Vedik Astroloji ile bu hafta burçlar, genel enerjiler ve haftanın günleri ne anlatıyor göz atalım;

Hafta sonu gerçekleşen Yeni Ay döngüsü ardından haftaya Ay’ın büyüme döngüsü ile giriyoruz. Bu hafta Pazartesi gününden itibaren Ay Hilal fazına giriyor ve özellikle Salı ve Çarşamba günleri Hilal etkisinin netleşme enerjileri var. Yeni Ay döngüleri bilinenin aksine hemen yeni bir başlangıç zamanları değildir. Aksine başlangıçlar her zaman Hilal dönemlerinde desteklenir. Yeni Ay süreçleri planlamak, tohumlamak için uygun olan etkiler, hemen ardından gelen Hilal ile başlat ve adım at derler…

Haftalık Vedik enerjileri içinde özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleşecek olan 3 iyicilin bir araya gelişi Hilal ile de desteklenmekte ki bu fırsatı kaçırmadan, iç enerjilerinizi dengeleyerek başlatmak istediklerinizi hayata geçirmek için gökyüzünden çok güzel destekler var.

Pazartesi ve Salı günleri Vedik Astrolojiye göre Ay Başak burcunda seyir edecek ve Pazartesi günü UttaraPhalguni, Salı günü ise Haşta yıldızında konaklayacak. Bu etkiler hafta başı planlama, organize olma, düzenleme açısından çok destekli enerjiler vermekte. Satürn ve Ay arasındaki etkileşim sorumluluklarımıza dönmeyi ve tembellik yapmadan işlerinizi düzenlemeyi gerektirmekte.

Salı günü Ay fazı kararsızlıkları, ne yöne gideceğimize karar vermekte zorlanmayı içereceği için Salı gününe önemli kararlarınızı almayın. Zaten Çarşamba gününden itibaren başlayacak üç iyicilin el ele güç birliği bu ayın ve hatta uzun yaz döngüsünün en olumlu etkileşimlerinden birini oluşturuyor ki başlatacağınız her konu da ÇARŞAMBA ve PERŞEMBE günleri büyük destek var.

Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca özellikle Çarşamba günü ritüeller, dualar ve dilekler için hayli uygun olan etkiler söz konusu. Çarşamba günü sosyal medya hesaplarımdan uygulayabileceğiniz basit ritüel çalışmalarını okuyup takip edebilirsiniz.

Cuma günü akşam saatlerinde Vedik Astrolojiye göre Ay Akrep burcuna geçiyor ki bu geçiş sırasında Cuma akşam 16.30 ile 18.30 arasında her hangi bir konuda önemli kararlar almamak, başlangıç yapmamak yerinde olacaktır.

Hafta sonu boyunca aktif olacak Ay Akrep seyri sırasında ele aldıklarınızı daha derinden fark ederken, sezgiler çok yükselecek ancak daha kuşkucu ve gergin olabilir, fazlasıyla kontrol etme dürtüsüne dönebilirsiniz. Özellikle Cuma akşam saatleri ikili ilişkilere dikkat edin.

 • Haftanın Renk Ve Taşlarına Enerjiler Açısından Bakacak Olursak;

Hafta başı AY Başak yolculuğu sırasında 2. Çakra (Sakral) daha aktif ama bir yandan da hassas olacak ki bu alanı “Turuncu” besler. Hafta ortasına kadar Turuncu rengi biraz daha öne çıkarabilirsiniz.

Hafta ortasından itibarense Ay Terazi de kalp çakrayı etkileyecek. Daha duygusal, hassas ve dengeye dönük olacağız. Bu hafta dengede kalmak, huzursuzluktan, bizi huzursuz eden kişilerden uzak durmak özellikle çarşambadan itibaren daha önemli olacak. Duygusal beklentiler, istekler artarken kalp çakramızı (4.çakra) desteklemek için hafta ortasından itibaren Pembe, Gül tonları, Beyaz ve Yeşil renkleri hayatınızda aktive etmek iyi gelecektir.

Taşlardan ise bu hafta Gül Kuvars veya Pembe kuvars olarak bilinen taşları, ayrıca Necef’i biraz daha yoğun kullanmaya çalışın. Özellikle Necef taşı düşen enerjinizi dengelerken, duygusal ihtiyaçlarınız için Pembe kuvars iyi gelecektir. Bunlar dışında Apatit, Ay taşı ve Opal kullanabileceğiniz taşlar arasında…

Haftanın etkilerini Instagram (@sebnemeksib) veya Facebook (Şebnem Ekşib ile Hint Astroloji) sayfalarımdan Video’larımdan da takip edebilirsiniz.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Haftanın ilk bölümü hızlı bir tempoda geçebilir. Öncelikle günlük rutin, iş ve mesleki konular, iş yerinizde tamamlamanız gereken organizasyonlar ve planlamalar açısından güzel etkiler var. Haftanın ilk yarısını organize olmak ve toparlamak veya bitirmeniz gereken konuları düzenlemek adına kullanabilirsiniz. Çarşambadan itibaren ikili ilişkiler ve eşiniz veya partnerinizle alakalı alanlar aktif olurken, hafta ortası gerçekleşecek Hilal fazı ve güzel etkiler ortaklı işler, projeler ve teklifler adına hayli olumlu. Ayrıca bu alanlarda başlatmanız gereken konuları Çarşamba ve Perşembe gününe alabilirsiniz. Bu hafta Cuma akşam saatlerinden itibaren hafta sonu boyunca duygusal ve zihinsel olarak sakin olmak, esneklikten uzaklaşmamak sizin için önemli olacak.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Pazartesi ve Salı günleri boyunca ilişkilerinizde daha eleştirel, detaycı ve organizasyonlara dönük olurken, aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konular odak noktanız olabilir. Duygusal konularda aktif etkileriniz olmakla birlikte detaylarda kaybolmamak önemli. Çarşamba gününden itibaren iş ve kariyer, sağlık, alternatif şifa yöntemleriyle ilgili halletmek istediğiniz konu ve işler varsa ele alabilirsiniz. Özellikle iş ve günlük rutinde düzenlemeniz gereken konularla ilgili Çarşamba ve Perşembe hayli desteklisiniz. Cuma akşam saatleri ve hafta sonundan itibarense ikili ilişkiler, partnerinizle alakalı konular gündeminizi meşgul edebilir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili konular hafta ortasına kadar gündeminizin ağırlığını oluşturabilir. Öte yandan evinizle ilgili düzenleme yapmak, halletmek istediklerinizi bitirmek, organize olmanız gerekenleri planlamak için Pazartesi ve Salı hayli desteklisiniz. Çarşambadan itibaren ilişkiler ve aşk alanınızda gerçekleşecek iyicil buluşması bu konularda bir süredir devam eden pürüzler, anlaşmazlıklar veya kafanızda netleşmeyen alanları düzenlemek için fırsatlar yaratacak. Ayrıca kişisel gelişim, eğitim, medya veya benzeri konularda başlatmak istedikleriniz varsa yine hafta ortası etkilerini değerlendirmekte fayda var. Cuma akşam saatlerinden itibaren sağlığınıza dikkat edin. Hafta sonu bedeninizi yormadan, karışık ve karmaşık işlerden uzak durarak biraz daha dinlenmeye özen göstermekte yerinde olacaktır.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hafta başı ilk iki gün boyunca iletişim trafiğiniz yoğun olabilir. Telefonlar, görüşmeler, halletmeniz gereken işler üst üste gelebilir. İletişim etkilerinin yoğun olduğu bu aralıkta hafta ortasına kadar yakın çevreniz, arkadaşlarla ilgili konularda teferruatlarla uğraşmanız söz konusu. Planlı hareket etmek ilk yarı da önemli olacak. Çarşamba ve Perşembe günleri ise kendi alanlarınıza, ev ve ebeveynlerinizle alakalı işleri toparlamak, başlatmak, ev ve yuva alanlarınızda mümkün olduğu kadar daha çok vakit geçirmek doğru olacaktır. Gayri menkul veya emlak işleriniz açısından yine bu iki güzel etkiler alabilirsiniz. Hafta sonu boyunca ilişkiler ve aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konular gündeminizi yoğunlaştıracak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Parasal konular, finansal alanlarla ilgili işleri Pazartesi ve Salı günleri organize etmek adına destekli olacaksınız. Ayrıca satış işiyle uğraşıyorsanız yine hafta ortasına kadar aktif ve verimli bir dönem geçirebilirsiniz. Bu hafta konuşmanız, ifade etmeniz gereken bir konu veya durum varsa Çarşambaya kadar bu konularda girişim yapabilirsiniz. Çarşambadan itibaren iletişim etkileriniz artarken, dikkatiniz yakın çevrenize çevrilebilir. Bir süredir planladığınız bir girişim veya adım içinde Çarşamba ve Perşembe günleri hayli verimli enerjileriniz söz konusu. Hafta sonu ise ev ve yuva alanlarınızda düzenleme yapmak, eve dönük olmak için enerjiler destekli.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Burcunuzda Çarşambaya kadar konaklayacak olan Ay enerjileri sizi duygusal ve zihinsel olarak biraz daha gelgitli etkiler içinde bırakırken, organize olmaya, planlamaya, planladıklarınızı uygulamaya dönük etkileriz söz konusu. Kişisel işlerinizi halletmek, girişimlerinizi düzenlemek ve gözden geçirmek için de desteklisiniz. Çarşambadan itibaren maddi konular, finansal alanlarda gelişmelere açık ve fırsatlara dönük olacağınız etkileriniz aktif olacak. Konuşmanız veya bir süredir beklettiğiniz konularda adım atabilirsiniz. İş ve kariyer konularında hafta ortası daha şanslı olacağınız etkiler öne çıkıyor. Cuma akşamdan itibarense yakın çevreniz, kardeşler veya arkadaşlarla ilgili konulara dönük olabilirsiniz. Hafta sonu boyunca devam edecek bu etki iletişim trafiğinizin aktif olmasına da neden olabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Haftanın ilk iki günü duygusal olarak biraz daha kapalı ve zaman zaman gergin olmanıza neden olabilecek enerjiler söz konusu. Duygusal ve fiziksel olarak kendinii zorlamadan Çarşamba gününe kadar haftayı organize etmeniz doğru olacaktır. Çarşambadan itibaren burcunuzda kavuşan 3 iyicil gezegen duygusal ve dünyavi alanlarda bir süredir beklettiğiniz konularda sizi aktif ve şanslı kılabilir. Başlatacaklarınızı, adımlarınızı, önemli işlerinizi bu hafta Çarşamba ve Perşembe gününe almak daha destekli olmanızı sağlayacaktır. Hafta sonuyla birlikte düzenlemeye, toparlamaya ihtiyaç alanlarınızı organize edebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Pazartesi ve Salı günleri boyunca hedefler, idealler ve uzun vadeli planlarınızla ilgili organize edeceğiniz işlerinizi düzenleyebilir, beklettiklerinize doğru adım atabilirsiniz. Harekete geçmek adına bu hafta Pazartesi ve Salı ile Cumartesi ve Pazar günleri destekli etkileriniz var. Hafta ortası ise içsel yönleriniz hayli yüksek seyredecek. Ancak duygusal olarak daha hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Sert ve karışık işlerinizi hafta ortasına almamak yerinde olacaktır. Ayrıca yine hafta ortasında alım ve satımlar gibi gelir gider dengenizle bağlantılı konularda duygusal adımlar atmamak adına planlı olmaya çalışmak yerinde olur.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Kariyer ve iş alanlarında özellikle çalışan Yay yükselenler için hareketli bir hafta başlangıcı söz konusu. İş ve benzeri konularda organize olmanız gereken alanları düzenlemek, başlatmak, detay ve ayrıntı isteyen konuları ele almak için destekli olacaksınız. Bu hafta iş görüşmeleri, kariyer konuları, mesleki alanlarda adım atmak için hafta başı fırsatlara dönük enerjileriniz var. Çarşambadan itibarense bir süredir hedeflediğiniz bir konuda önemli bir adım atmak, fırsat yakalamak adına etkileriniz destekli olacak. Sosyal alanlar, çevrenizden gelebilecek destekler adına yine hafta ortası güzel enerjileriniz var. Cuma akşamdan da itibarense biraz daha kendinizle kalmak, hafta sonu boyunca kalabalık ve yoğun ortamlardan uzak durmak doğru olacaktır.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Bu hafta ortasında gerçekleşecek 3 iyicilin buluşması sizin kariyer ve iş alanlarınızı aktive ediyor ki iş alanlarınızla ilgili bu hafta fırsatlar, teklifler, görüşmeler ve iş bağlantıları açısından hayli destekli olacaksınız. Yine bu alanlarda bir süredir beklettiğiniz konularda adım atmak, organize olmak için etkiler sizi destekliyor. Aileniz, babanızla ilgili bir konuda bir süredir çözüm bekleyen bir konu yine yoluna girebilir. Hafta sonu ise sizin için sosyal alanlar ve çevrenizle kontaklar açısından güzel enerjiler söz konusu. İletişime dikkat etmek koşulu ile hafta sonu sosyalleşmek, daha çok dış konulara dönük olmak daha iyi gelebilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Haftanın ilk yarısı mistik etkiler, hissedişler açısından etkin enerjileriniz var. Rüyalar, ilginç sezgisel farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Şifa ve benzeri bir konuda başlatmak istediğiniz bir durum, almak istediğiniz bir eğitim veya seans için yine bu haftanın etkileri sizinle. Bu hafta yolculuklar, iş görüşmeleri ve bağlantılar açısından da beklemediğiniz gelişmeler olabilir veya artık ümidinizi kaybettiğiniz bir durumda aniden ilerleme kaydedebilirsiniz. İş ve benzeri bir konuda almak istediğiniz veya emin olamadığınız bir karar varsa üzerine düşünmek, daha farklı açıdan görebilmek adına hafta sonu etkileri sizi desteklemekte.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hafta başı iş konular, ortaklı alanlar, yurtdışı bağlantıları, ortak yürüttüğünüz projeler adına hızlı gelişmeler olabilir. İkili ilişkileriniz, bireysel bağlantılarınız ve girişimleriniz adına da destekli olacaksınız. Eşiniz veya partnerinizle ilgili bir konuda sonuç alınması sizi de etkileyebilir ve rahatlatabilir. Maddi konularda yine bir süredir bekleyen, duran konular varsa bu hafta hızla sonuç alabilirsiniz. Başkalarından gelecek yardımlar, maddi destekler, bir beklentiniz adına hafta ortasından itibaren gelişmelere açık olacaksınız. Duygusal konularda ise hafta sonuyla birlikte özellikle cumartesi ve Pazar günleri daha aktif ve rahat etkileriniz söz konusu.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

 1. Selma 26 Eylül, 2018 at 07:54 Cevapla

  Merhaba şebnem hanım
  Sizinle görüşmem olmuştu benim ay burcum ikizler, siz bana benim vedik astrolojide yükselenimin kova olduğunu söylemiştiniz.
  Web sitenizde kafam karıştı, Yükselenide ve ay burcunu da aynı yazıyorsunuz.
  Ben neyi okuyacağım

  Sevgilerimle

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *