Vedik Astroloji de oldukça hareketli bir hafta bizi bekliyor. Gökyüzü şaşırtıcı, sürprizlerle dolu etkileri sırayla devreye alacağına dair kuvvetli işaretler vermekte. Mucizeler yaşamaktan tutunda, planladığınız bir konuda ummadığınız bir gelişme ile şok olmanız, fark etmediğiniz bir durumu aniden anlamlandırmanız, gitmeyen tıkanık bir işi beklenmedik şekilde çözümlemenize kadar varabilen oldukça ilginç bir hafta söz konusu.

Bu haftanın en önemli unsuru Çarşamba günü yaşayacağımız güçlü bir dolunay fazına doğru gidiyor olmamız. Vedik Astrolojiye göre Koç burcunun ilk ondalığında gerçekleşecek Purnima (Dolunay) Uranüs ile kavuşum derecesinde ve Aşwini yıldızında (Nakshatra) oluşuyor. Öncü burç etkisi ile gireceğimiz dolunay, bir süredir hayatınızda rutinde giden birçok konuyu şok edici bir hızla gelişmelere gebe bırakıyor olsa da devrede Uranüs’ün olmasıyla beklenmeyeni beklemeye başlayabiliriz.

Dolunay’ın gerçekleşeceği yıldızının marifeti oldukça büyüktür. Hayli becerikli olan Aşwini yıldızı beklenmedik anlarda veya krizlerde çözümsel yaklaşarak çok farklı bakış açıları ile sonuca gidebilir. Dolayısı ile bir süredir hayatınızda tıkanık giden konular, durumlar aniden beklenmedik şekilde çözüme ulaşabilir.

  • Hızlı hareket etme eğiliminde olabilirsiniz ama dikkatli  ve özenli  olmak  önemli olacak.
  • Yaptığınız planlar, tasarladığınız işler birden başka bir yöne kayabilir. Ummadığınız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Çabukluk ve hızlılık konusunda Dolunay’ın baş aktörü Aşwini’nin eline kimse su dökemez. Spontane tüm gelişmeler ondan sorulurken, düşünmeden adım atabilir, inisiyatifi ele almamız gereken tüm konularda cesur davranabiliriz.
  • Dolunay’ın yıldızı Aşwini mucizelerin yıldızıdır. Hayatınızda hiç beklemediğiniz, ummadığınız şekilde gelişen bir mucize vuku bulabilir!

Özellikle Koç ve Terazi burçları bu dolunay enerjilerinden çok etkilenecekler. Tüm burçlar dolunaydan etkilenmekle birlikte Koç, Terazi, Aslan, Yay burçlarında güçlü etkileri olanlar Dolunay’ın aktif olacağı hafta boyunca hızlı gelişmeler içinde bulabilirler kendilerini.

Dolunay’ın kişisel alanlarınızda en fazla dikkat gerektiren bölümü ilişkilerle de bağlantılı olacak. Kritik giden bir ilişkiniz varsa ani kararlar alabileceğiniz gibi, süre gelen ilişkinizle ilgili şok edici bir gerçeği öğrenmeniz, fark etmenizde olası. İlişkiler adına dikkat olmak gerekmekte. Venüs Retro’su bir de Venüs’ün yanık etkisine geçmesiyle ilişkiler adına hayli riskli bir döneme işaret ediyor.

Diğer yandan alışverişlerinizde sakin ve planlı olmak, kontrollü para harcamaya özen göstermek diğer önemli konulardan birisi. Aldığınız şeylerin gerçekten ne kadar ihtiyacınız olduğuna dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle Venüs Retro’su yanık etkisine geçince para harcama konusunda plansız hareket etmeye eğilim verebilir.

Ülke gündemi ve haritası üzerinden baktığımızda ise piyasalar adına hayli dalgalı bir hafta yaşanabilir. Venüs Retrosu devam ederken artık bir de yanık pozisyonda, dolunay ile karşıt etkide ve Uranüs Venüs karşıtlığı söz konusu… Dolunayın gerçekleşeceği boylamda Venüs de varım diyor ama pek de tadında değil.

Venüs ülke haritalarında parasal konularla bağlantılı. Güneş düşüşte olduğu bir burçta ilerlemekte ki hükümet ve piyasalar açısından hassasiyeti yüksek bir dönem Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunayla birlikte başlamış oluyor.

Ani gelişmeler, dış piyasalarla bağlantılı şok edici bir durum iç piyasaları da etkileyebilir. Borsa ve spekülatif parasal alanlar ki buna döviz de dahil, bu haftadan itibaren dikkat edilmesi gereken bir sürece girdi. Dolunayın göstergelerinin piyasa likitleri, nakit akışları alanlarında zorlayıcı etkiler vermesi dengeleri değiştirebilir.

Ekim ayı yazımda özelikle 20 Ekim’den sonra ve dolunay ile tetiklenebilecek piyasa hareketlerinden bahsetmiştim. Bu süreç piyasalar açısından çözümsel yaklaşımları da desteklese de ilk etapta dolunay enerjisi ile dalgalı etkiler söz konusu.

Ekim 2018 yazıma ulaşmak için;  Ekim 2018 Vedik Astroloji 

Haftanın Gün Bazında Genel Olarak Etkileri;

Öncelikle hafta başına Vedik Astroloji ile su enerjisi ile başlıyoruz. Haftanın ilk günü Ay Balık burcunda ilerlerken genel enerjiler değişken etkiler veriyor ve  duygusal ve hassas olmaya dönük olacağız. Şifa ve benzeri konularla ilgili çalışmalar, sabır isteyen konuları ele almak, dua ve dilekler için güzel etkiler var. Yükselen veya Ay burçları Balık olanlar açısından daha etkin olacak Pazartesi günü etkileri başlangıçlar içinde destekli olurken, bu hafta başlatacağınız bir konuda pazartesiyi kullanabileceğinize işaret etmekte.

Salı’dan itibaren Perşembe gününe kadar gökyüzü dikkat diyor!

Salı günü oldukça hassas bir gün. Tuhaf haberlerle piyasalar hareketlenebilir. Ama genel olarak Salı günü enerjileri her hangi bir konuda başlangıcı desteklemiyor. Bugün başlattığınız işlerinizde daha sonra zorluk ve sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Salı günü dolunay öncesi Ay hayli kritik bir fazda ilerleyecek. Çarşamba günü ise dolunay gerçekleşiyor ve Dolunay günlerinde her hangi bir konuda başlangıç yapılmaz, adım atmak için bir gün sonrası beklenir. Zira enerjiler çok dengesiz ve fazla yüklüdür.

Bu Hafta Başlatacağınız Konularda Dikkat Etmeniz Gereken Günler;

Bu hafta adım atmanız gereken bir konuda başlangıç planlıyorsanız daha çok Pazartesi ve Perşembe günü uygun etkiler söz konusu.

Salı ve Çarşamba günü güçlü bir dolunay enerjisi gökyüzünde aktif olurken, enerjiler dengesiz fazla kuvvetli olacak. Cuma günü ise Merkür burç değiştiriyor ve araf derecesinden geçecek. Cuma günü teknolojik aletlerle ilgili konular, hukuki alanlar, görüşmeler, iletişim konuları, anlaşma ve sözleşme imzalamak, kontratlar ve her türlü ticari konuda dikkatli olmak gerekmekte. Ve mümkünse Cuma günü bu konularda başlangıç yapmamayı tercih edebilirsiniz.

Kilo vermek veya Zayıflama programlarına başlamak isteyenler için dikkat edilecek noktalar;

Öncelikle Dolunay hemen sonrası Ay küçülecek. Başlamayı düşündüğünüz diyet programı, kilo verme planı, yeni bir beslenme programına geçiş veya bedenden su atmak için uygulayabileceğiniz kısa bir detoks yapma düşünceniz varsa bu hafta Perşembe günü başlayabilirsiniz. Perşembe gününden itibaren önümüzdeki yeni ay döngüsüne kadar yaklaşık 14-15 günlük süreçte bu alanlarda iyi sonuç almak için destekleyici etkiler var.

Diğer yandan bu hafta kilo verme ve alma veriminiz açısından Cuma ve cumartesi gününe dikkat etmekte fayda var. Bu aralıkta Ay Boğa burcunda ilerleyecek ki Cuma ve cumartesi günleri boyunca karbonhidrat ve şeker tüketimini minimum seviyede tutmaya özen gösterin.

Ay boğa burcundan geçerken beden daha fazla yağ tutma eğiliminde olur ve özellikle şekerli besinleri daha hızlı şekilde metabolizmaya devreder. İştah açık olabilir, yeme ihtiyacı artabilir. Dolayısı ile haftalık beslenme ve hareket programınızda Cuma ve cumartesi günleri bol yürüyüş yapmak, daha fazla hareket etmeye özen göstermek ve beslenmenizde hamur işleri ve şekerden uzak durmak faydalı olacaktır.

Haftanın Enerjilerine Uygun Renk ve Taş Seçimi

Hafta başı kısa bir süre etkin olacak Su enerjisi yerini Salı gününden itibaren ateş etkisine, üstelik kuvvetli bir dolunaya bırakacak. Haftanın ilk günü mavi tonları, açık yeşil ve sarı tonlarını kullanabilirsiniz.

Salı gününden itibarense Dolunay enerjisi ile Cuma’ya kadar olan döngüde Kök Çakra ile bağlantılı kuvvetli bir Dolunay ile birleşmiş Uranüs etkisi hakim olacak. Kırmızı, Siyah Kök Çakra’yı desteklerken, taşlardan Florit özellikle dolunay etkileşimine hayli iyi gelebilir. Bu haftanın taşları Oniks, HematitDumanlı Kuvars ve Florit olarak sıralanabilir. Bilhassa Florit kullanma imkanınız varsa tercih etmenizi tavsiye ederim.  

Cuma günü Ay Boğa burcunda ve Merkür anaretik derecede ilerleyecek. Bu enerji iletişim etkilerini bloke edebilir ki Cuma ve cumartesi günleri Mavi tonlarına dönmek, Maviyi biraz daha baskın kullanmak ve Mavi Akik, Kalsedon taşlarını tercih etmek yerinde olacaktır.

Taşlarla ilgili ayrıntılara  Taş ve Takı Tasarım sitem: www.vediktakitasarim.com  dan ulaşabilirsiniz.

BURÇLARA GÖRE BU HAFTA

Öncelikle Vedik Astrolojiye göre KOÇ burcunda gerçekleşecek Dolunay Koç burçları için hareketli enerjileri açığa çıkacak.

  • Ateş elementine sahip Koç, Aslan ve Yay burçları hızlı gelişmelere dönük bir hafta geçirebilirler.

Koç Burcu; ani başlangıçlara ve değişimlere açık olacaksınız. İlişkiler ve ilişkilerle ilgili hızlı kararlar alabilirsiniz. Fark etmediğiniz bir durumu birden görmeniz, anlamanız söz konusu. İş ve benzeri konularda veya bir süredir duran ilerlemeyen bir alanda sürpriz bir gelişme söz konusu olabilir. Maddi alanlar, parasal işlerinizde dahil olmak üzere bu hafta hareketli etkiler içinden geçeceksiniz.

Aslan Burcu: Girişimleriniz adına bir süredir bekleyen, duran konular hızlı gelişmelere dönebilir. Yurtdışı, eğitim, uluslararası konular, yayıncılık alanlarında beklentileriniz, beklediğiniz konu ve işler varsa hızlı gelişmeler yaşanacak. Yakın çevrenizle ilişkilerinizde dikkatli ve dengeli olmanızda fayda var.

Yay Burcu: İlişkiler, aşk ve duygusal alanlarda dolunay etkisi sizi aniv e fevri kararlar içine itebilir. Özellikle aşk hayatınızda ummadığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Öte yandan bu dolunay süreci size beklemediğiniz bir şansı da getirebilir.

  • Hava elementi olan Kova, İkizler ve Terazi için Dolunay süreci kararlar alıp hedeflerine dönük olacakları veya ulaşmak istedikleri hedefleriyle ilgili radikal adımlar atabilecekleri bir süreç vaat etmekte.

Kova Burcu: Yakın çevreniz, kardeşler ve yakın arkadaşlarınızla ilgili konularda gelişmeler ve sürpriz durumlar söz konusu. Girişimleriniz, planlarınız adına yoğun bir hafta geçireceksiniz. Medya veya basınla ilgili işleriniz varsa beklenmedik gelişmeler söz konusu.

İkizler Burcu: Hedefleriniz ve planlarınızla ilgili çok önemli bir gelişme sizi şaşırtabilir. Beklenmedik durumlar planlarınızı ve uzun vadeli konularınızı yeniden revize etmenizi gerektirebilir. Arkadaşlarınızla ilgili konular veya bir arkadaşınızla alakalı bir konuda sürpriz bir durumla uğraşmanız söz konusu.

Terazi Burcu: İlişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili alanlarda çok edici veya çok ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkileriniz adına sakin olmalı ve fevri adım atmamalısınız. Önemli ve beklenmedik bir anlaşma, sözleşme fırsatı söz konusu. Ortaklı işlerinizde, proje çalışmalarınızda dolunay etkisi size olamayacak bir durumu oldurma potansiyeli içinde.

  • Su Elementi için maddi konular ve dünyevi alanlarda aktif olacak. Balık, Akrep ve Yengeç burçları daha çok dünyevi konularla alakalı alanlarda bu dolunayı yaşayabilirler.

Balık Burcu: Maddi konular, parasal işleriniz adına yoğun bir hafta geçirebilirsiniz. Finansal alanlarda gelişmelere ve ani durumlara hazırlıklı olun. Öte yandan konuşmalarınıza dikkat etmeniz gereken bir hafta söz konusu.

Yengeç Burcu: Kariyer ve iş alanları, dünyevi konular, işinizle alakalı ani bir gelişmeyle gelen yeni bir durum veya tıkanan bir alanın çok hızlı değişerek yeniden ele alma durumunda olmanız bu dolunayın size hazırladığı sürprizler arasında. Evlilik veya benzeri bir karar almanız, duygusal konularda radikal adımlar atmanız da söz konusu ki düşünerek hareket edilmesi gereken bir hafta olduğunu unutmayın.

Akrep burcu: Sağlığınıza dikkat etmenizde fayda olacak. Diğer yandan günlük işleriniz, rutine bağlandığınız konular, belli bir tempoda sürekli yaptığınız işlerinizde beklenmedik gelişmeler sizi şaşırtabilir. Düşmanlara, rekabet ettiğiniz kişilere bu süreçte dikkat etmekte fayda var.

  • Toprak elementi olan Oğlak, Başak ve Boğa burçları Dolunay etkisini farkındalıkların artması, görmedikleri bir durumla yüzleşme üzerinden yaşayabilirler.

Oğlak Burcu: Aile içi konuları, bu alanlarda tepkisel ve dürtüsel davranma, ani bir taşınma potansiyeli, ev ve yuva alanlarınızla ilgili kararlar alma veya aldığınız bir kararı hızlı biçimde hayata geçirmeniz söz konusu.

Başak Burcu: Maddi alanlarda beklenmedik bir gelişme, uğraşmak zorunda olabileceğiniz bir kriz veya çok ani bir gelişmenin sizin ve yakınlarınızın hayatında küçük çaplı bir kriz yaratması dikkatinizi çözüm odaklı geliştirmenize neden olabilir. Her durumda sorunlara çözüm bulmanızın da mümkün olduğu bir hafta yaşayacaksınız.

Boğa Burcu: Sizin için önemli bir olayın veya fark etmediğiniz bir durumun iç yüzünü aniden görmeniz ve ilk başta şok olsanız da tüm bu süreçten önemli bir fayda ile çıkmanız söz konusu. Karanlıkta olan bir durum birden aydınlanabilir. Gördükleriniz veya fark ettikleriniz ilk etapta hoşunuza gitmese de uzun vadede size rahatlık ve fayda getirecek bir durumla karşılaşabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *