Perşembeden beri özellikle teknolojik aletlerle ilgili sıkıntılar yaşandı. Aniden tuhaf çalışmaya başlayan cep telefonları, bilgisayarlar, birden bozulan aletlerle uğraşmış olabilirsiniz. Bu durum pazar gününe kadar etkisini devam ettirecek. Sorunların nedeni Merkür’ün burç değiştirmesi ve zararlı bir aralıktan Başak burcuna geçmesi diyebilirim. Merkür, aynı zamanda iletişimden de sorumlu olduğu için ve pazar gününe kadar aktif olacak Ay Merkür karşıtlığı hükmünü devam ettireceğinden, ilişkiler, çevrenizle kurduğunuz iletişim, her türlü ortaklı iş ve konular, eşiniz, partnerinizle diyaloglar açısından da dikkatli olmakta fayda var.

Merkür, Pazartesiden itibaren kendini toparlıyor ve özellikle Başak yükselenler ve Başak burçları için güzel etkiler vermeye ve hızlanmaya, iyi organizasyona, planlı hareket etmeye yol açacak.

Ay, hafta sonu boyunca Balık burcunda ve daha duygusal, hassas ve alıngan olmaya açık olmamıza yol açacaktır. Bilhassa Balık burçları sezgiler güçleniyor ama duygusal olarak kırılgan olmanız söz konusu. İlişkilerde kaprislerden uzak durun ve size söylenenleri hemen kişisel algılamayın.

Mars ve Satürn tam kavuşumuna az kaldı, 23 Ağustosta etkin olacak bu enerji öncesinde Pazar öğleden sonradan ama özellikle pazartesiden itibaren kendini hissettirmeye başlayacak. Haftalık yazımda önümüzdeki bir haftanın etkilerini ayrıntıları ile pazar akşamı yazacağım ama bu hafta sonundan itibaren başlayan gergin bir dönem var ağustos ayı boyunca. Trafikte daha özenli olmalı, güncel hayatınızda gereksiz rekabetlere ve güç savaşlarına girişmemeli, esnek olmakta zorlanacağınız için bir durumu her iki yönü ile anlamaya çalışmalı ve ön yargılardan uzak durmalısınız.

BURÇLAR AÇISINDAN HAFTA SONU

Koç burcu veya yükselen KOÇ pazar günü öğleden sonraya kadar kendi kendinize kalmak isteyebilirsiniz. İçsel olarak özellikle cumartesi ve pazar öğleye kadar kendinizi gergin ve mutsuz hissetme potansiyeli yüksek olabilir. Çevrenizle iletişime siz de dikkat etmelisiniz. Bu hafta sonu kalabalık veya fazla hareketli ortamlarda olmak için çok destekli değil enerjiler sizin adınıza. Dinlenmeye özen göstermek doğru olacaktır.

Boğa burcu veya yükselen BOĞA  Arkadaşlar, sosyal çevrenize dönük olmak öne çıkarken, ilişkiler, aşk hayatınız, partnerinizle diyaloglar, konuşmalarda sözlerinizi iyi tartmaya bakın. Yanlış anlaşılmaya son derece açıksınız. Çocuklarla ilgili konularda, özellikle ergen çocuklarınız varsa tartışmalara girmemeye çalışın. Sizin için hareketli olmak, dikkatinizi sizi rahatlatacak veya oyalayacak konulara odaklamak daha doğru olacak.

İkizler burcu veya yükselen İKİZLER  Pazar öğeden sonraya kadar sürecek Merkür etkisi evde teknolojik aletler, kişisel kullanımınızda olan aletler açısından sorun çıkarmaya eğilimli. Ayrıca ev içi gerginlikler yuvanız içinde yakın çevreniz ile birbirinizi yanlış anlamalar söz konusu. Bu hafta sonu evde kendinizi yormayın, dinlenmeye çalışın. Bu etki hafta başında düzelecektir.

Yengeç burcu veya yükselen YENGEÇ Yolculuklar, seyahatler, eğitim porgramlarına katılmak, öğrenmeye dönük olmak, yeni bilgilerin farkına varmak gibi kişisel gelişiminizle ilgili konularda destekli olacağınız bir hafta sonu söz konusu. Ancak yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili sorunlar veya tartışmalara da meyilli olacaksınız, çevrenizle olan iletişime dikkat edin.

Aslan burcu veya yükselen ASLAN maneviyatta kalmak, bir süredir değiştirmek, toparlamak istediklerinizi yeniden ele alarak, bir anlamda yüklerinizden kurtulmak, yenilenmek için uygun olan etkileriniz, bir yandan da konuşmalarınıza, diyaloglarınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamakta. Haberleşme trafiğiniz artıyor. Ama size her söylenene inanmayın. Asılsız haberler bu hafta sonu artabilir.

Başak burcu veya yükselen BAŞAK iletişim, ortaklı konular, ortaklı işleriniz veya grup çalışmaları, arkadaşlarla görüşmeleri desteklerken, Ay Merkür karşıtlığını yoğun hissedeceksiniz ki duygusal olarak gergin olmak, iletişim kurarken yanlış anlaşılmak söz konusu. Özellikle eşiniz veya karşı cinsle olan iletişiminizde pazartesiye kadar dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Terazi burcu veya yükselen TERAZİ günlük konular,koşturmalarınız adına yoğun bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ancak duygusal olarak hassas ve tepkisel olmak potansiyeliniz de yüksek. Kendi içinize dönme, kolay memnun olmama ve aniden belirsiz huzursuzluklar hissetme olasılığınız da var. Her şeyi takmadan, biraz daha akışta kalmak doğru olacaktır. Bu hafta sonu ilişkilerde şartları zorlamayın.

Akrep burcu veya yükselen AKREP İlişkilere dönük olacağınız, romantik duyguların öne çıkacağı veya sizin duygusal tepkiler vermeye daha eğilimli olacağınız bir hafta sonu söz konusu. Ancak iletişim açısından gergin olan etkiler eleştiriye tepkisel olabileceğinize işaret ederken, size söylenenlere çabuk tepki vermenize neden olabilir. Esnek ve sakin olmak önemli. Çocuklar, ilişkiler, duygusal konular daha fazla gündeminizde olabilir.

Yay burcu veya yükselen YAY bu hafta sonundan itibaren bilhassa cumartesiyle birlikte iç gerginlikleriniz hafta boyunca etkin olabilir. Huzursuz bir ruh haline çabuk geçme, duygusal olarak kararsızlıklar yaşama öne çıkıyor. Kendinizi yormadan ve fazla dinlemeden ele alacaklarınızı sonuçlandırmaya bakın. Kararlar almak ve uygulamaya çalışmak bilhassa duygusal alanlarda bu hafta sonu ve önünüzdeki bir haftalık döngüde çok destekli değil. Adım atarken düşünerek ilerlemeye gayret edin.

Oğlak burcu veya yükselen OĞLAK ani kararlar vermek söz konusu olabilir. Ani beliren bir plan ile yolculuk, bir ziyaret veya uzun süredir yapmak isteyip yapamadığınız bir konuda adım atma eğiliminiz var. Enerjiler aksilik çıkarmaya meyilli olacağı için şartları zorlamadan ilişkileri ve güncel işlerinizi yönetmek daha doğru olacaktır.

Kova burcu veya yükselen KOVA çevrenizle kontaklar içinde olacağınız, sohbetlerin, haberleşmenin, görüşmelerin yoğun olduğu bir hafta sonu olabilir. Bunun yanında kendinizde kalmak bir şey yapmak istemiyor gibi hissetmekte olası. Duygusal olarak kendinizi zorlamayın ve kişisel işlerinizde bitirmeniz gerekenlere yönelin. Teknolojik cihazlardaki sıkıntılar sizi yorabilir ama pazartesiden itibaren bu alan düzelecektir.

Balık burcu veya yükselen BALIK  hafta sonu boyunca Ay sizin alanınızda ilerleyecek. Kişisel konulara yönelmek, bakım yaptırmak, kişisel güzellik veya bakımlarınızı organize ederek hafta sonu bu konulara yoğunlaşmak adına desteklisiniz. Duygusal iniş çıkışlara biraz dikkat ederek, kendinizi fazla dinlemeden, iletişim alanlarında özellikle partnerinizle iletişimde temkinli olarak bu aralığı kendinizle geçirmeniz daha doğru olur.

Güzel bir hafta sonu dilerim. Sevgiler.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *