Genel

Haftalık Astroloji Yorumlarım

27 Mart – 3 Nisan Arası Haftalık Astroloji Yorumlarım         

Haftaya Yeni Ay döngüsü ile başlıyoruz. Vedik Astrolojiye göre Pazartesiden itibaren başlayan Yeni Ay süreci, Salı sabah erken saatlerde tamamlanacak. Yeni ay günleri vedik Astrolojiye göre Ay’ın enerjisinin en düşük ve en karanlık fazı olması nedeniyle bedensel ve ruhsal olarak hassasiyetlerin arttığı zamanlardır. Öncelikle dolunayın tersine metabolizma düşer, beden sindirimde zayıflar. Sadece sindirimde değil, ruhsal olarak da enerjimizin düşük olduğu zamanlardır. Bu nedenle hafta başı Pazartesi ve Salı günleri bağışıklık sisteminize dikkat etmek, beslenmenize özen göstermek önemli olacak. Özellikle çocuklar ve yaşlılar daha fazla etkilenme eğilimindeler. Ağır beslenmekten uzak durun. Karbonhidrat ve şekere biraz daha mesafeli yaklaşın. Metabolizma düşeceği için yağ yakmak, sindirmek normalden daha zor olabilir. Bu hafta bedenimiz su tutmaya ve şişkinliklere çok yatkın olacak. Bu nedenle şişkinlik yapacak gıdalardan uzak durmak faydalı olur. Yeni Ay günleri (Amavasya) zamanları önemli bir işi başlatmak doğru değildir. Pazartesi yeni döngüsünün en yoğun olduğu gün olacak ki bugünü daha çok rutin işlerle geçirmek faydalı olur.

Yeni Ay döngüsünü ayrıntılarıyla aktardığım MART YENİ AYI yazımdan okuyabilirsiniz.

Yeni ay Ritüeli için pazartesi oldukça uygun bir zaman aralığı var. Konuyla ilgili YENİ AY BEREKET RİTÜELİ yazımdan bilgi alabilirsiniz.

Vedik Astrolojiye göre tam da Yeni Ay döngüsünün güçlü olduğu Pazartesi günü burç değiştirerek KOÇ alanına geçecek olan Merkür, Pazartesi günü zayıf bir dereceden ilerliyor ve ticari konular, iletişim alanları ve teknolojik her türlü alanda dikkatli olmayı gerektiriyor. Yeni bir cihaz, telefon, bilgisayar v.g  almayı düşünüyorsanız bunu Pazartesi günü yapmanızı pek tavsiye etmem. Salı günü saat 11 den itibaren teknolojik konularda adım atmanız daha doğru olacaktır. Koç burcunda ilerleyecek olan Merkür, 10 Nisandan itibaren yine Koç alanında geri harekete başlayacak ve uzun bir süre Merkür ile koç burcu etkileşimini deneyimleyeceğiz. Hızı düşünme ve hızlı hareket etme isteğimiz artarken, sabretmek ve beklemek bizim için zor olabilir. Merkür Koç burcu etkilerini ve bu alandaki gerilemesinin bize yansımalarını kısa süre sonra aktaracağım.

Merkür Koç burcunda Mars ile birlikte ilerleyeceği için iletişim kazaları, düşünmeden konuşma, yanlış anlaşılmalar, patavatsızlıklar hayli artabilir. Yeni ay ilişkiler üzerinde oldukça etkili ki bu hafta boyunca devam edecek bu enerjiye birde iletişim kurup, karşımızdakini anlamakta zorlanacağımız durumlar da eklenince kendinizi ifade ederken daha esnek olmaya gayret etmek yerinde olacaktır.

Salı gününden itibaren derecesini toparlamaya başlayacak Merkür, bir yandan da Evrensel Üçgen olarak adlandırdığımız bir oluşumu başlatıyor. Merkür Aşvini yıldızında geri harekete başlayacağı için uzun sürecek bu etki Nisan boyunca devam edecek. Ancak Merkür’ün geri harekete başlamadan önceki süreci en güçlü olan evresi olacak ki bu hafta kadersel bağlantılarımızı kuvvetlendiren ve dilekler, dualar için özel kapılar açan bu süreçten iyi yaralanmak lazım.  Bu hafta ÇARŞAMBA günü Ay ve Merkür; Rahu ve Satürn ile çok güzel bir evrensel üçgen oluşturuyor. Ay’ın sadece Çarşamba günü eşlik edeceği bu etkiyi güzel değerlendirmek önemli. Bu hafta başlatmanız gereken önemli bir iş varsa, Çarşamba gününü değerlendirebilirsiniz. Çarşamba günü etkileri başlangıçları ve yeni adımları desteklemekte.  

Hafta ortasından itibaren Ay, Merkür ve Mars’ın aynı potada olmasıyla ele aldıklarımızda hırslı ve tutkulu yaklaşımlar, hedefe yönelme, empati kurmakta zorlanma söz konusu olabilir. Bilhassa Çarşamba Cuma arası duygusal olarak kendinizi kontrol etmeye ve akılcı kararlar vermeye gayret edin.

SALI günü

Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ederken, sabah erken saatlerde Yeni Ay fazını bitirmiş olacak ve Yeni Ay döngüsü öğleden itibaren büyüyen ay fazına geçecek. saat 11.00 e kadar sabit nitelikli bir yıldızda (nakshatra) konaklayacak olan gezegen, girişimlerinizin sonucunu uzun vadeye yayma eğiliminde olacak. Salı günü önemli işler ve kontaklar için daha çok saat 11 den sonrasını kullanmanız daha doğru, saat 11 öncesi etkiler daha karmaşık ve sizi yorma eğiliminde.

Saat 11 den itibaren takımyıldız değiştirecek Ay’ın enerjisi rahatlamaya başlıyor. Revati yıldızında ilerleyecek Ay, bu alanda daha rahat olacağı bir aralıktan geçecek. Dostlarla görüşme, her türlü toplantı ve organizasyon, sosyal ilişkiler, görüşmeler açısından Salı öğleden sonrasını kullanabilirsiniz.

Salı gününden yoğun etkilenecek burçlar: Balık burçları, yükselen Balıklar, Boğa, İkizler, Başak adına hareketli bir gün olabilir.

ÇARŞAMBA GÜNÜ,

Çarşamba günü Ay Koç burcuna geçiyor ve gün boyunca Aşvini yıldızında konaklayacak. Merkür ile birlikte Rahu ve Satürn’e evrensel üçgen oluşturuyorlar. Aşvini yıldızı tüm güne hakim olurken, yeni başlangıçları, tazelenmeyi, hızlı hareket etmeyi temsil eder. Dolayısı ile başlangıçlar, yenilenme, spor, seyahat, onarım, ticari konular, yazım alanları, fizik tedavi, spritüel konular, kişisel gelişim gibi bir çok alanda yenilenme, başlatma, adım atmayı gökyüzü destekleyecek. Bu süreç aynı zamanda, dilekler, dualar içinde oldukça kıymetlidir. Değerlendirmeniz temennilerimle…

PERŞEMBE Günü

Ay halen Koç burcunda ilerliyor ancak takımyıldızı değiştir. Venüs tarafından yönetilen bir yıldız (Bharani) güne hakim olurken, duygusal ve zihinsel olarak keskin, gergin olabiliriz. Sanatsal konular, yaratıcılık isteyen alanlar desteklense de ruh hali olarak ne yöne gideceğimizi bilememe, kararsızlıklar yaşama, iç huzursuzlukların artması söz konusu. İlişkiler açısından dikkatli olmak gerekiyor. Perşembe günü gerek partnerinizle diyaloglarınıza gerekse güncel yaşamanızda arkadaşınız, bir dostunuz veya birlikte çalıştığınız kişilerle diyaloglarınıza özen gösterin. Perşembe günü iletişim açısından başta KOÇ burçları ve yükselen Koç’lar, Terazi burçları, Aslan ve Yay’lar dikkatli olsunlar.

CUMA GÜNÜ

Cuma günü Ay Boğa burcuna geçiyor ve Jüpiter’den görünüm alacak. Bu etki maddi konulara yönelmemizi, ele aldıklarımız açısından realist olmamızı sağlayacak. Kritik etme, daha eleştirel yaklaşımlar sergilememiz de söz konusu olurken, Ay’ın içinden geçeceği fazı hayli hassas olacak. Cuma gününü iyi yönetin, ele aldıklarınız veya ilerletmek istedikleriniz açısından engellerle karşılaşma, zorlanma yaşamak söz konusu. Bugün fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi zorlamamak yerinde olacaktır. İkili ilişkiler veya partnerinizle iletişimde yine hassas etkiler açığa çıkıyor ki bir ilişkiyi masaya yatırmak, sorunları çözümlemeye çalışmak, iş veya benzeri alanlarda bir konuda önemli girişimler yapmak adına şartlar uygun değil. Bugünü daha çok rutin konularla geçirmek iyi olacaktır. Öte yandan Ay Boğa süreçleri iştahın açık olduğu dönemlerdir ki gün boyunca yemeğe, içmeye dikkat etmek gerekiyor. Bilhassa Boğa, Başak ve Oğlak burçları bugünün keskin etkileri açısından daha dikkatli olmalılar.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *