19- 25 Şubat Haftasının Vedik Astroloji Etkileri

Pazartesi günü Vedik Astroloji‘ye göre Ay Balık burcunda ilerlerken, Hilal fazında olacak ve Salı gününden itibaren de Koç burcuna geçecek.  Pazartesi gününün diiğer etkileri yeni başlangıçları desteklemiyor ancak bu hafta Salı ve Çarşamba günleri büyüyen Ay etkisi Koç burcu ile güçleneceği için Salı’dan itibaren tempomuz hızlanacak.

Çarşamba günü Ay Boğa burcuna geçerken diyet ve beslenme ile ilgili yeni bir başlangıcı Perşembe ve Cuma günlerine denk getirmeyin. Özellikle yüksek miktarda kilo vermeyi hedefliyorsanız, Boğa burcunda büyüyecek Ay fazı ile işiniz hayli zorlaşabilir. Bu hafta Perşembe öğleden sonradan itibaren Pazar sabahına kadar Boğa etkisi genel enerjilere hakim olurken, bedenimiz daha fazla yağ üretip, karbonhidrat ve şeker ihtiyacımız da artabilir ki bu tür besinleri daha dikkatli ve az tüketmek bu süreçte önemli olacaktır.

Haftalık etkiler içinde aktif konular, spor ve benzeri işlere başlamak, hızlı ve tempolu konulara yönelmek ve bu alanlarda sonuç elde etmek, biriyle halletmeniz gereken bir meselede kendinizi öne çıkarmak, sonuç almak istiyorsanız, açılış ve benzeri işler için Salı ile Perşembe arasını kullanabilirsiniz.

Cuma’dan itibaren yeme içme, yiyecek sektörüyle ilgili konular, finansal alanlar, bankacılık ve benzeri işler, para konuları, inşaat ve evle ilgili iş ve konuları ele alabilirsiniz.

Tadilat, tamirat ve benzeri işleriniz adına da Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri özellikle SALI günü daha uygun etkiler sizi destekleyecek ve sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.

  • Haftanın Taşı: Oniks, Lal ve Mercan
  • Haftanın Rengi; Turuncu ve tonları, somon rengi, turkuaz tonları
  • Haftanın aktif Burçları: Boğa, Akrep, Koç, İkizler

Burçlara Göre Bu Hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Haftanın ilk günü Pazartesi hassasiyetleriniz artarken, sinir sisteminiz de zayıf olabilir. Salı’dan itibarense aktif olacak, kendinizi daha iyi ifade edip, enerjinizin arttığını fark edeceksiniz. Fiziksel güç ve tempo isteyen işlerinizi Salı ile Perşembe arasına alabilirsiniz. Perşembe öğleden itibaren finans ve para konularında etkiler sizin için daha akıcı olacak. Hafta sonu boyunca yediğinize içtiğinize dikkat etmeniz önemli. Hafta ortasından itibaren sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterin. İlişkiler adına bu hafta özelikle arkadaşlarla ilgili konularda dikkatli olmanız da fayda var.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hafta başı arkadaşlar, çevrenizle olan ilişkilerinize dikkat etmeniz yerinde olacaktır. SAlı gününden itibaren iç gerginlikleriniz artabileceği gibi sebepsiz gerginlikler, ani sinirlenme halleri yaşayabilirsiniz. Perşembeye kadar bu hafta ilişkiler ve iletişimde dikkatli olmalısınız. Özellikle kadınlarla olan ilişkilerinizde, yakın çevrenizle kontaklarınızda bu hafta Perşembeye kadar esnek olmak önemli. Cumadan itibaren hafta sonu boyunca kendinizi daha iyi ifade edecek, tekrar hızlanacaksınız. Hafta ortasına kadar ilişkilere de dikkat etmek yerinde olur.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Çarşamba gününe kadar iş ve kariyer konuları öne çıkacak. Bitirmeniz gereken bir iş, aldığınız ama uygulayamadığınız bir kararla ilgili kişisel gayretleriniz, mücadeleniz özellikle Perşembe gününe kadar öne çıkıyor. Hızlı bir tempo geçirebilirsiniz. Cumadan itibarense biraz daha içe dönme, kendinize çekilme, kalabalıklardan uzaklaşma iyi gelir. Hafta sonunu daha sakin ortamlarda mümkünse kendinizle veya yakın ailenizle geçirmeniz faydalı olacaktır. Duygusal konularda hafta sonundan itibaren gerginliklere dikkat edin ve ele aldıklarınızı büyütmemeye bakın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hafta ortasına kadar iş ve kariyer konuları, proje çalışmalarınız veya başkaları adına yürüttüğünüz aracı işler varsa hızlı bir tempoda olabilirsiniz. Boğaz bölgenize, mide ve sindirim sisteminize hafta boyunca dikkat edin. Cumaya kadar beden sağlığınıza önem vermek sizin için ekstra önemli olacak. İş ve kariyer konularında yeni gelişmeler, görüşmeler, toplantı veya benzeri düzenlemeler adına Salı ile Perşembe arası destekli olacaksınız.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bu hafta pazartesi ve salı günlerine dikkat etmeniz, ilişkiler, ifade kazaları, yanlış anlaşılmalar adına bu iki günü iyi yönetmelisiniz. Çarşambadan itibaren uzak şehirler, uzak yerlerdeki işler, arkadaşlar veya akrabalarla ilgili görüşmeler, konular öne çıkabilir. Öte yandan bu hafta eğitim, uluslararası işler, seyahat ve benzeri konularda halletmeniz gereken iş ve konuları da Salı ile Perşembe arası daha rahat ve akıcı şekilde ele alabilirsiniz.  Hafta sonu özelikle Cuma ile Pazar arası beslenmenize dikkat edin, aksi halde hafta başına kilo almış girebilirsiniz. Duygusal konularda Cuma ve Cumartesi günleri boyunca yanlış anlaşılmalara çok açık olacaksınız özellikle partner veya eşinizle ilişkilerinizde bu iki gün dikkatli olun.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Hafta başı ilişkilere dönük olan zihniniz, Salı’dan itibaren daha duygusal ve hassas olmanıza, iç kırgınlıklarınıza bir süredir sizi rahatsız eden kişi veya olayları fazlasıyla kafanıza takmanıza  yol açabilecek. Bu hafta zihinsel ve duygusal olarak kendinizi yormayın ve önemli kararlar almamaya çalışın. Çarşamba ile Cuma arası bekar Başak burçları tesadüfen karşılaştığınız veya bir araya geldiğiniz birinden çok etkilenebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri parasal konularda dikkatli olmak gerekebilecek. Para düşürme veya hırsızlığa karşı tedbirli olun.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Bu hafta ilişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konulara fazlasıyla odaklı olabilirsiniz. Ekip çalışması, halletmeniz gereken ortak işleriniz adına etkiler hızlı gelişmeler getirecek. Salıdan itibaren hızlanıyorsunuz, birikeni bekleyen işler varsa Cuma’ya kadar bitirmeniz, işleri yola koymanız olası olacak. Yurtdışı bağlantıları, beklediğiniz bir haber adına da güzel gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerde monotonluk sizi sıkabilir, sevdiğinizle bir süredir planladığınız ama uygulayamadığınız bir organizasyon varsa harekete geçmek için güzel bir hafta olacak. İkili ilişkilerinize hafta sonu dikkat etmekte fayda var. Hafta içinin genel olarak daha akıcı olan enerjileri hafta sonu yanlış anlaşılmalara fazlasıyla meydan veriyor dikkatli olun.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta başı özellikle Çarşambaya kadar olan dönemde sağlığınıza, gribal enfeksiyonlara, bağışıklık sisteminize dikkat etmekte fayda var. Salı gününden itibaren günlük koşturmalarınız, iş telaşlarınız, çalışıyorsanız işinizdeki telaş ve koşturmalarınız artarken, çalışmıyorsanız günlük rutinde daha yoğun olacaksınız. Cumaya kadar devam edecek bu dönem arkasından hafta sonu ikili ilişkileriniz, sevdiğinizle paylaşımlarınıza odaklanacaksınız. Hafta sonu eşiniz veya partnerinizle vakit geçirmeye özen gösterin.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Bu hafta ilişkiler, aşk konuları, sevgiliniz veya beğendiğiniz kişiyle ilgili gelişmeler özellikle Ay burcu Yay olanları yoğun etkileyebilir. Duygusal konuların sizin için daha önde olacağı, odağınızın bu alanlara dönük olacağı bir hafta geçireceksiniz. Çocuk sahibi Yay burçları için de çocuklarla ilgili konular özelikle Salı ile Cuma arası öne çıkacak. Çocukların sağlıklarına bu hafta dikkat etmekte ayrıca fayda olacak.  Hafta sonu ebeveynleriniz ile eşiniz veya sevgilinizi bir araya geleceklerse iletişimde sıkıntılar olabilir, dikkatli olmakta fayda olacak.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Aileniz ve ev alanlarınız hafta boyunca özellikle Salı gününden itibaren sizin için önemli olacak. Anneniz veya anne soyundan bir kadınla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Eğer vaktiniz müsait ise çalışmıyorsanız bu hafta Cuma gününe kadar evinizde vakit geçirmeniz, bitirmeniz gereken işleri düzenlemeniz size iyi gelecektir. Emlak veya gayrimenkulle ile ilgili halletmeniz gereken işler, adımlar varsa özellikle salı ve çarşamba günleri destekli olacaksınız. Duygusal konularda sizi sıkan, rahatsız eden konuları karşı tarafa, partner veya eşe daha kolay bir şekilde söylemeniz, ifade etmeniz olası.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başı maddi konular, finansal alanlar, parayla ilgili halletmeniz gereken durum ve işlere koşturmanız gerekebilir. Salı gününden itibaren Cumaya kadar yakın çevre, kardeşler ve etrafınızla olan iletişiminiz hızlanabilir. Telefon trafiğiniz, arayan soranlar Salı ve çarşamba günleri artabilir. Cumadan itibarense kendinizle kalmak, içe dönme arzunuz artacak. Hafta sonu yorucu ve kalabalık içinde organizasyon yapmayın, bedeninizi ve kafanızı dinlendirmeye çalışın. Hafta sonu hobiler, kendinize vakit ayırmak veya kişisel bakım için hayli güzel etkiler söz konusu.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta maddi konular, parasal işler, alacak verecek iş ve konuları sizin için öne çıkabilir. Cuma gününe kadar devam edecek parasal etkiler, bankacılık işleri, önceden gelen bir borç veya alacakla ilgili yaşanacak bir gelişme, kredi başvuruları ve bankacılık işleri daha fazla yoğunlaşacağınız alanlar olacak. Hafta sonu yakın bir yere ani bir kararla seyahat, yolculuk yapılabilir. Uzun süredir haber alamadığınız kişilerle bu hafta sürpriz şekilde görüşmeler, karşılaşmalar yaşayabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *