Haftalık Astroloji Yazılarım

Haftalık Astroloji Yorumlarım     

26 Şubat -5 Mart   Haftalık Astroloji Yorumlarım

Bu haftanın önemli gezegen hareketlerini MARS ve Venüs gerçekleştiriyor. Mars; Salı gününden itibaren rahatsız bir dereceye geçerken, Çarşambadan itibarense “Gandanta” düğüm noktasına ilerliyor. Çarşamba ve Perşembe günleri düğüm noktalarından geçecek olan savaşçı gezegen, Hint Astrolojisine göre Koç yolculuğuna ise Perşembe gününün ilk saatlerinde geçmiş olacak. Bu hafta özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri Mars çok zorlu bir derecede ilerleyecek ki genel olarak hafta boyunca özellikle Cumaya kadar olan döngü de kazalara, gerginliklere, ani kargaşalara, öfkeyle hareket etme eğilimine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle Balık, Koç, Akrep, Aslan ve Başak burçları, yükselenleri bu burçlarda olanlar dikkatli olsunlar. Mars, fiziksel gücümüzü,girişimci ruhumuzu, mücadele isteyen dürtülerimizi, kavgacı tarafımızı temsil eder. Bir gezegenin gandanta dediğimiz düğüm noktalarından geçişi kendi enerjisinin girdaba girmesi gibidir. Dolayısıyla Mars, bu hafta ortasında bilhassa Çarşamba ve Perşembe günleri dağınık ve gergin bir enerji verecek. Bu etki bizlerde düşünmeden hareket etme, kendimizi bir yandan gergin ama bir taraftan da fiziksel olarak yorgun hissetmeye neden olabilir. Fiziksel olarak hafta boyunca kendinizi zorlamayın. Bir görüşmeyi, toplantıyı, bir arkadaşınız veya eşiniz, partnerinizle olan konuşmayı iyi yönetin, işler kontrolden aniden çıkabilir ve kendinizi patlayan bir volkan gibi ağzınıza geleni söylerken bulabilirsiniz. Önemli bir işi başlatırken, mantıkla hareket etmeye çalışın. Beden daha zayıf ve düşük bir metabolizma ile hareket edebilir. Bu nedenle beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmek yerinde olacaktır. Trafikte veya yolculuklarda araba kullanırken daha dikkatli ve temkinli olmak yerinde olacaktır. Aletlerde, kullandığınız cihazlarda teknik sorunlar artabilir. Unutmayın ki bu hafta ele aldıklarınızı sakin ve esnek biçimde yönetmek önemli olacaktır.

Bu hafta Çarşamba ve Perşembe günleri acil olanlar dışında, önemli cerrahi müdahalelerden mümkünse sakınmak doğru olur. Mars’ın hassas bir aralıktan geçeceği bu iki günlük süreçte operasyonlar ve ameliyatlar adına da dikkatli olmak gerekmekte. Özellikle ayaklar, baş ve yüzle ilgili müdahaleleri bu iki güne mümkünse almamaya bakın.

Diğer yandan Cumadan itibaren Mars Aşwini yıldızında ilerlerken gandantadan çıkmasıyla evrensel üçgeni oluşturuyor. Özellikle ateş grubu mensubu Koç, Aslan ve Yay burçları için 20 Martta kadar olan süreçte çok özel durumlar gerçekleşebilir. Kadersel etkilerin devrede olacağı bu aralıkta hayatlarımızda majör değişimler, yükselmeler, ruhsal olarak önemli gelişmeler, farkındalıkların artması söz konusu. Bu konuya mart ayı yorumlarımda özel bir yer ayıracağım.

Bu haftayı toparlarsak, Cuma’ya kadar olan döngüde dikkatli olmak, ani çıkabilecek krizleri iyi yönetmek gerekiyor. Cumadan itibarense hızlanma, hayatımızda bekleyen bir çok konunun yerine oturması söz konusu. Bilhassa 19 Martta kadar olan süreçte evren bize güzel sürprizler hazırlayabilir.

Pazar günü başlayacak Venüs gerilemesi Balık, Akrep, Koç, Boğa, Terazi’ler adına ilişkilerde yeni gelişmeler verebilir. Konuyla ilgili yazdığım Venüs gerilemesi yazıma tekrar göz atabilirsiniz… www.sebnemeksib.com.tr/2017-venus-gerilemesi/ 

PAZARTESİ:

Hint Astrolojisine göre Ay henüz Kova burcunda. Pazartesi günü ismine yakışır şekilde dalgalı bir ruh hali verecek görünüyor. Meşhur pazartesi sendromunu damardan hissedebiliriz. Haftanın ilk günü ağır ve zorlayıcı işlerle geçirmemek yerinde olur. Toparlama, düzene koymak için güzel olan etkiler, yeni başlangıçlar için zihnimizin dağınık gergin. Hint kadim bilgileri pazartesi günü Ay’ın içinden geçtiği takımyıldızında hiç bir başlangıcın yapılmaması konusunda büyük uyarı da bulunurlar. PAZARTESİ günü başlangıçlar, sonuçları uzun vadeye yayılacak konularda önemli adımları aktive etmek için uygun değil. Pazartesi gününü daha çok rutin konularla geçirmek gerekiyor. Ele alacaklarınızı veya günlük hayatınızda uğraşacağınız konuları da risk almadan, gergin ortamlardan uzak durmaya çalışarak değerlendirmeye gayret edin.

SALI günü

Bugün AY Balık burcuna geçiyor ve bir gün öncesinin gergin etkiler veren takımyıldızından da çıkmış olacak. Duygusal hassasiyetler artarken, sezgilerimiz, hissedişlerimizde yükseliyor. Ruhsal konular, spritüel alanlarla meşgul olmak için çok verimli etkiler var. Merkür ve Ketu, Kova burcunda kavuşum etkisini arttırdı. İletişime, kendimizi ifade etmeye özen göstermemiz gereken bir süreçten geçerken, dediklerimizin yanlış anlaşılması söz konusu. Ancak bir yandan da sezgisel olarak başta Kova burçları olmak üzere daha vurgulu çalışan enerjiler söz konusu.

Salı günü başkalarından destek görmek veya emin olmadığınız bir alanda güvendiğiniz insanlardan fikir almak alabilirsiniz. Her şeyi kendi başınıza çözmeye çalışmayın. Bugün sabırlı ve sakin ilerlemek gerekiyor. Mars’ın derecesi zayıflamaya başlarken, bugünden itibaren Cumaya kadar atak olmak, düşünmeden hareket etmek veya riskli adımlar atmak için etkiler dikkat diyor. Özellikle finansal konularda iyi organize olmak gerekiyor.

Günün etkisi duygusal alanlarımızı da canlandıracak. İlişkilere ve aşka daha dönük olabilir, duygusal tatmine önem verebilirsiniz. Unutmayın ki duygusal konularda dahil bu hafta cumaya kadar hiç bir şeyi büyütmeden ve duygularınızın size oyun oynayabileceğini bilerek hareket etmek önemli. Ay ve Mars’ın kavuşumda olması, Jüpiterden görünüm alması, Venüs’le olan kontağı derken, ilişkiler hatta arkadaşlıklarda bile beklentiler yüksek olabilir. Bugün sosyal alanlara dönmek, arkadaşlarla görüşmek, işinizde yapacağınız işlerde biraz ara vererek, dinlenerek günü geçirmek yerinde olacaktır.

Ay Balık burcu yolculuğunda olacağı için, günün duygusallık veren enerjilerinden en fazla yükselenleri veya Ay burçları BALIK olanlar etkilenecekler. Salı ve ÇArşamba günleri Balık burçları için hızlı gelişen durumlar söz konusu.

Salı günü su grupları, Akrep, Yengeç ve Balık’lar için daha aktifler diyebiliriz.

Duygusal alanlarda Balık ve Başak burçları

Maddi konularda, Kova ve Boğa burçları günü daha yoğun yaşayabilirler. Aslan burçları ise Salı ve Çarşamba günleri parasal konularda dikkatli olsunlar.

ÇARŞAMBA GÜNÜ,

Bugün Mars “Gandanta” derecesinde ilerlemeye başlıyor. Gandanta düğüm demektir. Mücadeleyi temsil eden gezegen bu aralıkta bulunması öncelikle bugün ve yarın tartışmalardan, gerginliklerden uzak durmamız gerekliliğini vurgularken, fiziksel olarak da kendimize dikkat etmek önemli. Kazalar ve yaralanmalar açısından bugün ve yarın hayli riskli olacak. Teknik aletler, cihazlar, yangınlar, ateşle ilgili sorunlar adına temkinli olmak gerekmekte. Uranüs’ün Mars ile kontağı da devrede olduğu için ani gelişen olaylar ve kontrol etmekte zorlandığımız durumlar söz konusu. Ülke gündemi açısından da bu hafta Çarşamba ve Perşembe günleri riskli zamanlara işaret ediyor. Öğleden sonra Ay Mars kavuşumu da etkinleşirken, iç gerginlikler artabilir. Çarşamba günü sert etkiler var, bu nedenle günü zorlayıcı konurla, sizi yoran alanlarla geçirmemek en doğrusu olacaktır. İkili ilişkilerde yine dikkatli olmak, konuşmaları büyütmemek gerekiyor.

Bu hafta Çarşamba ve Perşembe günlerine Mars’ın zararlı bir geçişi nedeniyle önemli bir ameliyatı, acil olanlar dışında mümkünse denk getirmemek yerinde olacaktır.

Özellikle Koç burçları, Akrep, Balık, Aslan, Teraziler ve bu alanlarda Ay veya yükselen burçları olanlar daha dikkatli olsunlar.

PERŞEMBE Günü

Bugün nezaket ve incelik isteyen konular destek bulmuyor. Trafikte özellikle dikkatli olmak gerekiyor. Günün etkileri dünün devamı niteliğinde, ek olarak duygusal konular ve ilişkilerde dengeli ve esnek olmaya daha fazla özen göstermeliyiz.

CUMA GÜNÜ

Mars, derecesini düzelti ve düğüm noktasından çıktı. Enerjileri hızlandırmaya başlayan gezegen, daha hızlı ve sonuç odaklı olmamızı sağlayacak. Gün boyunca Ay Mars birlikte yol alacaklar ve Ay Bharani yıldızında olacak.

Günün destekli konuları:

Yaratıcı enerjilerin devrede olduğu Cuma günü Venüs etkisi Mars kadar baskın olacak. Bu süreçte özellikle ilişkilerimiz adına daha mücadeleci ve sonuç odaklı yaklaşımlar sergileyebiliriz. Özellikle Terazi, Akrep, Koç ve Boğa burçları adına duygusal alanlarda tutkulu davranma eğilimleri var.

Günlük hayatımız adına ihmal edilmiş, ertelenmiş konuları bitirmek, tamamlamak için şartlar çok uygun. Eğer imkanınız varsa bugün mümkün olduğu kadar toprakla ve doğayla bir olmaya çalışın, hafta başından beri artan negatif ve gergin enerjiyi dengelemek adına çok iyi gelecektir. Çocuklarla ilgili konuları da tamamlamak ve özellikle eğitimleriyle ilgili halletmeniz gereken bir konu varsa bunu sonuçlandırmak adına yine enerjiler destekli olacaklar.

HAFTA SONU…

Ay Boğa burcuna geçiyor… Hint astrolojisine göre Koç burçları, Koç yükselenler veya Ay burçları Koç olanlar adına şanlı bir döngü oluşuyor. Önemli bir işinizi halletmek sonuçlandırmak adına güzel bir etki gökyüzünden Koç burcuna göz kırpmakta. Haritanızda koç alanı neresi ise bu alanla ilgili ummadığınız güzel gelişmeler yaşanabilir. Hint Astrolojisinde buna Shubha Yoga denir ki şans ve destek geleceğine işarettir. Cumartesi gününden itibaren aktif olacak bu enerji, Cumartesi ve Pazar günü sürerken, çevrenizden gelebilecek destekler, ummadığınız bir konuda ani gelişen sürpriz güzel bir gelişme, size gelebilecek olumlu bir destek, önceden başlayan bir konu, ilişki adına birden gelişen ilginç olaylar göstergesidir. Bu oluşum arzu ettiklerinize ulaşma anlamında da yine hayli güçlü etkiler vermekte.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle..

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

  1. mine 3 Mart, 2017 at 21:33 Cevapla

    Ben kızım için yardımlarınızı rica ediyorum, Psikolojik anlamda zor bir dönem geçiriyoruz.Burcunu yorumlarsanız size minnettar olurum çok teşekkür ediyorum.Elifnur Alpan, 03.04.2001, 07:45, Bakırköy

  2. Gülseren 12 Mart, 2017 at 11:09 Cevapla

    Merhaba ,şebnem haním yazílarínizi zevkle okuyorm . Çok teșekkür ederim . Kitabínízí aldım ,harika .sizi kutlar ,sevgilerimi gönderirim.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *