Eylül 2018 Vedik Astroloji

Duran bekleyen ne varsa artık hızlanıyor… Eylül ayı uzun süredir gerileyen birçok gezegenin bu cendereden kurtulduğu, hayatın dizginlerini gevşeterek hızlanmaya başladığı zamanlara gebe…

Bu ay Venüs burç değiştirerek Terazi’ye geçerken güzellik, estetik adına tüm marifetlerini ortaya dökme hazırlığında. 2 Eylül ile birlikte Vedik Astroloji’ye göre Venüs Terazi burcunda…

Eylül 2018 etkilerine geçmeden önce belirtmek isterim ki yaz aylarının sıkan ve daraltan etkilerinin ardından gökyüzü büyük iyicillerin kavuşumuna şahitlik edecek. Bu oluşumun öncesinde bazı kritik etkiler olmakla birlikte gökyüzünde Jüpiter’in yanına yerleşecek olan Venüs, Eylül ortasıyla yanlarına geçecek olan AY ile birlikte dans edecekler.

Gökyüzünde iyicillerin bir araya gelmesi ferahlama, açılma, fırsat ve şansın size göz kırpması anlamına gelir. Bu iş birliği Ay’ın devreye gireceği 12 Eylül öğle saatlerinde başlarken 13 ve 14 Eylül boyunca aktif olacak. Özellikle Terazi burçları (Ay burçları Terazi olanlar başta olmak üzere) hava grubundan olan Kova ve İkizleri de etkileyecek ki özellikle evlilik, nişan, estetik konular ile dekorasyon ve sanatla ilgili konularda ayın bu günlerinden faydalanabilirsiniz. Uzun süredir devam sıkışık etkilerin üzerine hayli güzel bir etki olan bu enerjiden ay ortasında faydalanmaya bakın.

Diğer yandan ayın ilk haftası biraz dikkat istiyor.

Bildiğiniz gibi Merkür Ağustos sonunda düz harekete geçmişti ancak bir gezegenin gerilemeye başladığı derece onun girdap noktasıdır. Ve gerilemenin bitmesi kadar, ileri harekete geçen gezegenin bu noktaya temas etmesi de dikkat ister ki Merkür 29 derece ile Vedik Astroloji de Yengeç seyrinden Aslan’a geçerken Gandanta’ya da dokunacak. Bu derece onun gerilemeye başladığı nokta ve bu yolculuk sırasında Venüs’de burç değiştirecek ve sıkışık bir süreci adımlayacak.

Yani; özellikle 1 ve 2 Eylül ülke gündemi açısından yine riskli etkiler vermekte. Ülke haritamız üzerine finansal alanlar, piyasaları gösteren noktalar, sınır komşularımız, sınırlarımızla ilgili alanlar, afetler veya iç karışıklar açısından hareketli günlerden geçebiliriz. Bilhassa 1,2 ve 3 Eylül dikkat gerektiriyor.

Döviz ve para piyasaları açısından eylül ilk hafta hayli hassas olabilir. Aynı anda ülkemiz haritasında doğu tarafı veya doğu bölgeleri gösteren alanlarda hareketlenme, beklenmedik olaylar veya durumlar yaşanması söz konusu. Kısacası Eylül’ün ilk haftası bilhassa 5 Eylül’e kadar olan dilimi hassas buluyorum. Finansal alanlarda ilk 10 günlük süreçte daha fazla olmak üzere risklere dikkat etmek gerekmekte.

Yine ülkemiz haritasında aktif olacak Kala Sarpa Yoga gelişmeleri kontrol etmenin kolay olmayacağına işaret etmekte. Bu yoga büyük iniş ve çıkış demektir ki piyasalar, para alanları, ekonomik göstergeler, vergiler, enflasyon gibi alanlarda sıkışıklığı tetikleme potansiyelinde veya bu alanlardaki sıkıntılar özellikle ilk 10 günlük dönemde dikkat istiyor diyebilirim.

Diğer yandan Venüs Eylül boyunca Terazi alanından seyredecek. Uzun süredir devam ettirdiği Başak enerjisini bırakarak geçtiği bu yeni yerinde Terazi, Kova, İkizler, Koç ve Boğa burçları için rahatlama, ilişkiler başta olmak üzere daha rahat etkiler verebilir. Bu burçların ilişkiler ve aşk hayatında hareketlenme, romantik ilişkiler yaşanırken, daha flörtöz ve ilişkiye dönük etkiler içinde olunabilir. Özellikle Vedik astrolojiye göre Ay burcu Terazi olanlara büyük Venüs desteği var. Bu etki 12-13 ve 14 Eylül de Jüpiter ve Venüs’ün yanına yerleşen AY ile çifte kavrulmuş lokum misali uzun süredir hasret kaldığımız güzel açılımları desteklemekte. Bu enerji Terazi burcunda gerçekleşeceği için doğal olarak bu ay Terazi burçları için ay ortası destekli etkiler var. Öte yandan Koç burçları (Yükselen veya ay burçları Koç olanlar) evlilik, ilişkiler, ortaklı alan ve işlerde yine ay ortası daha fazla olmak üzere hareketli günler geçirebilirler.

Merkür’ün derecesini düzeltip Aslan burcuna tam olarak oturacağı dönem de 4 Eylül’den itibaren iletişim, sosyal medya, çevremizle olan kontaklarımızda artış olacak. Bilhassa Aslan burçları için çevrenizle kuracağınız kontaklar, iş girişimleriniz, satış ve pazarlama alanları, sosyal medya adına hareketli etkiler söz konusu. Aslan, Kova, Koç ve Yay burçları çevreleriyle iletişim ve ticari girişimlerde hareketli bir Eylül ayı geçireceksiniz.

Bu ay Vedik Astroloji’ye göre Aslan burcunda önemli gezegenleri veya yükselen, Güneş burçları olanlar için hareketli bir ay söz konusu. Öncelikle 9 Eylül de gerçekleşecek YENİ AY Aslan burcunda ve Poorva Phalguni yıldızında olacak. Bu yıldız ilişkiler, flörtler ve hayatın konfor tarafı ile çok bağlantılıdır. 7 Eylül ile 14 Eylül arasında Aslan ve Koç burçları için ilişkiler alanında ilginç gelişmeler yaşanabilir. Yeni bir ilişki, ani ve sürpriz, beklenmedik durumlar ve başlangıçlar söz konusu. Bu ay 9 Eylül civarında başlayan konular uzun süreli olabilir veya hayatınızda sizi uzun süre meşgul edecek sonuçlar üretebilir. 12 Eylül ile 15 Eylül arası ise uzun süredir tıkanık giden bir çok konuda açılmalar veya fırsatlar yaşayabilirsiniz.

Yeni ay döngüsünün ardından gelecek Eylül Dolunay’ı ise Balık burcunda ve Balık, Başak etkileri kuvvetli kişiler adına hareketli zamanlara işaret etmekte. Eylül başında gerçekleşecek Yeni ay sürecinde başlayanlar, Dolunay ile toparlanma ve sonuçlanma etkisi taşımakta.

Dolunay etkisi biraz daha zorlayıcı enerjileri barındırıyor. Satürn ve Güneş arasındaki sert görünüm, Ay ve Satürn arasındaki gergin hat dolunay dönemi olan 24 ve 25 Eylül civarında ele aldıklarınızda dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor. Balık, Aslan, Başak, Yay ve İkizler burçları bu hassasiyeti daha yoğun yaşarken, Akrep burçları maddi konularda ay sonuna dikkat etmeli, Yengeç burçları ise sağlıklarında ayın son çeyreğinde hassas bir dönem geçirebilirler.

Sonuçta eylül ayı boyunca devam edecek Jüpiter Venüs kavuşumu genel olarak pozitif etkiler vermekte. Her ne kadar ilk 8 günlük dönemde engeller ve gerginlikler olsa da 8 Eylül ile 22 Eylül arası daha akıcı ve rahatımıza dönük olacağımız olumlu enerjiler söz konusu.

  • Bu ay estetik, sanat, mimari, dekorasyon alanın Venüs tam gaz destek.
  • İlişkilerde romantik etkiler, flörtler, duygusal bağlanmalar, evlilik teklifleri öne çıkıyor. Eğer evlilik, nişan, düğün veya söz kesme gibi ilişkiler ve aşk alanlarınıza dönük adımlar atmak istiyorsanız 10 eylül ile 22 Eylül arası veya 13 ve 14 Eylül özellikle ama genel olarak Eylül ayının tamamında oldukça destekli etkiler var. Ekim ayında başlayacak Venüs gerilemesi öncesi bu alanlarda adım atmak için güzel zamanlardan geçeceksiniz.
  • Benzer biçimde bu ay yatırımlar, girişimler ve lüks ve konforunuza dönük olmak adına da yine destekli etkiler vermekte. Ama finansal alanlarda ayın ilk 10 günlük döngüsü ile son haftasına dikkat etmek koşulu ile ay ortası destekleyici etkiler söz konusu.

Mars’ın Oğlak burcunda Eylül boyunca aktif olması ise neredeyse yaz boyunca süren engeller çıkaran gerileyen gezegen enerjilerinin de artık düzene girmesiyle eksik işlerin, bir türlü bitmeyen konuların, disipline olmak gerektiren mevzuların toparlanması ve hızlanması adına güzel fırsatlar sunmakta.

Burçlara Göre Eylül 2018

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Eylül ayı ilişkiler ve aşk konuları özellikle 20 Eylül’e kadar olan dönemde odak noktanız olabilir. Duygusal alanlarda radikal kararlar alma, bir süredir beklettiğiniz durumlarda hızlanma ve adım atma potansiyeliniz hayli yüksek. Diğer yandan çocuklar, çocuklarla ilgili konularda hareketli zamanlar yaşanabilir. Eğitim konularıyla uğraşıyorsanız gelişmelere açık olacaksınız. Bu ay 22 Eylüle kadar olan süreçte gündeminizi kişisel alanlarınız, aşk ve ilişkiler kaplayabilir. 12,13,14 Eylül ilişkiler adına hayli hareketli olabilirsiniz. Eylül son haftası ise dolunayında etkileri ile duygusal değişimlere, iniş çıkışlara ve maddi konulara dikkat etmek gerekmekte.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Burcunuz yöneticisinin ay boyunca Jüpiter ile yapacağı güzel kontak sizi zihinsel ve ruhsal olarak verimli bir süreçte tutabilir. Konfor ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem geçirirken, bunlara ulaşmak için karşılaşacağınız engellere yenilmeyin ve Eylül boyunca programlı, planlı ve organize olmaya gayret edin. Tembellikten kaçınırsanız sonbaharın en verimli ayını geçirme olanağınız var. Aşk ve ilişkilerde bir süredir yaşadığınız kısır döngü, huzursuz enerjileriniz yerini süren bir ilişkiniz varsa daha romantik ve rahat bir enerjiye bırakıyor. Bu ay iyi odaklanmanız koşulu ile bir çok alanda ayın ilk 20 günlük döngüsünde güzel sonuçlar alabilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Duygusal konular, aşk ve ilişkilerle ilgili hareketli bir dönem yaşanabilir. Beklemediğiniz teklifler, aşkta ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Flörtler açısından dikkat çekeceğiniz bir dönem olacak. Çocuk sahibi olma planınız varsa bu ay sürpriz gelişmeler yaşanabileceği gibi genel olarak çocuklarınızla ilgili konulara da ağırlıklı yoğunlaşabilirsiniz. Yaratıcı enerjinizin yükseldiği bir dönem olacak. Yaratıcı konularda güzel fikirler gelebilir. Disipline olup, girişimler yapabilirsiniz. Çevrenizle kontakların arttığı ve yakın arkadaşlar, sosyal alanlarda dikkat çektiğiniz fikrinizin alındığı bir ay yaşayacaksınız. Beklemediğiniz insanlardan destek görme potansiyeliniz hayli yüksek. Kariyer alanlarında 22 ile 27 Eylül arası dolunay etkisi ile gelişmelere açık olacaksınız.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

İş ve kariyerde yaz aylarında gelen teklifler, fikirler, projeleri değerlendirme ve planlı hareket ederek elinizdeki önceden başlayan konuları düzene koyma sürecinden geçiyorsunuz. Düzenlemek ve tamamlama adına verimli bir ay olacak. Evlilik, eşinizle ilgili konular, partner veya ortaklı alanlarınızda hareketli bir dönem olmakla birlikte iletişimde sakin ve esnek olmak sizin adınıza önemli. Ayın ilk yarısı maddi konular ve parasal alanlarda ilginç fırsatlar çıkabilir. Seyahat veya yolculukla ilgili bir adım atmak istiyorsanız her türlü organizasyonda ayın son on günlük döneminde destek alabilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Özellikle ayın ilk yarısı yeni gelişmelere, bir türlü ilerlemeyen konularda aniden önünüzün açılmasına uygun şartlar söz konusu. Tembellikten kaçınmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Birçok alanda, birçok konuyla aynı anda ilgilenmeniz gerekebilir. Sürekli değişen şartlar sorumluluklarla kendi istekleriniz arasında gelgitli bir döneme de işaret ediyor ki kişisel alanlarınıza önem verip, dinlenerek çalışın. Ancak güzel fırsatlara dönük bir ay da olacağı için fazla gevşemeden hareket etmelisiniz. Ayın ilk yarısı iş teklifleri, fırsatlar açısından renkli bir dönem olabilir. Yakın çevreniz, girişimleriniz, başlatmak istedikleriniz, medya ve pazarlama konularında 12 Eylül ile 14 arası destekli etkilerden geçeceksiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Ayın ilk on günlük dönemi duygusal ve zihinsel olarak hassas olabilir, ele aldıklarınızı büyütme, kişiselleştirme potansiyelleriniz yüksek. Depresif etkilerin yüksek olduğu bu aralıkta işlerinizi iyi organize edin, yorulmayın ve takıntılardan uzak durmaya çalışın. 10 Eylül’den itibaren daha rahat ve akıcı bir sürece geçiyorsunuz. Yeni Ay’ı atlattıktan sonra parasal konularda özellikle 12 Eylül ile 23 Eylül arası güzel gelişmeler yaşanabilir. Bolluk enerjinizin yükseldiği bir ay söz konusu ki bu süreçte gelir gider dengelerinize dikkat etmek şartı ile sizin için potansiyelli fırsat ve teklifler gelebilir. Eylül sonu gerçekleşecek Dolunay duygusal alanlar, maddi konular, iş beklentileriniz, aile alanlarınızda bir süredir oturmayan taşların yerine yerleşmesine destek verecek.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Eylül ayı başta ilişkiler olmak üzere kısmetli bir ay geçirmenize destek verebilir. İş ve kariyer konularında fırsatlar, teklifler ve iş olanakları açısından ay ortası güzel gelişmeler söz konusu. Sosyal alanlar ve arkadaş ilişkilerinizde ay başında gerçekleşecek yeni ay sürecinde iletişim de kendinizi ve yakın çevrenizle ilgili beklentilerinizi yenileme, düzenleme şansına sahip olacaksınız. Bakış açınızı daha rahat ve temiz tutmaya ve iletişimde ay ortasına kadar sakin olmaya çalışın. 12 Eylül ile başlayan döngü burcunuzda 3 önemli iyicil gezegenin kavuşumu ile sizi daha rahat, şanslı ve fırsatlara dönük kılacak. Ancak bu ay tembellik etme zamanı değil. İşlerinizi iyi organize edin ve özellikle proje bazlı işlerde uyanık olmaya çalışın. Yaratıcı enerjiler, sanatsal fikirler, yeni ve farklı fikirlerin ummadığınız şekilde aklınıza gelmesi ay boyunca sizin adınıza aktif olacak. Tüm bu olanakları değerlendirmek ve hayata geçirmek için yerinizde oturmadan, elinizi taşın altına koymanız da önemli olacak. İlişkiler adına hayli güzel ve sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Eylül ayının ilk yarısı kariyer ve iş alanlarınızda hızlı gelişmeler var. Yeni Ay 9 Eylül civarını etkilerken kariyer ve iş konularında yeni gelişmeler ve durumlar içinde olmanıza olanak sağlayacak. Ancak ayın ilk yarısı mücadele ile bir şeyler elde edebilme potansiyelleri de yüksek ki direncinizi kaybetmeden ayın ilk yarısını yönetmeniz, akılcı manevralar yapmanız gerekebilir. Zorluklarla gelen güzel başarılar ayı geçirebilirsiniz bu nedenle biraz daha güçlü ve kararlı bir duruş sergilemek sizin için önemli olabilir. 12 ile 14 Eylül arası gerçekleşecek büyük iyicil buluşma giderlerinizde aşırılıklara da dikkat etmeniz gerektiğine işaret etmekte. Ay sonundaki dolunay ise bu ayın başından beri süregelen savaşımlarınızın sonucunu almanıza destek verebilir. İlişkiler adına özellikle ay ortası civarı güzel etkiler olmakla birlikte aşkta abartmadan ilişkilerinizi yürütmeye bakın. Gözünüzde kimseyi büyütmeden veya daha net ve akılcı yaklaşımlar sergilemeniz önemli olacak.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Kazançlar, maddi konular, hedefleriniz, ulaşmak istedikleriniz ve projeleriniz adına hareketli bir Eylül ayı geçirebilirsiniz. Eğitim ve akademik çalışmalar, kişisel gelişim, uzun süredir planladığınız ama bir türlü fırsat yaratamadığınız bir konuda sonuca ulaşma, eğitim alma, hedef belirleme adına güzel etkiler söz konusu. İlk on günlük süreçte şartları zorlamayın ve biraz daha akışta kalmaya gayret edin. 10 Eylülden itibaren kariyer ve iş alanlarınız, ilişkiler ve duygusal konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Aşk ile işi iyi dengelemeniz gereken bir ay olabilir. Her ikisini de yeteri kadar önemseyerek dengede kalmalısınız. Arkadaşlar, sosyal alanlar, yeni grupların içine girme, farklı insanlarla tanışıp, beklemediğiniz kişilerden önemli destekler alma adına yine ay ortası fırsatlara açık etkiler var. Tüm bu şansları doğru iletişim manevraları ile doğru zamanda değerlendirmenizde önemli olacak. Ay sonundaki dolunay (25 Eylül civarı) aile ve ev alanlarınıza dikkatinizi çevirebilir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Burcunuzdaki Mars Retro dan çıkarak, planlarınızı, amaçlarınızı, mücadele etmek istediğiniz konuları daha agresif ve keskin ele almanıza neden olabilir. Hırslı ve sonuç odaklı bakış açısı içinde olmanıza neden olabilir. Sakin ve akılcı gitmeye önem vermelisiniz. Planlı olmak, organize davranmak için destekli olacağınız bir süreç var. Özellikle ayın ilk yarısı engeller veya sıkıntılar sizi yıldırmamalı. Biraz daha stratejik ve planlı olursanız bu süreci rahatlıkla yönetebilirsiniz. Kariyer alanınızda toplanacak iyiciller ay ortasında 12, 13 ve 14 Eylül civarı çok önemli fırsatlar ve şans olanakları verebilir. Ayrıntıda kaybolmadan ve egonuza yenilmeden şansınızı iyi değerlendirmeye bakın. 12,13 ve 14 Eylül’de başlatacağınız konular daha şanslı şekilde ilerlemenize destek verecektir. Bu etki özellikle kariyerde büyük fırsatlara açık olduğunuzu fısıldamakta. Ay sonundaki dolunay ise girişimleriniz, orta vadeli hedefleriniz adına sizi güzel olanaklarla buluşturabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Eğitim, akademik konular, yolculuklar, seyahat programları açısından ayın ilk yarısı hareketli bir süreç yaşanabilir. 9 Eylül civarı gerçekleşecek Yeni ay iş teklifleri, iş olanakları, yeni projeler, ortaklı işler adına gelişmelere açık olacağınıza işaret etmekte. Diğer yandan yine ayın ilk yarısı ve özellikle 8 ile 10 Eylül arası ilişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. Bu ay gayrimenkul konuları, emlak işlerinizle alakalı konularda yine 10 Eylül ile 22 eylül arasında ve özellikle ay ortasında gelişmeler, değişiklikler, ani kararlar içinde olabilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay ise maddi konular, parasal alanlarda halletmeniz gereken konuları tamamlamanız, sonuç almanıza destek verecek.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Ayın ilk yarısı sağlığınıza dikkat etmenizi öneriyorum. Metabolik dengeniz, bağışıklık sisteminiz açısından daha hassas olduğunuzu bilerek hareket edin ve beslenme ve uyku düzeninize önem verin. İş ve mesleki konularda gelişmelere açık bir aydan geçeceksiniz. Yeni ay döngüsü ile kafanızda bir süredir kurduğunuz, planladığınız işleri organize etme, düzenleme, harekete geçme veya ilerletme şansınız olacak. Başkalarından gelecek parasal konular, eşiniz veya ailenizden beklediğiniz gelirler adına ay ortası özellikle 12 Eylül ile 14 Eylül arası ani ve güzel gelişmeler yaşanabilir. Aracılık yaptığınız bir konuda sürpriz gelişmeler ve sonuçlar alabilirsiniz. Duygusal alanlarda ise sürpriz gelişmelere açık bir ay olacak. Ani kararlar alabilir veya aniden gelişen bir aşk veya ilişkinin içine girebilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor ki uzun süredir sabrettiğiniz bir konuda sonuç almanız mümkün.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *