Bu hafta Gökyüzü Ne Diyor?      

Haftaya Başak enerjisiyle başlıyoruz. Pazartesi gün boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan AY, Salı dan itibaren Teraziye geçerken, Perşembe günü de dahil duygularda denge ihtiyacını artıracak. Cumadan itibaren Akrep etkisine girecek olan Ay, ile daha tutkulu, kontrollü ve hedefe yönelik hareket etmemiz söz konusu. Haftanın ilk günü organize olmak, planlama, düzenleme işleri açısından enerjiler destekli olacak.   

Bu hafta Merkür ve Venüs’ün burç değiştirerek, Yengeç alanına ilerlemesini yaşayacağız. Venüs Yengeç burcunda duygusal korunma ve korumaya, aile, ev ve yuva alanlarında kendimizi daha iyi ve rahat hissetmemize neden olacak. Venüs bu hafta Pushami yıldızında ilerlerken, dışa dönük, sosyal alanlarda yoğun ve hareketli etkiler içinde olabiliriz. Ev toplantıları, görüşmeleri, aileyle ilgilenme ve yakın çevremize odaklanma söz konusu. Venüs’ün Yengeç burcunda konaklayacağı ay sonuna kadar olan süreçte, Yengeç burçları, yükselen Yengeçler, Oğlak burçları, yükselen oğlaklar ve su grubu olan Akrep ve Balıklar olumlu anlamda güzel etkileri içinde olabilir.

Venüs Yengeç enerjisi ile kombine olurken, daha duygusal yaklaşımlar ve çabuk hassaslaşma bu geçişin başka bir yönü olacaktır ki duygusal ilişkilerde ele aldıklarınızı çabuk kişiselleştirme veya hassas tepkiler verme söz konusu olabilir. Şefkat ve merhamet duyguları öne çıkarken, yakın çevrenizle, sevdikleriniz ilgili hassasiyetleriniz, sevdiklerinize kendinizi daha düşkün hissetme yaşanabilir.

Haftanın ilk günü Merkür de Yengeç burcuna geçmiş olacak. Sezgilerinizle hareket etme, duygusal düşünme yine öne çıkacak etkiler arasında. Ele aldıklarınızda mantık yerine duygularınızla hareket etme eğilimi artacaktır. Düşünce tarzınız daha karamsar ve çabuk alınganlık göstermeye dönük olabilir ki Yengeç burçları başta olmak üzere hafta boyunca kendi içinizde kaybolmadan, ele aldıklarınızda objektif ve planlı olmaya gayret etmek doğru olacaktır. Merkür burç değiştirme aralığında ilerlerken, Pazartesi ile Çarşamba arası zihinsel olarak karışık olabiliriz. İletişimde sorunlar, ev alanlarınızda aletler açısından teknik sorunlar yaşanabilir.

Mars, hafta boyunca çok hassas bir dereceden adeta arafta ilerliyor olacak. Terör olayları, ani gelişen gerginlikler, tepkisel davranma eğilimi artarken, ülkemiz adına Merkür ve Venüs’ün de Yengeç burcuna geçmiş olmasıyla duygusal hassasiyetler toplumsal düzeyde öne çıkıyor. Özellikle Çarşambadan itibaren hafta sonuna kadar, küçük bir kıvılcımın bile tetikleme yapacağı, toplum açısından tepkili bir hafta geçirilebilir. Bu nedenle sağ duyuda kalmak ve ele aldıklarımızda objektif bakış açısını kaybetmeden davranışlarımızı dengelemeye çalışmak gayet önemli diyebilirim. Bu hafta Mars enerjisini en yoğun Terazi ve Akrep burçları hissedecekler.

Perşembe ve Cuma günleri kadınlarla ilgili konular öne çıkarken, aile içinde kadınlarla alakalı meseleleri de büyütmemeye gayret edin.

Haftanın öne çıkan burçları Başak, Terazi, Akrep, Yengeç ve Balık olarak sıralanabilir.

Bu hafta sağlıkta mide ve sindirim sisteminize, gastrit veya benzeri hazım problemlerine dikkat etmek, özellikle perşembeye kadar olan döngüde alerjilere, yemekle bağlantılı zehirlenme veya bakteri problemlerine karşı hassas olacağımızı bilerek, yemek düzeninizde hijyene dikkat etmek yerinde olacaktır.

Bel sorunları ve fıtık riskleri açısından bir süredir devam eden Mars’ın tetikleyici etkileri bu hafta da dikkatli olma gerekliliği vurgulamakta. Özellikle bel sorunu yaşayanlar açısından 18 Temmuza kadar risk devam etmekte. Bel bölgesinde hali hazırda hassasiyetleri olanlar başta olmak üzere zorlamamak gerekmekte.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *