Hareketli bir Ağustos Ayı ve tutulmalarından sonra Eylül 2017 de Vedik Astrolojiye göre gezegenlerin burç değiştirmeleri ve tutulma derecelerinin etkinliklerinin bu aya yansımasıyla pek de Ağustos’u aratmayacak nitelikte. Öncelikle bu ay Vedik Astrolojiye göre gezegen etkilerine göz atacak olursak;

Mars; Eylül ayı boyunca Aslan burcunda. Mars’ın Aslan burcu yolculuğunun etkilerini ilgili yazımdan ayrıntılı okuyabilirsiniz: Mars Aslan Yolculuğu 

Merkür; geri hareketinden 5 Eylül de çıkıyor ve 26 Eylül’e kadar Aslan burcunda konaklayacak. 26 Eylül’den itibaren Başak burcuna ilerleyecek.

Venüs; 15 Eylül’den itibaren Aslan burcuna geçecek olan gezegen ay sonuna kadar bu burçta bulunuyor.

Güneş; 17 Eylül’e kadar Aslan burcunda, sonrasında Başak burcuna geçecek.

Jüpiter; bir yıldır Başak burcunda ki yolculuğunu tamamlıyor ve 12 Eylül’den itibaren Terazi burcuna geçiyor.

Satürn ise geri hareketle yerleştiği Akrep burcunda ileri harekete geçti ama ay boyunca Akrep’te hatta Ekim sonuna kadar bu alanda ve Eylül ayı boyunca Mars ile görünüm içinde.

Ve… Karmik gezegenler Rahu ve Ketu bir burçuk yılın sonunda burç değiştiriyorlar. Bu iki nokta Yengeç- Oğlak aksına kayarken 9 Eylül’den itibaren yeni yerlerindeki konaklamalarını Nisan 2019 a kadar sürdürecekler.

Bu durumda burçlar açısından Eylül 2017; Aslan, Başak, Akrep ve Terazi burçları ve karşı alanlarında bulunan Kova, Balık ve Koç, Boğa etkileri yüksek olan kişilerin bu ayın enerjilerini diğerlerine göre daha etkin hissedeceklerini söyleyebiliriz.

Diğer yandan Eylül Ayı dolunay ve Yeni Ay fazına göz atarsak;

6 Eylül de tutulma derecesindeki Merkür’ün de işin içinde olacağı hayli sert bir Dolunay’ımız var. Vedik Astrolojiye göre Kova burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, Kova ve Aslan burçları için etkili olacak. Doğal afetler adına Dolunay civarında tetiklenme enerjisi yüksek durmakta. Merkür tutulma derecesindeyken gerçekleşecek olan Dolunay iç karışıklıklar, komşu ülkelerdeki gerginlikler, doğal afetler, yangın ve benzeri durumları harekete geçirebilir. Kova ve Aslan burçları için önemli olacak bu Dolunay bireysel alanlarda bilhassa bu iki burç için önemli bir gelişme ve uğraştıkları konularda sonuç alma verebilir. Ülke ve dünya gündemi açısından ise sert gelişmeler söz konusu olabilir. Ayrıntıları detaylı bir yazı ile aktaracağım.

20 Eylül de gerçekleşecek Yeni Ay ise Başak burcunda gerçekleşiyor. Başak burçları için vurgulu etkileri açığa çıkaracak.

15 Eylül’den itibaren ise gökyüzünde Kala Sarpa Yoga gerçekleşmekte. Kala Sarpa Yoga Rahu ve Ketu aksında gezegenlerin bir anlamda hapis kalmaları durumudur ve kadersel etkileri açığa çıkarması ile bilinir. Kala Sarpa Yoga’nın aktif olduğu zamanlar daha fazla mücadele ve güç harcayarak sonuç alırız ki bir yandan da ipler pek de bizim elimizde olmaz ve nereden geldiği anlaşılmayan ani durumlar ele aldıklarımızın yönünü birden değiştirebilir. Bu yoga uzun süre gökyüzünü mühürleyecek ki etkisini neredeyse Şubat 2018 e kadar devam ettirecek. Yengeç ve Oğlak burçları bu etkiden daha yoğun etkilenebilirler.

Eylül 2017’nin Önemli Tarihleri

5 Eylülden itibaren geri hareketinden çıkacak olan Merkür, bir süredir beklettiği konularda rahatlama sağlıyor. Aslan, Kova, Başak ve İkizler bu seferki Merkür gerilemesini hem ilişkiler, hem de güncel hayatlarında sıkıntılı yaşamışlardı, gerilemenin bitmesiyle duran bekleyen konular hız kazanacak. Retro’sunu bitiren Merkür ay sonuna kadar Aslan burcunda 26 Eylül’e kadar ilerlemeye devam edecek.

3 Eylül ile 7 Eylül arası Merkür ve Mars Aslan burcunda tam kavuşum etkisinde ve onlara 5 Eylül sabah saatleri ay da eşlik edecek. Konuşmalara, diyaloglara dikkat etmek gerekecek. Tartışma ve kavgalar adına hayli tetikleyici etkiler var. Diyalog kurmak istediklerinizle yanlış anlaşılmalara çok yakın olacağınız bu aralıkta konuşmalarınıza dikkat etmekte fayda var. Kadınlarla ilgili sıkıntılar yoğunlaşabilir. Kadınlara karşı sözlü ve fiziksel saldırılar artabilir. Anneniz veya kadın figürleriyle olan ilişkilerinize de yine bu aralıkta dikkat etmek yerinde olacaktır. Ülke gündemi açısından da bu aralık yönetici pozisyonundaki kişilerin diyaloglarına dikkat etmeleri gerektiğine vurgu var.

6 Eylül de Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay oldukça sert etkileri açığa çıkaracak. Bitişler, aniden kararları hayata geçirme isteği artabilir. 6 Eylül etkileri dolunay nedeniyle dikkatli hareket etmek gerektiğini vurguluyor ki 6 Eylül gününe de önemli bir başlangıcı almamak yerinde olacaktır.

10 Eylülden itibaren burç değiştirmek için zararlı bir dereceye geçecek olan Jüpiter; eğitim, hukuki konular, hizmet sektörü, besinlerden gelebilecek sorunlar, sağlık alanlarında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Hukuki bir işiniz ve atmanız gereken bir adım varsa 5 Eylül ile 10 Eylül arasında mümkünse toparlamaya çalışmanız yerinde olabilir. 10 Eylülden itibaren 17 Eylül’e kadar Jüpiter’in derecesi başladığınız işlerde duraksamalara neden olabilir. Bu aralığa dikkat etmekte fayda var.

16 ve 17 Eylül Güneş burç değiştiriyor ki bu iki gün boyunca kamu ve devletle veya üst yönetimlerle ilişkileriniz, patron veya yönetici pozisyonundaki kişiler ve otorite sembolü aile büyükleriniz gibi insanlarla ve özellikle eril enerjilerle ilişkilerinizde dikkatli olmak yerinde olacaktır.

18 Eylül‘den itibaren Terazi burcunda iyi bir dereceye geçecek olan Jüpiter, Kala Sarpa nedeniyle bu etkisini Şubat ayına kadar kısıtlı gösterse de özellikle Terazi ve Koç burçları için önemli fırsatları getirebilir. Jüpiter’in Terazi burcu konaklamasını yakında ayrıntılı bir yazı ile aktaracağım.

BURÇLARA GÖRE EYLÜL 2017

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

İlişkiler, sosyal alanlar, aile büyükleriyle ilgili çözmeniz gereken konularda sonuç almaya yönelik olma ayın sizin adınıza genel enerjilerini oluşturuyor. Mars’ın Eylül yolculuğu ilişkiler ve çocuklarla ilgili alanlarda ani gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Aşk ve duygusal hayatınızda hareketli bir ay var. Çocuk sahibi iseniz, çocuğunuzla bağlantınıza ve ilişkinize dikkat edin. Değilseniz, çocuk sahibi olmak adına adım atma, karar verme söz konusu. Hedefleriniz yeniden belirlediğiniz ve ulaşmak için önemli adımları harekete geçirdiğiniz aktif bir ay geçireceksiniz. Ayın ilk haftası gerçekleşecek Dolunay hedefleriniz, arkadaşlar ve yapmak isteyip de beklediklerinizi tamamlama şansı veriyor. Ama bunu yaparken agresif ve ani kararlara geçme olasılığınız da var ki haklı olduklarınız da haksız duruma düşmemek adına ilk on günlük süreçte sabırlı ve esnek olmaya önem verin. Ay’ın son döngüsü 20 Eylül Yeni ay dönemi sağlık adına dikkatli olmanızı gerektirmekte. Bedeniniz her zamankinden daha hassas olabilir, beslenme düzeninize önem vermelisiniz. Son on günlük periyot iş ve mesleki konularda yeni gelişmeler getirebilir.

Mars Aslan Transitinde Koç Burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Aile ve ebeveynlerinizle ilişkilerinizde dönüm noktasından geçiyor olabilirsiniz. Ev değişiklikleri, gayrimenkullerle ilgili kararlarda dönük noktasından geçebilirsiniz. Bu alanlardaki belirsizlikler hızlı gelişmelere yerini bırakacak. Bu ay aile ilişkilerinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Evden ayrılma, yeni bir hayata başlama, uzak bir yere taşınma söz konusu. Sizin için temel konularda önemli kararlar verme ve uygulamak için adım atma söz konusu. Kariyer ve iş alanlarında 6 Eylül civarı dikkatli olun ve sıkıntılı giden işlerinizde agresif kararlar verirken temkinli olun. Kariyerle alakalı alanlarda 6 Eylül civarında sağ duyulu ve dikkatli hareket etmek yerinde olacaktır. Duygusal konularda ay ortasından itibaren kendi alanlarınızda olmak, kendinizle kalma isteğiniz artabilir.

Mars Aslan Transitinde  Boğa Burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı 

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Girişimleriniz, medya ve basın işleriniz, reklam ve benzeri alanlarda hareketli bir ay olabilir. Her türlü girişiminizde aktif ve yoğun bir temponuz olacak. Kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Yakın çevreniz açısından tempolu ama gergin etkiler söz konusu. Bir durumdan diğerine birden fazla kararı veya olayı yönetmeniz söz konusu. Şartlar çabuk değişecek. Eğitim, yurt dışı konularında ay ortasından itibaren yeni gelişmeler olabilir. Baba veya sizin için önemli benzeri birine 6 Eylül civarında dikkatiniz fazlasıyla yönelebilir. Maddi konularda ay ortasında tedbirli olmak ve riskli parasal yatırımlar yapmamak doğru olacaktır. 20 Eylülden itibaren ailevi konular, ev ve yaşam alanlarınızda yeni başlangıçlar, tadilatlar, düzenlemek istediklerinizle ilgili adımlar atmaya yönelik destekleyici etkiler var.

Mars Aslan Transitinde İkizler Burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Maddi konular, başkalarıyla paylaştığınız ortak değerler ve paralar açısından hareketli bir ay söz konusu. Bankalar, kredi işleri, finansal yatırımlarınız veya uğraşılarınıza dikkatiniz yoğun olacak. Ayın ilk yarısı ilk on günlük süreçte şartlar çabuk değişebilir. Gerek duygusal hayatınızda gerekse iş ve günlük temponuzda önemli kararları iyi planlayarak hayata geçirin. Ayın ikinci yarısı şartları daha rahat kontrol edebileceksiniz. Ev veya taşınmayla ilgili ayın son haftası ani gelişmeler yaşanabilir. Ailenizle veya sizin için önemli aile gibi gördüğünüz kişilerle ilgili bir süredir almayı düşündüğünüz bazı kararları almak durumunda kalabilir veya artık daha cesaretli hareket edebilirsiniz. Kırılmasınlar diye ses çıkarmadıklarınızı söylerken kendinizi bulmanız mümkün. Bu süreçte size üçüncü şahıslarla ilgili aktarılan her şeye inanmayın ve işin aslını iyice anlamadan tepki göstermeyin veya işin içine müdahil olmayın.

Mars Aslan Transitinde Yengeç Burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Ayın ilk on günlük sürecinde ilişkiler, eşinizle ilgili konular, partner veya hayat arkadaşınızın iş ve benzeri alanlarına yoğunlaşacaksınız. 6 Eylülde gerçekleşecek Dolunay ilişkilerinizle ilgili önemli bir karar almanıza veya bir karara duruma adapte olmanıza neden olabilir. Ayın ilk yarısı dikkatini işte ortaklı alanlar ve iş ortaklıklarınıza kayarken, ayın ikinci yarısı kişisel konular, maddi alanlar öne çıkacak. Mars’ın burcunuzda ay boyunca yapacağı yolculuk sizi aktif ama sinirli kılabilir. Kendinizi kontrol etmeniz ve düşünmeden hareket etmemeniz önemli olacak. Sağlıkta kazalara ve yanıklara dikkat edin. Bu ay bekleyen ve ilerlemeyen hedefler, projeler adına hızlı gelişmeler söz konusu ama acele etmeden ve ayrıntıları gözden kaçırmadan ele aldıklarınızı yönetmelisiniz.

Mars Aslan transitinde  Aslan Burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Biriktirdiğiniz öfkeleri, uzun süredir kendinizde tuttuğunuz konuları iyi yönetmeniz gerekiyor. Ani öfke krizleri, gergin tepkilere açıksınız. Gizli düşmanlar, rakipler, size yakın görünenlerin gerçek yüzlerini anlayacağınız olaylar yaşanabilir. Krizleri yönetmek bu ay sizin için önemli. Acele ve fevri kararlar vermeden hareket etmelisiniz. 20 Eylül’de burcunuzda gerçekleşecek Yeni ay döngüsü ayın başından itibaren süregelen bir çok gerginliği toparlamanızı ve yeni bir süreci başlatmanızı sağlayacak. Kendinizi yenilemek, bir süredir toparlamak istediğiniz ama enerji bulamadığınız konuları organize etmek adına ay sonunda burcunuzda gerçekleşecek Yeni ay süreci sizi hareketlendirebilir. Yüzleşmeniz ve fark etmeniz gerekenleri adeta önünüze koyacak olan bu ayın enerjileri, karşılaştığınız sorunlara akıllı ve stratejik yaklaşmanız durumunda bir çok yükten kurtulmanıza da destek verebilir. Takılmadan ve olayların içinde kaybolmadan, çözüm odaklı yaklaşımlar sergilemeniz önemli olacak.

Mars Aslan Transitinde Başak Burcu Etkisi İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

İş ve kariyer hayatınızda yeni bir döngünün başlangıcını Eylül ayında hissetmeye başlayabilirsiniz. Jüpiter’in burcunuza geçeceği bu ay hedefler, eğitim, danışmanlık gibi konularda yeni projeler açısından fikirlerinizi, bakış açınızı revize etme döngüsünden geçiyorsunuz. Önemli ve şanslı bir dönemin başlangıç öncesi bazı karışıklıklar yaşanabilir. Bu ay daha çok toparlama ve kendi hedeflerinizi düzenleme ile geçebilir. Maddi konularda ve iş alanlarında açılımlar ve fırsatlar ayın ikinci yarısı daha aktif olacak. Sosyal alanlar ve duygusal konularda kendi yerinizi belirleme ve aktif olma yine 16 Eylülden itibaren daha belirgin olacak. 20 Eylül civarında düşmanlara, rekabet içinde olduğunuz kişilere karşı temkinli olun. Çalışıyorsanız, özellikle iş ve mesleki çevrenizde bu süreçle dikkatli olmanız gerekmekte. İlişkiler ve duygusal hayatınız adına 17 Eylülden itibaren daha aktif ve çevrenize dönük olacaksınız. Ay ortasına kadar iş ve günlük hayatınıza odaklanırken, ayın son dönemi ilişkiler ve sosyal çevreniz öne çıkıyor.

Mars Aslan transitinde Terazi burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınızda yoğun etkiler var. Beklettiğiniz veya haber beklediğiniz bir çok iş aynı anda bir çoşaak alana koşturmanıza neden olurken, bir çok ayrı alana dağılmanız yetişmeye çalışmanız söz konusu. Bu nedenle ay boyunca iş ve güncel yaşamınızda planlı ve organize olmaya gayret edin. Duygusal alanlarda acele kararlar vermeyin, uzun süredir sabrettiğiniz birini aniden hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Dolunay döngüsü 6 Eylül civarında aile ve ev hayatınızda önemli gelişmeler verebilir. Aile içi gerginliklere 6 Eylül haftası biraz daha dikkat etmek yerinde olacak.  20 Eylül de ki Yeni Ay süreci ise hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına yeni adımları, başlangıçları desteklemekte.

Mars Aslan transitinde Akrep burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Ayın ilk haftası özellikle dolunay süreciyle birlikte kendi alanlarınızı belirleme isteğiniz artarken, yakın çevrenizle ilişkilerinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Bir süredir ertelediğiniz, emin olamadığınız bir konuda hızlı bir biçimde harekete geçmeniz söz konusu. Kariyer ve iş alanlarında ise 20 Eylül’e kadar biraz daha dikkatli ve akılcı davranmanız gerekmekte. İş konularında fevri kararlar alma eğilimleriniz yüksek. Düşünerek ve sakin hareket etmeye çalışın. Mesleki konularda bir çok sorunla aynı anda uğraşmanız gerekebilir ki bu dönemi kriz yönetiminde tecrübe edinme süreçleri olarak görmeye çalışın. Bir amir veya benzer biriyle yapmanız gereken bir konuşma varsa daha çok ay ortasından itibaren organize etmeniz  doğru olacaktır. 20 Eylül’den itibaren iş alanlarınız, kişisel konularda daha yaratıcı ve şanslı olacaksınız. Bu ay dünyevi alanlar, maddi konular ve iş meselelerinde ayın son 10 günü  rahat olmakla birlikte, ayın ilk dönemini iyi yönetmeniz gerekebilir.

Mars Aslan transitinde Yay burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı 

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Hedefleriniz ve yapmak istedikleriniz adına şartların sürekli sizi zorladığı ve durumları kontrol etmekte zorlandığınız bir döngü devam etmekte. Bu süreçte akışta olmak ve kontrol edemediğiniz şeyleri kendi haline bırakmanız ve zaman güvenmeniz gerekiyor. Değişimlere açık zamanlardan geçiyorsunuz. 6  Eylül de ki dolunay dönemi konuşmalar ve bir durumun açığa çıkması açısından sizin için önemli olabilir. Ancak ay boyunca sağ duyudan ayrılmadan hareket etmelisiniz. Bu ay daha çok beklemede kalmak, süreci yönetmek ve kontrol etmekten ziyade gidişata göre hareket etmek sizin için daha doğru olacaktır. 6 Eylül de gerçekleşecek Kova Dolunayı medya, basın ve benzeri konularda işleriniz varsa yoğun bir tempo verebilir. Veya kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın çevrenize odaklanacaksınız. 20 Eylül deki Yeni Ay süreci ise hayata bakışınız ve çevrenizle ilgili yapmak istedikleriniz, anlaşma ve sözleşmeler adına yeni durumlar yaşamanıza, gelişmelere olanak verebilir.

Mars’ın Aslan transitinde Oğlak burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Kendinizi ortaya koyma, parlama ve bir konuda liderlik etmek adına aktif bir dönemden geçiyorsunuz. Aile, arkadaş veya yakın çevrenizde önemli bir gelişme için size başvurabilirler. İlişkiler ve eşinizle diyaloglarınızda Mars etkisi sizi baskı altında tutabilir ve fevri kararlar itebilir. Bu ayın ilk yarısı kişisel ilişkilerinizde sakin olmak önemli. Diğer yandan eşiniz veya partnerle ilgili önemli bir gelişme ilişkinizi yeni bir boyuta taşıyabilir. Uzun süredir beklediğiniz, irtibata geçmek istediğiniz bir kişi veya konuyla ilgili de açılımlar söz konusu. Her türlü ikili ilişkiniz, ortaklı alanınız, anlaşma ve sözleşmeler adına hareketli bir ay söz konusu. Bu ay çevreniz, eşiniz, ikili her türlü ilişkinizde karşı tarafla mesafenizi iyi koymalısınız. Kendi alanlarınızla, başkaları adına fedakarlık yapmanız gereken konuları dengelemek önemli olacak. İş ve dünyevi konularda, sorumluluklarınız artabilir ek yükler almayın. Duygusal konularda tepkisel davranma ve çabuk sıkılma, tepki gösterme potansiyeliniz hayli yüksek, esnek olmak bu nedenle önemli olacak.

Mars Aslan transitinde Kova burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Gizli yürütülen, daha önce fark etmediğiniz bir konuda aniden her şey açığa çıkabilir veya sizden gizlenen bir durum önünüze düşebilir. 6 Eylül civarı gerçekleşecek Dolunay döngüsü arka plandaki bir çok gelişme ve durumu görmenizi sağlayabilir. Bu ay sağlık ve fiziksel gücünüze önem vermelisiniz. Mars transiti beden sağlığınıza ve beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamakta. Ay ortasından itibaren çocuklar veya çocuğunuzla ilgili önemli bazı gelişmelerde ona destek vermeniz gerekebilir. Mars transiti ay boyunca güncel yaşam, günlük koşturmalarınız adına sizi hayli aktif tutacak. Bir çok konuya bölünebilir, aynı anda bir çok işi bir arada çözmek zorunda kalabilirsiniz. Fiziksel olarak bu nedenle güçlü olmanız, kendinize iyi bakmanız önemli. İş ve günlük hayatınızda planlı olmaya bakın. Krizleri, aksilikleri sakin çözmeye yönelin. Ve özellikle ayın ikinci yarısı kendinize de vakit ayırmalısınız. Aksi halde herkes için bir şeyler yapıyor ve hiç anlaşılmıyor duygusunda kalmanız söz konusu. Aşk ve ilişkilerde ecele kararlar almadan, sakin olmak önemli.

Mars Aslan transitinde Balık burcu İçin: Mars Aslan Yolculuğu Yazısı

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

4 comments

  1. Cemre 7 Eylül, 2017 at 06:24 Cevapla

    Şebnem hanım 3 – 7 eylül arasında dediklerinizi birebir yasadim… bir kadınla degil ama bir kadından kaynakli buyuk bir tartisma yasadim ama dolunayin etkisi olsa gerek benden kaynakli oldu ve cok abarttim. 🙂 ah keske aklima dun gelseydi yazdiklariniz. Cok gec farkettim 🙂 yazilarinizi,ongorulerinizi cok begeniyorum takip edecegim her zaman. 🙂

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *