Haftalık Astroloji Yazılarım

Haftaya Karmik Kavuşumla Başlıyoruz

25 Eylül – 1 Ekim Arası Haftalık Yorumlarım

Haftanın İlk İki Günü Çok Önemli Etkileşimler Var!

Vedik Astrolojiye göre bu hafta Pazartesi ve Salı günleri boyunca birbirleriyle kontak içinde olacak iki gezegen Ay ve Satürn, aynı zamanda karmik gezegenler Rahu ve Ketu’nun yöneticileri olarak kavuşum yapacaklar ki buna “Karmik Kavuşum” deriz. Rahu ve Ketu bir süredir aktive ettikleri “Kala Sarpa Yoga” etkisini devam ettire dursunlar, Pazartesi ve Salı karmik enerjilerin, kozmik etkilerin, spritüel ve ruhsal alanların kapıları aralanıyor. Vedik Astroloji de son derece önemli yeri olan bu etki yani Karmik Kavuşum, Pazartesi günü sabah saatlerinde başlarken, Pazartesi ve Salı tüm gün, Çarşamba günü ise sabah 9.00 a kadar aktif olacak. Ay Akrep burcunda ve Satürn ile kavuşum yaparken, Rahu Ay’a, Satürn ise Ketu’ya görünümde… Anlamı; Karmik Kavuşum, karmayı yöneten enerjilerle tekrar kontak içinde olacak. Akrep burcunda gerçekleşecek bu etkileşim, Mars’ın da oyuna girmesiyle kadersel düzeyde hızlı gelişmelere kapıları açıyor.

Tüm bu türbülansın Akrep burcunda gerçekleşmesi, spritüel ve ruhsal açıdan hislerin, sezgilerin tavan yapmasına neden olabilir. Beklemediğiniz, ummadığınız şeylerin birden önünüze gelmesine şahitlik edebilirsiniz. Öfke ve iç huzursuzlukları da yüksek tutacak bu enerji, bir yandan iç çatışmaları arttırırken, kendi iç huzurunuzu iyi dengelemeniz gerekmekte. Bu iki gün enerjiler sizi fazlasıyla zorlasa da öfkeden, intikam ve kıskançlıklardan uzak durmaya çalışın. Sözlerinize çok dikkat edin! Ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyması gereken günler bunlar. Sözleriniz ummadığınız şekilde gerçek olabilir. Bu nedenle Pazartesi ve Salı günleri boyunca güzel konuşmak, olumlu sözler sarf etmek, kötü söz ve düşünceden uzak durmak hayli önemli.

Dua, meditasyon, kutsal yerlerin ziyareti, dilekte bulunmak, ritüeller, şükretmek, farkına vardığınız, idrak ettiğiniz, hissettiğiniz şeyleri hayatınızda dengeye almak ve içselleştirmek, söz de değil, özde dua etmek, sadaka vermek hayli makbul olacak.

Salı günü iç gerginliklerin ve huzursuzlukların arttığı bir gün olabilir, sert ve katı kararlar almaya meyil edebilirsiniz. Etkileşim bugün de devam ederken, Ay’ın fazı değişime açık. Olayları, gidişatları aniden değiştirme ve farklı bir yere kaydırma potansiyeli yüksek bir gün. Salı günü sakin olmak, esnek ve dengeli hareket etmek önemli olacak. Sert konuşmalar yapmaktan kaçının, düşünmeden hareket edilmemeli.

Çarşamba günü Ay burç değiştiriyor ve Yay’a geçiyor…

Ticari bir konuda adım atacaksanız, teknolojik bir alet  alımı planlıyorsanız, Çarşamba öğlen 12.30 itibaren planlamayı tercih edin. Bunun dışında Çarşamba günü haftanın en aktif ve canlı günlerinden birisi. Ancak Vedik Astrolojiye göre Kartari enerjisi aktif olacak ki başlattığınız işlerinizde ilerlemek, sonuç almak zor olabilir. Çarşamba ve Perşembe günlerini daha çok toparlamak, düzenlemek, yarım işlerinizi düzene koymak için kullanmanız doğru olacak. İç enerjimizin haftanın ilk iki gününe göre daha akıcı ve etkin olacağı bu günler boyunca, duygusal ve ruhsal olarak daha aktif ve neşeli olmamız mümkünse de Ay’ın sıkışık pozisyonu nedeniyle önemli ve sonuçları uzun vadeye yayılacak bir konuda adım atmak uygun değil. Yeni başlayan konular ilerlemeyebilir, ama eski konular, yarım işler toparlanabilir. Zihinsel işlerde, zihninize, hafızanıza güvenmeniz gereken konularda Çarşamba ve Perşembe günlerinde dikkatli olmak yerinde olacak. Yine bu iki boyunca şansınıza fazla güvenip, riske girmemek gerekiyor.

Perşembe günü Vedik Astrolojiye göre Ay’ın fazı Aştami gününde, yani değişimlere, büyük dönüşümlere açık etkiler var. Ay halen sıkışık olacağı için yeni konuları ele alırken dikkatli olmak gerekmekte. Perşembe zor bir gün… Duygusal dalgalanmalar nedeniyle, ilişkiler, duygusal konularda dikkatli olmakta fayda var. Ne istediğinizi anlamak kolay olmaz ayrıca yanlış kararlar almaya elverişli etkiler var.

Cuma Günü Akşam Saatlerinde Ay Burç değiştiriyor!

Özellikle akşam 19.00 ile 22.00 arasında dikkatli olmak gerekiyor, duygusal konular başta olmak üzere hassas bir aralık olacak.

Cuma günü genel olarak eski yüklerden kurtulma, yenilenme etkileri yüksek bir gün. Eski eşyalarınızdan, gereksiz konulardan, hatta size yük olan kişilerden kurtulmak için etkiler destekli çalışırken, düşünmeden hareket etmemek ve daha çok izlemede kalıp, acele kararlarla hareket etmemek gerekiyor.

Hafta Sonu Ay Oğlak burcunda…

Vedik Astrolojiye göre Oğlak burcuna Cuma akşam saatlerinde geçecek olan Ay, Cumartesi günü boyunca Daşami fazında olacak. Mistik enerjilerin yükseldiği, akıcı etkilerin öne çıktığı bir aralıkta söz konusu. Ay sıkıştığı aralıktan kurtulurken, duygusal ve zihinsel olarak daha rahat olacağımız bir hafta sonu olacak. Başlangıçlar ve disipline olmak adına uygun zamanlardan geçeceğiz. Düzenlemeniz, bitirmeniz gereken işleri toparlamak için Cumartesi ve Pazar aktif günler.

Burçlar için Bu Hafta

Haftanın ilk iki günü etkin olan bu enerjilerden Akrep burçları, Ay burcu Akrep olanlar ve Yükselen Akrep’ler en yüksek dozda etkilenecekler. Hafta başı hissedişler, sezgiler açısından tam kapasite etkiler içindesiniz. Zihinsel olarak gergin ve çabuk öfkelenmeye dönük olacağınız için iç dengelerinizi korumaya önem vermelisiniz. Hafta ortasından itibaren, iletişim ve telefon trafiğiniz hızlanabilir. Temponuz yoğunlaşabilir ama zihinsel olarak gerginlikler Akrep için hafta sonuna kadar devam edebilir.

Değişim etkisi Koç burçları ve Ay veya Yükselen burçları Koç’ta olanları da hayli güçlü etkiliyor. Maddi konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Tartışmalardan, düşünmeden hareket etmekten haftanın ilk iki günü uzak durmanız doğru olur. Salı günü fiziksel olarak aktif olmaya çalışabilirsiniz ya da zihninizi meşgul etmeye bakın. Enerjinizi doğru kanalize etmeniz özellikle Salı günü önemli olacak.

Boğa ve Yengeç burçları, Ay veya yükselen burçları Boğa veya Yengeç olanlar ilişkiler, duygusal alanlar, eş veya partnerle ilgili konularda haftanın ilk iki günü dikkatli olsunlar. Çarşamba ve Perşembe günleri, ani kararlar almak, uygulamak için şartlar uygun olmayabilir. Yengeç burçları Çarşamba ile Cumartesi arası sağlıklarına dikkat etsinler.

Aslan ve Yay burçları, Yükselen veya Ay burçları Aslan veya Yay olanlar, haftanın ilk iki gününü ev ve aile konuları, iş ve kariyer, ebeveynlerle ilgili alanlarda gelişmeler içinde geçirebilirler. Aslan burçları ev ve aile konularında bu iki gün sakin geçirmeye çalışsınlar. Yay burçları ise kalabalık yerler bu iki gün boyunca sizin için uygun değil, her iki burçta mümkünse bu dönemi evde veya huzurlu ortamlarda geçirmeye gayret etsinler. Değilse, karışık veya kompleks konuları ele almak için Cumadan sonrasını tercih edin. Yay burçları haftanın ilk yarısı rüyalar ve sezgiler adına yüksek enerjilerden geçeceksiniz.

Başak ve Oğlak burçları, yükselen veya Ay burçları Başak veya Oğlak olanlar, yakın çevreniz, girişimleriniz, sosyal alanlarınız, arkadaşlarınızla ilişkileriniz, hedefleriniz adına ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal alanlarda ilişkilerinize hafta başına dikkat etmekte fayda var. Çarşamba dan itibaren özellikle Başak burçları ev ve aile konuları, ebeveynlerle ilgili alanlara Cumartesiye kadar yoğunlaşabilirsiniz. Oğlak burçları ise önemli bir konuda hareket etmek için Cumartesiyi beklemekte fayda var.

Terazi, İkizler ve Kova burçları, yükselen veya Ay burçları Terazi, İkizler, Kova olanlar; kariyer, iş, mesleki konularda haberler, gelişmeler adına haftaya hızlı başlayabilirsiniz. Meslektaşlarınızla iletişime dikkat etmeniz doğru olacak. Ele aldığınız işleri planlı ve sakin bir şekilde düzene koyarak ilerlemeniz gerekmekte. Terazi burçları ev ve aile konularına Çarşambadan itibaren daha fazla yoğunlaşmanız gerekebilir. Kova burçları ise Cumartesiye kadar hareketli bir hafta geçirecekler ancak Cumartesiden itibaren iç gerginlikler ve duygusal konularda dikkatli olmalısınız.

Balık burçları, Ay veya Yükselen Balık’lar bu hafta duygusal ve sezgisel olarak çok yüksek enerjilere sahipsiniz. Sezgilerinizle bağlantılı ilginç gelişmeler yaşanabilir. Çarşamba ile Cumartesi arası iş ve kariyer öne çıkarken, hafta sonu sosyal alanlar, arkadaşlarla ilişkiler açısından hareketli olabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *