17 – 23 Nisan Arası Vedik (Hint) Astroloji Yorumlarım 

Haftaya Ay’ın Yay burcu yolculuğuyla başlıyoruz. Pazartesi günü Moola yıldızında ve Satürn ile kavuşum etkisinde ilerleyecek olan AY, Türkiye natal haritasındaki Ay ile karşıt. Bu etki Pazartesi ve Salı günlerini iç huzursuzluklar ve depresif etkilerle geçirmemize neden olurken, genel olarak hayata ve olaylara mutsuz ve bardağın boş tarafından bakmamıza neden olacak etkiler söz konusu.  Çarşamba’dan itibaren sorumluluklarımıza dönük ve duygusal bakış açısından çıkmış olacağız.

Venüs gerilemesi bitti ama Venüs ancak Çarşamba gününden itibaren normal seyrine ulaşıyor. İlişkiler, aşk alanı ve genel olarak bolluk bereket enerjilerini biraz daha düze çıkaracak retro sonrası gezegenin hızlanması, önümüzdeki 10 günlük süreçte duran, ilerlemeyen ilişkiler ve maddi konularla ilgili alanları hızlandırabilir. Bu etkiyi en yoğun Balık, Akrep, Yengeç ve Koç burçları deneyimleyecekler. Bu haftanın belki tek ferahlatıcı etkisi olan Venüs retrosunun bitimi tam olarak çarşambayı bulacağı için özellikle güzellik ve estetikle ilgili alanlarda hafta ortasından itibaren harekete geçmeye bakın.

Merkür gerilemesinin devam ettiği süreçte bu hafta Merkür’ün teknolojik şakalarıyla fazlasıyla uğraşabiliriz. Ayrıca alerjiler, göz veya burunla bağlantılı alerjik nezleler, nefes yollarıyla ilgili sıkıntılara dikkat etmek yerinde olacak.

Haftanın ilk iki günü Yay, İkizler, Koç ve Aslan burçları duygusal iniş çıkışlara ve gerginliklere dikkat etsinler. Çarşamba gününden itibaren Oğlak burcuna geçecek olan Ay ile disipline olmamız gereken konular, organizasyonlar ve planlı hareket etmek adına adım atabiliriz. Oğlak ve Yengeç burçları ise daha çok haftanın ikinci yarısı biraz daha rahat etkiler içinde olacaklar.

Merkür gerilemesi nedeniyle bu hafta da başlatmanız gereken önemli bir işinizi aktive etmemekte fayda var. Özellikle pazartesi ve salı günleri hem zihinsel olarak hayli gergin olabiliriz, hem de ne yöne gideceğimize karar vermek çok kolay olmayacağı için, özellikle sonuç almak istediğiniz alanları daha çok çarşambadan itibaren planlamaya çalışın.

Perşembe günü boyunca da Oğlak burcunda konaklayacak AY, dinlemek, anlamak ve gözlemek adına etkin olacak bir yıldızı da aktive edecek. Eğitim, seminer ve benzeri dinlemek gerektiren bir programa katılma planınız varsa Perşembe günü destekli etkiler söz konusu. Perşembe günü daha çok dinlemek ve meselenin kaynağını anlamak için yine etkiler uygun olacak.

Cumadan itibaren Kova burcuna geçecek olan Ay, başta Kova burçları olmak üzere, Aslan, Terazi ve İkizler burçlarını daha yoğun etkileyebilir. Ay Ketu kavuşumu nedeniyle zihinsel olarak dağınık ve gergin olmamız söz konusu. Özellikle toplumsal olaylar adına Cuma ve Cumartesi hassas günler ki haftanın bu iki gününü sakin ve gergin ortamlardan uzak geçirerek tamamlamak yerinde olacaktır. Cuma ve Cumartesi günleri ilişkiler, ortaklı işler ve her türlü ortaklı alan ve eşiniz, partnerinizle alakalı konularda diyaloglarınıza dikkat etmekte fayda var. Uzlaşmak ve ortak bir noktada buluşmak haftanın son günlerinde biraz daha zor olabilir ki ikili ilişkiler başta olmak üzere küçük meseleler büyütmemek yerinde olacak.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle.

Sevgiler.

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *