15 Mayıs – 22 Mayıs Haftalık Astroloji Yorumlarım

Haftanın ilk günü YAY ve İKİZLER etkileri yüksek olanlar günün enerjilerinden daha yoğun etkilenecekler. Salı’dan itibaren Ay Oğlak burcuna geçiyor ve Perşembe günü akşam saatlerine kadar Oğlak ve Yengeç’ler üzerinde günün etkileri yoğunluk verecek. Kova ve Aslan burçları Salı ve Perşembe arasında iç gerginliklere ve depresif etkilere karşı biraz daha hassas olabilirler. Perşembe akşamdan itibaren Cumartesine kadar Kova burcuna geçecek AY; Kova, Aslan, Terazi, İkizler ve Akrep burçlarını hareketlendirebilir. Perşembe ve Pazar arası Su grupları başta Balık’lar olmak üzere huzursuzluk duygularınız artabilir. İç gerginliklerinize dikkat etmek ve huzursuz ortam ve kişilerden uzak olmaya çalışmak yerinde olacak…

Hafta ortasından itibaren aktif olacak Venüs Jüpiter karşıtlığı duygularda abartıya, ele aldıklarımızı fazla büyütmeye meyil ettirebilir. Alışverişte, alımlarda Perşembeden itibaren gerçekten ihtiyacım var mı sorusunu sormakta fayda var. Bütün burçların dikkat etmesi bir yana Jüpiter ve Venüs burçları Boğa, Terazi, Yay ve Balık daha fazla etkilenecekler.

Haftanın günlere göre genel etkileri ve nelere dikkat etmemiz gerekiyor;

15 Mayıs PAZARTESİ:

Haftaya Vedik/Hint Astrolojiye göre Ay YAY burcunda başlıyoruz. Pazartesi günü yine Vedik Astrolojiye göre Güneş burç değiştiriyor ve Boğa burcuna geçerken zayıf bir dereceden ilerleyecek. İdari işler, partronlarınızla ilişkileriniz, sağlık ve bağışıklık sistemi hassas etkiler taşıyacak ki Pazartesi günü boğaz bölgenize dikkat etmekte sağlık açısından yerinde olur. Fazla soğuk içeceklere gün boyunca tedbirli yaklaşın zira bedeniniz soğuk algınlıklarına ve boğaz enfeksiyonlarına daha eğilimli olabilir. Özellikle BOĞA burçları, Boğa yükselenler, Ay burcu Hint astrolojisine göre BOĞA olanlar ve Akrep burçları haftanın ilk gününü dikkatli geçirsinler. Akrepler, hafta başı ilişkileri, eşleriyle olan diyalogları, ikili ilişkiler ve aşk alanlarında dikkatli olmaları gereken bir haftaya başladılar. Karşı burçlarında yerleşen Güneş, Mars ile etkileşimini arttırdıkça, sinirlenme ve toleranslarının düşmesini deneyimleye bilirler.

Hafta başı Pazartesi günü tüm burçlar için sağlık açısından hassasiyet var. Sağlığınızla ilgili önemli bir karar almak, zor bir tedavinin ilk gününü pazartesiye denk getirmek bu hafta uygun değil. Pazartesi her durumda bedeninizi yormayın, ağır işlerden, fiziksel olarak kendinizi zorlamaktan kaçının. Fiziksel olarak yorucu işleri bugüne almamanın yanında spora başlamak, ağır sporlar yapmakta yine uygun değil. Evde olanlarda bugünü aşırı faaliyetler ve koşturmalarla geçirmemeye çalışsınlar.

Bugün Ay Satürn kavuşumu duygusal olarak gerginlikleri arttırabilir. Kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedebilirsiniz. Ay’ın Yay burcunda ilerlemesine rağmen genel etkiler içinizde uçurtmaların koşturmasına pek de müsaade edecek gibi durmuyor. Duygusal konularla uğraşmak veya karşı cinsle halletmeniz gereken bir konuyu durumu çözmeye kalkmak için bugünü tercih etmemek yerinde olur.

İş ve kariyer konularında Boğa, Aslan ve Yay burçları daha tedbirli ve dikkatli olsunlar. Üstleriyle ilişkilerine özen göstermeleri yerinde olacaktır. Haftanın ilk günü bilhassa bu üç burç için mesleki konular ve kariyerde dikkat gerektiriyor.

Pazartesi günü boyunca Ay, engellere meyil veren bir fazdan geçecek. Vedik astroloji de ay fazlarına tithi deriz ve bu fazların etkileri günün genel enerjileri üzerinde çok etkindir. Genel olarak huzursuz enerjileri arttıran ve engellerle boğuşmaya neden olan faz hakim ki ele aldıklarınızla mücadele etmeden, ağır ve karışık işlere pek de girişmeden bugünü tamamlamakta fayda var.

SALI günü

Salı günü Ay Oğlak burcunda ve Güneş’in derecesi düzeliyor. Günün genel enerjileri aktif Mars etkisi altında. Bugün Ay içinden geçtiği yıldızla sabit ve kalıcı konuları daha vurgulu kılacak. İdari işler, hizmet alanları ve hizmet sektörleri, servis işleri, taşınmak, temel atmak, inşaat işleri gibi sonuçları uzun vadeye yayılan konulara başlamak destekli. Gel geç işler, monoton konular, narin ve hassas diyaloglar, duygusal konularda özellikle hassasiyet isteyen diyaloglar destekli değil. Zira günün enerjilerinde canlılık ve aktive var ve yükselen değer MARS olarak dikkat çekmekte.

Haftanın ikinci günü daha canlı ve hızlı hareket etmek isteyebiliriz. Organizasyon konuları, bir konuyu düzenlemek ve toparlamak, başlatmak, sonuçları uzun vadeye yayılacak bir işe adım atmak destekli olacak.

Jüpiter ve Ay arasındaki görünüm özellikle Oğlak, Başak ve Boğa burçları için faydalı sonuçlar üretebilir. Yay ve İkizler için finansal konular öne çıkmakta ve destekli.

Salı günü iş ve kariyer konuları, mesleki alanlar, güncel hayatınızda sizin için önemli iş gibi gördüğünüz bir konuyu çözmek ve ilerlemek için güzel etkiler var. Bugünü efektif ve faydalı işlerle geçirmek, hiç değilse eksiklerinizi düzenlemek çok uygun olur. Bir süredir atladığınız bir konuyu bir çözseniz etkiler destekli. Bugün havadan sudan işler yapmak, arkadaşlarla görüşmek veya günü öylesine rutin konularla ziyan etmeyecek kadar verimli etkiler var. Öğleden sonra Ay ve Merkür arasındaki dengesiz etkiler, duygusal konularda dengesizlik verebilir. Genel olarak günün temposu öğleden sonraya kadar daha verimli olacak. Yaklaşık 16 dan sonraya önemli iş ve konuları almamaya çalışın.

ÇARŞAMBA GÜNÜ

Ay halen Oğlak burcunda ve Şaravana yıldızında…Günün etkielri hareketli işleri, tempoyu destekliyor. Yolculuklar, yeni bir arabaya almak, kullanmak, spora başlamak, hareket ve koşturma isteyen tempolu konular destekli. Bu hafta halletmeniz gereken konuları Çarşamba gününe denk getirmek yerinde olur zira yüksek eforlar bir çok konuyu bir arada çözebilirsiniz.

Eğitimle ilgili bir konuya başlamak, kursa, seminere veya bir dinletiye katılmak oldukça destekli. Dil öğrenmek, eğitim almanız gereken bir konuda adım atmak, akademik çalışmalar, araştırma ve öğrenmeye yönelik her türlü işten verimli sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca medikal tedaviler, diş tedavileri vs içinde faydalı etkiler söz konusu…

İşinizde halletmeniz gereken önemli bir toplantı, görüşme, telefon konuşması varsa Çarşamba bu konularda destekleniyor. Veya bir arkadaşınızla, partnerinizle yapmanız gereken bir konuşmayı da bugüne almak faydalı sonuç almanıza yardımcı olabilir.

Çarşamba günü her türlü kreatif iş ve konuda ve seronomilerden uzak durun zira desteklenmiyor. Örneğin, evlilik için söz, nişan gibi girişimler, aileleri tanıştırmak, baby shower türü etkinlikler, açılışlar, etkinlik ve party çalışmaları için günün enerjileri rahat ilerlemenize yardımcı olmayabilir.

Özellikle Yükselen veya Ay burçları Oğlak olanlar günün etkilerine daha fazla dikkat etmenizde fayda var.

PERŞEMBE Günü

Bugün 18.00 e kadar Ay Oğlak burcunda ve ardından Kova’ya geçiyor. 18 civarına önemli işleri almamak, başlangıç yapmamak yerinde olur. Jüpiter ve Venüs’ün tam olarak karşıtlığa geçtiği bu günden itibaren özellikle Perşembe Cumartesi arasında duygularınızı, hislerinizi hatta sezgilerinizi abartmadan hayata bakmaya çalışmak önemli olacak. Ölçüyü tutturmak zor olabilir, savurganlık ve nerede duracağını bilememe duygusu, hayır diyememek gibi sınırları çizmekte zorlanma etkinleşiyor. Özellikle Balık burçları hem duygusal alanlarda, hem de dünyevi konularda ele aldıklarınızı fazla büyütme, abartma eğilimleri yükseliyor. Başak, Balık, Yengeç ve Akrep burçları ve yükselenleri bu burçlarda olanlarla;  Boğa, Terazi ve Yay’larda bu hafta ortasından itibaren abartılı duygu ve davranışlardan sıkıntılı yaşayabilirsiniz. Biraz daha kontrollü olmak yerinde olacaktır.

Perşembe gününün en önemli etkilerinden bir tanesi de bu hafta bırakmayı, terk etmeyi düşündüğünüz bir alışkanlık, bağımlılık hatta ilişkiniz varsa adım atmayı Perşembe gününe denk getirmeyin. Günün enerjileri bir durumu terk etmeyi veya bırakmayı desteklemiyor. Aksi halde bıraktığınız konuya daha sonra tekrar dönebilirsiniz. Benzer şekilde kurmayı planladığınız bir ortaklık veya açmayı planladığınız şirket ve benzeri bir firma işi varsa, yine perşembe günü bu tip etkileri desteklemiyor.

CUMA GÜNÜ

Ay Kova burcunda…

Bugün eğitim çalışmaları hayli destekli. Yaratıcı konular, ilginç ve farklı bir konuda başlangıç yapmak olumlu. Ancak günün genel etkileri bir yandan da sert ve gergin enerjiler barındırmakta. Maddi konular, dünyevi önemli işlerden ziyade, astroloji, ruhsal konular, spritüel alanlarla ilgilenmek, dua veya meditasyona zaman ayırmak daha uygun. Haftanın son iş gününde en destekli enerji suya yakın olmak. Suyla uğraşmak, eğer sizin için mümkünse havuza girmek, denizde olmak çok destekli. Özellikle Kova, Aslan, Balık, Yengeç ve Akrep burçları adına bu etki daha da yüksek.

Ay Kova burcunda ve Ketu ile kavuşumda, Güneş’le de sert bir etkileşimde. Eski konular, eskiden gelen meseleler fazlasıyla zihninizi meşgul edebilir. Bu duygusal dalgalanmaların arasında kaybolmamak gerekiyor.

Hukuki konularda halletmeniz gereken bir iş veya davanız varsa ertelemeler veya beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Bu tip işler açısından da ilk adımı atmak destekli değil.

Hafta Sonu :

Cumartesi günü Ay halen Kova da ancak oldukça sert bir yıldızda konaklıyor…Aktiviteler açısından riskli durumlardan kaçınmak yerinde olur. Sert sporlar, trafikte hız yapmak, dikkatsiz davranmak gibi.

Ay fazı yenilenme ve bırakma etkilerini tetikleyeceği için iç huzursuzluklar artabilir. Ancak köklü değişiklikler yapmak için diğer faktörler çok destekli değil. Bu nedenle Cumartesi gününü daha çok rutin konularla geçirmek yerinde olacak. Venüs- Jüpiter etkisi halen aktif ve üzerine ele aldıklarınızı zorlama eğilimleri de yüksek ki hem duygusal alanlarda, hem de dünyevi konularda dikkatli olmak gerekiyor. Cumartesi günü her hangi bir konuda başlangıç yapmamak gerekiyor. Başlattığınız işlerin gidişatı sizi sonrada zorlayabilir. Trafikte ve yolculuklarda risklere girmemek, sakin olmak önemli.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *