KOÇ BURCU

Mesleki alanlar, çalışma hayatınız, sağlık ve günlük rutinde yaşam alanlarınızla ilgili bu ay ilginç gelişmeler söz konusu olabilir. 23 Eylül’e kadar aktif olacak Merkür gerilemesi satış ve pazarlama alanlarında çalışan Koç burçlarını yoğun etkileyecek. İş anlaşmaları, sözleşmeler, ev alım satımları, kontratları, yurtdışı kontakları ve bu alanlarda ki yasal düzenlemeler adına bu ay 23 Eylül’e kadar tedbirli olmanızda ve yeni bağlantılar kurmaktansa, eski konuları toparlamakta fayda var.

Ayın hemen başında gerçekleşecek 1 Eylül Güneş ve 16 Eylül Ay tutulması özellikle ayın ikinci yarısını hareketli geçirmenize neden olabilir. Eylül ayının ikinci yarısı uzun süredir ulaşmaya çalıştığınız hedefleriniz, arzularınız adına ani gelişmeler sunabilir. Hareketli bir ay olmakla birlikte bilhassa iş ve mesleki konularda acele kararlar almayın zira sonuç almak çok kolay olmayabilir. Bu ay hızlanmak, girişimlerinizin sonucunu almaktan ziyade daha çok eski konular, bitirilmesi gereken önceden gelen işler daha gündeminizde olacak.

İlişkiler açısından eski konular, sorunlar veya beraberliğinizde halletmeniz gereken durumlarla yüzleşme söz konusu. Yeni bir ilişki için acele kararlar almamak gerekiyor. Eski bir arkadaş veya sevgili 10 Eylül civarı aniden hayatınıza tekrar girebilir.

Sağlık açısından dikkatli olmakta fayda var. Bilhassa bağışıklık sisteminizi güçlü tutmalı, tansiyon ve benzeri hassasiyetlere dikkat etmek gerekiyor.

BOĞA BURCU

İlişkiler ve aşk hayatınız adına hareketli bir ay geçireceksiniz. Süregelen birlikteliğinizde yeni gelişmeler, ani kararlar özellikle Eylül’ün ikinci yarısı aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Eski bir ilişki yeniden aktive olabileceği gibi, uzun süredir görmediğiniz veya hayatınızda olmayan birisiyle de beklenmedik bir karşılaşma yaşanabilir. 18 Eylülle birlikte ilişkilerde daha atak ve mücadeleci bir ruh hali yaşayabilirsiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa 18 -25 Eylül civarında dikkatli olmakta fayda var.

İş ve kariyer konularında bu ay güzel gelişmeler yaşanabilir. Ancak 23 Eylüle kadar sürecek olan Merkür gerilemesi anlaşmalar ve uzun vadeli kontratlar için beklemeniz gerektiğine işaret ediyor. Sonuçları uzun vadeye yayılacak konularda önemli adımları 23 Eylülden sonraya bırakmak doğru olacaktır. 1 Eylül Güneş ve 16 Eylül Ay tutulması Eylül ayını özellikle kariyeriniz açısından hayli yoğun kılacak. Önceden başlayan sonuç alamadığınız bir proje tekrar önünüze gelebilir.

Sağlık açısından bağırsaklar ve sindirim sisteminiz ve enfeksiyonlara Eylül ayı boyunca önem vermeniz yerinde olacaktır.

İKİZLER BURCU

10 Eylüle kadar aile, yuva, ebeveynler, emlak konuları, ev alanlarınız sizin için daha fazla öne çıkarken, 10 Eylülden sonra yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlara yönelik konulara odaklanmanız söz konusu. Bu ay yolculuklar, yakın çevrenize seyahatler planlarınız dışında ani kararlarla gideceğiniz ziyaretler hareketli bir ay geçirmenize neden olacak. Gerek iş, gerekse özel hayatınız adına plan ve programlarınızı revize etmeniz gerekirken, şartlara sürekli yeniden uyum sağlamak zorunda kalabilirsiniz. Eylül ayı sizin adınıza stabil olmaktan uzak görünmekte. Bu ay burcunuz yöneticisi Merkür geri harekette kalması nedeniyle anlaşmalar, ev alım ve satımları, kiralamalar ve teknolojik konularda önemli iş ve imzaları 23 Eylülden sonraya bırakmanız çok daha doğru olacaktır.

Aşk ve ilişkiler açısından  eylül ayı sizi yoğun bir tempo bekliyor. Bekar İkizler dikkat çekeceğiniz bir süreçten geçeceksiniz. Ancak iletişim sorunları ve yanlış anlaşılmalara açık olmanız, özellikle süregelen birliktelikleriniz adına gerginliklere yaşamanıza neden olabilir, bilhassa 23 Eylüle kadar aşk hayatınızda esnek ve sakin olmak gerekebilir. 18 Eylülden itibaren de evli İkizler eşleriyle diyaloglarına dikkat etmeliler.

Sağlık açısından bu ay bel ve omuz, boyun bölgenize, bu alanlarda sinir sıkışması, kas problemlerine karşı daha hassas olabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Eylül ayı maddi konular, parasal işleriniz, bankalar veya bankacılık konularında halletmeniz, çözüm bulmanız gereken durumları yoluna koyma, bu alanlarda yeni gelişmeler yaşama potansiyeli içindesiniz. İş konularında 18 Eylülden itibaren daha hareketli ve mücadele etmeniz gereken, hızlı bir tempoda olacağınız bir sürece geçeceksiniz. Ayın ikinci yarısı birden fazla konuyu hızlı biçimde ele alarak, çözüm bulmanız gerekebilecek. Bu ay planlı hareket etmek, iş alanlarında düzenli bir biçimde işlerinizi organize etmek sizin için önemli. 23 Eylüle kadar ise anlaşma ve sözleşmeler adına acele etmeyin. İmza atmanız gereken evrakları iyi inceleyin ve tam hakim olmadığınız konularda güvendiğiniz birine danışmadan hareket etmeyin.

Aşk ve ilişkiler açısından arkadaş çevrenizden gelebilecek bir teklif sizi şaşırtabilir. Yakın çevrenizde olan ve önceden önemsemediğiniz birinin ilgisini fark edebilir, çevreniz tarafından sürpriz olarak görülen bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bu ay özellikle ayın ikinci yarısından itibaren aşk ve ilişki konuları sizin için ilginç tesadüfler, kadersel bağlantılar sunmakta.

Sağlık açısından 10 Eylülden itibaren özellikle boğaz bölgeniz ve ses tellerinize dikkat etmekte fayda var. Bu ay göz nezlesi, alerjik nezleler veya alerji kaynaklı sorunlara açık olabilirsiniz, bağışıklık sisteminize önem vermek yerinde olacaktır.

ASLAN BURCU

Bu ay gerçekleşecek tutulmalar burcunuzla bağlantılı oluyor ki Eylül ayının özellikle ikinci yarısı uzun vadede sizi etkileyecek kadersel döngüler yaşayabilirsiniz. Geçmişten gelen konuları tekrar ele almak, tıkanan işleri beklemediğiniz tesadüflerle çözme şansı elde etmek, başkalarından gelen desteklerle sürpriz gelişmeler yaşamak gibi sizin kontrolünüz dışında gelişen durumlar ay boyunca ele alacaklarınızı etkileyecek. Maddi konularda 23 Eylülden itibaren güzel gelişmeler söz konusu.

Aşk ve ilişkiler adına dikkatli olmanız gereken bir dönem söz konusu. Ailenizle ilgili konularla, ilişkileriniz, aşk hayatınız kavuşum yapabilir ve tercihler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Birlikteliğinizde yapmanız gereken bir konuşma, anlatmak istediğiniz bir durumu partnerinizle paylaşmanız söz konusu. Ancak iletişim konularında özellikle 25 eylüle kadar dikkatli olmakta fayda var.

Sağlığınızla ilgili sindirim sisteminize dikkat etmekte fayda var. Bu ay gastrit, ülser gibi sorunlara dikkat etmek, şeker ve insülin değerlerinize önem vermek yerinde olacaktır.

BAŞAK BURCU

Eylül ayı boyunca ve bilhassa 16 Eylül civarında rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize önem vermek gerekebilir. İlişkilerinizde politik ve dengeli bir bakış açısı sergilemekten uzak olabilirsiniz ki bu etki özellikle başkalarından faydalanarak ilerlediğiniz işleriniz adına sizi zorlayabilir.

Aracı kullanarak yürüttünüz konularda ay boyunca temkinli ve planlı olmakta fayda var. 16 Eylül civarında gizliliğine önem verdiğiniz bir konu aniden öne çıkabilir. Bu ay başkalarının fark etmesini istemediğiniz konularda dikkatli olmalı ve sözlü ve yazılı iletişimlerde kontrollü olmalısınız. Gönderdiğiniz mailler, mesajlar açısından dikkatli olmakta fayda var.

İlişkiler ve aşk hayatınızda hareketli bir ay yaşayacaksınız. Burcunuzda konaklayacak olan Venüs, sizi daha dikkat çekici etkilerde tutacak. Karşı cinse duygularınızı açıklamak, hoşlandığınız biriyle daha rahat kontak kurma eğiliminde olacaksınız. Diğer yandan, Merkür gerilemesinin aktif olacağı 23 Eylüle kadar olan döngüde ilişkilerde iletişim açısından dikkat gerektiğini unutmadan hareket etmekte fayda var. Sağlık açısından bu ay merkezi sinir sisteminize, bağışıklık sisteminize, kulak ve boğaz bölgenize özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU

Eylül ayının ilk yarısı bilhassa 20 Eylüle kadar olan döngüde kişisel alanlarınızda kendinizi daha güvenli hissederek, sosyalleşmekten ziyade kendi içinizde kalma isteğiniz artabilir. Arkadaşlar, sosyal çevre, dostlarla ilgili konularda 16 Eylül civarında önemli kararlar almak, bir süredir yürümeyen bir ilişki veya dostluğu hayatınızda çıkarmak söz konusu. Gerek arkadaşlıklar, gerekse ilişkiler açısından bu ay hareketli bir süreç yaşayabilirsiniz. Görmekten geldiklerinizle yüzleşmeler yaşamanız söz konusu olurken, iş ortaklıkları dostluklarınız gibi uzun süredir devam eden sizin için önemli ilişkileri yeniden gözden geçirmek ve kararlar almak söz konusu.

İş ve kariyer alanlarında girişimlere dönük olacak, özelilkle 18 Eylülden itibaren hareketli bir döngü yaşayacaksınız. Ancak 23 Eylüle kadar sürecek Merkür gerilemesini unutmadan bilhassa imza ve kontratlar açısından temkinli olmakta fayda var.

Sağlığınız açısından üreme organları ve hormonlara ay boyunca dikkat etmekte fayda olacaktır.

AKREP BURCU

Eylül ayında gerçekleşecek 2 tutulma var ve tutulmalar kariyer, ev ve aile, iş konuları ve toplumsal statünüz açısından etkili olacaklar. 1 Eylül tutulması önceden başlayan ama sonuçlanmayan bir işinizi yeniden revize etmenize neden olurken, 16 Eylül tutulması civarında bu konu sonuca bağlanabilir. Başlattığınız ama tamamlayamadığınız hedefler, sizin için önemli konular açısından bu ay ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

23 Eylül de sona erecek Merkür gerilemesi bu ay teknolojik konular, organizasyon işleri, düzene girdiğine inandığınız meseleleri yeniden ele almanıza neden olabilir. Bu ay plan yaparken durumu her yönü ile değerlendirmeye çalışmanız ve resme büyük pencereden bakmaya gayret etmeniz hayli önemli olacak. Zira şartlar değişikliklere açık gelişebilir.

İlişkiler açısından bu ay önemli kararlar alma potansiyeliniz var. Evli iseniz ilişkinizde yeni bir dönem başlatma arzunuz artarken, bekarsanız evlilik kararı alma, ilişkiyi daha farklı bir zemine taşıma düşüncesine yoğunlaşmanız söz konusu. Her durumda atacağınız adımları veya karşı tarafla yapmak istediğiniz bir konuşmayı 23 Eylülden sonra bırakmaya çalışın.

YAY BURCU

Ayın ilk yarısı size ağır çekimde ilerliyor gibi gelen bir çok durum 18 Eylülden itibaren aniden hız kazanarak temponuzun artmasına neden olacak. Ayın ilk yarısı kendinizi göstermekte, öne çıkmakta çok rahat olmayabilirsiniz. Ancak Mars’ın burcunuzla yapacağı etkileşim 18 Eylülden sonra birden hareketlenmenize hem özel ilişkilerinizde, hem de iş ve günlük koşturmalarınızda temponuzun artmasına olanak verecek.

Bu ay özellikle ayın son haftasına kadar olan döngüde kariyer ve iş alanlarınıza dikkat etmek, mesleki konuları iyi yönetmek gerekebilir. Sizin dışınızda gelişen durumlara sürekli çözüm üretmek durumunda kalmanıza neden olabilir. Detay konularda 20 Eylüle kadar çıkabilecek aksilikleri ay sonuna doğru toparlama şansınızda yüksek olacaktır. Genel olarak ayrıntı isteyen ve karışık işleri ayın özellikle ilk yarısı temkinli şekilde ele almaya çalışın. Ticari konularda ayın son 10 günlük dilimi fırsatlara açık olacaksınız.

İlişkiler ve aşk hayatınızda 18 Eylüle kadar daha hassas ve duygusal olan yaklaşımlarınız, bu tarihten sonra kendi isteklerinizin öne çıkmasıyla fevri yaklaşımlar sergilemenize, kendinizi daha net ifade etmenize olanak sağlayacak.

OĞLAK BURCU

Bu ay maddi konularda temkinli olmanızda fayda var. Yatırım planlarınız, proje ve organizasyonlar, alacak, gelir ve gider dengeleriniz adına ani gelişmelere açık olmanız yanında kısa vadeli planlarınızda girişimlerinizi düşünerek ve organize olarak yapmalısınız. Nafaka, kira gelirleri, komisyonlu alacaklarınız adına 16 Eylül sonrası gelişmeler söz konusu olabilir.

10 Eylülden itibaren ortaklı işleriniz veya proje çalışmalarınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Süre gelen ortaklıklarınızdan ayrılma veya ilişkinizi yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Hukuki konular, mahkeme işlerinizde 23 Eylülden itibaren planlama yapıp başlangıçları organize etmelisiniz.

Duygusal konularda 23 eylüle kadar olan döngüde iletişime dikkat etmekte fayda var. Özellikle 20 Eylüle kadar eski bir ilişki, uzun süredir görmediğiniz ve duygusal bağınız olan biri ile yeniden kontak kurma söz konusu. Duygusal konularda bakış açınız ay sonuyla birlikte değişebilir. Bu nedenle aşk hayatınızla ilgili kararlarda ayın son haftasından önce önemli girişimleri aktive etmemeye çalışın.  Sağlığınızda ise diz bölgesi ve kas bağlantılı sıkıntılara dikkat etmek gerekiyor.

KOVA BURCU

Eylül ortasına kadar olan dönemde daha sakin ilerleyen konular, bu tarihle birlikte aniden hız kazanarak keskin kararlar almanıza neden olabilir. Yurtdışı konuları, eğitim alanları, akademik çalışmalarla ilgilenen Kova burçları bu ay hayli yoğun olacaksınız. Uzun süredir beklediğiniz bir haber, işinizle bağlantılı bir gelişme sonuçları uzun vadeye yayılacak yeni bir duruma geçiş yapabilir. Şartların değişime açık olduğu bir ay sizi beklerken, özelikle 18 Eylülden itibaren hedeflerinize yönelik ve ele aldıklarınızı değerlendirirken mücadeleden kaçmayan bir tavır içinde olacaksınız. 23 Eylüle kadar olan döngüde maddi konular, finansal alanlar, banka işleriniz öne çıkarken, bu tarihle birlikte ay sonuna kadar ortaklı işleriniz, proje çalışmaları daha vurgulu olacak.

İlişkiler ve aşk hayatınız açısından taşlar yerine daha çok 22 Eylülden itibaren oturuyor. ayın son çeyreği dikkatiniz ilişkilere doğru dönerken, aşk hayatınızda rutinin dışına çıkmanız, farklı deneyimleri tecrübe etmeniz söz konusu.

BALIK BURCU

Bu ay kararlarınızda akıldan yana olmak, duygularınızla işlerinizi karıştırmadan ilerlemeye çalışmak sizin için önemli. İş konularında çalışanlarınız, meslektaşlarınız, size hizmet eden kişilerle ilgili beklemediğiniz durumlar söz konusu olabilir. Sözlü iletişimde kime ne söylediğinize dikkat etmekte fayda var. Ayrıca yerine getirebileceğinizden emin olduğunuz konularda karşı tarafa söz vermek yine önemli olacak. Şartlar değişimlere açık olacak ve siz doğru manevralar yapabilmek adına ayın ikinci yarısı daha şanslı olacaksınız. Bu nedenle 20 Eylüle kadar olan süreçte emin olmadığınız konu ve işlerde daha temkinli olmaya bakın. 20 Eylülden sonra özellikle iş alanlarında girişimler öne çıkarken, iş gerginlikleri de artabilir. Rekabete dayalı bir işiniz varsa şartlar 20 Eylülden itibaren size dönük çalışabilir.

İş yoğunluğunuz ve güncel işleriniz, rutin konulardaki koşturmalarınız özel hayatınıza vakit ayırmanızı özellikle ilk 20 günlük süreçte zorlaştırabilir. Bu nedenle ayın ilk yarısı planlı hareket etmeli, detaylara önem vermelisiniz. 20 Eylülden sonra ani bir tatil planını uygulamaya koymak veya kendinize vakit ayırma şansı yakalayabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Facebook: Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi

 

Instagram: Sebnem Eksib (@sebnemeksib)

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *