Haftalık Burç Yorumlarım

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Hafta başı arkadaşlarınızla ilgili konular, sosyal işleriniz, arkadaş görüşmeleri ve birlikte hareket etmeniz gereken kişilerle çözmeniz gereken konular önceliğiniz olabilir. Salı gününden itibaren ruhsal etkileşimleriniz, hissedişleriniz artarken, kendinizi duygusal olarak gergin olabilirsiniz. Bu hafta kendinizi ortaya koyma ve hızlı hareket etme adına Perşembe ve Cuma günleri sizi zinde ve aktif tutacak. Haftanın yoğunluğunu Perşembe ve Cuma gününe vermeniz, daha çok sonuç almanıza destek olacaktır. Başlangıçlar ve benzeri adımlar içinde yine bu iki günü tercih etmeye çalışabilirsiniz. Çarşamba günü sağlığınıza ve her türlü fiziksel aktivitenize özen göstermeniz yerinde olacaktır. İlişkiler ve aşk hayatınızda ise etkiler Perşembe ve Cuma günü sizin için daha iyi olacak.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Pazartesi günü iş ve finansal konularda hızlı başlayan temponuz, Salı gününden itibaren başlayan etkiler sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular, aile ve aile büyükleri, ebeveynlerle alakalı halletmeniz gereken işlere odaklanmanıza neden olacak. Merkür gerilemesi ruhsal ve duygusal olarak dengelerinizi zorlarken, maddi alanlarda dikkatli olmanızı gerektirmekte. Cumartesiden itibaren parasal işler, alacak ve verecek işlerini ay sonuna kadar iyi düzenlemeniz ve dikkatli planlamanız gerekebilir. Cumartesi günü alışverişlerde dikkatli olun. Gereksiz alımlar, unutkanlıklar sizi yorabilir. Aşk ve ilişkilerde Pazartesi ve Salı gününe dikkat etmek yerinde olur. Haftanın ilk iki günü sizin adınıza ilişkilerde ani gerginliklere yanlış anlaşılmalara meydan verebilecek.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Burcunuz yöneticisi Merkür’ün hafta sonu başlayacağı gerileme ilişkiler, ortaklı alanlar ve eş, evlilikle ilgili konularda bu hafta cumartesiden itibaren tüm hafta sonunu iyi yönetmeniz ve ilişkilerinize, eşiniz, partnerle olan diyaloglara dikkat etmek gerektiğini vurguluyor. Diğer yandan ev ve yuva alanlarınızda burç değiştirecek olan Mars nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günlerini dikkatli geçirmeniz ve ev kazalarına, aile için gerginliklere, ebeveynlerinizle ilgili konulara özenli olmanız gerektiğini vurgulamakta. Bu hafta Cuma günü başlayacağınız adım atacağınız konuları planlayabilirsiniz. Pazartesi günü estetikle ilgili işlerden uzak durun, salı ile Cuma arası kariyer ve iş alanlarınızda temponuz hayli yoğun olacak.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Haftanın etkileri Salı gününden itibaren destekli olacağınıza işaret etmekte. Haftanın ilk günü tersliklere ve ani gelişmelere sizin adınıza yatkınlık veriyor ki Salı gününden itibaren daha rahat etkilere geçiyorsunuz. Duygusal alanlar, aşk ve ilişkilerde Salı ile Cuma arası destekli etkilerden geçiyorsunuz. Çarşamba günü ev ve yuvanızla ilgili işleri aceleye getirmeyin. Perşembe ise spritüel konular, dualar ve benzeri ilahi çalışmalar için destekli etkilerden geçeceksiniz. Cumartesi günü başlayacak Merkür Retro etkisi çalışma ve mesleki konularla size bağlı çalışanlar, hizmetlileriniz adına beklemek ve acele davranmadan ilerlemek gerekeceğini vurguluyor. Sağlığınız özellikle lenfler, bağışıklık sistemi ve kalça bölgenize bu hafta Cumartesiden itibaren Aralık sonuna kadar dikkat etmekte fayda olacaktır.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Pazartesi günü eş, partner, iş ortaklıklarınız veya ortağınızla ilgili konularda diyaloglarınıza kendinizi ifade etmek biçiminize dikkat etmeniz gereken bir gün olacak. Salıdan itibaren finansal konular Cumartesiye kadar bu hafta sizin için öne geçebilir. Bu hafta takım çalışmaları, ekiple yürütülen işler, arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeler adına destekli olacaksınız. Özellikle Cuma günü bu konularda atmanız gereken bir adım veya başlangıç varsa uyumlu etkilerden geçeceksiniz. Merkür gerilemesi aşk ve ilişkiler alanızda gerçekleşirken, hafta sonu ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle diyaloglarda sizi ve karşı tarafı yorabilir. Hafta sonu daha çok kendinizle kalmak ve dinlenmek iyi gelecektir.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Salı gününden itibaren ilişkiler, aşk alanı ve her türlü ikili ilişkinize yoğunlaşmanız, odağınızın hafta sonuna kadar bu alanlarda olması söz konusu. Duygusal paylaşımlar açısından sizin için güzel etkiler olsa da eleştirilerin dozunu iyi ayarlamanız gerekiyor. Merkür gerilemesi aile ve ev alanlarınızda beklemeniz gerekenlere işaret ediyor. Bu hafta Cuma dan itibaren her türlü riskli adımdan, başlangıçtan, duygusal gerginliklerden uzak durmanız yerinde olacaktır. Pazartesi günü yakın çevre ve arkadaşlarla ilgili konularda karar almayın ve uygulamayın. Çarşamba günü ise kazalar ve aksilikler adına hassas olabilirsiniz, Çarşamba fiziksel ve ruhsal temponuza dikkat etmek gerekmekte.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Merkür’ün gerilemeye hazırlanacağı hafta içi boyunca organizasyon gerektiren konular, dış ticaret ve ithalat ihracatla ilgili işlerinizde temponuz yüksek olacak. Yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili alanlarda bu hafta dikkatinizin yoğun olacağı konuların başında geliyor.  Haftanın ilk iki günü estetik, lüks alım ve satım, ilişkiler ve partnerinizle diyaloglarınız açısından dengede olmanız önemli olacak. Bu hafta alışverişlerde özellikle kozmetik ve benzeri harcamalarda planlı olmak gerekiyor. Duygusal konularda eşi veya partnerinizin ilgisinin dağınık olması, odağının sizin dışınızdaki konularda fazla yoğunlaşması sizi rahatsız edebilir ki Merkür gerilemesinin özellikle iletişim kazalarına meydan vereceğini unutmadan hareket etmelisiniz. Bu hafta ilişkileri, iş ilişkileri, proje çalışmalarını yönetir veya içinde bulunurken durumları abartmadan ele almak hayli önemli.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Salı gününden itibaren aşk ve ilişkiler, duygusal ihtiyaçlarınız Cuma’ya kadar biraz daha fazla yoğunlaştığınız alanlar olabilir. Çocuklar, çocuklarla ilgili halletmeniz gereken durumlar yine gündeminizde olacak. Hafta ortasından itibaren iş hayatı veya güncel hayatınızda ki arkadaşlar veya dostlarla çekişmeler yaşamanız söz konusu. Bu hafta size verilen sözler, vaatlerle ilgili kimseye fazla güvenmeden sağlam adımlar atmaya gayret edin. Cuma dan itibaren dikkatiniz tekrar iş alanlarına yönelirken, cumartesi günüden itibaren gerginleşen Merkür nedeniyle parasal konulara dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Bu hafta sorumluluklarınıza yönelik hareket etmek durumunda kalabilirsiniz. İş yüklerinizin artacağı bir hafta olacak ki gereksiz iş ve angaryaları haftalık iş planınıza almamaya bakın. İş arkadaşlarınızın, sevgiliniz veya eşinizin kısacası hayatınızda ortaklı alanlarınızda yürüttüğünüz her türlü ilişkinizdeki sorumlulukların arttığı, sizden beklentilerin yüksek olduğu bir hafta geçirebilirsiniz. Ek yüklerden ve gereksiz işlerden uzak durup haftalık işlerinizi doğru planlamanız önemli olacak. Benzer şekilde maddi konularda yine dikkatli ve planlı hareket etmeniz gerekmekte. Sözlerinizin yanlış anlaşılacağı bir hafta söz konusu ki potlar kırmak, istenmeyen cümleler kurmak adına vukuatlı bir hafta olabilir.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Haftanın ilk yarısı maddi alanlar, banka veya benzeri işlerle ilgili koşturmalarınız yoğun olacak. Gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız gereken bir hafta olurken, gizli konular, kendinize sakladığınız mevzularda üçüncü şahıslarla paylaşımlarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Yakın çevrenizdeki kişilerden beklemediğiniz tepkiler görmek, ilginç duyumlar almak söz konusu. Hakkınızda daha önce söylenenlerin birden size gelmesi gibi planlamadığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz.  Sürpriz gelişmelere açık bir hafta olacak. Duygusal konularda ani kararlar almaya eğilimli olacaksınız ki Merkür Retro’su nedeniyle ilişkiler açısından hafta sonu daha dikkatli olmaya çalışmalısınız. Hassasiyetler artıyor.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Haftaya duygusal olarak gelgitli etkilerden geçerek başlıyorsunuz. İç huzursuzluklar açısından pazartesi fevri ataklar yapmaya yatkın olabilirsiniz. Salı gününden itibaren sizin adınıza rahatlayacak enerjiler bu hafta boyunca spritüel kapasitenizi hayli yüksek tutacak. Sezgiler, fark edişler açısından enerjiniz çok yüksek olacak. Rüyalarınız ilginçleşebilir ve fark etmeniz gereken ama üzerinde durmadığınız bir konuda aniden gelen farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Hedefleriniz ve sosyal alanlarınızda gerçekleşecek Merkür retrosu, özellikle arkadaş ilişkileri açısından Cumartesi ve Pazar günlerini iyi yönetmeniz gerektiğine işaret etmekte.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Salı gününden itibaren Burcunuza geçecek olan Ay enerjisi duygusal olarak gelgitli bir ruh halinde olmanıza neden olsa da Salı ve Çarşamba günleri duygusal, ruhsal ve dünyevi alanlarda destekli olmanıza neden oluyor. Sizin adınıza haftanın en destekli günü Perşembe. Başlangıçlar ve yeni adımlar için Perşembe gününü planlayabilirsiniz. Maddi alanlar ve finansal işleriniz içinde Cuma günü güzel etkilerden geçeceksiniz. Ruhsal konular, spritüel açılımlar bu hafta oldukça yüksek bir volüm veriyor ki özellikle Perşembe ve Cuma günleri bu anlamda hayli yoğun enerjilerden geçeceksiniz. İlişkiler adına hafta sonu önemli kararlar almamak yerinde olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *