Haftalık Vedik Astroloji Yorumlarım

Haftaya Vedik Astroloji‘de Ay’ın Koç burcunda ilerlemesiyle başlıyoruz. Duygusal ve fiziksel olarak hareketli bir hafta geçireceğiz. Haftanın gezegen etkileşimleri durağan olmaktan uzak ve gergin etkiler barındırıyor. Diğer yandan farkındalık geliştirmek, anlamak idrak etmek, kendi gelişimimizde önemli adımlar için destekli olacağız.

Haftanın gezegen hareketlerine göz atacak olursak Pazartesi belirgin olacak ve etkisi Cuma’ya kadar hissedilecek; Satabişha yıldızında konaklayan Neptün ile Rohini yıldızında bulunan Venüs’ün sert etkileşimi. Bu kontak, duygusal konularda kargaşaya, karşı taraf veya eşiniz, partnerinizle alakalı hissettiklerinizle ilgili karışıklık verir. Kendinizden veya karşı taraftan emin olmanız zordur. İlişkide belirsizlikler,ne yöne gideceğinize karar vermeme hali etkindir. Rohini sanatçılar, artisler, modellerde sık görülen bir yıldızdır. Popüler kişiler, sanat veya benzeri alanlarda uğraşan kişilerle ilgili bu hafta gündem beklenmedik haberlerle meşgul olabilir.  Duygusal hayatınızda karar vermek, ilişkinizde belirgin değişiklikler yapmak için acele etmeyin ve adım atarken önümüzdeki haftaya kadar beklemeye gayret edin. Alacağınız kararları sonradan tekrar ele almak durumunda kalabilirsiniz. Bilhassa Kova ve Boğa burçları ilişkilerle ilgili gergin bir hafta geçirebilirsiniz.

Bu hafta enerjimizi duygusal hayatımız veya bu alandaki beklentilerimizden ziyade dünyevi konulara veya yaratıcı çalışmalara yönlendirmek daha doğru olacaktır. Diğer yandan eski ilişkiler veya ilişkinizde eskiden gelen konular fazlasıyla önünüze düşebilir. Aynı şeyleri tekrar yaşıyormuş duygusuna kapılabilirsiniz. Anlaşılmayı beklemek veya ilişkinizde net çizgiler çizip ilişkinin gidişatını sorgulamak için iyi zamanlar değil. Birlikteliklerinizde önünüze sıklıkla çıkan hatalar veya durumları yeniden deneyimlemek durumunda kalabilirsiniz. Ders almadığınız alanlar önünüze yeniden gelebilir. Ne devam eden ilişkinizde, ne de yeni bir başlangıçta çıtayı yüksek tutmayın. Beklentilerinizi makul ölçülerde bırakmaya gayret edin.

17 ve 18 Temmuz, Pazartesi ve Salı günleri yoğun biçimde Ay ve Uranüs kontağını ve bu kontakların Mars ve Güneş ile zorlayıcı etkileşimlerini yaşayacağız. Cesur adımlar atarak kendinizi ortaya koymak, monoton bulduğunuz konularda hareket kazanmak isteyebilirsiniz. Çarşambaya kadar Vedik astrolojiye göre Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, düşünmeden hareket etmeyi kolaylaştırmakta. Cesur adımlar ve pervasız olmak adına güç veren bu enerji, kimseye minnet duymamak, aklınıza estiği gibi hareket etme iç güdümüzü yükseltecek. Çarşambaya kadar düşünerek başlatmak, adım atmak veya cesaretinizin getireceği sorumluluklara da razı olmak önemli olacak.

Bir yandan aktif olan Mars-Uranüs etkileşimi, sabrınızın fena halde sınandığına inanmanıza neden olabilir. Kendinizi kontrol etmekle ilgili bu hafta ciddi sınavlardan geçebilirsiniz. Kısıtlandığınızı, önünüzün kapatıldığını düşündüğünüz konularda, ilişkilerde ve hatta ebeveynlerinizle ilişkilerinizde daha sabırsız ve tepkisel olma eğiliminiz artıyor. Trafikte kazalar artabilir. Araba kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. İç öfkelerin sabırsız şekilde taşması, tepki vermek, sustuklarınıza cevap verme ihtiyacı artacak. Bu sürecin en iyi tedavisi uzun yürüyüşlerle içerde biriken enerjiyi atmaya çalışmak, bedeni zorlamadan spor yapmaktır.

Rahu ve Ketu bir süredir zayıf bir derecede ilerliyorlar. Her ikisi de kadersel etkileri ve kendi iç potansiyellerimizi temsil ederler ki ektiğinizi biçme ve bunun karşılığını hızlı biçimde görme zamanlarından geçiyoruz. Öfke ile boğuşmak, size ve karşı tarafa fayda sağlamaz. Bu tip dönemlerin panzehiri dengede kalmaya çalışmaktır. Titreşim alanınız dengesiz ve gerginliğe açık olacak ki sizi ekstra geren şeylerden uzak durmaya çalışın.

Bu hafta Salı gününü iyi yönetmek gerekiyor. Ay Koç burcunda ama keskin bir yıldızda ilerleyecek. Trafikle ilgili dikkat etmek gerekliliği Salı daha belirgin oluyor.

Çarşamba günü Ay Boğa burcuna geçiyor ve Venüs ile kavuşumda. Haftanın ilk iki gününün ilişkiler ve günlük işlerimiz açısından sürekli bizi savaşma dürtüsünde tutan etkiler de biraz olsun yumuşuyor. Bu nedenle gerek iş, gerekse ilişkilerle ilgili adımlarınızı, başlangıçlarınızı veya yapmak istediklerinizi Çarşamba ve Perşembe günleri organize etmek daha rahat sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Ay’ın Boğa burcundan geçmeye başlayacağı 19 temmuz Çarşamba gününden itibaren (Vedik astrolojiye göre) beslenme düzeninize de dikkat etmek yerinde olacak. Duygusal ve ruhsal olarak hafta ortası başlayan rahatlama hissi Cuma’ya kadar devam edecek olsa da Ay Boğa etkileşimi şeker ve karbonhidrat alımında bedenin yağ üretmesini hızlandırır. Yaz dönemi diyet programlarınızda bu hafta Çarşamba ve Perşembe günleri bu nedenle şeker ve karbonhidrat alımınıza dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Diğer yandan Çarşamba ve Cuma arası Ay Venüs etkileşimi ile estetik, güzellik ve sanatla, yaratıcı konularla ilgilenmek destekli olacak. Dua, meditasyon ve benzeri ruhsal çalışmalara yönelmek, hafta sonu gerçekleşecek Yeni Ay öncesinde rahatlamak ve kendi titreşiminizi düzenlemek adına da fırsat olacaktır.

Cuma günü Ay İkizler burcuna geçiyor. Haberleşme, iletişim, sosyal medya kullanımı, çevrenizle olan kontaklar artarken, gökyüzünde Vedik astroloji adına önemli bir durum oluşuyor, devreye Gaja Kesari yoga giriyor. Ay ve Jüpiter arasındaki bu kontak, Başak ve İkizler burçları için hızlı hareket etme, zihinsel olarak aktif bir süreç verecek. Ay, her durumda İkizler yerleşimi ile konuşmaları, iletişimsel temasları arttıracak. Teknolojik konular, yazım ve medya, kendinizi ifade etmekle ilgili işlerinizi Cuma ve Cumartesiye organize edebilirsiniz.

Pazar günü başlayacak Yeni Ay döngüsü Cuma ve Cumartesiden itibaren belirgin hale gelecek. Sert bir Yeni Ay olacak zira devrede Mars ve Uranüs de var. Ani ve beklenmedik gelişmeler, şok edici durumlar yaşanabilir. Para piyasaları açısından sürpriz durumlar vurgulu. Ancak ülke gündeminde 21 Temmuz ile 26 Temmuz arası sular durulmaya bilir. Yeni Ay etkilerini ayrıntılı biçimde yazacağım ama kişisel düzeyde hemen herkes için yepyeni ve hızlı gelişmeler hafta sonundan itibaren vurgulu olacaktır. Vedik astrolojiye göre Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeni Ay; Mars, Ay, Güneş ve Merkür kavuşumuyla oluşurken, Mars’ın Yeni Ay’a adeta çengel atmasıyla, koruma iç güdüsü ile harekete geçmeyi, agresif tepkiler vermeyi, sabırsız adımları, düşünmeden hareket etmeyi getiriyor. Zaten akabinde ki gezegen hareketleri Yeni ay sonrası temmuz ayı son haftasını zor etkilerle tamamlayacağımıza işaret etmekte.

Burçların haftalık etkilerini kısaca aktarırken, ayrıntılı burç yorumlarımı Yeni Ay yazımda ayrıca okuma şansınız olacak.

Koç Burcu Veya Koç Yükselen İçin Bu Hafta :

Haftanın ilk iki günü burcunuzda konaklayacak Ay ile Uranüs kontağı, ani ve fevri adımlar atmanıza, meydan okumanız, çabuk gerginleşmenize neden olabilir. İlk iki günü iyi yönetin. Çarşamba ve Perşembe günleri beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Duygusal ve içsel alanlarda çarşamba ve perşembe günleri daha rahatsınız. Yeni ay döngüsünün başlayacağı Cumadan itibarense aile, ev, anne, ebeveynlerinizle ilgili konular öne çıkıyor. Taşınma planlarınız varsa, temmuzun son haftasından itibaren işler hızlanabilir veya siz daha net kararlar verebilirsiniz.

Boğa Burcu Veya Boğa Yükselen İçin Bu Hafta :

Haftanın ilk günü iç öfkelerinize yenilmeyin. Duygusal olarak gergin ve içe dönük olabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek daha zor olacağı için bu konuşmak, anlatmak istediğiniz bir durum varsa karşı tarafa kendinizi Çarşambadan itibaren açmanız daha kolaydır. Estetik ve benzeri konulardaki işlerinizi de çarşambadan itibaren planlamak doğru olur. Parasal konular maddi alanlar, duygusal konular yine çarşambadan itibaren daha akıcı. İlişkilerinizle ilgili hafta ortasından itibaren daha çok Çarşamba-cuma arası hareket edin. Yeni Ay yakın çevrenizle ilgili konuları aktif edecek.

İkizler Burcu Veya İkizler Yükselen İçin Bu Hafta :

Hedefleriniz, arzularınız adına cesaretli adımlar atma isteğiniz bu hafta artabilir. Özellikle haftanın ilk iki günü kendinizi dizginlemeniz zor olabilir. Karşı tarafın ummadığı tepkiler verme eğiliminiz var. Duygusal alanlarda hafta ortasıyla birlikte duygusallaşma, içinize dönme söz konusu. Sizin için haftanın enerjileri Cumadan itibaren rahatlıyor. Kişisel konular, iş alanları, kariyerle ilgili adımlarda Cuma gününü değerlendirin. Cumadan itibaren Cuma ve cumartesi aktif ve kendinize dönük olacaksınız. Yeni ay maddi konular, anlatmak istediğiniz bir konuda öne çıkma, ifade etmeyi kolay kılacak. Ancak öfke patlamalarını bu hafta sık yaşayabilirsiniz. Düşünmeden konuşmayın.

Yengeç Burcu Veya Yengeç Yükselen İçin Bu Hafta

Hafta başı Çarşambaya kadar kariyer ve iş konuları sizin için öne çıkabilir. Bu alanlarda hareketli bir hafta geçireceksiniz. Çalışmıyorsanız bile günlük rutinde yoğun bir temponuz var. Çarşambadan itiren arkadaşlar, sosyal alanları öne çıkarmak kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayabilir. Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü bu süreçte yeni bir başlangıcı, sizin için önemli bir adımı deneyimlemenizi sağlayabilir.

Aslan Burcu Veya Aslan Yükselen İçin Bu Hafta :

İç dengelerinize yöneldiğiniz, bir süredir içinizde biriktirdiklerinizi dışa vuracağınız, kendinizi fazlasıyla dinleyeceğiniz bir hafta olacak. Yolculuklar, seyahat planlaması adına beklettikleriniz hızlanabilir. Eğitimle ilgili bir konuda önemli adımlar atabilirsiniz. hafta başı cesur ve kendinden emin girişimlere dönüksünüz. Sadece yanlış anlaşılmalara açık olduğunuzu unutmayın. Söylemlerinize dikkat edin. Yeni Ay psikolojik olarak sizi yorabilir. Kendinizi fazla dinleyebilir, iç öfkelerinizi besleyebilirsiniz. Cumartesiden itibaren yakın çevrenizle ilişkilerinize dikkat ederken, mümkünse hafta sonunu kendinizle kalarak geçirmeye çalışın.

Başak Burcu Veya Başak Yükselen İçin Bu Hafta :

Haftanın ilk iki gününü, pazartesi ve salıyı dikkatli yönetmelisiniz. Kazalara, aksiliklere karşı tedbirli olun. Önemli işleri, acele konuları, birden fazla işi haftanın ilk iki gününe denk getirmeyin. Çarşambadan itibaren seyahat planlaması ve eğitim konuları, babanızla alakalı konular öne çıkabilir. Duygusal olarak Çarşambadan itibaren iç dengelerinizi oturtmak daha rahat olacağı için duygusal konularda daha akıcı zamanlar perşembeden itibaren diyebilirim. Yeni Ay döngüsü hedeflediğiniz bir konuda sizi anide gelişmelerle iç içe bırakabilir. Beklenmedik durumlar oluşabilir. Temmuzun son haftası ani gelişmeler için alternatif durumlar yaratmayı, yeni durumlara hızlı şekilde adapte olmayı deneyimleyeceksiniz.

Terazi Burcu Veya Terazi Yükselen İçin Bu Hafta :

Haftanın ilk iki günü Pazartesi ve Salı dikkatiniz ikili ilişkileriniz, partneriniz, eşiniz, iş hayatınızda ortaklı iş ve projelerde veya iş ortağınızda olacak. Hafta başı gergin enerjiler birliktelikleriniz adına tartışmalara, küçük kavgaların büyüyebileceğine, dikkatli konuşmanız gerektiğine işaret etmekte. Çarşamba günü etkiler yumuşasa da sizin sabrettiklerinizi söyleme, tepki verme potansiyeliniz devam etmekte. Detaylara takılmadan, küçük mevzuları da büyütmeden bu haftayı geçirmeye bakın. Yeni ay döngüsünde Cumadan itibaren iş ve kariyer alanlarında ani gelişmeler yaşanabilir.

Akrep Burcu Veya Akrep Yükselen İçin Bu Hafta :

Hafta başı pazartesi ve salı günleri günlük temponuz, işlerinizde aktif bir zamanlar var. Hızlı hareket ederken, sabrınız da fazla olmayacak. Sizi yavaşlatan veya tahammül edemediğiniz kişilere tepkisel davranabilirsiniz. Tepkilerinizi bu iki gün iyi ayarlayın. Sabit ve monoton konulardan sıkılabilirsiniz. Çarşambadan itibaren duygusal konular, eşiniz, partnerinizle alakalı alanlar daha fazla gündeminizde olacak. Aynı zamanda duygusal ihtiyaçlarınızda artıyor. Cumadan itibaren başlayan yeni ay döngüsü ise sabırsız olmanıza tekrar neden olabilir. Bu hafta sizi yavaşlatacak iş ve konuları bir kenara koyup, çabucak çözmeniz gerekenlere yönelebilirsiniz.

Yay Burcu Veya Yay Yükselen İçin Bu Hafta :

İlişkiler, aşk hayatınız ve bu alanlardaki beklentileriniz adına bu hafta başı çarşambaya kadar hızlı gelişmeler olabilir. İş temponuzda hafta ortasına kadar hayli yoğun olacak. Birden fazla işi bir arada yürütmek, çabuk karar verme açısından desteklisiniz ama enerjiler gergin ve sakin olmaya her durumda önem verin. Çarşambadan itibaren işe yoğunlaşma artarken, partnerinizden beklediğiniz ilgi isteğinizde yükselebilir. Cumadan itibaren başlayan yeni ay döngüsü bir süredir sürüncemede giden konuları sonuçlandırmanıza destek verecek.

Oğlak Burcu Veya Oğlak Yükselen İçin Bu Hafta :

Hafta başı aile ve ev konuları, ebeveynleriniz, kariyer ve iş alanları ile evle iş arasındaki denge ihtiyacınız artıyor. Kendinize vakit ayırma veya eve iş taşımadan dinlenme zamanlarınızı dengelemek sizin için önemli. Çarşambadan itibaren aşk, ilişkiler, duygusal konular ve çocuklar sizin için öne çıkacak. Eşinizle ilişkilerinize hafta boyunca dikkat edin. Eşle ilgili konular yeni ay döngüsünde yeni gelişmeler verebilir.

Kova Burcu Veya Kova Yükselen İçin Bu Hafta :

Hafta başı yakın çevreniz, kardeşler, kısa vadeli planlar, hakketmeniz gereken acil konular yoğunlaştığınız alanlar olacak. Bitirmeniz ve toparlamanız gereken konuları haftanın ilk iki günü düzenlemek adına desteklisiniz. Çarşambadan itibaren aile ve ev konularında çözümlemeniz gerekenlere odaklanmak söz konusu. Cuma günü etkisi başlayacak Yeni Ay, iş ve mesleki konularda yeni gelişmeler verebilir. İş görüşmeleri, iş teklifleri, yeni iş olanakları açısından yeni ay döngüsü hareketli zamanlara işaret etmekte.

Balık Burcu Veya Balık Yükselen İçin Bu Hafta :

Maddi konular, finansal alanlar, banka işleri hafta ortasına kadar sizin için öne çıkabilir. Diğer yandan çarşambaya kadar sustuğunuz, beklettiğiniz konularda net biçimde kendinizi ifade etmeniz olası. Son söyleyeceğinizi başa almayın, sonradan pişman olacağınız şeyleri ağzınızdan çıkarken bulabilirsiniz. Sabır ve zaman isteyen konuları bu hafta ele almak doğru değil. Çarşambadan itibaren yakın çevre, kardeşler ve arkadaşlara yoğunlaşabilirsiniz. Yeni Ay süreci ilişkiler, çocuklar, aşk hayatınızla ilgili yeni gelişmeler sunabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *