Haziran ayı daha önce de belirttiğim gibi bu yılın ilk bölümünün en gergin zamanlarına işaret ediyor. Aylık yorumlarım içinde Haziran ayı makalemde bu ayın belli günlerini mercek altına almış ve uyarıda bulunmuştum. Özellikle 7 Haziran, 10 Haziran ve dolunayın gerçekleşeceği 20 Haziran son derece hassas enerjilere sahip diye belirtmiştim.

Haziran ayı yorumlarımda 7 Haziran gününe ait bölümü bir hatırlayalım;

“…7 Haziran’da Merkür, çok zor bir derecede ilerleyecek. Merkür ülke haritamızda vatanı, ülke topraklarını, iç alanlarımızı, ülke sınırlarını temsil etmektedir. 7 Haziran civarında topraklarımız, iç güvenliğimiz adına hassas bir gün olabileceği gibi, deprem ve benzeri doğal bir afet açısından da risk söz konusu. Merkür, aynı zamanda ülkeler astrolojisinde (dünya astrolojisi) gençleri de temsil eder ki 7 ve 8 Haziran ve civarında gençlerle ilgili önemli bir durum olması da yine söz konusu. Ayrıca Merkür, taşımacılık ile bağlantılıdır ve bu süreçte taşıma sektörü, havaalanları, havayolları ve kara taşımacılığıyla ilgili konularda dikkatli olmakta fayda var. 7 Haziran’ın bir diğer etkisi de Ay ve Uranüs arasında gerçekleşecek sert bir etkinin ülkemiz haritasında yükselen üzerinde olması ki bu nokta Türkiye haritasında natal Ay ile transit ay kavuşurken, devreye Uranüs’ün de girmesiyle, halkla ilgili ani ve beklenmedik bir durumun tetiklenmesine neden olabilir.

7 Haziran Salı günü sabah saatlerinde Marmara bölgesinde yaşayanlar merkez üssü Bursa olan bir deprem yaşadılar. Neyse ki herhangi bir hasar vermeyen sarsıntı, uzun da sürmedi. Diğer yandan İstanbul Veznecilerde bugün yine sabah saatlerinde can kaybı da yaşanan terör saldırısı ile sarsıldık. Ve yine maalesef bu ay ters enerjiler devam ederken hem depremler ve doğal afetler, hem de terör olayları açısından risk devam etmekte.  

Haziran etkilerini tekrar gözden geçirmek isterseniz;

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/254-haziran-2016-astroloji-ve-burclar.html

Linkinden yazıma ulaşabilirsiniz…

Önümüzdeki günlerde bilhassa 10 Haziran Cuma günü ve takip eden hafta sonu boyunca yine çok sert etkiler var. 10 Haziran Cuma günü sabah erken saatlerde Ay burç değiştirirken, Hint Astrolojisinde Gandanta dediğimiz mistik düğüm etkisine neden olacak. Ancak bu etki gökyüzündeki büyük kare ile fazlasıyla tetikleniyor. Yer hareketleri (depremler), yakın çevremiz ve komşularla ilişkiler (ülke olarak), terör olayları açısından sabah 6 ile 10 arası daha yoğunlukta olmak üzere son derece gergin enerjiler söz konusu. Bilhassa kapalı yerler, metro, hastaneler gibi kalabalık alanlar açısından risk daha yüksek. 10 Haziran’ı takip eden hafta sonu boyunca da dikkat etmek yerinde olacak.  10 Haziran dönemi, üniversiteler veya gençler açısından da hareketli bir döneme işaret etmekte.

10 Haziran’dan bahsederken, bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. Bu yıl Fransa‘da yapılacak olan Euro 2016 futbol organizasyonu ne yazık ki son derece sert bir gökyüzü eşliğinde başlayacak. Fransa’nın ülke haritası zaten son derece karışık ve sorunlu bir dönemden geçtiklerine işaret ediyor ki Haziran ayı Fransa içinde zor geçebilir.

Esasında Haziran, Avrupa da bilhassa Terör olayları açısından hassas bir ay olacak, Fransa, İsviçre, Almanya ve Belçika en fazla risk altında olan ülkeler.

20 Haziran Dolunay’ı yine sert etkilerle gerçekleşirken, Merkür ve Satürn tam karşıtlığı ile çift dikiş haline geliyor. Merkür Türkiye yıldız haritasında iç alanları, güvenliği temsil eden alanın yöneticisi olması yanı sıra aynı zamanda gençler ile bağlantılı. Satürn ise otoriteyi ve daha yaşlı insanları gösterir. Bu durumda gençler ile otorite sembolü kişiler restleşecek diyebiliriz. Ve arada Ketu (güney ay düğümü) tam bir tetikleyici olacak. Kısacası, güvenlik, doğal afetler veya toplumsal olaylar açısından 20 Haziran öncesi ve sonrası ani gelişmelere açık diyebilirim.

Haziran ayında kriz yönetimini deneyimlemek durumunda kalabiliriz, gökyüzü uyarıyor ve dikkat diyor.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitimci

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *