10 Temmuz – 17 Temmuz Haftalık Astroloji Yorumlarım

Bu hafta Mars‘ın burç değiştirmesine şahitlik edeceğiz. Mars, Vedik Astrolojiye göre Pazartesi gününden itibaren zor bir dereceye başka bir deyişle arafa geçecek ve kendi özelliklerini Perşembe gününe kadar tam olarak veya faydalı şekilde yansıtamayacak. Mars, bir burçtan diğer burca geçişini yaklaşık 50 günlük bir döngüde tamamlar. Vedik Astroloji ye göre İkizler burcundan Yengeç burcuna geçişini yeni tamamlıyor. Mars Yengeç yolculuğunun Ağustos sonuna kadar bize neler vaat ettiğini ayrıca aktaracağım ama gezegenin burç değiştirme döngüsünde Perşembe gününe kadar dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var.

Öncelikle; Mars Pazartesi ve Salı günleri İkizler burcunda 29 derecede konaklayacak. Bu derece bir gezegenin en sakıncalı yolculuğuna işaret eder. Gezegen adeta eli kolu bağlanmış gibidir ve enerjisini kapatır. Mars, mücadele ve savaşmayı gösteren bizim cesur yanlarımıza işaret eden bir enerji potansiyeline sahiptir. Bu nedenle Pazartesi ve Salı günleri daha ağırlıklı olmak üzere kaslar, eller ve kollar, boyun bölgesi ve daha çok omuzlara dikkat edin. Yaralanmalar, kazalara tedbirli olun ve haftanın ilk iki günü fiziksel olarak hiç bir şekilde kendinizi zorlamayın. Ağır veya hafif spor ve benzeri etkinlikler için bu iki gün destekli değil. Kadınlar için erkeklerle olan ilişkilerine, diyaloglarına dikkat etmeleri doğru olacaktır. Karşı cinsle ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar, kavgalar, incir çekirdeğini doldurmayacak konularda bir bardakta suda fırtına çıkarmak mümkün. Abartmak söz konusu. Genel olarak geçiş ikizler üzerinden olacağı için spekülatif haberler, asılsız sözler Pazartesi ve Salı günleri artabilir ki aslı astarını bilmediğiniz hiç bir söze, söyleme itibar etmeyin. Mars’ın Yengeç’e geçeceği Çarşamba  ve Perşembe günleri ise bu seferde gezegen Yengeç burcunda sorunlu bir derecede ilerleyecek. Yengecin ilk derecesini deneyimleyecek ki olur olmaz şeylere karşı kendinizi savunur bulmanız mümkün. Haklı olduğunuz konuda haksız duruma düşebilir veya düşürüle bilirsiniz. Bu nedenle her türlü kavga, mücadele, tartışmalara Pazartesi ve Perşembe arası girmeyin. Başta da dediğim gibi bir bardak su da fırtına koparılması, gereksiz yaygaralar bu aralıkta sizi şaşırtmasın. En iyisi mi olaylı ve gergin ortamlardan, kişilerden uzak durmak. Pazartesi ve Salı omuzlar ve sırt bölgesi hassasiyetleri artarken, çarşambadan itibaren mide ve sindirim sisteminize dikkat edin. Bu hafta su ve tesisat sorunları, ev içi aletlerin bozulmaları gibi problemlerle uğraşabilirsiniz. Cuma dan itibaren enerjiler daha rahat bir hale geçmeye başlayacak.

Salı günü huzursuz bir gün, bu günü mümkün olduğu kadar kendinizle ve zorlanmayacağınız alanlarda geçirmek doğru olacaktır.

Çarşamba ve Perşembe günleri sezgiler, hisler açısından yüksek etkiler var. Ay Ketu ve Neptün kavuşumu, yaratıcı etkileri tetiklerken, sezgisel olarak hissedişleri, rüyaları, daha önce fark etmediğiniz bir durumu aniden görmeyi anlamayı tetikleyebilir.

Cuma günü saat 14.30 ile 16.30 arasında Ay burç değiştirecek ve her hangi bir konuda başlangıç yapmak destekli değil.

Eğer iş hayatınızda mücadele ile halletmeniz gereken bir konu varsa, Perşembe gününe kadar mümkün olduğu kadar beklemede kalmak, en azından mücadeleye, tartışmaya girmeden sorunu çözmeye gayret etmek yerinde olacaktır. Başlatacağınız bir girişim varsa, yine Perşembeden itibaren ele almak, adım atmak yerinde olacak. Özellikle YENGEÇ, İKİZLER, OĞLAK, YAY, BAŞAK, TERAZİ burçları bu hafta ortasına kadar hatta Perşembe gününe kadar rutin konular dışında önemli bir iş veya durumu dikkatli ele alsınlar, olabilecek iş krizlerini planı şekilde akılcı yollardan çözmeye gayret etsinler.

Bu haftanın etkilerini aktif ve hareketli biçimde yaşayacak olan burçlar:

İkizler, Yengeç, Koç ve Akrep olacak. Bu burçlarda, yükselen, ay burcunuz veya güneş burcunuz varsa hareketli bir hafta sizi bekliyor. Sağlığınıza dikkat edin. Fiziksel hareketlerinizde dikkatli olun, araba kullanırken tedbirli olmayı elden bırakmayın. Kadınlar için karşı cinsle olan ilişkilerinizde olayları durumları büyütmeyin ve soğukkanlı olmaya gayret edin. Perşembeden itibaren hızlanacak ve fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi daha rahat hissetmeye başlayacaksınız.

İçsel gerginliklere dikkat etmesi gerekenler:

Aslan burçları psikolojik iniş çıkışlara, gerginliklere dikkat etmeli. Tüm bu tantanalı Mars geçişi arka bahçenizde yani astrolojik deyimi ile 12. evinizde gerçekleşecek. İç öfkeleriniz artabilir. Kendinizi yorgun ve anlaşılmıyor hissedebilirsiniz. Önceden içinize attığınız konular zihninizde büyüyebilir. Bilhassa ilişkilerinizde kızgınlıklarınız artabilir. Ancak Perşembeden itibaren daha serinkanlı olacak, akılcı davranabileceksiniz. Baş ağrıları, uyku sorunları sizi zorlayabilir. Bu hafta fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi zorlamamaya bakın. Önemli iş ve planlarınızı Cumadan itibaren aktive etmeniz yerinde olacaktır.

İş alanları, kariyer ve mesleki konularda bu hafta;

Başta KOVA burcu olmak üzere, İkizler, Yengeç, Koç ve Akrep iş alanlarında meslektaşlarınızla ilişkilerinizde dikkat olun. Beklemediğiniz kişilerden tuhaf tepkiler görebilirsiniz, durumları kişiselleştirmeden çözmeye çalışmak yerinde olacaktır. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri iş ve kariyer konularında daha dikkatli olmak gerekmekte. Yeni bir eleman alma, işe başlatma açısından Çarşamba günü destekli değil. İşe başlamak için de pazartesiyi geçmek yerinde olur.

İlişkiler açısından etkilenecek burçlar;

Oğlak ve Balık burçları Mars’ın İkizlerden Yengeç’e geçişini ilişkiler ve ortaklı alanlarından yaşıyor. Bu durum evlilik, eşiniz, partneriniz, iş ortağınızla ilişkiler açısından hayli hassas. Yeni bir ortaklık veya iş anlaşmaları için en erken Çarşambadan itibaren harekete geçmek doğru olur. Eşiniz veya partnerinizle alakalı ise tartışmalardan bu hafta ortasına kadar uzak durmak gerekmekte. Haklı olduğunuz alanda haksız duruma düşebilirsiniz. Ayrıca ilişkilerle ilgili Oğlak, Boğa ve Koç burçları da hassas olacak.

Sağlıkta bu hafta;

Kova ve Yengeç burçları mide ve sindirim sistemlerine, beslenme düzenlerine dikkat etsinler. Koç ve Akrep burçları baş ağrıları, tansiyon sorunlarında hassaslar. Başak, İkizler yine mide alanlarında dikkatli olsunlar ve bağırsaklarla ilgili enfeksiyonlara açıksınız yediklerinize önem verin. Yay ve Boğa burçları baş dönmeleri ve kulak sorunlarına, vertigo ve benzeri rahatsızlıklara, düşük tansiyona önem vermeliler. Stresten uzak durmalısınız. Balık burçları solunum yolları hassas olabilir. Nezle ve alerjilere dikkat.

Terazi, Balık ve Aslan burçları nedensiz gerginlikler, stres yönetiminde sıkıntılar yaşanabilir.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Eda 9 Temmuz, 2017 at 21:02 Cevapla

    Sebnem hanım yorumlariniz çok güzel. Ikizler burcuyum ve kariyer alanında zorlu bir süreç geçiriyorum tezimi bir türlü veremiyorum bir şekilde hoca beğenmiyor ve 4temmuz benim için çok zorlayiciydi tezi 12sinde teslim etmem lazım ama2onay alamıyorum yarın son randevum hocamla gerçekten kötü mu geçer bu görüşme emeklerime aglamaktan ders çalışmaktan intiharın esigindeyim ikili ilişkiler zaten berbat nisan mayıs ezdi geçti. Ne olacak halim küçük bir öneri yalnızca 5 haziran 1986 ankara 11.53 doğumluyum lütfen yardım edin

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *