Haftalık Astroloji Yorumlarım

3 – 10 Temmuz 2017

Hafta ortasından itibaren Dolunay etkisi başlıyor. Vedik astrolojiye göre Yay burcundaki dolunay Yay ve İkizler burçlarıyla, bu alanda yükseleni olanları yoğun etkileyecek. Çarşambadan itibaren etkisi hissedilmeye başlayacak Dolunay, Çarşamba gününün sert enerjilerine ilave olarak hafta ortasından itibaren keskin kararlar alma, güç savaşlarına girme, aniden fikir değiştirme etkilerini tetikler nitelikte. Çarşamba günü kesinleşecek Merkür Uranüs karesi, özgürleşme ihtiyacını, hayatınızdaki eskilerden kurtulma arzusunu tetikleyecek. Size yük gelenlerden ayrılma, kopma yaşanabilir. Bu hafta etkiler uç noktalara işaret ederken, bilhassa Çarşamba gününden itibaren gergin ve savaşçı bir ruh haline geçebiliriz. Bu haftanın en hassas günleri 5 Temmuz Çarşamba, 7 Temmuz Cuma ve dolunay günleri olan 8 ve 9 Temmuz cumartesi, pazar olarak aktarabilirim. Çarşamba ama özellikle Cuma’dan itibaren hayatı zorlamadan kişisel alanlarınızla ilgilenmek yerinde olur.

PAZARTESİ:

Haftaya Ay Terazi yolculuğunda ve Swati yıldızı ile başlıyoruz. Ay’ın fazı “Daşami” yani hayat derslerine, mistik etkilere ve kadersel döngülere yatkın olmayı getiriyor. Ay Terazi etkisi kararsızlıkları, neyi seçeceğimize karar vermekte güçlük yaşamaya neden olsa da bir yandan stratejik olmayı ve keskin davranmaktan uzak durmayı da desteklemekte. Pazartesi günü agresif ve içinde kavga olan hiç bir girişim destek bulmuyor. Sonuç alamazsınız. Bugün yaklaşımlarınız esnek ve akılcı olmalı. Kavga ile giriştiğiniz olay, durum veya tartışmalar sonuç almayı mümkün kılmıyor. Kamuyla ilgili halletmeniz gereken işleriniz varsa Pazartesi destekli olacaksınız, başlatabilirsiniz. Sosyal etkinlikler, arkadaşlarla görüşme, hukuki konularla ilgili uğraşıları günün etkileri desteklemekte. İletişim kurarken dikkatli olmak gerekmekte, Merkür’ün derecesi nedeniyle yanlış anlaşılmalara açık etkiler var.

Terazi burcunda ilerleyen AY, Terazi burçları, yükselen veya Ay Terazi’leri yoğun etkileyecek. Duygusal olmak, ne yöne gideceğine karar verememek duygusunda kalabilirsiniz. Koç, Terazi, Kova ve İkizler burçları günlük rutinlerinde yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Duygusal hassasiyetleriniz haftanın ilk iki günü daha yoğun olacak.

Boğa, Yengeç, Oğlak burçları kariyer ve iş konularında temponuz yüksek.

Aslan ve Yay burçları sosyal alanlar, arkadaşlar, kişisel ilişkileri, çevreleriyle kontakları açısından haftanın ilk iki günü aktifsiniz.

Başak ve Balık burçları maddi konular, finansal işler, bankacılık veya benzeri alanlarda haletmeniz gerekenlere odaklanmanız olası. Konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. İmza, anlaşma gibi durumlarda dikkatinizi toplamaya özen gösterin.

Akrep burçları, duygusal ve içsel olarak gergin olabilirsiniz. Dışa dönük olmak için pazartesi ve salı günleri çok uygun değil. Kalabalıklardan uzakta ve kendinizle kalmak iyi gelebilir.

SALI günü

Ay halen Terazi burcunda ilerlerken, içinden geçtiği yıldız sonuç odaklı ve hedefe dönük etkiler vermeye başlıyor. Pazartesi gününün aksine, SALI günü daha sert ve mücadeleci enerjiler öne çıkmakta. Özellikle çevrenizle iletişimde kırıp dökmeden ve sakin olmaya çalışmak bugünün etkileri açısından dikkat edilmesi gereken bir nokta. Aniden agresif tepkiler verme eğilimi artabilir. İlişkiler adına dikkatli olunması gerekiyor. Partnerinizle beklenmedik gerginliklere açık olabilirsiniz. Aşk ve ilişkilerde meseleleri büyütmeyin. Küçük konulardan büyük tartışmalar çıkabilir. Bugün bilhassa duygusal alanlarda eşiniz, sevgiliniz veya partnerinizle iletişime özellikle dikkat etmek gerekiyor. Terazi ve Koç burçları bu açıdan diğer burçlara göre daha hassas olabilirler…

ÇARŞAMBA Günü

Ani fikir değişiklikleri, bir süredir beklettiğiniz bir konuda radikal bir adım atma dürtüsü, eleştiriye, yargılanmaya karşı tepkisel yaklaşımlar artarken, bugünden itibaren haftanın etkileri de sertleşmeye başlıyor. Ani ve beklenmedik olaylara, gelişmelere hayli açık bir günden geçeceğiz. İş ve kariyer alanlarınızda hesapta olmayan durumlar, aksilikler veya beklemediğiniz gelişmeler rutinde planladıklarınızı yeniden ele alma gerekliliği verebilir.

Bugün AY Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor ve esnek olmak zorlaşabilir. Keskin kararlar almaya eğilim veren diğer enerjilerle birlikte Ay’ın sabit bir burca geçmesiyle, duygusal ve fiziksel olarak sakin olmak önemli olacak. Mümkün olduğu kadar bugüne önemli bir iş veya durumu denk getirmemek yerinde olur. Ay’ın fazı başarıyı zorlamakta. Sonuç almayı meşakkatli bir hale getiren enerjiler, başlattığınız konuda başarıyı geciktirebilir. Akrep burçları, yükselen Akrep veya Ay burcu AKREP olanlar günün etkilerini daha rahat geçirirken, Yay burçları içsel huzursuzluklar açısından en gergin olanlar diyebilirim.

Bugün açılış ve törenler, yeni bir iş veya projenin başlangıcını yapmak, evlilikle ilgili adım atmak destekli değil.

Sosyal konular, takım çalışmaları, gruplarla ilgili iş ve çalışmalar, banka veya benzer finansal konularda işlerin toparlanması, düzene koyma, gözden geçirme açısından etkiler daha destekli.

PERŞEMBE Günü

Ay, Satürn ile kavuşuma giderken duygusal olarak huzursuz hissetme vurgulu olacak. Bugün mümkünse kendinizle kalma, dinlenme, fiziksel ve duygusal olarak kendinizi zorlamadan rutin işlerle ilgilenmek doğru olacaktır. Dolunay etkisi kendini hissettirmeye başlarken, ele aldıklarınızı abartma, duygusal kararlar verme, çabuk sinirlenme veya olayları gözünüzde büyütme söz konusu. Aşırı tutkulu davranma veya gergin tepkiler verme söz konusu.

Seyahat ve yolculuklarda dikkat etmek gerekiyor. Şifa ve benzeri konularla uğraşmak adına günün etkileri destekli değil. İlişkinizi sorgulama, birlikteliğiniz içinde kendinizi yalnız hissetme duyguları artabilir. Karar vermek, adım atmak için bugünün geçmesini beklemek yerinde olacaktır.

Disiplin gerektiren ve kendi başınıza yapacağınız işlere yönelebilirsiniz. Ancak başkalarıyla birlikte bir işi, konuyu ele almak uygun değil. Günün etkileri daha çok bireysel faaliyetleri desteklemekte. Yay, Aslan, Koç, Kova ve İkizler burçları iç huzursuzlarına kendilerini bırakmamalı. Akrep, Balık, Yengeç, Oğlak, Başak burçları ele aldıklarınızda sakin ve esnek olmaya çalışın. Boğa ve Terazi burçları konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün herkese sizin için önemli bir durumu anlatmayın.

CUMA Günü

Öğle saatlerinden itibaren Ay, Yay burcuna geçiyor. Hafta ortasından beri etkin olan ağır enerji daha iyimser ve eğlenceye dönük etkilere yerini bırakırken, ele aldıklarınızdan keyif almak bugünkü ruh haliniz için önemli olacak. Ay Pluto ile kavuşuma doğru giderken, kökünden değiştirmek istediklerinizi gözden geçirmeye başlıyorsunuz. Dönüşümlere, büyük değişimlere açık bir dolunaya doğru ilerliyoruz, cuma gününden itibaren bekledikleriniz veya beklettiklerinizi tekrar gün yüzüne çıkarma isteğiniz ve gücünüz artıyor. Sert kararlar alma, beklenmedik tepkiler verme eğilimleri bugünden itibaren artmakta. Diğer yandan dolunay öncesi ağırlaşan enerjiler, fırtına öncesi sessizlik etkisini verecektir. Bugün hayli gergin olan enerjiler başlangıçları, yeni adımları ve güçlü dönüşümler adına düşünmeden hareket etmeyi desteklemiyor.  Cuma gününü sadece rutin işlerle, her zaman yaptıklarınızla geçirmek, eğer çalışmıyorsanız kendinize vakit ayırmak doğru olacaktır. Bilhassa Yay ve Oğlak burçları bugünü sakin ve mümkün olduğunca rutin konularla geçirmeye gayret edin.

CUMARTESİ…

Dolunay etkisi bugün saat 5.02 de başlıyor ve Pazar günü saat 07.05 de tamamlanıyor. Hafta sonu gergin bir dolunay ile geçirilecek. Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay, Yay ve İkizler burçlarını daha fazla etkileyebilir. Dolunay etkilerini ilgili yazımda daha ayrıntılı vereceğim…

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. selin karacan ışık 3 Temmuz, 2017 at 08:04 Cevapla

    sevgili şebnem hanım dolunay yazınızda kirli dolunay ifadesini açıklar ve bu dönemde yapılması gereken ritüellere değinir misiniz?

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *