13-20 Mart Haftası Bizi Ne Bekliyor…

Dolunay iletişim ve kendimizi anlatma ve başkalarının da bize ne anlatmaya çalıştığıyla ilgili verdiği karışık etkileri önümüze koyarak geldi. Dolunay yazımda iletişim sorunları yaşamaya dikkat çekmiştim. Bu hafta boyunca devam edecek dolunay süreci ise daha ağırlıklı olarak Çarşamba öğle saatlerine kadar devam edecek. Ülke açısından baktığımızda Satürn, uluslararası alanımızda ikamet etmeye başladığı Ocak ayından bu yana dış politikalar açısından hatları germeye devam ediyor. Haziran sonuna kadar sürecek bu etki, akabinde Kasıma kadar bir mola verse de 2017 Kasım’dan itibaren uluslararası arena da 2018 ve 2019 da çok daha dikkatli olmamızı gerektiren işaretler var.

Tekrar bugüne dönersek, bu hafta çarşambaya kadar daha fazla olmak üzere sadece toplumsal veya ülke gündemi açısından değil, bireysel hayatlarımız adına da söylemlerimize dikkat etmemiz gerekmekte. Çarşamba ya kadar değişken bir burç olan Başak alanında gezinecek olan AY, kombine olacağı takımyıldız nedeniyle tartışmalar, gerginlikler ve inatlaşmalara prim vermemek gerektiğine işaret etmekte. Ayrıca değişken burçların aktif olduğu döngüler şartların belirsiz ve rüzgarların nereden eseceğinin belli olmadığı zamanlardır. Size söylenen sözleri, vaat edilenleri de çok dikkate almamak yerinde olur. Enerjiler değişkenlik içerdiğinde sözler, alınan kararlar, başlanan işler vs hep değişme potansiyelindedir. Bu süreç hafta ortası Çarşamba öğle saatlerine kadar ele aldığımız konularda koşulların değişken olabileceğini bilerek hareket etmenizin önemli olduğunu göstermekte. Ay Jüpiter kontağı da aktif olacak ki yine hafta ortasına kadar düşünceleri, duyguları büyütme ve fazla abartma eğilimleri de yüksek.

Duygusal konularda, ilişkilerde bu hafta restleşmeler, özellikle geçmişten gelen konuların, durumların, hatta eski ilişkilerin gün yüzüne çıkarak, tekrar edilmesine neden olabilir. İlişkilerde eski mevzulara saplanıp kalmayın, Venüs retrosu, tam karşısındaki Jüpiter retrosu ile dans ederken, bilhassa kadınlar adına eşleriyle, partnerleriyle ilişkilerde sert konuşmalar, eskilerin tekrar gündeme gelmesi durumu söz konusu.

Bu hafta eğer detoks ve benzeri bir diyet programına başlamak istiyorsanız, Ay küçülme fazında ve destekli bir döngü var. Bedeninizi küçültmek için özellikle Salı günü detoks, diyet, arınma kürlerine başlamak açısından güzel etkiler bulunmakta. Ay sonuna denk gelecek Yeni Ay döngüsüne kadar bedeninizden fazlalıkları atmak için randımanlı bir süreç geçirebilirsiniz.

Çarşambadan itibaren AY Mars karşıtlığı başlıyor. Terazi burcundaki Ay ile Koç burcundaki Mars, denge ihtiyacımızı sabote edebilir. Ay Terazi enerjisindeyken denge de kalma, kavgadan uzak durma ihtiyacı artar. Ancak Ay’ın Mars ile kuracağı kontak gündemin yine hareketlenebileceğine işaret ederken, bireysel alanlarımızda huzursuz enerjilerin artmasına ve bilhassa ilişkilerde dengesizlikler yaşamamız olası. Bu aralıkta karşı taraf sizi dengesizlikle suçlayabilir veya siz kendinizi kararsız ve ne yöne gideceğiniz bilemiyor gibi hissedebilirsiniz. Çarşamba ile Cuma arası duygusal alanlar, iş veya güncel yaşamda politik hareket etmeniz veya istikrar isteyen alanlarda dikkatli olmak gerekmekte. Yine bu süreçte karar vermekte zorlanabilirsiniz. Sabah emin olarak kalktığınız bir duruma akşam vazgeçmiş olarak devam edebilirsiniz. Dolayısı ile bu aralığı da zihinsel ve duygusal olarak kendinizi yormadan geçirmeye bakın. Çarşamba ile Cuma arası alışverişlerde, önemli veya pahalı alımlarda acele etmeyin. Sonradan fikriniz değişebilir.

Cuma akşam saatleri Ay burç değiştirirken Akrep alanına geçiyor. Venüs ve Ay arasındaki kontak ilişkiler adına hafta başından itibaren devam eden gerginlikleri daha esnek olabileceğimiz bir zemine taşıyacak. Diğer yandan AY Akrep burcunda rahatsızdır. Duygusal olarak iniş çıkışlara neden olsa da, ilişkilerde durumları yönetmek, kontrol etme dürtüsü de aktif olacak. Cuma ile Pazar arasında sezgiler artıyor, hisleriniz, rüyalarınız size ilginç deneyimler yaşatabilir. İlişkiler açısından daha sakin bir etki söz konusu olacak. Ancak kıskançlıklar, kontrol etme merakı veya çevrenizdeki kişiler, eş, çocuklar, sevgili veya bir arkadaşınızla ilgili aniden daha önce fark etmediğiniz bir durumu fark edebilir, üstelik bunun adeta önünüze geldiğine şahit olabilirsiniz.

Bu hafta AŞK ve İLİŞKİ konularında Kova, Terazi, Balık, Başak, Akrep ve Koç burçları yoğun etkiler içindeler.

KARİYER ve PARASAL konularda Boğa, Yengeç, İkizler, Yay, Oğlak ve Aslan burçları ile bu alanlarında yükselenleri olanlar daha yoğun uğraşabilirler.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *