Haftasının ilk günü bırakmak, eskilerden kurtulmak adına destekli etkilerle başlıyoruz. Daha rutin bir güne işaret eden Pazartesiden sonra Salı’dan itibaren duygusal, zihinsel ve bedensel aktiviteler açısından hızlanmaya başlayacağız. Ancak Salı günü tahminde bulunmak, fikir yürütmek, doğru ve net tespiti yapmak kolay değil. Salı günü özellikle maddi konularda tahminlerinizle hareket edip, önemli finansal girişimleri hayata geçirmeyin. Attığınız adımların sonuçları beklediğiniz gibi çıkmaya bilir. Bu hafta Perşembe ve Cuma günlerini iyi yönetmek gerekecek. Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Vedik Astrolojiye göre zayıf bir dereceden ilerleyecek olan AY, başlatmak ve yeni bir konuyu aktive etmek için uygun değil. Cuma ise özellikle duygusal konular ve kadınlarla ilişkileriniz açısından dengesiz ve abartılı etkiler barındırmakta. Bu hafta Çarşamba gününe maddi konular, iş alanlarında dikkat etmek gerekirken, Perşembe günü genel olarak her alanda belirsizlik hakim olabilir ve ilerlemeniz gereken konularda sonuç almak hayli güç. Cuma ve Cumartesi günleri ise duygusal konular, ilişkiler adına iyi yönetilmesi gerekmekte.

PAZARTESİ:

Haftaya AY Terazi burcunda ilerlerken başlıyoruz. Sabah saatlerinde etkin olacak Venüs Ay etkileşimi, Ay’ın hırslı ve hedefine dönük etkileşim veren bir yıldızdan geçişiyle odağımızı yüksek tutmamıza, agresif olmamıza, ele aldıklarımızı tek taraflı görmemize neden olacak. Eskilerden kurtulma, yeni olanı hayatımıza alma isteğimiz artarken, eski konular, kişilerle uğraşmak, ilgilenmek Pazartesi günü destekli değil. Hayatınızda yenilemek istediğiniz, değiştirmek istedikleriniz varsa haftanın ilk günü bu konularda adım atmak için şartlar destekli. Duygusal konular, evlilik adımları, ilişkileri zorlayacak tartışmalar destekli değil.

Terazi burçları, Koç, Akrep, Boğa, Kova ve İkizler haftanın ilk günü duygusal konularda hassas ve iç gerginlikleri büyütme eğiliminde olabilirler. Ani tepkiler vererek karşı tarafı şaşırtabilirsiniz. Hem duygusal ilişkilerinizde, hem de sosyal alanlarınızda bugün biraz daha sakin ve esnek olmaya çalışın. Yengeç burçları ev ve aile konularında eski konular, eski mevzulara dikkat edin. Aslan ve Yay burçları sosyal alanlar, yakın çevrenizi haftanın ilk gününü iyi yönetmeniz gerekmekte. Balık ve Başak burçları tartışmaya meyilli bir gün geçireceksiniz ki iş ve özel hayatınızda tepkisel olma eğiliminiz var. Oğlak burçları iş ve kariyer konularında aktif ve mücadeleci bir gün geçirebilirsiniz. Ele aldıklarınızı sakin karşılamaya çalışmak yerinde olur.

SALI günü

Ay Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. Sezgiler üst oktavda olacak. Ele aldıklarınızı derinden görme, size aktarılan bir konunun aslını sezme veya içsel olarak hissetme dürtüsü hayli yüksek. Ay’ın Akrep’ten geçmesi bir yana, üstüne Ay’ın içinden geçtiği faz ayrıca hissedişleri yüksek bir alana taşımakta. İç muhasebelerin ve huzursuz enerjilerin arttığı bir gün olabilir ancak kökünden halledilmesi gereken konuları ele almak için etkiler destekli. Salı günü aktif olacak Ay Satürn kavuşumu, duygusal olmaktan ziyade daha reel rasyonel olmamıza neden olacak. Bir yandan da Ay ve Merkür arasındaki zor etkileşim özellikle akşam saatlerine doğru sözümüzü esirgemeden konuşmamıza, bir süredir fark ettiğimiz, hissettiğimiz ama dile getirmediklerimizi aniden söylememize neden olabilir. Salı günü emin olmadan düşüncelerinizi dile getirmeyin. Karar vermek için özellikle akşam saatlerini kullanmayın. Doğru tahminler yapmak zor olabilir. Tahminen yapılan işler açısından riskli etkiler var, tahminleriniz tutmaya bilir. Özellikle Aslan ve Akrep burçları bu duruma biraz daha dikkat etsinler. Salı gününün etkilerini en yoğun Akrep burçları alacaklar. Günün tithi (Ay’ın fazı) bir konuya kafayı takmadan, zorlamadan ilerlemek gerektiğini vurgulamakta.

ÇARŞAMBA Günü

Çarşamba günü Ay Akrep burcunda ilerlemeye devam ederken, sert bir yıldıza geçecek. Duygusal konularda karar vermek, karşı tarafı zorlamak veya ilişkinizde uyum, anlayış, şefkat beklemek için şartlar uygun değil. Bugün enerjiler sert ve keskin etkiler barındırmakta. Bu durum anlayışlı olmanızı zorlaştıracak. Aynı şekilde karşı tarafın sizi anlamamasına veya umduğunuz yakınlığı göstermesine pek de izin vermeyecektir. Dolayısı ile Çarşamba günü enerjileri uzlaşmak, bir noktada buluşmak için destekli değil. Evde veya iş yerinizde işlerinizi toparlamaya, yarım kalanları bitirmeye bakın ama eşiniz veya partneriz, iş ortağınız, patronunuzla önemli bir meseleyi halletmeye çalışmayın. Zira taraflar birbirini anlamakta zorlanacaktır. Odaklandığınız, kendi alanlarınızla ilgili bir konuda başarılı olabilir, daha önce fark etmediğiniz detayları görebilirsiniz. Ama genel olarak sert yaklaşımlar içinde olmanız, iletişim kurarken yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Bugün şifacılık, alternatif tıp veya benzeri ruhsal bir konuda çalışma yapmak için de yine destekli değil.

Akrep, Boğa, Yengeç, Balık burçları Çarşamba gününün etkilerini yoğun hissedebilirsiniz. Koç, İkizler, Yay ve Başak burçlarının iç huzursuzlukları yüksek olabilir, başkalarını anlamakta zorlanabilirsiniz. İkili ilişkilerinize ve yakın çevrenizle diyaloglara dikkat edin. Kova, Terazi, Aslan ve Oğlak burçları iş ve kariyer konuları, parasal işler, finansal alanlarda hareketli olacaksınız. Ödemeler, ödeme dengelerini sağlamak adına tempolu bir gün.

PERŞEMBE Günü

Vedik Astrolojiye göre Bugün Ay burç değiştirecek. Gün içinde ele almanız gereken önemli işlerinizi saat 13.00 e kadar halletmeye bakın. 13.00 den itibaren derecesi hayli zayıf bir alana geçecek olan Ay, öğleden sonra daha baskılı bir enerjinin hakim olmasına neden olacak. Perşembe günü hızlı ilerlemek istediğiniz, acele ilerlemek gereken alanlara girmemek doğru olacaktır. Özellikle 13.00 den itibaren etkiler beklemede kalmayı gerektirmekte. Perşembe günü saat 14.00 den itibaren 18.00 e kadar yeni bir işi başlatmayın. Yolculuk, seyahat alanlarında tedbirli olun. Özellikle iş konuları, toplantılar, önemli görüşmeler, iş randevuları, üst düzey görüşmeler için destekli değil. Yay, İkizler, Aslan, Koç burçları daha dikkatli olsunlar. Akrep, Boğa  ve Oğlak’lar maddi konular, finansal işler, bankacılık alanlarında bu saat aralığını mümkün olduğunca kullanmamak doğru olur. Kredi başvuruları, borç alacak işleri, hukuki konular ve eğitim alanlarında benzer şekilde tedbirli davranmak veya mümkünse 14 ile 18 arasına bu işleri ele almamak daha uygun olur. Perşembe günü boyunca İkizler ve Başak burçları ilişkilere, duygusal alanlara özellikle dikkat etsinler. İlişkilerde karar vermek, harekete geçmek adına şartlar akıcı değil.

Perşembe ve Cuma boyunca etkin olacak Ay Venüs karşıtlığı, kadınlarla ilişkilerimizde bilhassa anne ve kız çocukları veya kadın arkadaşlarımız, kadın ebeveynlerimiz, kadın yöneticilerimizle diyaloglarımıza özen göstermek yerinde olur. Bu alanlarda anlaşılmadığımızı düşünebiliriz veya karşı tarafın eleştirel bakış açısıyla yorulabiliriz.

CUMA Günü

Yay burcunda derecesi toparlanarak ilerleyecek olan Ay, bir taraftan da Pluto ile kavuşuma giderken, duygusal olarak kendimizi huzursuz hissedebiliriz. Bugün krizlere açık bir gün. Duygular hayli yoğun olacak. Duygusal arayış ve ihtiyaçlarımız artarken, yaşadıklarımızı derinden ve tutkuyla ele alma eğilimimiz yükseliyor. Cuma günü boyunca ve cumartesi öğleye kadar Yay, İkizler, Başak, Koç ve Aslan, Akrep burçları ilişkilerinde krizlere açık olacaklar. Bir tartışmayı, bir durumu büyütmeye eğilimli olabiliriz. Fark etmediklerimizi görme, anlama, derinden sezme mümkün olurken, hissettiklerimizi büyütüp beklenmedik tepkiler verebiliriz. Kısacası cuma günü boyunca başta kadınlarla olan ilişkilere, yakın çevre ve ebeveynlerinizle olan konuşmalarınıza özen göstermelisiniz. İlişkilerde ise büyütme eğilimi yüksek. Bu etki iç dinamikleri zorlarken, yeni bir tanışma ve benzeri bir durumda karşı tarafa olan hislerinizi de abartmaya yönelik olmanıza neden olabilir. Aşkta tutku ile beğeniyi karıştırarak bir duyguya veya kişiye takılı kalmak olası. Takıntılı bulduğunuz kişilerden bu aralıkta uzak durmak faydalı olacaktır. Yay burcunda ilerleyecek olan AY, bu burçta yükselen, ay veya güneşi olanları daha yoğun etkileyecektir.

CUMARTESİ…

Ay ve Pluto arasında gerçekleşecek tam kavuşum, duygusal hezeyanları, tutkulu yaklaşımları arttıracak. İlişkilerde dönüşümler, birden bire gerçekleşen durumlar, yanlış anlaşılmalar, takıntılı yaklaşımlar açısından etkiler hayli yoğun. Hafta sonu boyunca eşiniz veya partnerle olan ilişkilerinizde dengeyi bulmak zor olabilir. Dikkatinizi duygularınıza, yakınınızdaki kişilere odaklamayın, bu noktada takılı kalabilirsiniz. Kişisel alanlarınıza dönmek, uğraşılar bulmak iyi gelebilir.

Cumartesi gününden itibaren etkin olmaya başlayacak 7 Ağustos Ay tutulması enerjileri ilişkiler adına yeni gelişmeleri getirebileceği gibi, tutulmaların karışık etkiler nedeniyle ele aldıklarınıza yaklaşımlarınızı biraz daha esnek ve sakin biçimde ele almak yerinde olacaktır. Tutulma etkisinin aktif olacağı hafta sonunu iyi yönetmeniz yerinde olacaktır. Duygusal hayatınızda veya günlük konularda hafta sonu boyunca şartları zorlamadan ilerlemek gerekmekte.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. secil 17 Ağustos, 2017 at 15:37 Cevapla

    merhaba
    paylastıgınız bılgılerı ılgıyle takıp edıyorum. 21 agustos 2017 tarıhınde bosanma ıslemı baslatmam uygun olur mu ogrenmek ısterım. tesekkurler

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *