GÜNCEL YAZILARIM

Gökyüzünde Evrensel Üçgen Var

Vedik/ Hint Astrolojisine göre bu haftadan itibaren etkisini daha net hissettirmeye başlayan önemli bir gökyüzü etkisi devreye girdi. 19 Martta kadar devam edecek olan bu etki, hepimizin hayatlarında hızlı gelişmelerle gelecek tamamlama ve bir döngüyü bir anlamda bitirme etkilerini tetikleyecek. Diğer yandan her ne kadar Venüs gerilemesi olsa da, 19 martta kadar evren tarafından daha destekli olduğumuz bir sürecin deneyimlerini yaşama potansiyellerimiz var. Evrensel üçgen veya diğer adıyla karmik üçgen oluşumu sık gerçekleşmez.

Vedik astrolojide takımyıldızlar sistemin kalbini oluştururlar. Bir gezegenin içinden geçtiği burç kadar hangi takımyıldızda konakladığı da önemlidir. Bu önem bireysel haritalarımızda, transitlerde ve günlük enerjilerin hesaplandığı muhurta tekniklerinde aktiftir. Gökyüzünde büyük 120 lik açı oluşturan 3 gezegen üçgen kalıba döndüğünde ve aynı gezegenin takımyıldızıyla yönetildiğinde etki gerçekleşir ve kıymetli bir durumdur.

Evrensel üçgen Mars, Rahu ve Satürn ateş elementi ile yönetilen burçlar arasından geçerken ve bu üç gezegen Ketu ile yönetilen yıldızlarda (nakshatra) konaklarken oluşuyor.

Etkileşim; Marsın Koç burcunda ve Aşwini yıldızında,

Rahu’nun Aslan da ve Magha yıldızında,

Satürn’ün ise Yay’da Moola yıldızında bulunmasıyla gerçekleşiyor…

Önemli karmik bir tamamlanma etkisi başlıyor ve 19 Martta kadar devam edecek. Bu süreç Venüs gerilemesiyle de birleştiği için özellikle ilişkilerde tutkulu aşklar, önceden tamamlanmayan bir ilişkinin tekrar gündeme gelerek beklenmedik gelişmeler vermesi, kişinin kendini büyük bir dönüşümün içinde aniden bulması, uzun süredir uğraştığınız bir alanda artık sonuç almanız şekilde kendini gösterebilir.

Evrensel Üçgen en genel haliyle evrenin büyük desteği anlamına gelir. Bu döngü sırasında geri hareketli gezegenlerin veya gezegenin de devrede olmasıyla eski konuların, işlerin öyle ya da böyle sonuçlanmasıdır. Oluşum sırasında Venüs retrosunun devrede olmasıyla bu etki daha çok ilişkiler üzerinde etkin olacak diyebiliriz.

Evrensel Üçgen kadersel gelişmeleri, yani zaten potansiyelinizde var olanın bir şekilde yaşamanız da etkin olmasını tetikleyecek. Zira 19 martta kadar olan süreçte üçgenin ana hattını Rahu ve Ketu oluşturuyor. Rahu;yani bu hayatta gitmeniz gereken yolu ve ana potansiyellerinizi gösteren nokta, üçgeni gerçekleştiren takımyıldızların Ketu; zaten var olan getirdiğiniz potansiyellerinizle birleşmesi, kendi ana planınızda ki hareket etmeniz gereken yol haritanızda devreye girmiş olacak.

19 Martta kadar olan döngüde;

Söylediklerinize dikkat edin, bu aralar kadersel planda hızlı çalışacak enerjiler beklemediğiniz şekilde içten istediklerinizi sizinle buluşturabilir. Olumlu da kalın. Beklentilerinizi yüksek tutmayın. Akışta olmak gerekiyor. Sorgulamalar arttıkça, vesveselerle kendi akışınızı kesmeyin. Her şey olması gerektiği gibi olur.

Uzun süredir uğraştığınız bir amacınız veya arzunuzun tamamlanması söz konusu. Buna ektiğinizi biçebilirsiniz dönemi de diyebiliriz. Tabi önceden ne ektiğiniz de önemli olacak.

İlişkilerde tutkulu aşklar yaşama veya duygusal olarak kendinizi yüksek bir volümde hissetmeniz olası. Venüs gerilemesi yeni başlayan bir ilişki adına biraz daha temkinli olmayı önerse de, duygusal alanlarda yeni bir bakış açısı edinmeniz, bir süredir devam ettiğiniz duygudan, bakış açısından çıkmayı istemeniz ve kendinize başka bir yol çizmeye karar vermek gibi önemli duygusal değişimleri de tetikleyebilir. Bu değişim bir ilişki, evlilik, uzun süredir sizi meşgul eden ve sonuç alamadığınız bir duygudan, partnerden kurtulma, aniden bırakma veya karşı tarafın sizi bırakması şeklinde de kendini gösterebilir. Unutmayın ki bu döngüde olması gereken daha hızlı tamamlanma eğilimde ve taşlar yerine oturmaya yönelik hareket ediyor.

Her durumda duygusal veya dünyevi alanda olsun etkiler sizi daha cesur ve elinizdekilerle yüzleşme, beklettikleriniz adına hareket etme ve gitmeniz gereken yolda gitme istek ve gücünüzü kuvvetli hale getiriyor.

Koç, Aslan, Yay‘lar yükselen veya Ay burçları veya Güneş burçları bu alanlarda olanlar  (Vedik Astrolojiye göre) bu bahsettiğim durumları daha yoğun ve kuvvetli şekilde hissedebilirler. Duygusal konularda  yükselen veya Ay Balık, Akrep burçları olanlar daha yoğun etkiler deneyimleye bilirler. Yengeç burçları ise hayata bakışları, yaşamı algılama biçimleri adına ilginç deneyimlerden geçebilirler. Hava etkisi yüksek kişiler, Kova, Terazi ve İkizler  hayat amaçları, idealleri adına bu süreçte önemli tamamlamalar yaşayabilirler. Toprak grubu mensupları Oğlak, Başak ve Boğa’lar  hem ilişkiler, hem de dünyevi konularda gelişmelere açık olacaklar.

Evrensel Üçgen esasında ruhsal açılımları yükseltirken, evrenin bu açılımları anlamamız ve hazmetmemiz adına bize destek vermesine de işaret eder. Yani özel bir etkinin devrede olduğu bu süreci ilahi olandan ayrılmadan iyilikle, sevgide ve pozitifte kalarak izlemek, anlamlandırmak, farkındalıkları yüksek tutmaya gayret etmek önemli olacaktır. Hangi burçta olursanız olun, gitmeniz gereken yolda önemli adımlar atmak ve büyük planla uyum içinde kalabilmek adına her şeyden önce destekli bir süreç geçirdiğimizi bilmekte fayda var. Bu döngüyü kuvvetlendirmek adına inancınıza göre dua da, pozitif düşüncede konaklamak, kendinizde ve hayatınızda değiştirmek istedikleriniz adına dua veya dilekte kalmak oldukça olumludur.

Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimle…

Astrolog ve Eğitmen Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Ayımcan 6 Mart, 2017 at 17:05 Cevapla

    Günaydın Şebnem hanım, bilgi paylaşımlarınızı ilgiyle okuyorum,sağolun var olun. Şebnem hanım, siz de rica da buluna bilir miyim? Ben 17.08.1991. Türkmenistan, Seydi şehri. Saat 15:00 hayata gözlerimi açtım. Bana da vedik astroloji den yorumlayan bilir misiniz, şu an ben Kastamonu da okuyorum, birinci sınıf.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *