20 Eylül Çarşamba günü gökyüzünde YENİ Ay var. Vedik Astrolojiye göre Başak burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, esasen 19 Eylül Salı günü sabah 9 civarı etkin olmaya başlayacak ve 20 Eylül sabah 8.30 da (Türkiye saatine göre) tamamlanacak.

Yeni Ay’ın Başak burcunda gerçekleşmesi düzenleme, toparlama, organize etme açısından hayli olumlu etkiler vermekte. Yaz rehavetinin bitmeye başladığı bugünlerde, sonbahara doğru adım atarken evren bize işleri toparlamak, düzene koymak ve yeni kış döngüsüne doğru yapmamız gerekenlere adım atmak açısından destekli etkiler vermekte.

Yeni Ay gerçekleşirken, gökyüzünde Vedik Astroloji için önemli bir oluşum Kala Sarpa Yoga var. Kadersel olayların açığa çıkabileceğine işaret eden yoga, ele alacaklarımızın biraz daha mücadele ve uğraşla geleceğinin de işaretidir.

Merkür ve Mars kavuşum etkisinde ki Yeni Ay döngüsü, Venüs ile yönetilen bir yıldızda  (PorvaPhalguni) gerçekleşirken, keyif ve konfor alanlarımıza dönük ve bu alanları kaybetmemek adına mücadele içinde olacağımıza işaret etmekte. Bu kavuşum aynı zamanda gergin bir iletişimin ve agresif tepkiler vermenin, başkalarıyla olan ilişki ve diyaloglarımızda biraz daha ben merkezli hareket edebileceğimizin işaretlerini de taşımakta ki özellikle Aslan burçları, Aslan yükselenler, Ay burçları Aslan olanlar, iletişim içinde oldukları kişilerle bilhassa eril enerjiler (erkeklerle) diyaloglara dikkat etsinler. Haklı olduğunuz bir konuda rahatlıkla haksız duruma düşebilirsiniz. Kova yükselenler, Kova burçları veya Ay burçları Kova olanlar ise eş ve partnerle ilişkilerine, diyaloglarınıza dikkat edin.

Venüs; Mars ve Merkür ile aynı potada, Aslan burcunda Yeni Ay’ı karşılayacaklar. Arka perdede ise yine Porva Phalguni yıldızı var. Bu yıldız Venüs ile yönetilir ve ilişkilere, ilişkilerdeki konfor alanlarımıza dönük hareket etmemize neden olur. Koç, Akrep, Aslan, Başak ve İkizler, Kova burçları ilişkileri ve aşk hayatları açısından hareketli döngüde yeni ay zamanlarına giriyorlar. Yeni Ay ilişkiler, duygusal bakış açınız, devam eden ilişkinizi ele alış şeklinizi yeni bir alana, duruma taşıyabilir. Yani Yeni Ay süreci ilişkiler açısından hareketli zamanlar verirken, birlikteliğinizi gözden geçirme veya önemli bir adım atma şeklinde kendini belli edebilir.

Yeni Ay Döngüsü Kalıcı İşler İçin Destekli

Yeni Ay sırasında Atma Karaka yani kadersel nokta Satürn’e işaret etmekte. Satürn kalıcı işleri temsil ederken, mücadele, zorluk ve engellerle gelen, ama uğraşılırsa büyük başarı da vaat eden sonuçları temsil eder. Bu süreçte özellikle Başak burçları, Ay veya Yükselen Başak’lar önemli işleri başlatabilir, eksiklerini tamamlayabilir, kalıcı sonuçlar elde edeceğiniz bir dönemin içinden geçebilirsiniz.

Yeni Ay Uttara Phalguni yıldızı ile yönetilmekte. Bu yıldız, Güneş ve Merkür karışımı gibi çalışır. Liderlik özellikleri yüksek, inandığı konuda başkalarına gerek duymadan, kendi kanatlarıyla uçabileceğini bilen güçlü bir yıldızdır. Bu noktada çok sevdiğim bir sözü, Yeni Ay’ın anlatmak istediklerine çok uyduğu için aktarmak isterim;

Kuş, konduğu dalın kırılmasından korkmaz. Zira güvendiği dal değil, kendi kanatlarıdır.”

Bu yeni Ay döngüsü bize güvenmemiz gerekenin kendi kanatlarımız olduğunu anlatmaya çalışacak. 19 Eylül Salı günü etkisi başlayacak Yeni Ay, 20 Eylül Çarşamba günü doruk noktasına ulaşırken, bir hafta yani 27 Eylül’e kadar etkisi devam edecek. Bu süreçte başlatacaklarınız, atacağınız adımlar uzun vadede kalıcı sonuçlar elde etmeniz açısından hayli güzel. Diğer yandan başta aktardığım Merkür Mars kavuşumu zihnimizi hayli gergin, çabuk sinirlenen ve tahammülsüz bir olgu da tutabilir. Kendi iç dengelerinizi iyi kontrol eder ve kendi kanatlarınızın gücüne güvenirseniz Yeni Ay döneminden iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem üretmeye, ortaya çıkarmaya, liderlik etmeye ve yönetim konularına destek vermekte.

Ülkemiz haritasında 4.evimizde yani ülke topraklarımızı, muhalefeti, vatanseverlik duygularımızı, askeri alanlarını temsil eden yerde gerçekleşiyor ki natal yani ülke haritamızdaki Mars’ın üzerinde oluşacak. Mars ani gelişmeler, topraklarımızı, sınırlarımızı ilgilendiren konularda haberleri, askeri konuları temsil ederken, sınırlarımızda gerginliklere dikkat etmek gerekmekte. İç meseleler ve toplumsal olaylarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Muhalefetle ilgili hızlı gelişmeler olabilir. Bu Yeni Ay kömür ocakları, madenler, depremlerle de bağlantılı ama çok ciddi bir deprem ihtimalini yüksek bulmuyorum, oluşabilecek yer altı hareketlerinin hafif veya orta şiddetli depremlerden öteye gitmeyeceğini düşünüyorum. Ancak madenler açısından dikkat etmek gerekmekte. Toplumsal olay ve konular açısından etkin bir Yeni Ay süreci söz konusu. Yeni Ay iç dengelerimize dikkatimizi yoğunlaştıracağımıza işaret etmekte.

Burçlara göre Yeni Ay Döngüsü

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Günlük koşturmalarınız, iş ve mesleki konular bu hafta boyunca Yeni Ay etkisi ile yeni durumların ortaya çıkmasıyla hızlanabilir. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri sizin için tempo yüksek olurken, işleri toparlamak, organize etmek, düzenlemek için uygun zamanlardan geçeceksiniz. Duygusal alanlarda dikkatli olmanız gereken bir hafta. Partnerinizle iletişim sorunlarına açık olurken, var olan konu ve durumlar daha fazla gözünüze çarpabilir. Maddi konularda temkinli olmak doğru olacaktır. İş alımları, iş görüşmeleri için yine temponuz yüksek. Yeni Ay sizi daha çok güncel hayatınız ve iş alanlarında desteklerken, aşk ve ilişkilerde sakin olmanız önemli.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

İlişkiler, aşk hayatınız adına yeni bir dönem başlıyor. Kararlar alıp, adım atmak isteyecek, duygusal konularda önemli girişimlerde bulunma ihtiyacı duyabileceksiniz. Ev ve aile hayatınızdaki yoğun tempo, değişimler, yeni kararlar, taşınma veya benzeri durumlar, aile bireyleri ile halletmeniz gereken konularda çözülmesi gereken işlerle, duygusal konular arasında kalmanız söz konusu. İlişkilerde konfor alanlarınızı bozan, rahatınızı elinizden aldığına inandığınız kişi veya durumlara karşı yakınınız bile olsa bu aralıkta tepki göstermeniz, sabrettiklerinizi ortaya çıkarmanız söz konusu. Evli Boğa’lar eşlerin ailesi ile olan ilişkilere dikkat etmelerinde fayda var. Öte yandan çocuklarla ilgili konularda yeni gelişmeler gündeminizde olacak. Özellikle ilk çocuğunuzla ilgili destek vermeniz gereken durumlar söz konusu olabilir.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Aile, ev ve gayrimenkul konularında Yeni Ay size yeni gelişmeler sunabilir. Bir süredir bu konularda planladıklarınızı toparlama ve fırsatlar yakalama şansı bulabilirsiniz. Bir yandan da yakın çevrenizle ilgili konularda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeşler, yakın arkadaşlarla ilişkilerinize özellikle de iletişime dikkat etmekte fayda var. Yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Sizinle direk ilgili olmayan konularda başkalarını savunmaya çalışmak, içeriğini tam anlamadan bir duruma müdahil olmak için uygun zamanlar değil. Kendi alanlarınızı düzenlemek, işlerinizi toparlamak adına ise bu dönem oldukça destekli. İlişkiler açısından özellikle ikili ilişkilerinizde iletişime dikkat edin. Burcunuz yöneticisi Merkür, Mars ile yoğun bir kontakta. Bu süreci beklettiğiniz girişimlerinizi, planlarınızı organize etmekle geçirmek daha faydalı olacaktır.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili konularda yoğun bir dönem yaşanabilir. Bir arkadaşınız veya yakın çevrenizden biri ile planladığınız bir işinizi, projeyi veya girişiminizi hayata geçirmek adına fırsatlara dönük olacaksınız. Maddi konularda beklemediğiniz bir gelişme, olumlu bir durum yaşanabilir. Ancak gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. İlişki ve duygusal alanlarınızda sözlü diyaloglara dikkat etmeniz yeni ay sürecinde önemli. Bir süredir biriktirdiklerinizi aniden dile getirme eğilimleriniz var ki düşünerek konuşmanız gereken bir süreç olacak. Özellikle partneriniz veya eşinizle bu dönemde tartışmaları büyütmemeye çalışın.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Maddi konular, finansal alanlar açısından hareketli bir Yeni ay süreci yaşanabilir. Bankalar, bankacılık işleri veya parasal konularda beklettiklerinizi hızlı biçimde toparlamanız gerekebilir. Parasal konularda çözmeniz ya da başlatmanız gereken hukuki bir süreç için adım atma söz konusu. Yeni Ay dönemi değerlerinizi, yakın çevreniz, kendiniz ve hayata bakışınız adına da yeni bir alana taşımanızı tetikleyebilir. Kendinizi rahatsız veya faydasız hissettiğiniz konulardan kurtulma, yeni düzenlemelere gitme ve kişisel işlerinizi organize etmek adına duygusal olarak toparlanma döneminden geçeceksiniz. Kişisel bakım alanlarında yapmak istediğiniz ve beklettiğiniz konuları Cuma’dan itibaren organize edebilirsiniz.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay süreci, toparlanma, düzenleme açısından sizin için çok faydalı. Bitirmeniz gerekenleri düzene koyma, sonuçlandırma veya başlatmanız gerekenlere adım atmak için uygun dönemlerden geçiyorsunuz. İş veya özel hayatınızda dengelerinizi toparlamak, beklettiklerinizde artık harekete geçmek adına güzel etkileriniz var. Düşmanlar, arkanızda iş çeviren kişilerle ilgili ilginç karşılaşmalar, farkına varma dönemi yaşayabilirsiniz. Yeni olana yönelmek, sizi yavaşlatan, durduran kişi veya duygulara odaklanmadan, önünüze bakarak hareket etmek oldukça önemli. İş bağlantıları, yeni gelişmeler açısından da hareketli bir dönem olabilir. Duygusal konularda yeni kararlar alabilir, bir süredir sizi üzen bir ilişki veya ayrıldığınız biriyle ilgili duygusal toparlanmaya geçebilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Hedeflerinizi, uzun vadeli planlarınızı uygulamak, hayata geçirmek adına önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönem başlıyor. Burcunuza yerleşen Jüpiter, yeni Ay döngüsü ile güzel şanslar elde etmenizi sağlayabilir. Eskiye takılmadan, önünüze bakmak, duygusal konulardan ziyade halletmeniz gerekenlere, tamamlamanız gerekenlere odaklanmak bu dönemden daha iyi faydalanmanızı sağlayacaktır. Sosyal alanlar, arkadaşlar açısından hareketli bir dönem var. Ancak Yeni ay biraz kendinizle kalmanızın, kalabalıklardan uzak durmanızın size daha iyi geleceğini fısıldamakta. Bu dönem plan yapmak, organize etmek adına çok uygun zamanlarınıza işaret etmekte. Başkalarının yükleri, sorunları ile boğuşmadan, kendi işlerinize enerjinizi vermeniz gerekiyor.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Uzun vadeli planlarınız veya uzun zamandır yapmayı düşündükleriniz adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Önemli bir yerden beklediğiniz bir kontak, görüşme varsa bu dönemde sonuç almaya başlayabilirsiniz. Kariyer ve iş alanlarınız adına hızlı ve gelişmelere açık ama aynı zamanda agresif zamanlardan geçiyorsunuz. Eşinizin işleri veya partnerinizin iş konularıyla ilgili de keza benzer durumlar sizi de etkiliyor olabilir. Kendinizle kalıp, düzenlemeniz gerekenlere odaklanmaya çalışın. İş alanlarınızda kuracağınız kontaklardan beklemediğiniz faydalar sağlanabilir. Bir arkadaşınız veya dostunuz vasıtasıyla çözmeye çalıştığınız bir konuda sonuç alabilirsiniz.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşecek Yeni Ay etkisi, çalışan, iş arayan veya iş görüşmeleri yapan Yay burçları veya Yükselen Yay’lar için önemli gelişmelerin yaşanmasına neden olabilir. İş alanlarınızda bir süredir düşündüğünüz, adım atmak istediğiniz bir konu veya durum varsa bu alanlarda önemli fırsatlar veya gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş ve kariyer alanlarınızla ev hayatınız arasında dengeleri iyi düzenlemeniz gereken bir dönem olacak. Kendinize ve kişisel alanlarınıza da zaman ayırmak gerekiyor. Yolculuklar adına da yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Planlamadığınız seyahat planları iş veya özel hayatınızda aniden aktif olabilir. Bir eğitim veya seyahatle ilgili plansız gelişmeler yaşanabilir. Hedeflerinizi yeniden belirlemek ve adım atmak için güzel bir dönemden geçiyorsunuz.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Değişimlere açık süreciniz devam ederken, maddi konulara, krediler ve bankalar kaynaklı durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var. Eski bir vergi borcu veya fatura ile ilgili planlamadığınız gelişmeler olabilir. Mesleki konular, iş alanlarınızda kafanızda bir çok plan ve yapmayı düşündüğünüz proje olabilir. Hayata geçirmek için biraz daha koşulları dengelemek doğru olsa da, yeni ay size beklemediğiniz yerden fırsatlar ve teklifler sunabilir. Yolculuklar, yabancı ülkelere ziyaretler, önceden niyetlendiğiniz tamamlamadığınız bir seyahatle ilgili yeniden organize olma, yurtdışı kontakları ve eğitim konularında gelişmelere açık olacaksınız. Duygusal konularda fikirlerinizin çabuk değişebileceği bir dönemden geçiyorsunuz. Bu aralıkta çabuk etkilenme ama bir o kadar da çabuk sıkılma eğilimleriniz nedeniyle, emin olmadan duygusal bir ilişkide girişim yapmamak yerinde olacaktır.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Kişisel alanlarınız, eşiniz, partnerinizle ilişkileriniz, ortaklı konular veya projeler açısından bir süredir yoğun bir dönemden geçiyorsunuz. Yapmak istedikleriniz adına adım atmaya dönüksünüz ama sorumluluklarınızın sizi bağlandığını veya sürekli engellerle uğraştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu Yeni Ay süreci, sizi tutan sorumluluklar, bağlar ve kişilerden özgürleşerek, kendi istekleriniz için inisiyatif alıp, beklentilerinizi karşı tarafa daha net aktaracağınız bir dönem olacak. Planlarınız adına gelişmeler, ani durumların yaratacağı yeni olasılıklar Yeni Ay döneminde yine söz konusu olsa da, etkiler kendinize güvenerek, iş veya özel hayatınızda yenilikleri hayatınıza adapte etmenize olanak sağlıyor. Duygusal konularda dikkat çektiğiniz, ikili ilişkileriniz adına aktif bir dönemden geçiyorsunuz. Ancak bu aralıkta partnerinizle iletişime dikkat etmek hayli önemli.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Karşı burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü, size evlilik, eşiniz, eşinizin ailesi ve kendi alanlarınızla ilgili yeni gelişmeler sunacak. Bir süredir özellikle evlilik veya ilişkinizde karşı tarafın inisiyatifinde olan, sizin dışınızdaki gelişmeler adına taşların yerine oturması söz konusu. Kendinize zaman veya alan bulamadığınız konularda daha özgür ve isteklerinize yönelik olacaksınız. Eşinizin beklediği bir iş veya proje, durumla ilgili önemli bir gelişme yaşanabilir. Bekar Balıklar için ilişkiler ve duygusal konularda Yeni ay süreci hareketli bir aralık vaat etmekte. Ummadığınız birinden ilgi görmeniz söz konusu. Mesleki konularda teklifler, yeni olanaklar gelebilir. Bu dönemi hazırlanmanız, düzenlemeniz gerekenleri toparlamak adına çok destekli kullanabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *